Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Kam s deťmi ? - Co robit s malym v takomto pocasi?

Co robit s malym v takomto pocasi?

od maryangela » Str Sep 01, 2010 9:18 am

Ahojte Baby ktora mi vie proadit dochadza mi uz fantazia neviem co mam robit s malym ked vonku je take ppriserne pocasie...uz ho vobec nic nebavi a von sa vobec neda ist same mlaky prosim poradte dakujem vaam :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:33 pm

od sandras » Str Sep 01, 2010 9:47 am

obuť gumáky a obliecť riadny pršiplášť a aspon na chvílku ísť testovať mláčky :lol:

a doma povyberám hračky zo spodu boxov, s ktorými sa už hadam rok nehral a ma "malé vianoce"
pustíme si nejakú kreslenú rozprávku a kukáme spolu celá rodina
hráme pexeso alebo inú spoločenskú hru, staviame LEGO, hráme sa s plastelínou, kreslíme, prekonala som sa a kupila razítka (ale s tým len pod dohladom!)

takéto dni su náročné, lebo sa deťom treba viac venovať ... ale od zajtra HURÁ, začína školka a škola ... a na víkend ma už byť vraj pekne :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od maryangela » Str Sep 01, 2010 9:50 am

sandras píše:obuť gumáky a obliecť riadny pršiplášť a aspon na chvílku ísť testovať mláčky :lol:

a doma povyberám harčky zo spodu boxov, s ktorými sa už hadam rok nehral a ma "malé vianoce"
pustíme si nejakú kreslenú rozprávku a kukáme spolu celá rodina
hráme pexeso alebo inú spoločenskú hru, staviame LEGO, hráme sa s plastelínou, kreslíme, prekonala som sa a kupila razítka (ale s tým len pod dohladom!)

takéto dni su náročné, lebo sa deťom treba viac venovať ... ale od zajtra HURÁ, začína školka a škola ... a na víkend ma už byť vraj pekne :wink:
No ved to len bojim sa ze ako nahle snim vybehnem vonku prechladne my mame strasne oslabenu imunitu takze vonku ani nie max.co zbehneme do obchodu :) a pre nas skolka etse nie mame len 21mesiacou takze smola a dufam ze to pocasie vyjde na ten vikend ako hlasili pretoze toto je neuveritelne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:33 pm

od sandras » Str Sep 01, 2010 12:55 pm

práveže imunitu neposilníte tým, že budete vysedávať doma
prechádzka vonku je zdravá za každého počasia (na zváženie len u alergikov, kde sa treba v istých obdobiach vyhýbať alergenom)
dieťa ked primerane oblečieš a daš mi gumáky, aby nemalo mokré nôžky, tak by nachladnúť nemalo
skor ochorejú deti, ktoré su zatvorené doma a zrazu vybehnú vonku a su choré po každom ofúknutí

ale počasie sa už lepší, aspon u nás :D

Inak, na posilnovanie imunity odporúčam vyrobky firmy JUST (Narosan a Echinacea), mam s nimi osobnú skúsenosť a su super, synovi to davam od jesene (priebežne, nesmie sa to davať nonstop len vždy určité obdobie). Su síce dosť drahé, ale malemu dieťaťu stačí mala lyžička denne, takže to vydrží dlho. Predtým som malemu davala Hliváčka, tiež celkom fajn.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od maryangela » Str Sep 01, 2010 1:11 pm

sandras píše:práveže imunitu neposilníte tým, že budete vysedávať doma
prechádzka vonku je zdravá za každého počasia (na zváženie len u alergikov, kde sa treba v istých obdobiach vyhýbať alergenom)
dieťa ked primerane oblečieš a daš mi gumáky, aby nemalo mokré nôžky, tak by nachladnúť nemalo
skor ochorejú deti, ktoré su zatvorené doma a zrazu vybehnú vonku a su choré po každom ofúknutí

ale počasie sa už lepší, aspon u nás :D

Inak, na posilnovanie imunity odporúčam vyrobky firmy JUST (Narosan a Echinacea), mam s nimi osobnú skúsenosť a su super, synovi to davam od jesene (priebežne, nesmie sa to davať nonstop len vždy určité obdobie). Su síce dosť drahé, ale malemu dieťaťu stačí mala lyžička denne, takže to vydrží dlho. Predtým som malemu davala Hliváčka, tiež celkom fajn.
ozaj a ak sa smiem spytat ako mam riesit vec maly ma skoro dva roky ale neexistuje ze by dal do ust ovocie ...davam mu kadejake vitaminy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:33 pm

od sandras » Str Sep 01, 2010 1:35 pm

hm... ani moja dcera nechcela jesť ovocie, tak som jej robila aspon džusiky z žerstveho ovocia alebo som to ovocie aspon maličko do jedla prepašovala (do jogurtu dala rozmixované jahody a tak) ... a nezje ti žiaden druh? Skúšala si rozne upravy? Naš syn je vyborný papkáč, ale ovocie do istého času nechcel, jedine presnidávky ( a to už nie je ono ...). Ale naučila som ho postune na "čipsy" z jablk ( jablčko tenko nakrájané na plátky) a jednohubky z rôzneho druhu ovocia (ovocie na male kocky, ponapochované na špáradlá), takto zje jahody (najskor sme pocukrovali, teraz už bez cukru), hrozno, melon, broskyňu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od maryangela » Str Sep 01, 2010 9:05 pm

sandras píše:hm... ani moja dcera nechcela jesť ovocie, tak som jej robila aspon džusiky z žerstveho ovocia alebo som to ovocie aspon maličko do jedla prepašovala (do jogurtu dala rozmixované jahody a tak) ... a nezje ti žiaden druh? Skúšala si rozne upravy? Naš syn je vyborný papkáč, ale ovocie do istého času nechcel, jedine presnidávky ( a to už nie je ono ...). Ale naučila som ho postune na "čipsy" z jablk ( jablčko tenko nakrájané na plátky) a jednohubky z rôzneho druhu ovocia (ovocie na male kocky, ponapochované na špáradlá), takto zje jahody (najskor sme pocukrovali, teraz už bez cukru), hrozno, melon, broskyňu.
Moj maly nic normalne sa mi nadrapuje neviem cim to je ale najskor som si myslela ze je tymz e sa mu zhnusili tie detske vyzivy aon ich mala strasne raad a teraz?ma odpor knim :?
Tak a boli sme dneska nakoniec vonku celkom aj pocasie vyslo zacalo az vecerom prsat ked sme dosli domou tak rychlo na ubehol dnik super ani som sa nenazdala a baaac pol Osmej :wink: Aj jemu sa odratalo no dufam ze nebude chorlavi :!: uvidim ako bdue zajtra zase budeme musiet nieco vymisliet :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Str Aug 05, 2009 9:33 pm

od livijja » Štv Sep 09, 2010 11:34 pm

maryangela píše:
sandras píše:práveže imunitu neposilníte tým, že budete vysedávať doma
prechádzka vonku je zdravá za každého počasia (na zváženie len u alergikov, kde sa treba v istých obdobiach vyhýbať alergenom)
dieťa ked primerane oblečieš a daš mi gumáky, aby nemalo mokré nôžky, tak by nachladnúť nemalo
skor ochorejú deti, ktoré su zatvorené doma a zrazu vybehnú vonku a su choré po každom ofúknutí

ale počasie sa už lepší, aspon u nás :D

Inak, na posilnovanie imunity odporúčam vyrobky firmy JUST (Narosan a Echinacea), mam s nimi osobnú skúsenosť a su super, synovi to davam od jesene (priebežne, nesmie sa to davať nonstop len vždy určité obdobie). Su síce dosť drahé, ale malemu dieťaťu stačí mala lyžička denne, takže to vydrží dlho. Predtým som malemu davala Hliváčka, tiež celkom fajn.
ozaj a ak sa smiem spytat ako mam riesit vec maly ma skoro dva roky ale neexistuje ze by dal do ust ovocie ...davam mu kadejake vitaminy



moj maly nehcel tiez nic jest , nakoniec ovocie papka super ked mu davam hocijake ovocie dam na to glukopur hroznovy cukor len stipku a spapka to rychlo , boli sme u doktorky tiez som zalozila temu co ked mi dietatko nepapa a nic nepomahalo a 4 dni mi nic nepapal a som sa az bala tak sme sli k doktorke dala nam sirupcek na papkanie a papa vsetko zaradom ,,,,, no este masko stale nechce ale uz robume pokroky stale ma niec v ustockach a uz aj pribral co ma tesi a hlavne co teraz neviem kt maminka napisala hravou formou a aby sam papal a dari sa to chvala bohu ,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 743
Registrovaný: Sob Júl 19, 2008 12:00 am

Re: Co robit s malym v takomto pocasi?

od mkovacik » Štv Okt 23, 2014 9:51 am

ano velky problem ked je uprsane pocasie http://pocasie.pozri.sk

- detske casopisy vystrihovacky
- stavebnice viac chlapci
- rozne jednoduche hry pexeso, detske bingo a podobne
- plastelina
- malovanie
- kocky, lego, auta, garaze, babiky
- nalepovanie nalepok do albumov
- lepenie
- vytrihovanie
ale aj upratovanie, vysavanie a podobne.......
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Uto Okt 21, 2014 2:06 pm

Re: Co robit s malym v takomto pocasi?

od vladkaPD » Štv Okt 23, 2014 11:19 am

skor by som povedala, ze treba deti ucit samostatnosti aby sa vedeli zahrat aj same. matka neni otrok deti a domacnosti. neviem si predstavit sedet cely den na riti v deckej izbe a hrat sa s autickami alebo plastelinou. no otravne nemyslite? samozrejme treba sa s detmi pohrat ale odtial potial. inak ked tak nad tym rozmyslam, preto su dnes tak oblubene tablety, lebo to date decku do ruk a mate cely den pokoj :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Co robit s malym v takomto pocasi?

od mechanis » Ned Jan 07, 2018 6:38 pm

Ked je zle http://pocasie.pozri.sk tak je to vzdy problem ale odporucam tieto veci


- spolocenske hry
- rozne vytvory s detskych dielniciek
- vystrihovanie
- karty
- malovanie a kreslenie
- deti maju radi hrabanie sa v hline takze sadenie a presadzanie domacich kvetov
- dievcata maju radi pecenie... medovniky robime cely rok :)
- tato vec je dost neoblubena ale obcas ju treba spravit upratovanie pri zlom pocasi aspon neni luto
- celkovo sa da zabavit hrami ako karty, clovece, rummikub, mrazik
- citanie kniziek ako rozne encyklopedie a podobne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 3:12 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť