Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - siete na ucenie cudzich jazykov

siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Ned Jan 25, 2015 10:04 am

Nepoznate socialne sete alebo rozne stranky, kde si clovek moze pisat, respektive skypovat s cudzincom a navzajom sa ucit jazyky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am


Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Pon Jan 26, 2015 2:09 pm




dakujem velmi pekne :D ale ja som mala skor na mysli, niekde kde si mozes pisat s cudzincom, nie s ucitelom o beznych veciach. vies, aby to prebiehalo takou prirodzenejsou formou, ze nemas pocit,ze sa musis ucit, ale robis nieco zabavne a tiez by bolo lepsie keby to bolo zadarmo. 20 eur za hodinu sa mi zda byt dost vela.
ty si skusala niektoru z tychto stranok?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od melindi » Uto Jan 27, 2015 5:13 pm

Ja nie. Ja ani po slovensky neviem dobre. Denne sem píšem, a takto učím.

http://www.mamacommunity.de/
http://www.momforum.com/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Uto Jan 27, 2015 10:23 pm

melindi píše:Ja nie. Ja ani po slovensky neviem dobre. Denne sem píšem, a takto učím.

http://www.mamacommunity.de/
http://www.momforum.com/


dakujem za dalsie stranky. ty nie si zo Slovenska? byvas na Slovensku, ale pochadzas z ineho statu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od melindi » Str Jan 28, 2015 5:11 pm

Ja bývam tu. Žijem v Trnavskom kraji. Ale keď nepoužívaš každý deň cudzí jazyk, veľmi ľahko zabudneš.
Ja bývam tu od narodenia. Ale doma nerozprávame po slovensky, len po maďarsky. Bývam v maďarskom okrese. Podľa mňa, aj podľa druhovi slovenský jazyk je veľmi ťažký.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Štv Jan 29, 2015 10:45 am

melindi píše: Ja bývam tu od narodenia. Ale doma nerozprávame po slovensky, len po maďarsky. Bývam v maďarskom okrese. Podľa mňa, aj podľa druhovi slovenský jazyk je veľmi ťažký.


tak urcite je slovensky jazyk tazky. ale hlavne je,ze sa dokazezs dorozumiet.
aj tvoj druh hovori po madarsky?
v skole ste teda tiez rozpravali po madarsky?

s detmi sa rozpravate ako? po slovensky ci madarsky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od melindi » Štv Jan 29, 2015 6:47 pm

Áno. On rozpráva horšie ako ja.
Aj na úradoch rozprávajú po maďarsky. 2-3 sú v nemocnice, ktorý nevedia po maďarsky.
Chodila som na Obchodnú akademiu. Bola to maďarská škola. Niektoré predmety sme učili po slovensky. Napr. učtovnictvo, informatiku.

Dcérkou rozprávame po maďarsky. Rozumieme sa po slovensky. Pozeráme denne slovenské relácie v TV. Len rozprávať nevieme dobre. V roku 1999 som robila v stávkovom kancelárii. Vtedy som chodila zastupovať do Bratislavy. Raz som sa bola týždeň v Prešove. Školenia zvykli byť v Košíc. Nebolo to problém. Ale teraz som doma. Nepoznám okolí ľudi, ktorými som vedela rozprávať po slovensky.
Dobrá je tá stránka. Ti zvykneš tam chatovať?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Pia Jan 30, 2015 6:27 pm

cize dcerka tiez rozumie aj po madarsky aj po slovensky? nikto v rodine nerozprava cisto po slovensky?
na tej stranke som nasla jedneho cloveka, s ktory mi pomaha pri uceni anglictiny.
ty tu stranku poznas?
vy ste teda papierovo slovaci, ale zijete na hraniciach takze zvyknete rozpravat po madarsky? dobre som to pochopila? :D
dcerku chces ucit rozpravat tak, aby hovorila cisto slovensky?


tato stranka poskytuje chatovanie s cuzdincami uplne zadarmo.
http://www.sharedtalk.com/?utm_source=The
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od melindi » Ned Feb 01, 2015 5:48 pm

Otec robil 30 rokov v Bratislave. On vedel dobre po slovensky. Teta tiež robí tam. Keď niečo potrebujem, zavolám ju.
Dcérka rozumie len po maďarsky, ale chceme ju budúcnosti dobre naučiť slovenčinu. Na youtube zvykneme pozerať slovenské riekanky, pesničky.
štátna príslušnosť: SR, Národnosť: maďarská

Áno, chcem. Niektorí dedinčania už dávajú svoje deti do slovenskej materskej škole, aby potom nemali problém so slovenčinou.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Štv Feb 05, 2015 6:24 pm

melindi píše:Áno, chcem. Niektorí dedinčania už dávajú svoje deti do slovenskej materskej škole, aby potom nemali problém so slovenčinou.


to si myslim, ze je rozumne riesenie, lebo potom tie deti mozu mat problemy najst si pracu alebo aj v skole.
na strednej ste sa ucili po slovensky ci madarsky? chodila si aj na vysku?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od melindi » Pia Feb 06, 2015 8:24 am

Tam sme učili tiež po maďarský.Ale vysoké školy sú len po slovensky. Ja som nechodila na vysoku školu, ty si chodila na vysokú školu?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Sob Feb 07, 2015 5:13 pm

melindi píše: ty si chodila na vysokú školu?


este chodim. studujem stavebnu fakultu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od sandras » Sob Feb 07, 2015 9:39 pm

melindi píše:Tam sme učili tiež po maďarský.Ale vysoké školy sú len po slovensky.


ja som chodila do Nitry, tam bolo aj madarské oddelenie, ktoré pripravovalo učitelov na madarské školy
len niektoré skúšky mali v slovenčine, ale ked trebárs študuješ maradský jazyk, tak skúšky su v madarčine

ja som študovala AJ a NJ ... všetky prednášky, smináre aj skúšky sme mali v cudzom jazyku
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: siete na ucenie cudzich jazykov

od terez254 » Sob Feb 07, 2015 11:08 pm

sandras píše:
melindi píše:Tam sme učili tiež po maďarský.Ale vysoké školy sú len po slovensky.


ja som chodila do Nitry, tam bolo aj madarské oddelenie, ktoré pripravovalo učitelov na madarské školy
len niektoré skúšky mali v slovenčine, ale ked trebárs študuješ maradský jazyk, tak skúšky su v madarčine

ja som študovala AJ a NJ ... všetky prednášky, smináre aj skúšky sme mali v cudzom jazyku


ty tiez byvas niekde na madarskych hraniciach?
vyuzivas nemcinu a anglictinu aj v praci ci robis nieco mimo toho, co si studovala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť