Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Móda - Kabát - čistenie

Kabát - čistenie

od keilayh » Pia Feb 20, 2015 9:25 pm

Nemáte niekto skúsenosť ako čistiť kabát? Mám tam značku chemického čistenia (podčiarknuté P) ale čo som počula, vraj aj v čistiarni čistia tie veci hociako.
Kabát mám nový, je bledý, a žiaľ zašpinil sa mi po 3-oblečeniach :? Rada by som ho doma nejako očistila, ale hubkou mi to nejde.
Myslíte, že by sa mi pokazil ak by som ho oprala? :oops: Nechcem ho dávať do čistiarne, lebo to by som ho tam musela nosiť asi každý týždeň :?
Prílohy
sp.jpg
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kabát - čistenie

od sandras » Pia Feb 20, 2015 9:38 pm

určite neprať... asi fakt len tá čistiareň a nabudúce pred kúpou treba pozerať, či sa to dá prať. Najmä ak je to bledá vec.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Kabát - čistenie

od keilayh » Pia Feb 20, 2015 10:05 pm

Si ma nepotešila :? :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kabát - čistenie

od vladkaPD » Sob Feb 21, 2015 8:34 am

citala som na nete ze bola niekde skryta kamera v cistiarni, ze vobec to necistili tak ako mali. vela ludi sa na cistiarne stazuje, ze im znicia veci, alebo ze su neni ciste ako maju byt. o odstrihnutych gombikoch ani nehovorim. zalezi ake mas zlozenie, ked to nemas vlnu ale iba polyester alebo viskosu tak by si to mohla normalne oprat. samozrejme na nejakom lahkom programe, zmychanie tiez len tak trochu aby sa to nepokrcilo. alebo potom rucne do vlaznej vody. podla mna sa tomu nestane nic.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Kabát - čistenie

od terez254 » Ned Feb 22, 2015 9:53 pm

kamoska si dala v cistiarni vycistit kabat, odstrihli jej vsetky gombiky a este to ani dobre nevycistili.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Kabát - čistenie

od keilayh » Pon Feb 23, 2015 6:40 pm

terez254 píše:kamoska si dala v cistiarni vycistit kabat, odstrihli jej vsetky gombiky a este to ani dobre nevycistili.


Veď práve :? Pozerala som zloženie a mám ho polyester, viskoza, tak rozmyšlam, že ho vyskušam oprať :roll: ale veru aj sa bojim. Jedine šťastie, že to mam ušpinene vo vnutri, tak to nemusim rychlo rychlo :|
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kabát - čistenie

od terez254 » Pon Feb 23, 2015 7:22 pm

keilayh píše:
terez254 píše:kamoska si dala v cistiarni vycistit kabat, odstrihli jej vsetky gombiky a este to ani dobre nevycistili.


Veď práve :? Pozerala som zloženie a mám ho polyester, viskoza, tak rozmyšlam, že ho vyskušam oprať :roll: ale veru aj sa bojim. Jedine šťastie, že to mam ušpinene vo vnutri, tak to nemusim rychlo rychlo :|



je to risk, ale skus to.
skoro v kazdej predajni pri kupe kabatu a bundy ti odporucia nech to das vycistit do cistiarne, ale to si len ksefty dohadzaju.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 802
Registrovaný: Uto Sep 02, 2014 11:19 am

Re: Kabát - čistenie

od Sona14 » Str Feb 25, 2015 10:16 pm

Ja používam sprej, ktorý je určený na textil, predovšetkým je určený na textilné gauče, ale výborne vyčistí a osvieži aj kabát.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Pon Nov 03, 2014 1:14 pm

Re: Kabát - čistenie

od keilayh » Štv Feb 26, 2015 7:06 pm

Sona14 píše:Ja používam sprej, ktorý je určený na textil, predovšetkým je určený na textilné gauče, ale výborne vyčistí a osvieži aj kabát.


Ano? To počujem prvýkrát. To sa len nastieka a nejakou hubkou zotrie či ako to funguje? Kde sa to dá kúpiť?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Kabát - čistenie

od Sona14 » Pia Feb 27, 2015 10:50 am

Presne tak, nastriekaš a zotrieš obyčajnou penovou hubkou (čistou :) ) Možno niečo nájdeš aj v obchodoch, ale ja si to objednávam cez betterware je to sprej upholstery foam cleaner - má super účinky, nielen osvieži, ale aj super vyčistí. Stojí cca 3 €. Ale určite sa nájdu takéto spreje aj v supermarketoch, hypermarketoch, ale tie nemám odskúšané.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Pon Nov 03, 2014 1:14 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť