Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - Praca na materskej

od Ljublju » Štv Aug 20, 2009 10:33 pm

booze moj,no komu naco budu tolke sperky?Ved ich predavaju na kazdom rohu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Ankaa7 » Pon Sep 07, 2009 12:18 am

Ponúkam spoluprácu s jednou českou ekologickou spoločnosťou, je to katalógový predaj a budovanie siete, tzv. multi level market. veľa ľudí má na to negatívny názor a pohľad a vôbec nepozná klady tejto práce. môžete ju vykonávať vo svojom voľnom čase, či už na md, nezamestnaný, zamestnaný alebo aj študent. môžete si privyrobiť pár koruniek ale aj získať trvalý príjem, záleží od vás koľko času práci venujete a ako sa vám bude dariť. nie ste k ničomu viazaný a môžete prestať kedy chcete. výhody spolupráce: - používate a ponúkate výrobky, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu a k nášmu zdraviu a sú lacnejšie ako u konkurencie - registrácia je zadarmo a nie sú potrebné ani žiadne ďalšie vstupné investície - neobmedzená možnosť príjmu, ktorá závisí od vašich schopností a chuti spolupracovať - a mnoho ďalších. viac informácií poskytnem mailom. na začiatku veľmi rada pomôžem a poradím. nezabúdajte, že za vyskúšanie nič nedáte a nemôžete nič stratiť. pretože je to zadarmo!!! môže vám to len pomôcť, ak nie, tak sa nič nestane. . . nič nestratíte. .
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Štv Júl 12, 2007 12:00 am

od martinastaj » Pon Okt 26, 2009 11:46 pm

Ahoj, Tvoj príspevok je síce trošku starší, ale ja som ho objavila až teraz, ak by som Ťa mohla poprosiť, neposlala by si mi nejaké info, korunky naviac by sa zišli. Dik. Martina, môj mail: mata.s28@azet.sk
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Sob Máj 17, 2008 12:00 am

od lucifukball » Str Jan 06, 2010 11:23 pm

ja tiež popri materskej robím s českou firmou, je to dá sa povedať katalógový predaj ekologických čistiacich prostriedkov, dá sa tam zarobiť nejaká ta koruna, záleží od šikovnosti ale to asi pri všetkych takýchto predajoch. ja objednávam zhruba každé tri mesiace, ked sa mi minú aviváže a kamarátka mi to rozbieha v blave, aspoň viem, že sa im výrobky páčia :P ale pani čo je podo mnou, tá objednávava aj dva krát do mesiaca, ja neviem kam na to chodí ale tak po tichúúúúúčku jej závidím :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Str Mar 19, 2008 1:00 am

od lucifukball » Štv Jan 07, 2010 9:37 am

no ja teda neviem ako to je ale môj malý bude mať v marci 2 roky a nastúpila som do mš ako zastupujúca vedúca školskej jedálňe, je to síce len 2,5 hod denne ale ked som volala na socialku pred nástuúpom, lebo som sa bála, že by som kôli 3000 prišla o rodičovský mi povedala že je jedno na koľko idem robiť pokiaľ som začala poberať rodičovský pred rokom 2008. tak mám aj rodičovský a aj plat síce smiešny ale mám. a aj známej švagriná robí a poberá aj rodičovský :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 53
Registrovaný: Str Mar 19, 2008 1:00 am

od sandras » Štv Jan 07, 2010 2:12 pm

pozor, nové pravdlá pre maminy na RD, ktoré pracuju na DOHODU! Štát vam prestáva platiť dochodkové poistenie a musíte sa odhlásiť na SP !!! Taktiež nemáte nárok na zvýšený RP do 2 rokov.

http://ekonomika.sme.sk/c/5180269/rodic ... tovne.html
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kamka277 » Štv Jan 07, 2010 2:53 pm

sandras píše:pozor, nové pravdlá pre maminy na RD, ktoré pracuju na DOHODU! Štát vam prestáva platiť dochodkové poistenie a musíte sa odhlásiť na SP !!! Taktiež nemáte nárok na zvýšený RP do 2 rokov.

http://ekonomika.sme.sk/c/5180269/rodic ... tovne.html


to je ,,super" :roll: a čo nám všetko ešte zakážu na materskej? Teraz som bola v lekárni, lebo mám obidve deti choré a minula som tam skoro 30€ :!: a koho to zaujíma? Odkiaľ máme na to vziať :?: Moje deti majú oslabenú imunitu a vkuse sú choré. Staršia dcéra má 5 rokov a nemôže kvôli tomu chodiť do škôlky. Len je doma, lebo vkuse s nou chodím po lekároch a platím riadne pálky v kekárňach... Desím sa toho, čo bude, ked nastupi do školy. Popri materskej si nič nemôžeme priyrobiť navyše, lebo hned nám odoberú RP :!: :evil: A takí dôchodcovia, čo nič na mesiac nepotrebujú (bez urážky) tí môžu poberať aj dôchodok aj pracovať :!: :!: :!: Tak čo je toto za spravodlivosť :?: :roll: :idea:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od sandras » Štv Jan 07, 2010 5:11 pm

Kamka, možeš robiť na dohodu a RP ti ostane (ten nižší), ale nezaplatia ti tým pádom odvody do SP a do druhého piliera (čo je nie malá suma!) a možeš si to platiť ak chceš dobrovolne.
Potom je však otázne, či sa ti oplatí robiť, ak si niekto na dohodu zarobí viac penazí, potom sa to oplatí určite.

Len som to tu dala pre "dohodárky", aby si to vybavili, nahlásili ...

Cely tento system je teda o tom, že bud bude žena doma (nerobiť vobec nič) a dostane do 2 rokov zvýšený RP aj pekne zaplatené odvody. A taká čo sa snaží (alebo robiť jednoducho musí, nemá iné východisko) nedostane nič, len almužnu 165€ ... Na hlavu postavený system, ktorú proste donuti ženy robiť na čierno, lebo inak sa to absolutne neoplatí.

Normálne som rada, že som ukončila RD a nastupila do práce na HPP, aspon sa tým už nemusím rozzčulovať.


A ešte jedna perlička, akonáhle žena požiada o zvýšený RP do 2 rokov dieťaťa, bude sa potom posudzovať podla nového zákona, aj ak nastupila na RD pred 1.1.2009. Teda ak mate doma skoro 2-ročné dieťa a planujete nastúpiť do práce skor, nebudete už potom poberať popri práci plný RP, ale len Príspevok na starostlivosť (25% z RP, alebo vydokladované náklady na opatrovanie). Takže stojí za zváženie, či sa vam to oplatí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od kamka277 » Štv Jan 07, 2010 6:56 pm

Sandras, vďaka za info :wink: ja som už čítala Vaše príspevky tiež ohľadne ukončenia RD, čo sa pýtala jedna mamina. Tiež pracujem v štátnej škôlke a rozmýšľam nad návratom do práce. Len neviem kedy by to bolo najlepšie. Moja malá bude mať v apríli 2 roky, takže do škôlky mi ju vezmú až od sept. aj to sa bojím ako to dopadne, či nebude chorľavieť :cry: ...ale to je už o inom.
Potrebujem vyčerpať ešte dovolenku za rok 2008, lebo zamestnávateľ mi ju nepreplatí. Po prvej materskej som nastupovala v auguste a hned som čerpala starú dovolenku. Teraz budem mať zvýšený RP do apríla a tak neviem, či mám hned nastúpť od mája do práce, alebo tak ako vtedy až od augusta.
Peniažky stále treba, len neviem teraz, keby som ukončila RD v máji, tak o ten príspevok na starostlivosť by som mohla požiadať až vtedy, keby mi dcérka nastúpila do školky, nie? Myslím na to obdobie, pokiaľ by nedovršila 3 roky, čiže do r. 2011. A tie mesiace máj až august tento rok by som vlastne nedostala nič, alebo by som mohla požiadať o čiastočný príspevok na starostlivosť, keby sa o malú starala napr. babka počas tých 4 mesiacov pokiaľ by dcérka nenastúpila do škôlky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od sandras » Štv Jan 07, 2010 10:48 pm

Kamka, skúsim to napísať tak prehladne

PO NOVOM:
- do 2 rokov dieťaťa teraz matka može dostávať zvýšený RP (ak mala nárok na materské) a nesmie vôbec zarábať
- od 2 rokov dieťaťa sa RP zníži na približne 165€ a može ho normálne poberať až do 3 rokov dieťaťa
- ak by sa v tej dobe zamestnala na hlavný pracovný pomer (aj skrátený, to je jedno), nebude dostávať RP, ale Príspevok na starostlivosť - činí 25% z RP (asi 44€, ak sa stará niekto z rodiny - babka, manželia sa striedaju, matka robí z domu), alebo musí dokladovať reálne náklady (napr. ma opatrovatelku na živnosť, tá vyda doklad za opatrovanie, dieťa je v súkromnom zariadení, v školke ... maximum je však do výšky nižšieho RP, tách cca. 165€)
- popri nižšom RP može robiť na dohodu - ale pozor, v prípade, že vam pritom niekto s dieťaťom pomáha, štát nebude odvádzať peniaze na dochodok (do SP a 2. piliera). Odhlásiť sa treba do zajtra - 8.1.2010!!!

Na Príspevok na starostlivosť maju nárok IBA zamestnané matky a denné študentky.

Všetky novinky su zhrnuté aj tu : http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12 ... -1-1-2010/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Praca na materskej

od marika171 » Ned Aug 31, 2014 5:40 pm

Ahoj, som na materskej a zacala som robit pre firmu OKG. Dostavam realne peniaze a pracujem vacsinou cez internet. Pre viac info piste: marika.hamorova@gmail.com
Mariak
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Str Apr 28, 2010 3:23 pm

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť