Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Základná výbava - Pozor na flasky z umelej hmoty!

od sandras » Pon Jún 15, 2009 2:14 pm

my už flašky pomaličky rušíme
a vytrela som a nič ... ja ich hned po použití vyčistím kefou (ale mam od Canpolu taku jemnú praimo na dojčenské flaše, čo neškriabe, nie tie z kuchynky) a potom ešte do umývačky, netreba ani sterilizovať, ale občas ich pre svoj dobrý pocit vyvrím
a hadam žiadnu nemáme dlhšie ako 2-3 mesiace
tie z DM-ky sa mi aj od čaju umývajú uplne do čista, nezostávaju take zájdené ako Baby-nova
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Misiacik81 » Pon Jún 15, 2009 8:26 pm

Mi sme mali večne flašky zájdené od jahodových,čučoriedkových a pod.nápojov svokruša mi poradila večer dať do flašky trošku domestosu,zaliať vrelou vodou,ráno vyliať,vyvariť a sú ako nové :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od bubufo » Pon Jún 15, 2009 10:03 pm

staci nasypat do flasky sol a trocha vody a riadne "vytriast" su ciste
ja som este nemala umyvacku ked sme mali flasu ,ale verim tomu,ze keby som ju v nej umyla nema sancu byt zanesena pri tej vriacej vode ktora tam strieka ju aj vysterilizuje :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Jún 15, 2009 10:08 pm

Misiacik81 píše:Mi sme mali večne flašky zájdené od jahodových,čučoriedkových a pod.nápojov svokruša mi poradila večer dať do flašky trošku domestosu,zaliať vrelou vodou,ráno vyliať,vyvariť a sú ako nové :lol: :lol: :lol:


naš malý pije len vodu, alebo instatntný čaj a flaše sa mi moc nefarbia
ale bielila by som radšej sodou bikarbonou, alebo kyselinou citronovou ... ten Domestos neviem, je to chlor, bala by som sa, či tam niečo nezostane
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Misiacik81 » Uto Jún 16, 2009 7:01 am

Neostane,vždy ked takto umyjem flašku tak vyskúšam či tam neostala pachuť po domestose a nestalo sa mi ani raz,žeby som musela dva krát vyvárať a robímto takto skoro dva roky :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od natusa » Uto Jún 16, 2009 8:50 pm

sandras píše:
Misiacik81 píše:Mi sme mali večne flašky zájdené od jahodových,čučoriedkových a pod.nápojov svokruša mi poradila večer dať do flašky trošku domestosu,zaliať vrelou vodou,ráno vyliať,vyvariť a sú ako nové :lol: :lol: :lol:


naš malý pije len vodu, alebo instatntný čaj a flaše sa mi moc nefarbia
ale bielila by som radšej sodou bikarbonou, alebo kyselinou citronovou ... ten Domestos neviem, je to chlor, bala by som sa, či tam niečo nezostane



ja tiez malemu davam len cajik a teraz som nasla ochuteneho drobceka je super na leto.ale dik za rady ako vycistit flasky tiez som skusala cokolvek a nie vsetko pomohlo.domestosom by som sa to asi bala cistit ale sodu bikarbonu urcite vyskusam :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od jarka83 » Str Júl 01, 2009 11:29 am

čaute baby tak aj ja som o tom čítala v júnovom čísle MAMA a JA,že tie plastové fľaše sú nebezpečné :!: bolo tam aj o tom že by sa nemalo zohrievat mlieko alebo voda vo fľaši v mikrovlnke...no tiež je to hlúpe že je toľko tých fliaš na trhu :( ,ja mam síce 6 mesačného chlapčeka,takže by som mu aj mohla dávať z tej sklenenej,ale zaujímave je že aj v pôrodniciach používaju tie umele fľaše :?...ja tie umelé fľaše čistím aj ryžou,trocha ryže nasypem do fľaše prilejem troška vody a pretrepem tak poriadne a sú čisté... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Pia Aug 08, 2008 12:00 am
Bydlisko: Bardejov

od bubuka » Str Júl 01, 2009 4:19 pm

aj ja som používala tie umelohmotné, ale ako som čítala ten článok v mama a ja tak som umelohmotnu flašu odložila a použivam sklenenu. normalne mam teraz mindráky, lebo ja som tie umelohmotné zvykla dávať do mikrovlnky. dufam, že som tým mojmu chrobačikovi neublížila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Ned Jan 25, 2009 10:52 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť