Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Timotej

Re: Timotej

od janeke » Pia Nov 21, 2014 9:39 am

My si vsetci potrpime na zdrobneniny :D
Ja som Jana a to je hnusne tvrde meno, sestra je Alena a to je tiez take, nasi nas ale odmalicka viedli k tomu, aby sme si hovorili pekne, tak medzi sebou si nikdy nevravime Jana-Alena, ale Jani, Janka, Alka, Ali, Alenka, proste je to v nas a mali s tym ziju, lebo pocuju ako vsetci v rodine sa oslovuju. Od mojich rodicov, starych rodicov, ujov, tiet som veru nikdy nepocula Jana. A ano poznam ludi, ktori neznasaju zdrobnene verzie svojho mena, s tym nemam problem, absolutne to chapem a akceptujem.
Timo nevravim ze je skarede, ale sedi mi to uz na vacsieho Timka :) nie 7 rocneho spunta strbaveho :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 15, 2012 11:29 pm

Re: Timotej

od terez254 » Pia Nov 21, 2014 4:55 pm

janeke píše:My si vsetci potrpime na zdrobneniny :D
Ja som Jana a to je hnusne tvrde meno, sestra je Alena a to je tiez take, nasi nas ale odmalicka viedli k tomu, aby sme si hovorili pekne, tak medzi sebou si nikdy nevravime Jana-Alena, ale Jani, Janka, Alka, Ali, Alenka, proste je to v nas a mali s tym ziju, lebo pocuju ako vsetci v rodine sa oslovuju. Od mojich rodicov, starych rodicov, ujov, tiet som veru nikdy nepocula Jana. A ano poznam ludi, ktori neznasaju zdrobnene verzie svojho mena, s tym nemam problem, absolutne to chapem a akceptujem.
Timo nevravim ze je skarede, ale sedi mi to uz na vacsieho Timka :) nie 7 rocneho spunta strbaveho :)



ja to mam za presny opak. od malicka som sa predstavovala bez zdrobneniny, uz ako male dievcatko som povedala presne znenie ako mam v obcinaskom :D ked mi niekto povie mojim menom bez zdrobneniny tak ma tym neurazi, prave naopak. Je mile, ked ti niekto povie zdrobneninou, ale zas niekoho do toho nutit je o nicom, ale to je uz asi iny pripad ako tvoj :D
nemas niekedy taky pocite,ked ti cudzi clovek povie Jana ako keby ta urazil, ked si vzita s tym,ze ta ludia maju volat Janka? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od janeke » Pon Dec 01, 2014 8:41 pm

Ja sa nikdy nepredstavujem ako Janka, to zas nie, ale mala som spoluziacku, co mala v rodnom liste Janka. Skor sa mi pacia mena, ktore aj bez zdrobneniny su o dost krajsie ako to moje :D
A zalezi od intonacie, preto meno Jana nemam rada, lebo sa da povedat absolutne tvrdo, ako nadavka, ale menit ho zasa nemienim :D :D :D Cudzi mi aj skor hovoria Jani ked ma oslovuju, ja zas nevyzadujem aby mi hovorili Janka, mam meno ake mam, kto ma chce volat Jana ma tak vola, to nijak neriesim ani nato neupozornujem, proste ale medzi znamymi sa nestretavam nejak s oslovovanim cisto podla toho kto co ma v rodnom liste.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 15, 2012 11:29 pm

Re: Timotej

od terez254 » Uto Dec 02, 2014 4:41 pm

janeke píše:Ja sa nikdy nepredstavujem ako Janka, to zas nie, ale mala som spoluziacku, co mala v rodnom liste Janka. Skor sa mi pacia mena, ktore aj bez zdrobneniny su o dost krajsie ako to moje :D
A zalezi od intonacie, preto meno Jana nemam rada, lebo sa da povedat absolutne tvrdo, ako nadavka, ale menit ho zasa nemienim :D :D :D Cudzi mi aj skor hovoria Jani ked ma oslovuju, ja zas nevyzadujem aby mi hovorili Janka, mam meno ake mam, kto ma chce volat Jana ma tak vola, to nijak neriesim ani nato neupozornujem, proste ale medzi znamymi sa nestretavam nejak s oslovovanim cisto podla toho kto co ma v rodnom liste.


viem,ze je Jana a Janka, Lena a Lenka a Zdena a Zdenka.
Jasne, ze nie podla rodneho listu, existuju rozne skratky :D ja som skor myslela,ze je zvlastne, ked dospela zena si vyzaduje zdrobneninu a podla toho,co si pisala do tejto kategorie nepatris :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od terez254 » Uto Dec 02, 2014 4:43 pm

terez254 píše:
janeke píše:Ja sa nikdy nepredstavujem ako Janka, to zas nie, ale mala som spoluziacku, co mala v rodnom liste Janka. Skor sa mi pacia mena, ktore aj bez zdrobneniny su o dost krajsie ako to moje :D
A zalezi od intonacie, preto meno Jana nemam rada, lebo sa da povedat absolutne tvrdo, ako nadavka, ale menit ho zasa nemienim :D :D :D Cudzi mi aj skor hovoria Jani ked ma oslovuju, ja zas nevyzadujem aby mi hovorili Janka, mam meno ake mam, kto ma chce volat Jana ma tak vola, to nijak neriesim ani nato neupozornujem, proste ale medzi znamymi sa nestretavam nejak s oslovovanim cisto podla toho kto co ma v rodnom liste.


viem,ze je Jana a Janka, Lena a Lenka a Zdena a Zdenka.
Jasne, ze nie podla rodneho listu, existuju rozne skratky :D ja som skor myslela,ze je zvlastne, ked dospela zena si vyzaduje zdrobneninu a podla toho,co si pisala do tejto kategorie nepatris :)


este som zabudla spomenut,ze aj moja kamoska bola zvyknuta z domu,ze sa vsetci volali zdrobneninami, nekedy az prehnanymi ako miesto Lienky Lienocka a podobne. Toto mi pride az moc, len som chcela vyzdvihnut krasu mena bez zdrobnenin a skratiek :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od janeke » Uto Dec 02, 2014 7:03 pm

terez254 píše:
janeke píše:Ja sa nikdy nepredstavujem ako Janka, to zas nie, ale mala som spoluziacku, co mala v rodnom liste Janka. Skor sa mi pacia mena, ktore aj bez zdrobneniny su o dost krajsie ako to moje :D
A zalezi od intonacie, preto meno Jana nemam rada, lebo sa da povedat absolutne tvrdo, ako nadavka, ale menit ho zasa nemienim :D :D :D Cudzi mi aj skor hovoria Jani ked ma oslovuju, ja zas nevyzadujem aby mi hovorili Janka, mam meno ake mam, kto ma chce volat Jana ma tak vola, to nijak neriesim ani nato neupozornujem, proste ale medzi znamymi sa nestretavam nejak s oslovovanim cisto podla toho kto co ma v rodnom liste.


viem,ze je Jana a Janka, Lena a Lenka a Zdena a Zdenka.
Jasne, ze nie podla rodneho listu, existuju rozne skratky :D ja som skor myslela,ze je zvlastne, ked dospela zena si vyzaduje zdrobneninu a podla toho,co si pisala do tejto kategorie nepatris :)


Sme sa asi nepochopili, ja to nevyzadujem :) Len sama sa skoro nestretavam s tym, ze by ma niekto volal Jana :D Sestra mi kedysi vymyslela janeke a to uz roky pouzivam ako nick :D
Co mi skor nesedi, je ked sa male deti pri niektorych menach nevolaju nejakou ani nie ze zdrobneninou, ale skor skratkou. Proste niektore mena su v tom zludovenom tvare prijatelne pre dospeleho, ako priklad uvediem napriklad mena co mame v rodine, povedat malemu 5 rocnemu spuntovi Fero, alebo Jano sa mi proste nepaci...
Sranda je, ze poznam strasne malicko ludi, co su spokojni so svojim menom :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv Nov 15, 2012 11:29 pm

Re: Timotej

od terez254 » Uto Dec 02, 2014 10:35 pm

janeke píše:
terez254 píše:
janeke píše:Ja sa nikdy nepredstavujem ako Janka, to zas nie, ale mala som spoluziacku, co mala v rodnom liste Janka. Skor sa mi pacia mena, ktore aj bez zdrobneniny su o dost krajsie ako to moje :D
A zalezi od intonacie, preto meno Jana nemam rada, lebo sa da povedat absolutne tvrdo, ako nadavka, ale menit ho zasa nemienim :D :D :D Cudzi mi aj skor hovoria Jani ked ma oslovuju, ja zas nevyzadujem aby mi hovorili Janka, mam meno ake mam, kto ma chce volat Jana ma tak vola, to nijak neriesim ani nato neupozornujem, proste ale medzi znamymi sa nestretavam nejak s oslovovanim cisto podla toho kto co ma v rodnom liste.


viem,ze je Jana a Janka, Lena a Lenka a Zdena a Zdenka.
Jasne, ze nie podla rodneho listu, existuju rozne skratky :D ja som skor myslela,ze je zvlastne, ked dospela zena si vyzaduje zdrobneninu a podla toho,co si pisala do tejto kategorie nepatris :)


Sme sa asi nepochopili, ja to nevyzadujem :) Len sama sa skoro nestretavam s tym, ze by ma niekto volal Jana :D Sestra mi kedysi vymyslela janeke a to uz roky pouzivam ako nick :D
Co mi skor nesedi, je ked sa male deti pri niektorych menach nevolaju nejakou ani nie ze zdrobneninou, ale skor skratkou. Proste niektore mena su v tom zludovenom tvare prijatelne pre dospeleho, ako priklad uvediem napriklad mena co mame v rodine, povedat malemu 5 rocnemu spuntovi Fero, alebo Jano sa mi proste nepaci...
Sranda je, ze poznam strasne malicko ludi, co su spokojni so svojim menom :D


mas aj vyhodu, ked mas kratke meno, lebo zas davat zdrobneninu uz aj tak dlhemu menu a este ho predlzit nie je bohvieco :D najma ludia inych ludi s dlhym menom nevedia ako oslovovat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od mariamarian » Str Dec 03, 2014 9:16 am

mam vela kamaratok alebo znamych co sa volaju Jana a veru je to take meno, ze to nepoviem tak tvrdo Jana ale pri osloveni skor Jani a ked sa bavime tak poviem Janka povedala, alebo Janka to a to... samozrejme ze nie kazda Jana je Janka :D take s ktorymi sa moc nepoznam su vzdy iba Jany, ale aj celkovo mame rozlisene ze niekomu sa hovori iba Jana a niekomu iba Janka a potom vieme o koho sa jedna :lol: co sa jedna dlhych mien to je tiez na take vseliake :roll: Kristina si hovori Kika :o a hovorit 30rocnej ze Kika je trosku divne podla mna.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pon Júl 28, 2008 12:00 am

Re: Timotej

od terez254 » Str Dec 03, 2014 9:52 am

mariamarian píše:mam vela kamaratok alebo znamych co sa volaju Jana a veru je to take meno, ze to nepoviem tak tvrdo Jana ale pri osloveni skor Jani a ked sa bavime tak poviem Janka povedala, alebo Janka to a to... samozrejme ze nie kazda Jana je Janka :D take s ktorymi sa moc nepoznam su vzdy iba Jany, ale aj celkovo mame rozlisene ze niekomu sa hovori iba Jana a niekomu iba Janka a potom vieme o koho sa jedna :lol: co sa jedna dlhych mien to je tiez na take vseliake :roll: Kristina si hovori Kika :o a hovorit 30rocnej ze Kika je trosku divne podla mna.


Kristina je Kika, Martina je Mata, ale anpriklad taka Marianna tam sa velka skratka neda spravit. Tiez Laura sice to nie je dlhe meno, ale ked chces povedat pekne tak jedine Laurika :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od terez254 » Str Dec 03, 2014 9:53 am

mariamarian píše:mam vela kamaratok alebo znamych co sa volaju Jana a veru je to take meno, ze to nepoviem tak tvrdo Jana ale pri osloveni skor Jani a ked sa bavime tak poviem Janka povedala, alebo Janka to a to... samozrejme ze nie kazda Jana je Janka :D take s ktorymi sa moc nepoznam su vzdy iba Jany, ale aj celkovo mame rozlisene ze niekomu sa hovori iba Jana a niekomu iba Janka a potom vieme o koho sa jedna :lol: co sa jedna dlhych mien to je tiez na take vseliake :roll: Kristina si hovori Kika :o a hovorit 30rocnej ze Kika je trosku divne podla mna.



inak, ked rozlisuejte mena Jana a Jani medzi dvoma osobami vzdy viete koho myslite? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od Jajus345 » Str Dec 03, 2014 12:27 pm

vau..........bolo zaujímavé si prečítať tento dialóg :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Timotej

od terez254 » Str Dec 03, 2014 1:12 pm

Jajus345 píše:vau..........bolo zaujímavé si prečítať tento dialóg :lol: :lol: :lol:



preco????
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od Jajus345 » Str Dec 03, 2014 1:29 pm

rieši sa meno Timotej a nakoniec sú z toho zdrobneniny, kto ako koho volá......... :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Timotej

od terez254 » Str Dec 03, 2014 5:45 pm

Jajus345 píše:rieši sa meno Timotej a nakoniec sú z toho zdrobneniny, kto ako koho volá......... :wink: :wink: :wink:


tak plynule sa preslo na inu temu :wink:
co teda povies na meno Timotej?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Timotej

od Jajus345 » Str Dec 03, 2014 6:48 pm

Mne osobne sa paci,ale ako ti písala VladkaPD mohlo byt trošku pozmenene lebo Timotej som pouzivala uhorkový sampon :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť