Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Alergie a ekzémy - Atopický ekzém u detí

Atopický ekzém u detí

od Tasija » Sob Aug 30, 2014 1:17 pm

Máte s ním skúsenosť? Čo vám na neho pomáha ... My máme protopic, tým natierame okamžite ako začne, sprchový gél linola, plus obmedzenia v strave. Takto ho máme viac-menej pod kontrolou. Čo funguje vám? Nám okrem týchto vecí doktorka vždy rada popredpisuje kde čo, raz som v lekárni nechala 60€ a odvtedy používame iba toto, čo som napísala
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Atopický ekzém u detí

od veronbb » Pon Sep 29, 2014 4:22 pm

Nasa mala od narodenia trpela atopickym ekzemom ... uz v nemocnici po porode jej davali fenistil co som okanzite prerusila po prichode domov... od narodenia sme kupali v specialnych kupeloch a zo zaciatku sme pouzivali "skincap" sprej na velmi postihnute miesta... neskor len excipial co predpisuje aj detsky lekar a potom sa doplaca par centov... dnes ma 2,5 roka a pokozku ma super.. obcas sa nam objavi ale to uz presne vieme co zjedla pretoze tiez mame obmedzenia v strave ale nie vzdy sa to da dodrzat...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 22
Registrovaný: Pon Sep 29, 2014 4:15 pm

Re: Atopický ekzém u detí

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 8:18 pm

veronbb píše:Nasa mala od narodenia trpela atopickym ekzemom ... uz v nemocnici po porode jej davali fenistil co som okanzite prerusila po prichode domov... od narodenia sme kupali v specialnych kupeloch a zo zaciatku sme pouzivali "skincap" sprej na velmi postihnute miesta... neskor len excipial co predpisuje aj detsky lekar a potom sa doplaca par centov... dnes ma 2,5 roka a pokozku ma super.. obcas sa nam objavi ale to uz presne vieme co zjedla pretoze tiez mame obmedzenia v strave ale nie vzdy sa to da dodrzat...


malému to začalo až nejako okolo 3,5 roka ... sme dlho nevedeli, čo sa deje a nakoniec nás kožná vždy vystrojila do lekárne, kde sme nechali hádam aj 50€ pokaždé za krémyneviem aké ... na začiatku nám veľmi pomohli z najhoršieho, potom sme skúsili kozie mlieko a zmenu stravy, to tiež veľmi pomohlo, potom som už len občas pretrela protopicom, ke´d som videla, že neičo sa ide diať a teraz už len kokosový olej a hotovo ... asi rok sme úplne dobre na tom
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Atopický ekzém u detí

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 8:18 pm

veronbb píše:Nasa mala od narodenia trpela atopickym ekzemom ... uz v nemocnici po porode jej davali fenistil co som okanzite prerusila po prichode domov... od narodenia sme kupali v specialnych kupeloch a zo zaciatku sme pouzivali "skincap" sprej na velmi postihnute miesta... neskor len excipial co predpisuje aj detsky lekar a potom sa doplaca par centov... dnes ma 2,5 roka a pokozku ma super.. obcas sa nam objavi ale to uz presne vieme co zjedla pretoze tiez mame obmedzenia v strave ale nie vzdy sa to da dodrzat...


a v tej strave je to veru vždy také tipos bingo, že čo áno, čo nie a sledovať a skúšať :D normálna detektívka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Atopický ekzém u detí

od sandras » Pon Nov 10, 2014 9:12 pm

skúšala si kúpele vo výluhu z ovsenných vločiek?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Atopický ekzém u detí

od Tasija » Pon Nov 10, 2014 10:04 pm

sandras píše:skúšala si kúpele vo výluhu z ovsenných vločiek?


v živote som otom nepočula! čo to je?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Atopický ekzém u detí

od sandras » Pon Nov 10, 2014 10:07 pm

Ovsený kúpeľ: je výborný pri oslabeniach organizmu, zjemňuje pokožku a odstraňuje svrbenie – je teda veľmi vhodný pri liečbe ekzémov a iných kožných neduhoch. Potrebujeme 0,5 kg ovsených vločiek. Zalejeme ich 3 litrami vriacej vody a necháme 30 minút odstáť. Po precedení tekutinu, ktorá vznikla, pridáme do vody vo vani. Kúpeľ by mal trvať 15 minút a nesmieme použiť žiadnu chemickú kozmetiku.

kúpať treba 3x do týždňa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Atopický ekzém u detí

od Tasija » Uto Nov 11, 2014 3:38 pm

sandras píše:Ovsený kúpeľ: je výborný pri oslabeniach organizmu, zjemňuje pokožku a odstraňuje svrbenie – je teda veľmi vhodný pri liečbe ekzémov a iných kožných neduhoch. Potrebujeme 0,5 kg ovsených vločiek. Zalejeme ich 3 litrami vriacej vody a necháme 30 minút odstáť. Po precedení tekutinu, ktorá vznikla, pridáme do vody vo vani. Kúpeľ by mal trvať 15 minút a nesmieme použiť žiadnu chemickú kozmetiku.

kúpať treba 3x do týždňa


To je perfektné! Ja mám hrozne rada takéto prírodné veci. U vás to fungovalo?
Ak by sa mu to malo tendenciu vracať, tak určite vyskúšam. ďakujem :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Atopický ekzém u detí

od helena11 » Štv Máj 14, 2015 1:37 pm

V Žiline sa otvorila nová predajňa ECOBOLLE s Talianskou čapovanou drogériou. Okrem toho že je BIO je aj ECO. V ponuke majú gély na pranie pre malé bábätka, alergikou, ľudí s dermatologickými problémami.
Neobsahuje: EDTA, SLES, iso-tiazolinone chlór, fosfor, enzýmy, syntetické parfumy, Colo-chvastá a optické zjasňovače. Testované na obsah niklu, chrómu a kobaltu ( Valori< 0,5 ppm).

Hela
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 7:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť