Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Hyperaktivita

Hyperaktivita

od melindi » Uto Nov 18, 2014 4:42 pm

Čo myslíte ježivé dieťa automaticky hyperaktívne?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od keilayh » Str Nov 19, 2014 1:30 pm

melindi píše:Čo myslíte ježivé dieťa automaticky hyperaktívne?


Určite nieje. Treba na to odborné posúdenie. To len matky ktoré nezvládajú svoje dieťa, ho hneď označia za hyperaktívne, aby sa tým ospravedlnili :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Hyperaktivita

od vladkaPD » Štv Nov 20, 2014 10:13 am

keilayh píše:
melindi píše:Čo myslíte ježivé dieťa automaticky hyperaktívne?


Určite nieje. Treba na to odborné posúdenie. To len matky ktoré nezvládajú svoje dieťa, ho hneď označia za hyperaktívne, aby sa tým ospravedlnili :roll:


toto si tak pravdivo napisala sa musim smiat :lol: :lol: :lol: vies kolko takych neschopacok poznam? boze keby mali doma hyper decko tak sa scvoknu. len ony chcu kavickovat, a sehnit na riti pri telke alebo pocitaci tak uz hovoria ake maju hyper decko, lebo ono predsa neobsedi dve hodiny potichu pri nich. jezis maria. take by ani deti mat nemali. akoze tie ani z rychlika nevideli take dieta :o :shock:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Hyperaktivita

od sandras » Štv Nov 20, 2014 5:15 pm

Na toto slovo som už alergická ... celá hyperaktivita a ADHD sú podla mna také vymyslené pseudo-diagnózy, proste sú niektorí ludia príliš pohodlní na to, aby sa decku venovali a vychovávali, deti sa nemajú poriadne kde vyšantiť, vyskákať, napchávajú sa samými sladkosťami a potom nevedia, čo so sebou. Trochu menej cukru v strave, viac byť vonku, viac sa prispôsobiť potrebám dieťaťa, pritom stanoviť isté pravidlá a hyperaktívne dieťa byť nemusí.
Okrem toho, treba vedieť, že deti majú byť živé, majú mať viac energie ako dospelý a je to úplne normálna vec. Dieťa ktoré len sedí, je choré!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Hyperaktivita

od keilayh » Štv Nov 20, 2014 9:13 pm

Presne tak. Dnes deti jedia sladké na kilá :shock: Vidim to aj na mojom, stači mu dať cukrik alebo kusok hocičoho sladkého a to akoby som mu dala baterky. :roll: Ludia si to akosi neuvedomujú. Kedysi sme boli cele dni vonku, teraz ideme von a nemá sa s kým hrať, lebo všetky deti su zalezene doma :o
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Hyperaktivita

od Tasija » Štv Nov 20, 2014 10:56 pm

Hyperaktivita je predovšetkým diagnóza, ktorá sa musí stanoviť na základe kritérií a potom tá diagnóza je to také, že sa pod ňu toho zmestí neúrekom ... dnes je v škole hyperkatívne každé druhé dieťa, pričom minimálne polovica je normálne rozmaznaná a nezvládnutá rodičmi, ale keď idú rodičia odborníkom, tak očakávajú, že im odborník poradí a ten neváha, predpíše liečiky, napíše ADHD a všetci sú spokojní ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Hyperaktivita

od melindi » Pia Nov 21, 2014 8:49 am

Moja krstná mama hovorila na mojej dcérke, že hiperaktivna. Preto, lebo moja stále beží, chodí hore, dole, keď sme u mojej mame nestaví ani na minútu. Ja si myslím, že kvóli tomu, lebo mi býváme v činžiaku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od keilayh » Pia Nov 21, 2014 11:14 am

melindi píše:Moja krstná mama hovorila na mojej dcérke, že hiperaktivna. Preto, lebo moja stále beží, chodí hore, dole, keď sme u mojej mame nestaví ani na minútu. Ja si myslím, že kvóli tomu, lebo mi býváme v činžiaku.


Hyperaktivita už je bežné slovo a nejako sa nezaraďuje do diagnoz. Myslím medzi luďmi-rodičmi. Teraz keď je dieťa živé už ma pomenovanie je hyperaktívne :roll:
Tvoja je ešte malá a takpovediac spoznáva svet, tak je jasné, že nebude čučať v kúte :)

Najjednoduchšie by sa to dalo povedať, že hyperaktívne dieťa má problém vydržať pri hociakej činnosti aj 5minút. Čiže má problém sa zahrať, nevydrží skladať kocky, pozrieť si rozprávku, stále tie činnosti musí meniť a väčšinou nemá ani trpezlivosť čokolvek dokončiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Hyperaktivita

od sandras » Pia Nov 21, 2014 9:32 pm

Tasija píše: keď idú rodičia odborníkom, tak očakávajú, že im odborník poradí a ten neváha, predpíše liečiky, napíše ADHD a všetci sú spokojní ...
ja nemyslím, že by mal byť rodič spokojný, že do dieťaťa bude tlačiť nejaké lieky s výsledkom neistým. A asi tie lieky ani nepomôžu bez systematickej práce psychológa s takým dieťaťom a zároveň s rodičom, v triedach asistentov. Doba je taká, že deti sa dnes už vychovávajú viac demokraticky a teda reagujú inak, ako pred 20-30 rokmi. Nie sú o nič horšie ani živšie, ako my ked sme boli malí, len sú sebavedomejší a asi aj ctižiadostivejší. No popravde, ja nie som autoritatívny typ rodiča a s deťmi som si vždy vedela poradiť. S vlastnými, aj s tými, ktoré učím. Sú deti živšie aj kludnejšie ... ja mám rada tie živšie, teda aktívne deti, pričom sa snažím sa to, čo v nich je prijať a využiť v ich prospech aj v prospech celej triedy. A to sa hrá, nehnevá a ešte sa aj vela naučí :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Hyperaktivita

od melindi » Sob Nov 22, 2014 4:10 pm

keilayh píše:Najjednoduchšie by sa to dalo povedať, že hyperaktívne dieťa má problém vydržať pri hociakej činnosti aj 5minút. Čiže má problém sa zahrať, nevydrží skladať kocky, pozrieť si rozprávku, stále tie činnosti musí meniť a väčšinou nemá ani trpezlivosť čokolvek dokončiť.


Keď sme doma, tam je už kludnejšia. Hra najmä sama. Má rada bábiky, kocky. Veľmi rada pozerá rozprávky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od Tasija » Ned Nov 23, 2014 3:09 pm

sandras píše:
Tasija píše: keď idú rodičia odborníkom, tak očakávajú, že im odborník poradí a ten neváha, predpíše liečiky, napíše ADHD a všetci sú spokojní ...
ja nemyslím, že by mal byť rodič spokojný, že do dieťaťa bude tlačiť nejaké lieky s výsledkom neistým. A asi tie lieky ani nepomôžu bez systematickej práce psychológa s takým dieťaťom a zároveň s rodičom, v triedach asistentov. Doba je taká, že deti sa dnes už vychovávajú viac demokraticky a teda reagujú inak, ako pred 20-30 rokmi. Nie sú o nič horšie ani živšie, ako my ked sme boli malí, len sú sebavedomejší a asi aj ctižiadostivejší. No popravde, ja nie som autoritatívny typ rodiča a s deťmi som si vždy vedela poradiť. S vlastnými, aj s tými, ktoré učím. Sú deti živšie aj kludnejšie ... ja mám rada tie živšie, teda aktívne deti, pričom sa snažím sa to, čo v nich je prijať a využiť v ich prospech aj v prospech celej triedy. A to sa hrá, nehnevá a ešte sa aj vela naučí :-)


ale áno, rodičia sú spokojní, že ich problém konečne niekto rieši ... samozrejme niekto iný ako oni ... tí normálnejší síce do detí tlačiť lieky nechcú, ale aj tak sú radi, keď ich majú, lebo veria, že sa to už vyrieši ... tiež robím v škole, hovorím z reality
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Hyperaktivita

od sandras » Ned Nov 23, 2014 4:37 pm

Takých rodičov nechápem, ak má dieťa viac energie, nie je to ako angína, že dám tabletku a prejde to o 2 týždnov... ovela účinnejšia je diéta (obmedziť cukor, mlieko, sladkosti, zvýšiť príjem rýb, ovocia a zeleniny) a rozhovory, vela pobytu v prírode, nejaký šport, kde sa dieťa vyskáče. To zaberie ovela lepšie ako lieky.
No a samozrejme vela lásky a trpezlivosti ... lenže na to dnes už nikto "nemá čas", rodičia ani učitelia uprednostna často vlastné pohodlie, akoby sa mali dieťaťu venovať. Hoci to dieťa predsa chceli, a učitelia si to povolanie vybrali. Každý chce mať z dieťaťa "opičku na gumičke", čo bude hned skákať, ako sa mu zavelí. A ak nie, tak dostane nálepku "ADHD" alebo "hyperaktívny"
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Hyperaktivita

od melindi » Pon Nov 24, 2014 7:42 am

Dúfam, že moja dcérka nemá, nebude mať ADHD. Čítala som, že príčiny vzniku ADHD môžu byť aj v ľahkom poškodení mozgu počas vnútromaternicového vývinu, napríklad následkom infekcie, poranenia počas pôrodu, vplyvom krátkeho nedokrvenia a nedostatočného okysličenia mozgu, fajčením matky, výraznou traumou v rodine, nepriaznivými životnými podmienkami, výchovou. Ona mala počas pôrodu problémy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od melindi » Uto Nov 25, 2014 8:26 am

Vy poznáte také deti, ktoré majú hiperaktivitu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od keilayh » Uto Nov 25, 2014 9:49 am

Nemyslím si, že by si sa musela stresovať.
Nepoznám osobne ani jedno také dieťa, poznám iba veľmi živé deti, no hyperaktívne niesu určite :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť