Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Plienky - Odučanie od plienok

Re: Odučanie od plienok

od melindi » Uto Nov 25, 2014 8:14 pm

Také sú tie nočníky
Prílohy
nocník.jpg
nocnik-1.jpg
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Odučanie od plienok

od melindi » Štv Feb 26, 2015 3:28 pm

Neviete mi dať tipy ako naučiť dieťa na nočník? Neide nám to. Každé ráno tam sedí. Už hovorí, že ciká, ale neskoro. Niekedy hodinku sedíme na nočník.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Odučanie od plienok

od sandras » Štv Feb 26, 2015 5:10 pm

moja rada je nenútiť, počkať do tých cca. 2 rokov a skúsiť, či to pojde. Ak sa nenaučí do týždna, nie je dieťa na to zrelé a treba počkať pár týždnov, aj mesiacov.
Mne sa dcéra naučila ako 2-ročná v lete za 2 týždne, len sme sravili chybu, sme šli na dovolenku a tam sme jej z pohodlnosti dali občas plienku ... a o sme robiť nemali, lebo bola z toho popletená a potom dlho trvalo, kým to naplno pochopila.
Syn mal mesiac do 2 rokov, ked odmietol plienku sám, do 4 dní bol bez plienok aj na noc. Proste to pochopil sám, povedala som mu, že Ok, može byť bez plienky, ale pojde na nočník a on to pochopil.

Kamoška davala syna vysedávať na nočník skoro od roka, síce tam občas aj niečo urobil, ale asi poriadne nevedel, čo vlastne od neho chcú. Potom sa mu nočník úplne zhnusil, ako tam musel sedieť a nepýtal sa do 3 rokov, do 5 sa hocikedy pocikal, často aj akoby naschvál, sa jej schoval a dočúral za rohom... a na spanie davali tiež strašne dlho plienky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Odučanie od plienok

od sandras » Štv Feb 26, 2015 5:11 pm

melindi píše:Niekedy hodinku sedíme na nočník.
toto v žiadnom prípade nerob! Zhnusíš jej nočník, ešte ti tam nachladne alebo si poškodí chrbticu :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Odučanie od plienok

od melindi » Pia Feb 27, 2015 8:32 am

Máme na to 4 mesiace. Na na wc sedatko čo poviete?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Odučanie od plienok

od sandras » Pia Feb 27, 2015 6:10 pm

no žial, kolko "na to" máte, si určí tvoja dcérka a nie ty ... môžeš sa snažiť kolko chceš, ale u detičiek je to individuálne a ak rodič príliš dieťa trénuje a ono na to ešte nie je zrelé, môže to trvať ešte dlhšie. Sú deti, čo to zvládnu v roku a pol, ale len velmi výnimočne, skor to je v tom veku úspech vytrvalého rodiča, čo nič cele dni nerobí, len sa vypytuje na cikanie a behá za deckom s nočníkom. A keds a raz zabudne opýtať, tak sa dieťa pociká, lebo ono sa vlastne nepýta, pýta sa rodič. Okolo 2 rokov je to už reálnejšie, ale sú aj deti, ktoré to zvládajú až okolo 3 rokov a aj neskor.

Skús počkať do leta a potom zrušiť plienky. Mne sa najlepšie svedčilo kúpiť krásne gaťky a zobrať plienky úplne, dať len na spanie. Dieťatku vysvetliť, že plienky su pre babatka a velké pekne dievčatá a chlapci chodia na nočník / WC. Počítaj s nehodami, tie budú na začiatku určite, ale ono sa to dá zvládnuť. My sme v tom čase boli týžden výlučne doma a na dvore, nechodila som nikam preč, aby som dieťaťu nemusela dať plienku a stresovať jeho aj seba, či sa niekde nepociká.

Rodičia často robia chybu, že deti nechajú sedieť na nočníku a potom ich zabalia do plienok. Takže dieťa len dopletú, lebo raz tak, raz inak a deti si prirodzene vyberú to, na čo sú dlho zvyknuté - teda uprednostnai často tú plienku. Prípadne si neuvedomia, že ju nemajú a pocikávajú sa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Odučanie od plienok

od melindi » Pia Feb 27, 2015 6:19 pm

Lekárka k nám hovorila,že keď v lete tam ideme, bola dobrá, keby už dcérka nemala plienky. A na tie plienkové nohavičky čo hovoríte? Oplatí sa to kúpiť?
https://www.mall.sk/plienkove-nohavicky ... rky-bambus
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Odučanie od plienok

od sandras » Pia Feb 27, 2015 6:42 pm

cvičné nohavičky majú význam na to, že ked už je dieťa bez plienok a niekam ideš, tak aby malo pocit, že ma nohavičky, a tie niečo zadržia pre prípad nehody ... a to čo si dala, to su normálne plienky, ale látkové, čo sa vyperú. Existujú aj take nohavičky už na gumu, ako bežné, ale je v nich vložka, skor take by som kúpila.

ja som to nemala, lebo ja som radšej tých pár dní vydržala doma s dieťaťom. Oni sa naučili rýchlo, syn za 4 dni, dcéra necelé 2 týždne, obaja mali okolo 2 rokov. U dcéry s kakaním vdaka našej chybe (že sme jej dali plienku,a by sa vykakala na dovolenke) to trvalo potom dlhšie. Ale dcera s tým a mala problémy, nechodila pravidelne.

A kam idete v lete? K lekárke? To prečo na vas vyvíja taký tlak? Jej tie plienky nejako škodia?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Odučanie od plienok

od sandras » Pia Feb 27, 2015 6:46 pm

Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Odučanie od plienok

od melindi » Sob Feb 28, 2015 9:06 am

Ďakujem. V lete ideme k lekárovi. Chodíme s ňou k gynekologovi. Stále sú jej tam bakterie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť