Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Hračky - Detský tablet

Detský tablet

od melindi » Ned Dec 21, 2014 9:04 am

Podľa Vás ktorý tablet je najlepší pre deti? Koľko mali rokov, keď ste im kúpili?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detský tablet

od sandras » Ned Dec 21, 2014 10:22 am

syn a dcéra dostali tablety minulý rok, syn mal 7 a dcéra 12 rokov. Ale dostali teda už normálne tablety, dcéra kvalitnejší 10-palcový, syn taký obyčajný 7-palcový. Syn ho stihol za pol roka rozbiť, tak už má ďalší, ale už si dava viac pozor.
Pre malé dieťa by som kupila možno takýto "hračkársky" http://www.hej.sk/detsky-tablet-alltoys/
Syn mal takýto výučbový hračkársky notebook, ale moc ho to nebavilo, on aj tak chcel naozajstný.
Alebo tak od 4-5 rokov možno tento tablet GoGen http://www.hej.sk/tablet-gogen-maxipes- ... p-fialovy/ je asi odolnejší, ako bežné tablety.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský tablet

od melindi » Pon Dec 22, 2014 9:07 am

Dcérka má 1,5 rokov. Videli sme detský tablet za 49,90. Ona stále pozerá pred spaním rozprávky na mojom telefóne. Kvôli tomu, sme jej rozmyšláme o tablet. Ja bojím, že ešťe malá na to.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detský tablet

od vladkaPD » Pon Dec 22, 2014 9:53 am

samozrejme ze je na to mala. inak som od teba citala ze ti to vadi, ze furt chce telefon a pozri co robis :roll: samozrejme je to tvoja vec ako si vychovavas dceru, ale tak dost ju v tom podporujes. kazdy vecer pozera rozpravky na telefone? teraz chces tablet? a to ma iba 1,5roka? pocitam ze velmi skoro skoncite u doktora na ocnom to za prve a za druhe, nebude ani vediec co su to rozpravky z knizky alebo hracky. ja ta nesudim ani neodsudzujem ale trochu popremyslaj.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Detský tablet

od keilayh » Pon Dec 22, 2014 11:10 am

melindi píše:Dcérka má 1,5 rokov. Videli sme detský tablet za 49,90. Ona stále pozerá pred spaním rozprávky na mojom telefóne. Kvôli tomu, sme jej rozmyšláme o tablet. Ja bojím, že ešťe malá na to.


Pre mňa je 1,5r. dieťa velmi malé na to aby som premýšlala o tablete. Naštestie keď bol môj taký malý tieto "vymoženosti" ešte tak neboli a som za to veľmi rada. Denne sme čítali knižky a pri zaspávaní sme ho veru ničím nerušili. Ani knižky, ani rozpávky ani televízia. Vždy zaspával v podstate v tichu, a okolo tých 2rokov som ho len uložila do postele a zaspával sám. Dalo by sa povedať, že ja som dosť proti týmto veciam aby ich užívali malé deti. Ale poznám rodičov, ktorý dajú deťom tablety a telefony len aby mali od nich pokoj. :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Detský tablet

od sandras » Pon Dec 22, 2014 12:59 pm

lacné tablety sú väčšinou slabé, takže aj tak si myslím, že zbytočná kúpa za účelom pozerania rozprávok
syn mal taký lacný ten prvý, ani videá z youtube to neprehrávalo...

a tiež si myslím, že 1,5 ročné dieťa by ešte poriadne ani nemalo vedieť, čo je to telefón a tablet, a že sa na to vôbec dá niečo takto púšťať. Možno niekde na skrátenie času na dovolenke, alebo v čakáráni u lekára by som sa k tomu uchýlila, dať dieťaťu telefón, alebo nejakú elektronickú hru.
My sme mali pre deti napr. mini DVD-prehrávač do auta, aby vydržali 12 hodín do Chorvátska v aute Samozrejme, nešlo to nonstop, ale 1-2 hodiny sa zabavili, potom spali, potom sme spievali, rozprávali si infošky o krajine, kade prechádzame, a podobne.
Syn mal aj takú malú elektronickú hru (také niečo, ako my ked sme boli malí, tie ruské hry, len modernejšia), tak to beriem k doktorke, pretože náš malý "pán doktor" s obľbou sa vypytuje ostatných na symptómy a stanovuje diagnózy :lol: , tak nech je ticho.

Tablet aj teraz môže mať len pod dozorom, aby tam nehral nejaké hlúpe strieľačky a max pol hodiny denne, lebo potom je cely agresívny (vyšinutý, skáče, nervný...), asi z toho.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský tablet

od sandras » Pon Dec 22, 2014 1:03 pm

A ešte som zabudla dopísať, doktorka mi nedávno hovorila, že aby sme davali pozor, lebo v poslednej dobe jej tam chodia deti s problémami s krčnou chrbticou a klbmi na palcoch, rôzne zápaly klbov ... a že to je z telefonov a tabletov, ako decka na tom cele hodiny sedia v zlej polohe a šúchajú prstami.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský tablet

od melindi » Uto Dec 23, 2014 3:22 pm

Ona leží v posteli. Tak pozerá ten mobil. Inak sme to kúpili. Je to namiesto 129 eur bolo len 49,90. Zatiaľ dáme jej pod dozorom. Je to taký rodinný darček. Dá sa tam nastaviť programy, ktoré može používať ona.
Uvidíme.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detský tablet

od melindi » Pia Dec 26, 2014 9:30 am

ELEMENT 7 4KIDS BLUE TABLET SENCOR
Operačný systém: Android 4.2.2 Jelly Bean
Displej: uhlopriečka 7", rozlíšenie 1024 x 600, 5-dotykové ovládanie
Procesor: 2-jadrový Rockchip 3168 ARM Cortex A9 1,2 GHz
GPU: Quad Core Mali 400MP
Operačná pamäť: 1 GB RAM DDRIII
Vnútorná pamäť: 8 GB
Slot pre micro SD kartu (max. 32 GB micro SDHC)

Viem odporúčiť každému.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť