Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Hyperaktivita

Re: Hyperaktivita

od melindi » Uto Nov 25, 2014 8:05 pm

Teraz dcérke kupujeme kinder čokoládu. Niekedy, keď zje z toho 2-3 tyčiniek je oveľa živšia.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od keilayh » Uto Nov 25, 2014 9:07 pm

melindi píše:Teraz dcérke kupujeme kinder čokoládu. Niekedy, keď zje z toho 2-3 tyčiniek je oveľa živšia.


Samozrejme, je to cukor. Deťom stačí málo. Sladké je akoby si im dala baterky :D Takže ak nemusíš ani jej to nedávaj.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Hyperaktivita

od melindi » Uto Nov 25, 2014 9:15 pm

Buducí týždeň Mikuláš. Dostanú deti cukríky na celý mesiac.
Včera večer o tom rozprávali s mužom, že dneska aká je kludná naša dcérka, nedostala čokoládu. Dcérka to počula, ihneď prosila kinder čokoládu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od sandras » Uto Nov 25, 2014 9:44 pm

takému malému stačí málo čokolády a hned ožije ... ked tak jej nadel maximálne jednu tú tyčinku a netreba každý deň. Len ked si trebárs sama na to spomenie. Na Mikuláša samorejme čakajú balíčky, ale doma deťom nekupujem velmi čokolády, dostanú adventný kalendár, to už majú malú čokoládu na každý den do vianoc, to doma úplne stačí. K tomu ešte ovocie a radšej malú hračku, alebo dcere náušničky ... od starkých dostanú další balík, ale dávam im to napr. aj ku desiate, každý den 1 vec.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Hyperaktivita

od melindi » Str Nov 26, 2014 7:26 am

Ona už sama na to spomenie. Už vie, kde je uložené. Ukáže, že to chce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Hyperaktivita

od keilayh » Str Nov 26, 2014 12:43 pm

melindi píše:Ona už sama na to spomenie. Už vie, kde je uložené. Ukáže, že to chce.


melindi, ale ona je velmi malá na to aby ti diktovala čo chce. Ty si jej matka a ty rozhoduješ. Na tebe je iba zvládnuť jej reakcie keď jej to nedáš. Ja som môjmu v 2r. nedávala nič sladké ako čokolády a pod. Dokonca ani neskôr nie. Takže ak sa ty rozhodneš, že jej budeš dávať sladké 1x za týždeň tak, ona nič nezmôže a jednoducho si zvykne, že to sladké nieje. Treba to nahradiť ovocím, alebo jogurtom.
Čo sa týka mikuláša, odjakživa dávam sladkostí pomenej, radšej som kúpila farbičky, alebo dvd-čko, tak ako píše sandras. Keď nechcem aby moje dieťa jedlo denne sladkosti, tak mu ich nedám a nebudem ich kupovať. To, že ich dostane od babky? nevadí, zjem ich ja :lol: Také malé dieťa predsa nerozumie, že je to iba jeho :roll: Taktiež ťa nemá ani ako donútiť aby si jej to denne dávala. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Hyperaktivita

od sandras » Str Nov 26, 2014 7:40 pm

melindi, tak to schovaj inde a ukáž jej, že nemáte. Alebo najlepšie doma ani nemať čokolády a nebude to lákať ani teba, ani ju. Mne sa pri prvej dcere darilo ustrážiť sladkosti tak, že do 3 rokov skoro sladké ani nemala. Občas dostala Kinder Pingui, alebo Miečny rez, ked jej babka kupila. Ale ona zle jedla, tak sladké nedostávala,lebo potom nejedla už vôbec nič. Mavali sme doma ovocné presnidávky, piškoty, alebo kukuričné chrumky, ked už ...
Pri druhom dieťati sa to stráži už ťažšie, nemožeš vždy aj to staršie obmedzovať, aby nedstalo aj malé tak syn dostal skor, ale určite nie denne. Ked sme si chceli dať sladké my, tak až ked spal. Syn našťastie je syrový, mäsový, sladkosti moc nemusí...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Hyperaktivita

od melindi » Štv Nov 27, 2014 2:03 pm

Ďakujem za dobré rady. Už som dala cukríky na iné miesto. Uvidíme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť