Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - alergia na chlad

alergia na chlad

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 10:55 am

Počuli ste už o alergii na chlad? Ja osobne mám problém s tým v zime....a hlavne sa mi prejavuje na rukách....máte s tým ňou niekto skúsenosť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: alergia na chlad

od keilayh » Str Jan 28, 2015 3:24 pm

Kamarátka má alergiu na chlad, väčšinou na tvári opuchla :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: alergia na chlad

od Jajus345 » Str Jan 28, 2015 3:29 pm

No to je veľmi nepríjemné a ako sa proti tomu bráni? Čo zvykne používať na tvár, ako sa jej to prejavuje?? Ja mám silnú alergiu na ruky a už neviem, čo by pomohlo.. :( :( :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: alergia na chlad

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 9:23 pm

Jajus345 píše:Počuli ste už o alergii na chlad? Ja osobne mám problém s tým v zime....a hlavne sa mi prejavuje na rukách....máte s tým ňou niekto skúsenosť?


ja ju mam tiez.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: alergia na chlad

od Jajus345 » Pia Jan 30, 2015 8:54 am

A kde sa ti konkrétne prejavuje? Ako sa proti ne brániš...ja som už z toho zúfala, lebo môžem používať hocijaké mastičky a tie zaberú max. na 2 dni...na kožnom mi vravela, že to tak má byť :x :x :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: alergia na chlad

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 9:54 am

Jajus345 píše:A kde sa ti konkrétne prejavuje? Ako sa proti ne brániš...ja som už z toho zúfala, lebo môžem používať hocijaké mastičky a tie zaberú max. na 2 dni...na kožnom mi vravela, že to tak má byť :x :x :x


ja to nemam od lekara potvrdene,lebo som s tym nebola, ale vzdy ked je chladnejsie pocasie, co je u nas od sepzembra do maja tak mam plny nos. Napriklad, ked som doma vo vnutri tak je vsetko ok a ked vyjdem von tak hned mam plny nos, potom stale smrkam, mam cerveny a opuchnuty nos. Nebojujem nijako s tym. chcela som ist k alergologicke, ale akosi sa mi tam nechce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: alergia na chlad

od Jajus345 » Pia Jan 30, 2015 10:49 am

To mu verím, ale veď to musí liezť na nervy, ak ti vkuse vonku tečie z nosa...nepoužívaš žiadne kvapky?....vraví sa, že na takéto veci pomáha more....mne v zime zvyknú strašne slziť oči....tak preto chodím do práce s autom :lol: :lol: :lol: vyskúšaj morskú vodu...minule som čítala, že aj sama si môžeš vyskúšať test, či máš alergiu na chlad a to tak, že kocku ľadu priložiť na pár sekúnd na vnútornú stranu predlaktia, ak ti koža začervená, začne svrbieť a vytvoria sa pupíky, tak máš potvrdenú alergiu....moja kožná mi vravela, že mám mať ruky vždy zakryté s rukavicami, tak som sa jej pýtala, čo mám dať na oči :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: alergia na chlad

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 2:00 pm

Jajus345 píše:To mu verím, ale veď to musí liezť na nervy, ak ti vkuse vonku tečie z nosa...nepoužívaš žiadne kvapky?....vraví sa, že na takéto veci pomáha more....mne v zime zvyknú strašne slziť oči....tak preto chodím do práce s autom :lol: :lol: :lol: vyskúšaj morskú vodu...minule som čítala, že aj sama si môžeš vyskúšať test, či máš alergiu na chlad a to tak, že kocku ľadu priložiť na pár sekúnd na vnútornú stranu predlaktia, ak ti koža začervená, začne svrbieť a vytvoria sa pupíky, tak máš potvrdenú alergiu....moja kožná mi vravela, že mám mať ruky vždy zakryté s rukavicami, tak som sa jej pýtala, čo mám dať na oči :lol: :lol: :lol:


praveze nie, lebo tie kvapky mi nepomahaju, kedze mis tale tecie z nosa.
ako mam pouzivat tu morksu vodu?
neviem ci tento test by bol pre mna vhodny, kedze ja s kozou nic nemam, ked je chladno len ten moj nos...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: alergia na chlad

od Jajus345 » Pia Jan 30, 2015 2:14 pm

Práveže ten test je dobrý...pri ňom zistíš, či máš alergiu na chlad....ja mám okrem rúk aj alergiu s očami....ak som si ho robila ja, čo prvé mi začali slziť veľmi oči....tá morská voda sa dá kúpiť v ampulkách, tá sa musí spotrebovať do 48 hodín, potom sa dá kúpiť, že do nádobky naleješ tú vodu jednu dierku v nose zatkáš a druhou potiahneš....sú rôzne vody..skús sa informovať v lekárni :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: alergia na chlad

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 6:29 pm

Jajus345 píše:Práveže ten test je dobrý...pri ňom zistíš, či máš alergiu na chlad....ja mám okrem rúk aj alergiu s očami....ak som si ho robila ja, čo prvé mi začali slziť veľmi oči....tá morská voda sa dá kúpiť v ampulkách, tá sa musí spotrebovať do 48 hodín, potom sa dá kúpiť, že do nádobky naleješ tú vodu jednu dierku v nose zatkáš a druhou potiahneš....sú rôzne vody..skús sa informovať v lekárni :wink: :wink: :wink:


musim uz zacat nieco s tym robit. dakujem za radu :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: alergia na chlad

od Jajus345 » Pia Jan 30, 2015 7:02 pm

Ja som to tiez dlho podcenovala,ale netusim,ci sa dá voči tomu nejako brániť....lebo už som tu spominala,ze maste zaberaju cca na 2 dni...vedela si o tom,ze alergia na chlad uz začína pri +4 stupnoch? Kedy mas najväčší problém,ak sú nizke plusove teploty alebo pri mínusových?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: alergia na chlad

od terez254 » Sob Jan 31, 2015 10:22 am

Jajus345 píše:Ja som to tiez dlho podcenovala,ale netusim,ci sa dá voči tomu nejako brániť....lebo už som tu spominala,ze maste zaberaju cca na 2 dni...vedela si o tom,ze alergia na chlad uz začína pri +4 stupnoch? Kedy mas najväčší problém,ak sú nizke plusove teploty alebo pri mínusových?


uz koncom augusta,ked sa ochladzuje tak zacinam mat s tym problem cize mozno aj ked je +15 stupnov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: alergia na chlad

od Jajus345 » Sob Jan 31, 2015 10:10 pm

Tak neviem,ci to už náhodou nebude normálna alergia,pretože co mi lekárka vravela,alergia na chlad sa väčšinou prejavuje pri +5 stupňoch,mne je pravidelne chladno,ci je leto alebo zima...nedokrvuju mi dobre koncatiny...len rozdiel je v tom,ze v zime sa mi pokožka strašne vysusa...tvoria sa malé pluzgieriky,ktoré neskutocne svrbia,na utlmenie bolesti mi pomaha,ak ich dam do vriacej vody...vtedy to svrbenie prestane aspoň na pol dna...ak je vonku cca +10 stupnov,vtedy sa to vytratí...rukavice v zime veľmi nemozem lebo mi skodia na ruky...preco si ešte vždy nevyskusala nejakú odbornejšiu pomoc?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť