Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - Facebook-nastrahy

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Pia Jan 30, 2015 6:52 pm

ja myslím, že rodičia nechajú deti pri počítači sedieť odnevidím - donevidím, vôbec ich nemajú pod kontrolou, ani čo tam robia ... a potom sa zrazu čudujú, čo všetko tam stihli napísať a uverejniť

U nas ma používanie PC dosť jasné pravidlá, v prvom rade je škola, domáce povinnosti, slušné správanie sa v bežnom živote, pohyb na čerstvom vzduchu ... a až potom maju počítač. Ale ked je toho moc, vidím, že strácajú mieru (napr prestanú čítať, akosi nestíhajú učenie, doma nepomájhajú, alebo začnu byť nejakí nervní), tak im ho na pár dní vezmem a "liečia závislosť".
V lete problém nie je, to su vela vonku, obaja sa výborne učia, dcéra športuje závodne, syn rekreačne, chodia do ZUŠ, takže oni ten počítač niekedy vôbec nestíhajú ...

Nemyslím si, že správna cesta je opačný extrém, teda dieťa úplne od toho izolovať ... vedy by totiž technika dostala príchuť zakázaného ovocia a lákalo by ich to možno ešte viac.
okrem toho vidia, že aj my rodičia sedíme pri PC a nielen kvôli práci, aj my sme na FB, píšeme na fóra, tak by mi prišlo nefér im to úplne zakazovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od blanka » Pia Jan 30, 2015 7:39 pm

Vsetko s mierou a pod kontrolu myslim ze nezaskodi.Ja mam dve deti/8.10/ no nastastie este Fb neriesia,PC im dovolim pol hod.denne hraju hry na Friv,ale kolko krat sa tam ani nedostanu popri ostatnych povinnostiach a kruzkoch.Takze stane sa ze aj cely tyzden niesu na PC.Sem tam cez vikend ked sa neda vist von.Inac je to chore ked vidim poniektore tie prispevky na FB,ludia uz keby ani nemali sukromie vlastny zivot,vsetko musia davat na soc.siet.A najsmutnejsie je to ze rodicia sa castokrat zo soc.siete dozvedaju co robia ich deti,alebo kde sa nachadzaju:-(Nehovoriac o pripadoch ked si mladi siahnu na zivot,na FB 1000 priatelov a nikto sa ani nepozastavi nad statusom ze uz ma nebavi zit a pod.SMUTNE:-(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Sob Júl 14, 2007 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od melindi » Sob Jan 31, 2015 9:19 am

Ja nemám profil na Facebook. Ale moja matká má. Keď chceme niečo pozrieť, ona k nám ukáže. Moja sesternica má 7 ročného syna. On je denne na Facebooku.
http://zena.sme.sk/c/5024700/dietatu-fa ... atela.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Sob Jan 31, 2015 10:13 am

sandras akemu sportu sa dcera venuje zavodne? myslim si, ze ked deti maju nejaky konicek a rozumne rozvrhnuty cas, ze im az tolko volneho casu na blbosti nezostava tak je to fajn.

ako som uz spominala, niekedy je ten facebook nevyhnutny, kvoli roznym skupinam a infromaciam, ktore si deti prostrednictvom nich poskytuju. ale sedim tam denodenne mi nepripada moc dobre.


blanka píše:Vsetko s mierou a pod kontrolu myslim ze nezaskodi.Ja mam dve deti/8.10/ no nastastie este Fb neriesia,PC im dovolim pol hod.denne hraju hry na Friv,ale kolko krat sa tam ani nedostanu popri ostatnych povinnostiach a kruzkoch.Takze stane sa ze aj cely tyzden niesu na PC.Sem tam cez vikend ked sa neda vist von.Inac je to chore ked vidim poniektore tie prispevky na FB,ludia uz keby ani nemali sukromie vlastny zivot,vsetko musia davat na soc.siet.A najsmutnejsie je to ze rodicia sa castokrat zo soc.siete dozvedaju co robia ich deti,alebo kde sa nachadzaju:-(Nehovoriac o pripadoch ked si mladi siahnu na zivot,na FB 1000 priatelov a nikto sa ani nepozastavi nad statusom ze uz ma nebavi zit a pod.SMUTNE:-(



tak to je teda super, ze si ich naucila len pol hodinu denne na PC. to si ako dokazala?

niektori ludia casto davaju smutne statusy a ti priatelia niekedy asi nemaju az taku moznost rozoznat, kedy to myslia naozaj vazne a chceli by si siahnut na zivot a kedy su len v depresii, pripadne chcu vzbudit pozornost.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Sob Jan 31, 2015 10:16 am

melindi píše:Ja nemám profil na Facebook. Ale moja matká má. Keď chceme niečo pozrieť, ona k nám ukáže. Moja sesternica má 7 ročného syna. On je denne na Facebooku.
http://zena.sme.sk/c/5024700/dietatu-fa ... atela.html


na facebooku je tusim take nastavenie, ze si clovek moze zablokovat, aby jeho prispevky dani ludia nevideli. cize sa lahko moze stat,ze dieta si zablokuje rodicov, aby nevideli niektore prispevky ci fotky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Sob Jan 31, 2015 1:02 pm

terez254 píše:
melindi píše:Ja nemám profil na Facebook. Ale moja matká má. Keď chceme niečo pozrieť, ona k nám ukáže. Moja sesternica má 7 ročného syna. On je denne na Facebooku.
http://zena.sme.sk/c/5024700/dietatu-fa ... atela.html


na facebooku je tusim take nastavenie, ze si clovek moze zablokovat, aby jeho prispevky dani ludia nevideli. cize sa lahko moze stat,ze dieta si zablokuje rodicov, aby nevideli niektore prispevky ci fotky.


bolo by čudné, keby som zrazu nevidela žiadne jej príspevky, to by som spozornela
ale sú tam napr. súkromné skupiny, oni maju taku z mažoretkového klubu, ale som tam členom tiež

dcéra robí mažoretky, má 3x týždenne tréningy, oni chodia nielen na vystúpenia ale aj na Majstrovstvá Slovenska aj Európy v mažretkovom športe , tento rok napr. boli v Chorvátsku v Poreči.
okrem toho má spev a gitaru, takže 4x do týždňa ma krúžok a chce ísť na gymnázium, tak sa dosť vela aj učí
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Sob Jan 31, 2015 3:35 pm

sandras píše:bolo by čudné, keby som zrazu nevidela žiadne jej príspevky, to by som spozornela
ale sú tam napr. súkromné skupiny, oni maju taku z mažoretkového klubu, ale som tam členom tiež

dcéra robí mažoretky, má 3x týždenne tréningy, oni chodia nielen na vystúpenia ale aj na Majstrovstvá Slovenska aj Európy v mažretkovom športe , tento rok napr. boli v Chorvátsku v Poreči.
okrem toho má spev a gitaru, takže 4x do týždňa ma krúžok a chce ísť na gymnázium, tak sa dosť vela aj učí


tak myslim si, ze u taketoho typu dietata moc nehrozi, ze by vela casu travilo na facebooku, neboj nieco nevhodne tam pridavalo, kedze asi vela casu na zvys nema.
toto je velmi dobre, ze sa zaujima o tolko veci.
ty si ju k tomu viedla alebo ona sama ta naviedla k tomu, aby si ju prihlasovala na kurzky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Sob Jan 31, 2015 6:57 pm

na mažoretky chcela snád vždy ... už ako 3-ročné dievčatko sa jej to hrozne páčilo, ked pochodovali mestom
ked tam začala chodiť, bola druháčka, vtedy sme vlastne vôbec nevedeli, čo to "krútenie paličkou" vlastne obnáša a že to nie je len o pochodovaní mestom, ale sú v tom aj súťaže, je tam vela gymnasticých prvkov a tak. No a tie naše mažoretky sú v tom aj úspešné, takže sa teším, že vďaka tomu má aj kamarátky, dosť pocestuje, je samostatnejšia.

Do ZUŠ som ju prihlásila ja na spev, neskor si pridala gitaru a tento rok už absolvuje. na 2. cyklus ísť nechce, možno s dá pauzu a potom bude chodiť znova. Ale to sa bude vidieť, či pôjde na gympel u nás v meste, alebo si vyberie nejakú inú školu a podla toho bude musieť vyberať krúžky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Sob Jan 31, 2015 9:48 pm

sandras píše:na mažoretky chcela snád vždy ... už ako 3-ročné dievčatko sa jej to hrozne páčilo, ked pochodovali mestom
ked tam začala chodiť, bola druháčka, vtedy sme vlastne vôbec nevedeli, čo to "krútenie paličkou" vlastne obnáša a že to nie je len o pochodovaní mestom, ale sú v tom aj súťaže, je tam vela gymnasticých prvkov a tak. No a tie naše mažoretky sú v tom aj úspešné, takže sa teším, že vďaka tomu má aj kamarátky, dosť pocestuje, je samostatnejšia.

Do ZUŠ som ju prihlásila ja na spev, neskor si pridala gitaru a tento rok už absolvuje. na 2. cyklus ísť nechce, možno s dá pauzu a potom bude chodiť znova. Ale to sa bude vidieť, či pôjde na gympel u nás v meste, alebo si vyberie nejakú inú školu a podla toho bude musieť vyberať krúžky.


tak to je super, ze je takato a neflaka sa.
mozno je lepsie,ze na zus-ku uz nebude chodit. mozno sa chce viac venovat mazoretkam.
po gymnazium chce ist na aku skolu? Uz to ma premyslene?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Sob Jan 31, 2015 11:03 pm

nie konkrétne, ale nemčina a informatika ju láka ... uvidíme, čo z toho bude
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Ned Feb 01, 2015 11:40 am

sandras píše:nie konkrétne, ale nemčina a informatika ju láka ... uvidíme, čo z toho bude


to je zaujimava kombinacia, najma ta informatika, ale zas si myslim, ze ked to cloveku ide a vystuduje to tak sa ma potom dobre.
a co si myslis, ze je nebezpecnejsie facebook alebo pokec?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Facebook-nastrahy

od sandras » Ned Feb 01, 2015 1:19 pm

na pokeci nie som, ani dcéra ... takže neviem porovnať
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Facebook-nastrahy

od terez254 » Ned Feb 01, 2015 2:47 pm

sandras píše:na pokeci nie som, ani dcéra ... takže neviem porovnať


mne sa teda zda, ze na pokeci je dost uchylakov. ja tam nie som, ale co som videla u znamych tak su tam rozne miestnosti na zhananie sexu a podobne.
esteze ten pokec v poslednej dobe ide do ustrania.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť