Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Kedy dieťa rozozná farby?

Kedy dieťa rozozná farby?

od melindi » Sob Jan 03, 2015 9:32 am

Kedy by malo dieťa vedieť rozoznať farby? Aspoň tie základné...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Kedy dieťa rozozná farby?

od terez254 » Sob Jan 03, 2015 12:01 pm

myslim si,ze ked ked ma priblizne tri roky tak by to uz malo vediet.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Kedy dieťa rozozná farby?

od sandras » Sob Jan 03, 2015 1:01 pm

moji okolo 3 rokov už vedeli, ked išli do školky
ale dcéra hovorila tak, že slniečková, trávičková ... potom sa naučila aj normálne názvy :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Kedy dieťa rozozná farby?

od keilayh » Sob Jan 03, 2015 2:45 pm

Môj vedel dosť skoro, no ono to aj záleží ako to dieťa "učíš". Ja som vždy postupovala tak, že napr. pri obliekaní som hovorila oblečeieme modré tričko, pri hraní zobereme červené autíčko. Možno aj preto sa mu to rýchlo zafixovalo. Inak veľa detí ani v 5-tich rokoch nevie farby :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kedy dieťa rozozná farby?

od melindi » Ned Jan 04, 2015 8:38 am

Aj my robíme ako keilayh. Teraz dostala farebné ceruzky. Každý deň ,,kreslí,,. Postupne im ukážem farby.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Kedy dieťa rozozná farby?

od melindi » Str Jan 07, 2015 9:59 am

Sestra mi ukázala tri hry, ktorými môžem naučiť dcérka farby.
1. Farebné dlane
Obkreslite svoju alebo detskú rúčku a vystrihnite ju. Z rôznych farebných papierov vystrihnite vždy dva krúžky rovnakej farby.
Jeden krúžok nalepte do dlane a druhý bude dieťa priraďovať k správnej farbe na dlani.
Takto vyrobte toľko dlaní, koľko farieb chcete naučiť svoje dieťa.
Okrem poznávania farieb vám môže táto jednoduchá hra pomôcť pri spoznávaní názvov Pomenúvajte palec, ukázovák, prostredník, prsteník a malíče
2. Muffiny
Vytvoríte si ju jednoducho - vystrihnite si z ľubovoľne farebného papiera koláčik či muffin, vystrihnite si rôzne ozdoby, sviečky vo viacerých farbách, šľahačku akejkoľvek farby a hrajte sa s dieťaťom. "Hanka, napečieš mi hnedý muffin a ozdobíš žltou sviečkou?" Dieťa sa orientuje vo farbách, spája si predmet s farbou.
3. Zmrzlina
Tretia hra na spoznávanie farieb je zmrzlina. Vystrihnite si z papiera kornútok a kopčeky zmrzliny rôznej farby. Môžte sa začať hrať na zmrzlinára. Okrem farieb sa dieťa prostredníctvom tejto aktivity naučí vypýtať si konkrétnu zmrzlinu, "zaplatiť" či pozdraviť.
Táto hra však môže mať tendenciu pomenovávať farby "pistáciová", "citrónová"... Ak si dieťa vypýta citrónovú zmrzlinu, opýtajte sa "Akú farbu má citrónová zmrzlina?". Vyhnite sa tak dezorientácií v názvoch farieb.
Aj vy ste zvykli hrať s deťom takéto hry?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť