Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Cvičenie vojtovou metódou "Vojto"

Cvičenie vojtovou metódou "Vojto"

od melindi » Pon Okt 06, 2014 5:12 am

Chodil u Vás niekto s detmi na cvičenie Vojto? ak ano prečo chodíte? Koľko mesiacov má vaše dieťa?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vojto

od simseb » Ned Nov 09, 2014 6:30 pm

my chodíme :? máme pol roka a chodíme lebo sa dávame na špičky, nevedel položiť ľavú ručičku a je kŕčovitý
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Nov 04, 2014 12:11 pm

Re: Vojto

od melindi » Uto Nov 11, 2014 7:10 am

Mi sme začali vtedy, keď dcérka mala 2 m. Cvičenie Dévény bolo málo. Preto nás to odporúčíla lekárka. Najprv sme chodili týždenne dva krát. Vy koľko krát chodite tyždenne? Pomôže Vám to?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vojto

od simseb » Uto Nov 11, 2014 1:34 pm

my cvičíme doma a rehabilitáciu kontroly máme každé dva až tri týždne .. začali sme chodiť keď mal malý mesiac a teraz je na tom úplne super :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Nov 04, 2014 12:11 pm

Re: Vojto

od melindi » Uto Nov 11, 2014 3:16 pm

Ty vieš to sama urobiť? Mi sme začali s metodou Katona. To mi ukázali v nemocnice. To som robila aj ja doma. Ale to Vojto by som určite nevedela sama urobiť. Aj vy musíte cvičiť pomocou loptou?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Vojto

od simseb » Uto Nov 11, 2014 3:20 pm

hej viem rehabilitačná sestra mi to ukázala a podľa toho som s ním cvičila .. nie nemusíme byť na lopte
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Uto Nov 04, 2014 12:11 pm

Re: Cvičenie vojtovou metódou "Vojto"

od keilayh » Uto Nov 11, 2014 3:50 pm

melindi píše:Chodil u Vás niekto s detmi na cvičenie Vojto? ak ano prečo chodíte? Koľko mesiacov má vaše dieťa?


Môj bol narodený predčasne, preto sme museli cvičiť v podstate od narodenia, keď už sa dalo. Takže už v nemocnici mi ukázali tušim jeden cvik ktorý som musela 2-3x denne s nim cvičiť. Samozrejme sme chodili aj na rehabilitácie kde s ním cvičila rehabilitačná sestra a doma sme museli cvičiť tiež. Vojtovu metódu dávajú už automaticky deťom narodeným predčasne, aby to mali na papieri "že nič sme nezanedbali". Cvičia aj keď nemusia :? preto je dobré navštíviť viacerych lekárov. Dokonca aj každý neurolog povie ine, ako sa stalo v našom prípade. Ale tak cvičili sme, lebo v nemocnici bol zle polohovaný, má zležanú hlavu (čo je stále vidieť) a tým mal skrátenú bočnú stranu krku, čiže sme mu to museli naťahovať :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Cvičenie vojtovou metódou "Vojto"

od melindi » Sob Nov 22, 2014 5:04 pm

Aj ja som pozrela ako to urobia. Pre mňa rehabilačná sestra hovorila, že radšej sme necvičili doma. Pre nás to pomohlo. Bolo tažké. Niekedy týždenne 3 krát chodiť na cvičenie. Ale oplatilo sa to.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť