Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Píšte o čom chcete - Detský bazar??????

Detský bazar??????

od klotylda » Pon Mar 16, 2015 10:38 am

To je otázka...Keď otvoiríte tento portál zostanete prekvapený pretože je tu všetko možné čo sa snažia firmy predať . Len škoda ,že k naozaj k baby vecičkám sa dostanete naozaj tažko . Mali by existovať nejaké pravidlá, keď už to je teda baby bazár čižmy a iné veci pre dospelých si hádam treba pozerať niekde inde. Ja len toľko
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Mar 10, 2015 11:58 am

Re: Detský bazar??????

od keilayh » Pon Mar 16, 2015 7:04 pm

klotylda píše:To je otázka...Keď otvoiríte tento portál zostanete prekvapený pretože je tu všetko možné čo sa snažia firmy predať . Len škoda ,že k naozaj k baby vecičkám sa dostanete naozaj tažko . Mali by existovať nejaké pravidlá, keď už to je teda baby bazár čižmy a iné veci pre dospelých si hádam treba pozerať niekde inde. Ja len toľko


Hore je vyhladávanie, k použitým alebo detským veciam sa dá dostať veľmi rýchlo :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Detský bazar??????

od veverka1 » Ned Mar 22, 2015 11:55 am

Bazar ako bazar :roll: neviem si predstaviť ako by sa to dalo riešiť. to ako by mal byť damsky bazar, pansky bazar? bazar pre oblečenie, bazar pre školske veci, bazar pre nabytok?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Detský bazar??????

od sandras » Ned Mar 22, 2015 12:34 pm

toto sa tu už riešilo ... niekoľkokrát
ani mne sa nepáči, že tu inzerujú firmy a čo je horšie, ľudia, ktorí sa tvária ako firmy, ale predávajú nový tovar načierno bez živnosti. Tých tu je drvivá väčšina!
Zvyčajne kupčia s predraženým tovarom objednaným zo Sportsdirectu alebo aliexpressu, ebay a iných zahraničných stránok. Poskytovateľovi služby - stránke Babybazar - stačí, že si zaplatia členstvo, či sú ich praktiky právne čisté, od toho ručičky preč, je im to jedno. Oni sa chránia tým, že vlastne poskytujú iba priestor, ale každý si je zodpovedný za seba sám.
Na jednej strane, majú aj pravdu ... na druhej strane, chýba mi "starý dobrý Babybazár", keď sa tu predávali fakt veci po deťoch, alebo čo sa komu už nehodilo, ale mohlo poslúžiť ďalším, alebo nevhodné darčeky ... teraz sa také veci pomaly už ani nedajú predať, lebo sa strácajú v tom množstve nových, outlet a seconhand vecí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský bazar??????

od vladkaPD » Str Apr 01, 2015 6:11 pm

akurat mi kolegyna hovorila ze nejaka baba dostala 5tisic € pokutu, ze predavala cez internet na cierno. niekomu to asi vadilo
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Detský bazar??????

od sandras » Str Apr 01, 2015 6:20 pm

no, to ešte málo dostala ... a malo by to vadiť každému zákazníkovi, a najmä poctivým obchodníkom
ale ani ju nemusel nikto udať, finančná správa a daňováci si robia previerky aj sami
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský bazar??????

od vladkaPD » Pia Apr 10, 2015 7:23 pm

sandras píše:no, to ešte málo dostala ... a malo by to vadiť každému zákazníkovi, a najmä poctivým obchodníkom
ale ani ju nemusel nikto udať, finančná správa a daňováci si robia previerky aj sami


sak jasne ze to neni dobre, ale zas ked chce clovek robit pre seba, tak mu stat moc nevyhovie. len potapaju malych podnikatelov. je to strasne teraz. takze mozno ona len zacinala, a casom keby jej to zarobilo si aj zalozila firmu a takto sa jej to vypomstilo. ja si ju nechcem zastavat ale neni to bohvie co teraz, a zarobit len na odvody je dost tazke :roll: ale ked kukam napr. fb a vidim tam tie otrasne cinske haraburdy ako to tam ide vo velkom, este tam napisu aj znacku tak tych by som kontrolovala a pokutovala vo velkom :|
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Detský bazar??????

od sandras » Sob Apr 11, 2015 11:33 am

ja si objednávam "čínske haraburdy" aj anglické veci napriamo ... na všetkých slovenských stránkach, FB aj bazaroch sú neskutočne predražené (3X - 5X tak drahé), tu sa neoplatí kupovať absolútne NIČ. Alebo keď už, riadne googliť, porovnávať.
Ja chápem, že sú odvody vysoké, ale ja som zamestnaná a tiež platím kopu peňazí na odvody a dane, to, že ich nedostanem "do ruky" ešte neznamená že neplatím. A že si založí firmu neskôr, keď zarobí ... to je podľa mňa výhovorka. Ak niekto chce podnikať, môže na začiatok využiť aj stimuly a treba do podnikania vždy najskôr vložiť istý kapitál.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský bazar??????

od danavalova » Ned Apr 19, 2015 2:12 pm

Ahojte,
náhodou som sa dostala do tejto diskusie :) , inak som už na BB nebola dávno... A nedá mi zareagovať. Manžel má s.r.o., máme e-shop a predávame cez internet. Kedysi bol aj môj názor taký, že veď prečo by si mamičky na materskej neprilepšili predajom... Teraz to vidím inak. Najprv mal manžel živnosť.. museli sme platiť vysoké odvody.. teraz má s.r.o. - zase povinnosti iného typu. A už teda veci vidím inak.Mám chuť nahlásiť všetky načierno predávajúce mamky :mrgreen: vážne, hnevá ma to. Zaberajú miesto a berú zákazníkov poctivým predajcom, ktorí musia plniť povinnosti voči štátu - vysoké odvody, účtovnctvo... To nie je správne! Čo sa týka cien, to už je na každom, aké si kto dá - či 30% zisk alebo 200%... a je na kupujúcom, čo kúpi. My tiež máme niekde nižšiu maržu, niekde vyššiu... ono keď chce človek v tejto úžasnej rebublike vyžiť, žiaľ s 5-10% maržou sa to asi nedá :roll: Tiež, aj keď chce čo najviac predať, skúša aj v bazároch a pod., preto všade nový tovar... ale jasné, teraz myslím ľudí, ktorých obchodovanie živí a nie mamky, ktoré špekulujú načierno.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 17, 2008 1:21 pm

Re: Detský bazar??????

od sandras » Ned Apr 19, 2015 5:51 pm

danavalova, mne nevadí ani 100% prirážka, ak je to predajca, čo mi tovar predá s účtenkou a viem, že platí odvody, možno nejaký nájom a podobne
ale veci, čo viem, že objednajú za pár centov na aliexprese a tu predavajú za desiatky eur bez akejkolvek účtenky a záruky, to je choré
a ešte napíšu, že "na objednávku", takže to ani doma nemajú, len objednávajú a ryžujú na nevedomosti (prípadne strachu) ludí, ktorí napr. nevedia cudzí jazyk, alebo nevedia platiť cez kartu, nemajú účet atď.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Detský bazar??????

od danavalova » Ned Apr 19, 2015 7:02 pm

Sandras, no veď to... a mne hlavne vadia títo predajcovia z dôvodu, že nám, ktorí platíme odvody a všetko okolo toho, nám berú zákazníkov a tým aj zisky :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 17, 2008 1:21 pm

Re: Detský bazar??????

od keilayh » Uto Apr 21, 2015 9:01 pm

Ja neviem, mne to nejako nevadí :? Dokonca som mala aj sama živnosť a neriešila som to ani vtedy. Samozrejme sa mi to neoplatilo tak som to zrušila.
Beriem to tak, že ak si aj sama objednám zo zahraničia, nebudem to tam vracať späť, čiže ak niečo chcem a objedná mi to niekto iný počítam s tým, že mi to nevezme späť. Ak niesom si istá veľkosťou alebo celkovo tovarom spýtam sa popredu na vrátenie, ak sa nedá tak neobjednám :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Detský bazar??????

od elis85 » Ned Máj 24, 2015 11:45 am

Živnosť nestojí veľa a dá sa predávať aj poctivo a podľa zákonov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia Okt 24, 2014 9:13 am

Re: Detský bazar??????

od keilayh » Ned Máj 24, 2015 12:16 pm

elis85 píše:Živnosť nestojí veľa a dá sa predávať aj poctivo a podľa zákonov


Živnosť nestojí veľa??? myslíš asi len založenie živnosti, pretože všetkého toho naokolo je teda dosť veľa. Či už odvody, učtovníctvo, vybavovačky atď. :roll: :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Detský bazar??????

od klaudi » Uto Júl 07, 2015 9:12 pm

Uz som tu veeeelmi dlho nebola a jeden z dovodov je prave to, ze sa tu uz takmer neda kupit oblecko co niekto vyrastol, alebo dostal a bolo male a pod. Pacilo sa mi ked tu nepredavali ludia, co z toho maju biznis, ale mamy na materskej, ktore len potrebovali predat mensie a kupit vacsie oblecko a ine detske veci. Tiez mi vadi, ze sa neda vyfiltrovat firma a sukromna osoba (mamina). Aj maminy obcas predavali nove oblecko a ine - ak dostali nevhodny dar, alebo sikovnejsie nieco same doma vyrobili, usili, uplietli. Vobec mi neprekaza, ak sikovna mamina preda par ks niecoho, co vyrobila - ved z toho nema biznis (len zabavku popri materskej). Chyba mi tu ucinny filter a prehladnost aka tu bola na zaciatku fungovania.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Nov 16, 2007 1:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť