Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Prvý rok života - Detské chodítko

Detské chodítko

od melindi » Pon Jan 19, 2015 9:47 am

Používali Vaše deti detské chodítko? Mnohí lekári neodporúčajú. Čo myslíte o tom?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detské chodítko

od mruska » Pon Jan 19, 2015 2:35 pm

Pri synovi sme choditko nemali.Tiež lekárka povedala,že sa postavi na nohy sám,ked jeho telicko bude nato pripravené.Aj tak bolo.Sice zacal chodiť v 13- tich mes.Teraz nemá žiadne problémy.Pri druhej dcérke som choditko kúpila.Bola v nom asi tri mes.Nozicky jej idú mierne do Ó,chodila už v 11 mes.Kamoska davala /odkladala/ malu do choditka asi od 5 mesiaca,ešte poriadne ani nesedela,teraz má také problémy z nozkami,že musí nosiť nejaké popruhy.Malinka má strašné krive do Ó nohy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Sob Apr 03, 2010 1:08 pm

Re: Detské chodítko

od melindi » Str Jan 21, 2015 12:57 pm

Ani moja dcérka nemala choditko. Začala chodiť v 13-tich mesiaci. Mi sme chceli jej kúpiť, ale lekári k nám zakázali.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detské chodítko

od keilayh » Ned Jan 25, 2015 7:00 pm

My sme mali, dostali sme ho, no nemali sme ho za účelom toho, aby sa malý naučil chodiť :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Detské chodítko

od sandras » Ned Jan 25, 2015 7:05 pm

v chodítku sa dieťa chodiť nenaučí ... podľa mňa zbytočnosť, aj lekári ho odmietajú
my sme pri dcére mali (má už 13 rokov), ale používali sme ho len asi 2 mesiace a v tom čase už sama sedela a vedela sa postaviť. Ja by som ho ani nekupovala, ale starí rodičia kúpili, že ved to "musí mať". Syna som do toho už nedávala vôbec.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detské chodítko

od melindi » Pon Jan 26, 2015 9:31 am

Pre nás neodporučil, lebo v chodítku sa dieťa pohybuje odrážaním nožičiek, často používa špičky na odrážanie. Dochádza k nesprávnemu zaťaženiu kĺbov, najmä bedrových a tiež sa dieťa nenaučí udržiavať správne rovnováhu pomocou rúčok, obranné reflexy sú tu obmedzené.Mnohé deti, ktoré mamičky dávali do chodítok, neskôr pri učení chôdze „špičkujú“, čo býva častým dôsledkom práve pobytu v chodítku. Nesprávne naučené pohybové vzorce sa potom ťažko odstraňujú a podľa lekárov môžu neskôr takéto deti v dospelosti trpievať bolesťami chrbta a s tým súvisiacimi ťažkosťami.
Možno, že kvôli tomu bojí mi chrbát. Predtým aj ja som mala chodítko.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detské chodítko

od keilayh » Pon Jan 26, 2015 12:08 pm

Kedysi mali rad radom všetci chodítko. Teraz ti ho neodporučí ani jeden lekár.
Je to všetko dobou, výskumami, postupom. My sme si s ním pomohli nakoľko malý mal reflux, takže na bruchu byť nemohol a ani nechcel, v ležadle začal vymyšlať, a len tak na zemi na chrbte to by bolo ako za trest :D
Neviem či by som ho kúpila znovu, možno by som sa zariadila inak, a možno by som opäť pri ňom skončila. Ja ho nejako nezavrhujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Detské chodítko

od melindi » Uto Jan 27, 2015 5:43 pm

Mi sme chodili s dcérkou na cvičenie na Vojto aj tam k nám zakázali používať. Neviem, prečo ešte to predávajú. V dedine dve deti, ktoré používali chodítko začali chodiť už v 10 mesiaci. Keď som ich videla, trošičku som bola nervózna. Čo bude snami, kedy moja dcérka začne chodiť. Potom 13 mesiaci naučila aj ona.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Detské chodítko

od melindi » Sob Feb 21, 2015 4:13 pm

Namiesto chodítko existujú tie multifunčkné choditká, podľa lekárky tie sú veľmi dobré.
Prílohy
detske-multifunkcne-choditko.jpg
detske-multifunkcne-choditko.jpg (18.99 KiB) Zobrazené 2794 krát
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť