Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - Amniocentéza

Amniocentéza

od melindi » Pon Jan 26, 2015 5:18 pm

Je tu niekto, ktorému robili Amniocentézu počas tehotenstva?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Amniocentéza

od terez254 » Uto Jan 27, 2015 1:10 pm

melindi píše:Je tu niekto, ktorému robili Amniocentézu počas tehotenstva?


odporucil ti to lekar? ja s tym osobne skusenosti nemam, ale viem,ze sa to odporuca, ked ma matka nad 35 rokov alebo otec nad 45 laebo pri inych komplikaciach.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Amniocentéza

od kapali » Uto Jan 27, 2015 2:41 pm

Amniocentézu odporúčajú z vekového hľadiska (žena nad 35 r.), alebo keď signalizujú krvné testy vývojové poruchy plodu. Je to dosť náročné, treba sa rozhodnúť, či podstúpiť tento test, nakoľko po zákroku je aj riziko potratu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Dec 17, 2008 11:05 am

Re: Amniocentéza

od ivkaemmka » Uto Jan 27, 2015 3:12 pm

ahoj, mne robili amniocentezu pri prvom tehotenstve nakolko mi vysli zle vysledky z krvi, tak ma doktorka presvedcila ze mam pre istotu ist, je to 100% vysledok, pri druhom tehotenstve mi tiez vysli tie krvne testy zle ale uz som na tu amniocentezu nesla, lebo mi po prvom raze stale az do porodu tvrdlo brucho a nemohla som uz ani moc chodit, takze ma doktorka pri druhom tehotenstve poslala na specialne 3D vysetrenie kde ti tie vady a poruchy plodu tiez odhalia, obe deti mam uplne zdrave a zbytocne stresy som prezivala kvoli blbym krvnym testom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Okt 26, 2014 2:43 pm

Re: Amniocentéza

od vladkaPD » Uto Jan 27, 2015 4:04 pm

predstavte si ze ja poznam jednu zenu ktora zial po amnio potratila :cry: dieta bolo zdrave a nikto jej ho nevrati :!: vsetko je to iba o peniazoch. ziadna amnio neni potrebna, vsetko sa da pekne krasne zistit na ultrazvuku. ale tak preco by sme neposlali buducu matku na amnio ked mame z toho krasne prachy? ach jaj :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Amniocentéza

od melindi » Uto Jan 27, 2015 5:32 pm

Pre mňa to urobili. Neboli dobré krvné výsledky.Test Downovho syndrómu mi ukázal niečo zle. Manželom sme museli isť na genetické poradenstvo. Tam doktorka mi odporúčila amniocentézu. Pre mňa to bolelo. Miesto vpichu vydezinfikovali s jódom. Dostala som na to alergiu. Potom aj pre mňa do pôrodu tvrdlo brucho. Dvakrát som bola v nemocnice. Neodporúčam niekomu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Amniocentéza

od terez254 » Uto Jan 27, 2015 7:29 pm

melindi píše:Pre mňa to urobili. Neboli dobré krvné výsledky.Test Downovho syndrómu mi ukázal niečo zle. Manželom sme museli isť na genetické poradenstvo. Tam doktorka mi odporúčila amniocentézu. Pre mňa to bolelo. Miesto vpichu vydezinfikovali s jódom. Dostala som na to alergiu. Potom aj pre mňa do pôrodu tvrdlo brucho. Dvakrát som bola v nemocnice. Neodporúčam niekomu.


ako to vsetko dopadlo?
babatko a ty ste teraz zdrave? kolko ma teraz mala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Amniocentéza

od melindi » Str Jan 28, 2015 5:23 pm

terez254 píše:ako to vsetko dopadlo?
babatko a ty ste teraz zdrave? kolko ma teraz mala?


Už nie. Pri rodený sme mali problémy. Dva týždne ležala v neonatalickom klinike. Jeden rok sme chodili s ňou
cvičiť. Ale posledné výsledky už boli dobré.
Zajtra bude mať 20 mesiacov.Lekári hovorili,že môže mať problémy pri rozprávaní, možno, že aj pri učení.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Amniocentéza

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 10:49 am

melindi píše:Zajtra bude mať 20 mesiacov.Lekári hovorili,že môže mať problémy pri rozprávaní, možno, že aj pri učení.


tak to je este malicka... lekari tiez nevedia vsetko, tak snad bude zdrava :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Amniocentéza

od keilayh » Štv Jan 29, 2015 6:44 pm

ivkaemmka píše:ahoj, mne robili amniocentezu pri prvom tehotenstve nakolko mi vysli zle vysledky z krvi, tak ma doktorka presvedcila ze mam pre istotu ist, je to 100% vysledok, pri druhom tehotenstve mi tiez vysli tie krvne testy zle ale uz som na tu amniocentezu nesla, lebo mi po prvom raze stale az do porodu tvrdlo brucho a nemohla som uz ani moc chodit, takze ma doktorka pri druhom tehotenstve poslala na specialne 3D vysetrenie kde ti tie vady a poruchy plodu tiez odhalia, obe deti mam uplne zdrave a zbytocne stresy som prezivala kvoli blbym krvnym testom


Presne, veľmi veľa ženám vychádzajú tie výsledky zle. Iba budúce matky strašia, pritom tieto testy sa v iných krajinách ani nerobia :? Mne vyšli tiež zle, kamoškam tiež a všetky máme zdravé deti. Ja som amniocentezu odmietla, nevidím dôvod načo toto podstupovať. :roll: Všetko je krásne vidieť na ultrazvuku, dr. všetko vedia pomerať a vedia odhaliť akekolvek odchýlky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Amniocentéza

od melindi » Štv Jan 29, 2015 6:49 pm

Keď budem ešte rodiť, budem už viac ako 35 rokov, určite odmietam amniocentézu.
niektoré ženy, tešia, že sú tehotné. Pre mňa celé tehotenstvo bolo horor. počas celého tehotenstva som mala problémy. Tri krát som bola v nemocnice. Prvá bola amniocentéza, potom práve na Valentín 2013-3 dni som bola v nemocnice, potom aj Veľkonočné sviatky som sa strávila v nemocnice- vtedy som už bola tam 3 týždne. Ty aké tehotenstvo mala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Amniocentéza

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 6:53 pm

ak to je take riskantne tak si myslim,ze je lepsie odmietnut.
pocas celeho tehotenstva si mala problemy? bola si na rizikovom tehotenstve? rodila si cisarskym?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Amniocentéza

od melindi » Pon Feb 09, 2015 9:01 am

Ti ešte nemáš deti? Áno, bola som na rizikovom. Okrem toho min. 6-krát sme boli na pohotovosť.
Po 15-násť hodinách s klasickým pôrodom. Aj vtedy sme mali problémy. Dva týždne sme ležali na neonatologickom oddelení. Dcérku ihneď zobrali do inkubátora.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... iocentezu/
https://www.youtube.com/watch?v=Pgs0DGua7Pw
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť