Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - Ideálna výplata

Ideálna výplata

od melindi » Str Jan 21, 2015 4:20 pm

Podľa Vás aká je ideálna výplata?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Ideálna výplata

od sandras » Str Jan 21, 2015 8:00 pm

ak robia 2 manželia, obaja po 1000 eur ... ale môžem o tom snívať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Ideálna výplata

od melindi » Štv Jan 22, 2015 8:13 am

To je super. Včera náš bývalý sused bol na pohovor. Chceli mu dať 24 eur/to je hrubá mzda/ za deň.
To bola agentúra. Denne by musel cestovať 15 km do roboty s autom. Čo myslíte o tom?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Ideálna výplata

od keilayh » Štv Jan 22, 2015 10:25 am

Idealna vyplata? Pre každého zamestnanca predsa čo najvyššia :lol: a žiaľ pre zamestnávateľa tá najnižšia. V tejto dobe si žiaľ nenavyberáme, je málo roboty :? 24€ na deň je relatívne normálna výplata. Kamarátka mi akurát spomínala, že mala výplatu 320€ v čistom :o :|
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Ideálna výplata

od sandras » Štv Jan 22, 2015 10:32 am

melindi píše:To je super. Včera náš bývalý sused bol na pohovor. Chceli mu dať 24 eur/to je hrubá mzda/ za deň.
To bola agentúra. Denne by musel cestovať 15 km do roboty s autom. Čo myslíte o tom?


záleží od toho, aká je to práca, aké má sused vzdelanie, a či je to nástupný plat s možnosťou zvýšenia po 3 mesiacoch alebo tak
No ak už je niekto dlhodobo doma, brala by som hocičo, len aby som pracovala. Už len kvôli udržaniu si pracovných návykov a zhánala popri tom niečo lepšie ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Ideálna výplata

od sandras » Štv Jan 22, 2015 10:33 am

keilayh píše:24€ na deň je relatívne normálna výplata. Kamarátka mi akurát spomínala, že mala výplatu 320€ v čistom :o :|
to je v hrubom, teda ak rátame mesiac s 20 dňami, máš to v hrubom 480 eur a tiež v čistom ovela viac mať nebude.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Ideálna výplata

od keilayh » Štv Jan 22, 2015 11:08 am

sandras píše: to je v hrubom, teda ak rátame mesiac s 20 dňami, máš to v hrubom 480 eur a tiež v čistom ovela viac mať nebude.


Nevyznám sa v tom počítaní :oops: Teraz sa od januára zvyšuje, ale tak zas to nebudu horibilné sumy.
Našla som si taku tabulku a tam to veru vychádza, že ak je hrubá po novom tých 380€ čistého je to 329€ :?
Prílohy
Clipboard02.jpg
Clipboard01.jpg
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Ideálna výplata

od melindi » Pia Jan 23, 2015 8:24 am

Sused vypočítal, čistá mzda mu bol 429 eur. Z toho 80 mesačne benzín.
Hľadali skladníka.

Náplň práce:
- Fyzická vykládka a nakládka tovaru, skladovanie tovaru.
- Manipulácia s tovarom v sklade, balenie tovaru.
- Ostatné práce súvisiace s prevádzkou skladu.
- Práca na jedno až dvojzmennej prevádzke.

Podľa Vás ideálna je to pre muža, ktorý má 2 ročného syna? Oni žijú tiež v nájomnom byte.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Ideálna výplata

od keilayh » Pia Jan 23, 2015 11:34 am

Pokiaľ má problém zohnať si robotu, tak by mal vziať hocičo. Popri tom sa dá hladať ďalšia robota napr. cez internet, alebo chodiť ešte pomimo niekam na brigádu. Práca určite nieje nonstop, čiže by sa nemal "vyhovárať" na dieťa. S dieťaťom je zrejme doma manželka.
Kludne by mohol chodiť aj do zahraničia aby sa mali lepšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Ideálna výplata

od sandras » Pia Jan 23, 2015 3:07 pm

ved to ... ked nemám prácu žiadnu, tak beriem, čo je
ani ja som nezačínala hned na vysnívanom mieste, najskôr som viedla kurzy pre dospelých, začínala som o tretej poobede, často do večera, jazdila som autom v zime tehotná 42 kilometrov tam a to isté späť. Aby som zarobila, po nociach som prekladala texty, nie práve zaujímavé, väčšinou rôzne návody na použitie, strojárske veci a také ... potom sa mi naskytla ďalšia práca, tam som bola rok a až potom súčasné miesto, ktoré vyhovuje aj náplňou práce, aj vzdialenosťou, ale platovo by mohlo byť aj lepšie.
Manžel tak isto, prešiel viac zamestnaní, kým si našiel vyhovujúce miesto.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Ideálna výplata

od melindi » Sob Jan 24, 2015 8:30 am

Keď pozeráte inzeráty, skoro všetky pracovné ponuky ponukajú personálne agentúry. Oni tiež zoberajú ich výnos, a pracovníkovi ostane len pár eur.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Ideálna výplata

od sandras » Sob Jan 24, 2015 10:35 am

melindi píše:Keď pozeráte inzeráty, skoro všetky pracovné ponuky ponukajú personálne agentúry. Oni tiež zoberajú ich výnos, a pracovníkovi ostane len pár eur.


nie je to úplne pravda, oni si síce berú isté percento zo mzdy, ale dokážu vyjednať lepšie mzdové podmienky, ako by dokázal človek sám
okrem toho, človek sa nemôže pri hľadaní práce spoliehať len na inzeráty, ale musí byť sám aktívny, hladať po firmách, pýtať sa kamarátov a známych, či o niečom nevedia
ak sa raz človek zamestná, naberie skúsenosti a v branži ho poznajú, aj dobudúcna to bude mať lahšie ... dobré sa totiž chváli samo. lenže dobré meno si človek najskor musí vybudovať, sú to roky práce, učenia sa, podriaďovania sa a treba mať výsledky. A nie že človek čaká, že hned tá prvá práca bude super a ak nie je, tak sa len sťažuje a nič pre to nerobí, aby sa to zlepšilo.

to je ten dôvod, prečo niekto ani hladať nemusí a ponuku dostane, a niekto sedí doma, možno píše žiadosti a behá po konkurzoch bezvýsledne

mne momentálne vyhovuje stav, že má jedno stabilné zamestnanie, kde dostávam pravidelný plat, ale k tomu vždy dostávam ponuku, napr. momentálne pracujem na projekte, kde mám mesačne ešte niečo k tomu. Pôvodne som bola oslovená na inú pozíciu, no po úvodnom školení mi volali, že majú pre mňa niečo lepšie (síce aj viac práce, no aj lepší plat).
Tento projekt v apríli končí, no verím, že ma zasa oslovia s niečím ďalším, možno nie hneď, ale časom áno. Predtým som robila tiež bud ešte preklady príležitostne, ale už si môžem vyberať, čo a kedy vezmem. Alebo som cez prázdniny zarobila jednorázovo vyššiu sumu cez EU-projekt. No a potok sú to ešte také drobné veci, ktoré hodia 10-20 eur, síce finančne vlastne nezaujímavé, ale ide tu o skúsenosti a to, že sa človek zoznámi s ďalšími ľuďmi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Ideálna výplata

od melindi » Ned Jan 25, 2015 9:37 am

Našla som tento zaujímavý článok:

Drahší benzín, potraviny či plyn. Mesačná mzda sa len tak rozkotúľa a mnohí majú problém vyjsť s peniazmi do ďalšej výplaty.
Odborníci na financie radia, že ak chcete mať svoje peniaze pod kontrolou, mali by ste si pravidelne robiť rodinný rozpočet. Môže však slovenská rodina zo svojich príjmov vyžiť a ešte aj ušetriť ? Odpoveď sme hľadali u odborníkov na financie.

Priemerná štvorčlenná slovenská rodina má podľa analýzy ministerstva financií v priemere výdavky vo výške 1 030,70 €, so splátkou za hypotéku ide až o 1 280,70 €. Slovenských ekonómov sme požiadali o posúdenie dvoch príkladov - môžu zo svojich príjmov vyžiť dve slovenské rodiny pri spomínaných nákladoch? „Rodiny s malými deťmi považujem za sociálne najcitlivejšie skupiny, dokonca viac ako dôchodcov,“ vyjadril sa analytik ČSOB Marek Gábriš.

Podľa neho to, či rodina dokáže ušetriť, závisí najmä od disciplíny a plánovania. Myslí si, že výdavky sa dajú znížiť pri potravinách, ale aj energiách. Dôležité je, či má rodina sklon k spotrebe, či úsporám.

6 rád, ako šetriť z rodinného rozpočtu
1. Zrátajte si všetky príjmy aj výdavky
Základom dobrého rozpočtu je vedieť, aká suma peňazí do rodiny mesačne prichádza. Ak s tvorením rodinného rozpočtu nemáte ešte žiadnu skúsenosť, začnite tak, že si počas jedného mesiaca budete zapisovať všetky výdavky. Odkladajte si účty a zapíšte všetky platby, aby ste na konci mesiaca vedeli, či žijete iba z príjmov, alebo ste použili aj nejaké skryté rezervy.

2. Prehodnoťte výdavky
Výdavky rozdeľte na stále platby a kolísavé výdavky. Stálymi platbami sa myslia tie, ktoré musíte každý mesiac určite zaplatiť, napr. nájom, elektrina, voda, telefóny, hypotéka, príp. iný typ úveru. Druhou kategóriou sú kolísavé výdavky, napr. potraviny, lieky, oblečenie, časopisy, knihy, kultúra, hobby, šport.

3. Stanovte si vlastné bariéry
Ak sme si žili nad pomery, musíme pristúpiť k prehodnocovaniu výdavkov, alebo hľadať možnosti ďalších príjmov. Niektoré položky musíte znížiť, či úplne zoškrtať. Začnite tými, ktoré budú pre rodinu najmenej „bolestné“. Napr. návšteva reštaurácií, nákup oblečenia či výdavky na knihy a tabakové výrobky Napríklad maximálny výdavok na 1 deň, na 1 nákup, maximálnu mesačnú alebo týždennú sumu na koníčky a podobne.

4. Nepodliehajte marketingu!
Napríklad letákom s extrémne výhodnými cenovými ponukami či lákavými výpredajmi. Nakúpite tak veľa zbytočných vecí, ktoré vôbec nepotrebujete.

5. Neplytvajte elektrinou, vodou či teplom
Nemusíte sa každý deň kúpať, stačí predsa sprcha. Vypínate televízor, keď idete spať? Porozmýšľajte, aké podobné „prehrešky“ denne robievate. .Neplaťte za služby, ktoré nevyužívate! Naozaj potrebujete sto televíznych kanálov, desaťgigabajtový internet či všelijaké nevyužívané služby mobilných operátorov?

6. Myslite aj na šetrenie
Je to veľmi významná časť tvorenia rozpočtu. Je dôležité vždy si niečo odložiť - vytvoriť si „železnú“ rezervu na horšie časy. „Táto rezerva nám pomôže v tom, aby sme si nemuseli na bežné výdavky požičať peniaze, ktoré by sme neskôr museli vrátiť aj s úrokmi, ktoré by znamenali ďalšie zvýšenie našich fixných výdavkov. „Rodina by si pravidelne mala odložiť minimálne aspoň 10 % príjmu“ radí Marek Andrejčák zo Salve Finance.

Príklad: Rodina č. 1
Prvá 4-členná rodina má zamestnané oboch manželov - muž zarába priemernú mzdu 750 € (582,45 € v čistom )a žena po zmene zamestnania zarába minimálnu mzdu 317 € ( 314,57 €), majú dve deti a splácajú hypotéku vo výške 250 eur mesačne. Ich mesačný príjem predstavuje v čistom 897,02 eura. Keďže rozdiel medzi nákladmi a ich príjmom je takmer 400 eur, potrebujú z platov aspoň vyžiť.

Naša vzorová rodina č. 1 zarobí: 897,02 €

Výdavky *Ich náklady Kde škrtať Náklady po šetrení
potraviny a nealkoholické nápoje
219,60 eur -49,40 eur 170,20 eur
alkoholické nápoje a tabak 26,10 eur -16,30 eur 9,80 eur
odev a obuv 76,90 eur -17,30 eur 59,60 eur
náklady na bývanie 180,50 eur -40,60 eur 139,90 eur
nábytok 44,60 eur -10,00 eur 34,60 eur
zdravotníctvo 25,70 eur -5,80 eur 19,90 eur
doprava 118,40 eur -26,60 eur 91,80 eur
telekomunikácie 63,80 eur -14,40 eur 49,40 eur
rekreácia a kultúra 110,80 eur -110,80 eur 0,00 eur
vzdelávanie 8,70 eur -2,00 eur 6,70 eur
hotely, kaviarne a reštaurácie 72,60 eur -72,60 eur 0,00 eur
rozličné tovary a služby 83,00 eur -18,70 eur 64,30 eur
hypotéka 250,00 eur -0,00 eur 250,00 eur
SPOLU VÝDAVKY 1280,70 eur -384,50 eur 896,20 eur
Reálne naša rodina zarobí: 897 € mínus 896,20 € (toľko by mali minúť, aby neboli v mínuse) = 0,80 € → zvládli to

Príklad: Rodina č. 2
V druhej 4-člennej rodine sú tiež zamestnaní obaja manželia a obaja zarábajú priemernú mzdu 750 € (582,45 €), majú dve deti a platia hypotéku vo výške 250 €. Ich spoločný príjem teda predstavuje 1 204,94 €., čo je o 123 eur menej ako ich náklady Chceli by ušetriť.

Naša vzorová rodina č. 2 zarobí: 1204,94 €

Výdavky *Ich náklady Kde škrtať Náklady po šetrení
potraviny a nealkoholické nápoje 219,60 eur -11,00 eur 208,60 eur
alkoholické nápoje a tabak 26,10 eur -14,10 eur 12,00 eur
odev a obuv 76,90 eur -3,80 eur 73,10 eur
náklady na bývanie 180,50 eur -9,00 eur 171,50 eur
nábytok 44,60 eur -2,20 eur 42,40 eur
zdravotníctvo 25,70 eur -1,30 eur 24,40 eur
doprava 118,40 eur -5,90 eur 112,50 eur
telekomunikácie 63,80 eur -3,20 eur 60,60 eur
rekreácie a kultúra 110,80 eur -41,30 eur 69,50 eur
vzdelávanie 8,70 eur -0,40 eur 8,30 eur
hotely, kaviarne a reštaurácie 72,60 eur -27,10 eur 45,50 eur
rozličné tovary a služby 83,00 eur -4,10 eur 78,90 eur
hypotéka 250,00 eur -0,00 eur 250,00 eur
SPOLU VÝDAVKY 1280,70 eur -123,40 eur 1157,10 eur
Reálne naša rodina zarobí: 1204,94 € mínus 1157,1 € (toľko by mali minúť, aby ešte ušetrili) = 47,8 € → ušetria

Poznámka: Prepočet Poštová banka.

*Priemerné náklady 4-člennej rodiny podľa Ministerstva financií SR.

Čo si myslia odborníci?
Eva Sadovská - analytička Poštovej banky
Prvá rodina musí v porovnaní s priemernou 4-člennou domácnosťou výraznejšie šetriť, aby dokázala vyžiť „od výp l a t y k výplate“. Ak zabudne na dovolenky a stravovanie sa v reštauráciách, tak na ostatných výdavkoch musí ušetriť aspoň 22,5 % v porovnaní s tým, čo míňa priemerná 4-členná slovenská domácnosť. V prípade, že dokáže rodina č. 2 znížiť všetky výdavky o 5 % oproti výdavkom priemernej 4-člennej slovenskej domácnosti, tak potom bude rodina schopná mesačne ušetriť približne 48 €, ak 10 %, tak 96 €.

Juraj Valachy - anylytik Tatra banky
Treba povedať, že priemerná splátka úveru na nákup nehnuteľnosti v rodine s dvomi deťmi je nižšia, ako je váš príklad. Preto pri uvedenom modelovom príklade, ak jeden z manželov zarába priemernú mzdu a druhý minimálnu mzdu, predpokladám, že rodina nie je schopná ušetriť nič. Ak by obaja zarábali priemernú mzdu, mohli by usporiť takmer 100 €. Museli by sa však uskromniť vo výdavkoch.

Peter Staněk, Ekonomický ústav Slovenskej akadémie vied
V našich podmienkach nedokáže bežná rodina ušetriť zo svojich platov významnejšiu sumu. Takže ani v jednom prípade nedokážu usporiť sumu, ktorá by bola viac ako niekoľko desiatok eur. Podľa mojich skúseností u nás ľudia mesačne ušetria tak 20 až 50 eur. Aby si dokázali odložiť mesačne vyššiu sumu, museli by byť oba príjmy na úrovni 800 až 900 €. Ale v čistom.

Sylvia Porubänová, Sociologička
To, či si niekto dokáže ušetriť, sa nedá zovšeobecniť. Sú ľudia schopní si každomesačne odložiť aj z minimálnych príjmov. Ale to už škrtajú svoje výdavky na maximum. Sú ľudia, ktorí v snahe ušetriť dokážu napríklad celý týždeň jesť iba cestoviny, ktoré si navaria na začiatku týždňa. Pri bežnom životnom štandarde sa dá povedať, že ani v jednom prípade si rodina nedokáže ušetriť . Finančné prostriedky dokážu pokryť základné výdavky a žiadne peniaze navyše im nezostanú. A to už škrtajú výdavky napríklad na kultúru a voľnočasové aktivity.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Ideálna výplata

od keilayh » Ned Jan 25, 2015 6:54 pm

Inak ak je na úrade práce, tak by mu úrad mohol preplácať cestovné náklady. Nemohol by ale cestovať svojim autom, ale buď autobusom alebo vlakom. Preplácajú to pol roka alebo rok. Neviem presne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Ideálna výplata

od melindi » Pon Jan 26, 2015 9:49 am

Super. To určite nevedel ani on.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť