Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - Bývanie

Re: Bývanie

od sandras » Štv Okt 09, 2014 6:34 pm

Jajus, 1-2 km od mesta v ých novovzniknutých obytných satelitoch ... to áno, ved to je vlastne ešte mesto. Len tam sú asi aj pozemky dosť drahé.

No ja osobne som vyrástla na dedine, síce blízko od mesta (7km), ale ako stredoškoláčka som velmi pociťovala obmedzenia, napr. aj len do kina, na nejaký krúžok, diskoteku, za kamoškami bolo treba chodiť autobusom a spoje nechodili často. Rodičov som predsa nemohla stále prosiť, aby ma vozili niekam, aj na to nemali čas. Potom sa to zlepšilo, ked som už mala vodičák a k dispozícii auto, no ale to už som bola dospelá.
Moja dcéra napr. robí šport, kde ma aj 3-4x do týždna tréningy, k tomu chodí aj na ZUŠ ... takto si už v svojom veku všetko obehá sama. Keby sme boli na dedine, tak bohužial, nemohla by to robiť, lebo velakrát sa im zmení termín tréningu, alebo sa im to predlži aj do 20:00 a kto by ju furt niekde vyvážal a vyčkával.

Osobne si myslím, že aj dom je drahší, ako byt, síce sa hovorí, že sa dá postaviť aj za cenu bytu, ale k cene dopočítať pozemok, prípojky, a dalšie náklady. A aj na opravy je človek vždy sám.
Do domu by som teoreticky šla ak by som mala nadštandardný príjem, že by sme potom nemuseli trieť biedu, teda nie bežné slovenské 2 platy. Vidím, ako dopadli mnohí z mojho okolia, ktorí síce maju dom, ale ešte nikdy neboli na normálnej dovolenke, chodia v 1 bunde a varia len najlacnejšie čo existuje. A žena uviazaná doma, lebo nemajú ani na auto. Ked začínali stavť, mali super vypočítané, kolko to bude stáť,a le snád všetkým sa to potom riadne predražilo...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Bývanie

od melindi » Pia Okt 10, 2014 7:46 am

Sandra máš pravdu, kvoli ktomu by som chcela ist do mesta. Tu ani normalne detske ihrisko neni.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Bývanie

od veverka1 » Uto Okt 14, 2014 10:01 am

Jajus345 píše:veverka1 ale nie všetky obce sú vybavené, aby v nich nič nebolo, moji rodičia bývajú 2 kilometre od mesta v ich obci je škola, škôlka, zdravotné stredisko, obchody...takže až taká diléma to rozhodne nie je, ako deti sme chodili do školy do mesta, čo sú 2 kilometre a nik nás nemusel voziť....je to vec názorov....100 ľudí sto chutí...


tak 1-2km nepovažujem miesto za dedinu mimo mesta :wink: to prejdeš aj pešo, a to by som skôr brala ako časť mesta.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Bývanie

od ajka46 » Uto Jún 21, 2016 2:39 pm

Ahoj, ja byvam v meste uz par rokov...najprv sa mi tazko odchadzalo z dediny ale proste zvyknes si na ten styl zivota, teraz by som to uz nevymenila...a ak by si niekedy zacala zvazovat kupu...urcite to nerob na vlastnu past...lebo je tolko podvodnikov ze az, skus si vybrat nejaku realitnu kancelariu z http://forum.topreality.sk/realitne-kancelarie-f5.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto Jún 21, 2016 2:37 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť