Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - Facebook-nastrahy

Facebook-nastrahy

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 10:48 am

Od kedy ste svojim detom dovolili byt na facebooku, kontrolujete im,co tam pridavaju a mate samy na facebooku ucet? Co si myslite o virtualnom svete a jeho nastrah na deti a spolocnost?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od keilayh » Štv Jan 29, 2015 6:49 pm

Ja by som FB dovolila min. až od 15rokov :D nevidím dôvod aby na fb prípadne pokec chodili malé deti :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 6:51 pm

keilayh píše:Ja by som FB dovolila min. až od 15rokov :D nevidím dôvod aby na fb prípadne pokec chodili malé deti :roll:


s tymto celkom suhlasim..tiez sa mi zda byt od veci, ked deti chodia teda najma na pokec, kedze si myslim,ze tam je dost uchylakov.
ty sama pouzivas facebook alebo pokec?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Štv Jan 29, 2015 7:03 pm

oficiálne sa tam môže človek registrovať od 13 rokv a dcere som aj tak dovolila (normálne rátala hodiny, kedy už bude môcť :lol: ). Inak, mam ju v priateloch a vidím čo a s kým píše. Zvyčajne píše so spolužiakmi, albo s kamoškami z mažoretiek, píšu si v skupine kedy a kde maju tréningy, vystúpenia, najmä ak sa niečo zmení, alebo maju mimoriadne.
No a poučila som ju, že žiadni neznámi "priatelia" a žiadne uverejnovanie fotiek.

Osobne nechapem, načo jej 5-6 ročnému decku FB, ešte aj profil založí rodič :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od Jajus345 » Štv Jan 29, 2015 8:51 pm

Ja to neuznavam....a FB u nas nema miesto... :( :( :( deti maju na FB dost casu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Štv Jan 29, 2015 9:07 pm

jajus, kolko maju tvoje deti?

Moja bude mať 14, takže FB ma necelý rok a nezdá sa mi, že by to zneužívala
ma to vyslovene na tú komunikáciu, čo som písala ... lebo velakrát sa zrazu tréning preloží, zruší
a ešte je v skupine s spolužiakmi, to je fajn na domáce úlohy, ked chýba
chvílku tam odskúšala nejaké hry, to ju nebaví ... ona radšej číta knihy ako hrá hry
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od Jajus345 » Štv Jan 29, 2015 9:10 pm

Ale v takom pripade to schvalujem...aj to je forma komunikacie...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 9:16 pm

sandras píše:oficiálne sa tam môže človek registrovať od 13 rokv a dcere som aj tak dovolila (normálne rátala hodiny, kedy už bude môcť :lol: ). Inak, mam ju v priateloch a vidím čo a s kým píše. Zvyčajne píše so spolužiakmi, albo s kamoškami z mažoretiek, píšu si v skupine kedy a kde maju tréningy, vystúpenia, najmä ak sa niečo zmení, alebo maju mimoriadne.
No a poučila som ju, že žiadni neznámi "priatelia" a žiadne uverejnovanie fotiek.

Osobne nechapem, načo jej 5-6 ročnému decku FB, ešte aj profil založí rodič :roll:


az od 13 rokov? ale urcite sa tam registruju deti aj skor.
myslis si, ze niektore deti ked maju rodicov v priateloch tak sa trosku krotia v tom, co uverejnuju na svojej nastenke?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 9:17 pm

Jajus345 píše:Ja to neuznavam....a FB u nas nema miesto... :( :( :( deti maju na FB dost casu

tvoje deti maju kolko rokov? ty mas facebook?


Jajus345 píše:Ale v takom pripade to schvalujem...aj to je forma komunikacie...

na tieto veci to je super..v dnesnej dobe skolak bez facebooku to ma tazke.kedze tam maju rozne skupiny, cez ktore si odovdzdavaju informacie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Štv Jan 29, 2015 10:03 pm

terez254 píše:az od 13 rokov? ale urcite sa tam registruju deti aj skor.
myslis si, ze niektore deti ked maju rodicov v priateloch tak sa trosku krotia v tom, co uverejnuju na svojej nastenke?


áno, aspoň čiastočne
samozrejme sme preberali aj bezpečné správanie sa na internete, že nemá tam ísť na nejaké schôdzky s cudzími a že tam nemá davať žiadne osobné fotky, najmä nie nejaké kompromitujúce

skor sa na FB nedá registrovať, dava sa tam datum narodenia a aj daš pod 13 rokov, nezoberie to ... takže deti klamú, pridajú si roky, aby tam moli byť
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 9:57 am

sandras píše:
terez254 píše:az od 13 rokov? ale urcite sa tam registruju deti aj skor.
myslis si, ze niektore deti ked maju rodicov v priateloch tak sa trosku krotia v tom, co uverejnuju na svojej nastenke?


áno, aspoň čiastočne
samozrejme sme preberali aj bezpečné správanie sa na internete, že nemá tam ísť na nejaké schôdzky s cudzími a že tam nemá davať žiadne osobné fotky, najmä nie nejaké kompromitujúce

skor sa na FB nedá registrovať, dava sa tam datum narodenia a aj daš pod 13 rokov, nezoberie to ... takže deti klamú, pridajú si roky, aby tam moli byť


to som ani nevedela, ze to takto funguje.
co si myslis o takych tych odvaznych fotografiach, co dievcata pridavaju uz naozaj v skorom veku na facebook a rozne to koluje po interete? Ja som minule videla fotku 15-rocneho dievcata uplne naheho, ktore sa odfotilo samo o zrkadlo a este to aj sama zverejnila na nejaku skupinu na fb.
Ako by si reagovala, keby nieco taketo srpavila tvoja dcera?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od keilayh » Pia Jan 30, 2015 11:26 am

sandras píše:oficiálne sa tam môže človek registrovať od 13 rokv a dcere som aj tak dovolila (normálne rátala hodiny, kedy už bude môcť :lol: ). Inak, mam ju v priateloch a vidím čo a s kým píše. Zvyčajne píše so spolužiakmi, albo s kamoškami z mažoretiek, píšu si v skupine kedy a kde maju tréningy, vystúpenia, najmä ak sa niečo zmení, alebo maju mimoriadne.
No a poučila som ju, že žiadni neznámi "priatelia" a žiadne uverejnovanie fotiek.

Osobne nechapem, načo jej 5-6 ročnému decku FB, ešte aj profil založí rodič :roll:


Môj na FB žiaľ je, no založil mu tam účet starší kamarát bez môjho vedomia :twisted: Som myslela, že mu rovno jednu natiahnem :| Ale tak nechodí tam, neželám si to, nemá tam čo robiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 1:59 pm

keilayh píše:
sandras píše:oficiálne sa tam môže človek registrovať od 13 rokv a dcere som aj tak dovolila (normálne rátala hodiny, kedy už bude môcť :lol: ). Inak, mam ju v priateloch a vidím čo a s kým píše. Zvyčajne píše so spolužiakmi, albo s kamoškami z mažoretiek, píšu si v skupine kedy a kde maju tréningy, vystúpenia, najmä ak sa niečo zmení, alebo maju mimoriadne.
No a poučila som ju, že žiadni neznámi "priatelia" a žiadne uverejnovanie fotiek.

Osobne nechapem, načo jej 5-6 ročnému decku FB, ešte aj profil založí rodič :roll:


Môj na FB žiaľ je, no založil mu tam účet starší kamarát bez môjho vedomia :twisted: Som myslela, že mu rovno jednu natiahnem :| Ale tak nechodí tam, neželám si to, nemá tam čo robiť.


tvoj syn ma kolko rokov?
to sa ti veru necudujem, ze si bola nahnevana.. ale ucet mu mozes deaktivovat a potom ho moze pouzivat, ked bude mat na to vhodny vek.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Pia Jan 30, 2015 4:19 pm

terez254 píše: Ja som minule videla fotku 15-rocneho dievcata uplne naheho, ktore sa odfotilo samo o zrkadlo a este to aj sama zverejnila na nejaku skupinu na fb.
Ako by si reagovala, keby nieco taketo srpavila tvoja dcera?

neviem, ako by som reagovala, ani hypoteticky, lebo ona je v tomto dosť konzervatívna ... ale určite by som to riešila, asi aj s pomocou psychologa, lebo tam už muselo zlyhať toho viac, aby decko také niečo urobilo
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 6:26 pm

sandras píše:
terez254 píše: Ja som minule videla fotku 15-rocneho dievcata uplne naheho, ktore sa odfotilo samo o zrkadlo a este to aj sama zverejnila na nejaku skupinu na fb.
Ako by si reagovala, keby nieco taketo srpavila tvoja dcera?

neviem, ako by som reagovala, ani hypoteticky, lebo ona je v tomto dosť konzervatívna ... ale určite by som to riešila, asi aj s pomocou psychologa, lebo tam už muselo zlyhať toho viac, aby decko také niečo urobilo


ja tiez nieco take nechapem. podla mna to je chore, uz len to neprimerane mnozstvo fotiek, ktore tam ludia denodenne davaju, co mali na obed, kde boli, co robia. ja si myslim,ze to je az trosku nebezpecne.
moja kamoska mi hovorila,ze jej maly brat si skypuje s roznymi cudzimi ludmi, ze dokonca si pytali aj jeho adresu cizesa dost obavali.
mate s niecim podobnym skusenost?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť