Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - karneval

karneval

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 11:34 am

Ahojte zvyknete deťom kupovať, požičiavať alebo vyrábať masky na karneval?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od keilayh » Str Jan 28, 2015 3:22 pm

Keď bol v škôlke tak som buď požičala alebo vyrobila :D a naposledy už do školy som kúpila v sekáči :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: karneval

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 3:25 pm

Nevieš mi povedať, ako sa pohybuje cena zapozičania? Koľko ťa vyšla v sekáči? :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od sandras » Str Jan 28, 2015 3:53 pm

ja som zvykla kúpiť, bud v dráčiku, alebo dcera raz mala orientálnu tanečnicu aj zo sekáča. Ale syn ma teraz take tematické proektové dni v škole skoro každý mesiac, kde maju prísť vo vhodnom kostýme, tak veru aj kombinujem a vyrábam. Už som robila kuchára, kocúra v čižmách, tekvicu aj piráta.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: karneval

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 8:34 pm

Proektove dni? A to na aky predmet? Ja sa neviem rozhodnut...co som obzerala masky na nete, cena tam nebola nizsia ako 20 eur....v Tescu boli masky cca 20 eur,zrucna nie som,aby som nieco vyrobila a ani praca mi to nedovoluje...tak mi ostava asi pozicovna....ake masky budu tentorok tvoje deti? :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od sandras » Str Jan 28, 2015 8:46 pm

syn nechodí do klasickej školy, on chodí do alternatívnej školy, takže majú také ako "zdravý deň" - to mali také pracovné listy o ovocí a zeleniny, spojené s ochutnávkou rôznych druhov ovocia zeleniny, robili chlebíčky tortu s ovocím - kostým mal tekvicu, alebo "obchodný deň". To si každý vymyslel aký obchod bude mať (alebo ponúkať službu) a platili si fiktívnymi peniazmi - kostým pekár/kuchár. Potom bol "rozprávkový deň", to si prezentovali slovenské rozprávky a nacvičili divadlo, ktoré potom hrali mladším spolužiakom - kostým kocúr v čižmách. Teraz naposledy mali "pirátsky deň"- kostým pirát, to si hovorili o pirátoch a moreplavcoch, robili projekty a potom stavali pirátske lode...

v ten den sa klasicky neučia, skôr precvičujú a aplikujú to, čo už vedia. Býva to raz mesačne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: karneval

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 8:54 pm

A tie masky vytvara sam alebo mu pomahas? Je to zaujimave...v klasickych skolach sa ucitelia venuju malo detom...uz sa im nechce ako kedysi...mam susedku,co robi masku tucniaka v zivotnej velkosti dietata, skoro som spadla na zadok...no proste nadhera...je to ine vyrobit masku ako kupit alebo poziciat...mozno keby bol doma nas tatik, tak by nieco vymyslel...ja som zial na take veci antitalent....a vas ocko sa zapaja do vasej vyroby?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od sandras » Str Jan 28, 2015 8:59 pm

no vymyslíme spolu a realizujem potom ja
napr. kuchár bol lahý, tričko biele, nohavice modré, na to zastera a do ruky varecha, v škole si robili kuchárske čiapky
tekvica - to som zasa kupila velké oranžové triko u číňana, na spodok do tej obruby natiahla gumu, oklo krku sravila zelený krepový límec a nakreslila som tomu take helowenske usta, nos, oči (ako vyrezávaná tekvica)
kocúr v žižmách - dcérina chlpatá vesta, klobúk, šatka a mamine čižmy (o číslo väčšie, ako nosí) + vyrobila som na čelenku uši a chvost zo starej kožušiny, čo som kdesi vyhrabala
pirát - to mame taku vestu z dráčika, k tomu mal červenú šatku na hlavu, klapku na oko a ešte som kupila taku sadu, kde bol platový meč, hák a zlaté mince
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: karneval

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 9:02 pm

No hmmmm zaujimave....dobre inspiracie :lol: :lol: mas na niektoru masku srdcovu spomienku?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od sandras » Str Jan 28, 2015 9:04 pm

inak,a by si si nemyslela, nemám velmi talent na toto, ale pri takom množstve rôznych kostýmov, čo treba je nemyslitelné to kupovať. Takže sa inšpirjem aj tým, čo mali jeho spolužiaci a už nevyhadzujem žiadne staré látky, filc, gumy, záclony, kožušiny, klobúky a šatky :lol: :lol: :lol: všetko sa môže zísť

ale teším sa, že vela robia s deťmi a malý sa posúva vpred. Oni pri tom všetkom stíhaju aj učivo ovela rýchlejším tempom, syn je druhák, ale oni už maju zvládnutú násobilku a aj v slovenčine už berú aj tretiacke veci.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: karneval

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 9:10 pm

Tak to je super....len si neviem predstavit ako sa u vas riesia masky na karneval....to sa musite jeden pred druhym predbehovat....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od sandras » Str Jan 28, 2015 9:12 pm

karneval budu mať v družine, vymyslel si, že pojde za futbalistu, dres máme, loptu tiež
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: karneval

od Jajus345 » Štv Jan 29, 2015 9:27 am

tak moje dieťa si zmylselo, že chce byť ninja...ale za kostým 25 € sa mi vidí, že je dosť veľa....v požičovni ho majú rezervovaný...a v Dráčiku ani neviem, či ho vôbec majú :oops: :oops: :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: karneval

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 9:21 pm

Jajus345 píše:Ahojte zvyknete deťom kupovať, požičiavať alebo vyrábať masky na karneval?


vyrobit je kreaitvnejsie, ale zas zaberie to viac casu cize lepsie je asi kupit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: karneval

od sandras » Štv Jan 29, 2015 10:18 pm

no ja neviem, už aj take bolo, že som lietela pol dna po obchodoch,a by som zohnala masku ... za ten čas by som aj vyrobila :-) a hlavne lacnejšie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť