Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - problemy so spravanim

problemy so spravanim

od evuska11 » Sob Okt 04, 2014 7:31 pm

Milé mamičky mam taky problem ze moj maly nema vobec respekt voci mne.Neviem uz ako nato nadava a trucuje neviem co uz s nim robit.Nielenze mame problem s ucenim ale aj uz so spravanim som uz zufala.Poradte mi nieake tipy co s tym robit.Keby bol v puberte tak pochopim ale on ma este len 8 rokov :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 5:09 pm

Re: problemy so spravanim

od keilayh » Sob Okt 04, 2014 7:38 pm

evuska11 píše:Milé mamičky mam taky problem ze moj maly nema vobec respekt voci mne.Neviem uz ako nato nadava a trucuje neviem co uz s nim robit.Nielenze mame problem s ucenim ale aj uz so spravanim som uz zufala.Poradte mi nieake tipy co s tym robit.Keby bol v puberte tak pochopim ale on ma este len 8 rokov :(


Mam tiež 8ročného, a kludne poviem, že už v puberte je. Možno to nieje ešte taka klasicka, ale začiatky určite áno. Je to jedna katastrofa :?
Poradiť nejako neviem, treba to nejako vydržať? a samozrejme byť prísny a dôsledný.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: problemy so spravanim

od evuska11 » Sob Okt 04, 2014 8:08 pm

Mas to aj take ze ti nadava?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 5:09 pm

Re: problemy so spravanim

od vladkaPD » Ned Okt 05, 2014 8:46 am

evuska11 píše:Mas to aj take ze ti nadava?


to myslis vazne ze ti 8 rocne decko nadava? a co takto ho trochu preplesknut nech sa zobudi? neskutocne. len raz by to skusil, uz by mu letela. :evil:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: problemy so spravanim

od jarka9 » Ned Okt 05, 2014 10:31 am

Jednoznačne by som odporučila navštáviť detského psychologa , nám poradila , možno má dieťa iné problémy o ktorých neviete, a preto je taky ....v škole tiež možno....myslám že toto nieje puberta, tá ešte len príde je to o výchove,ktorá je ťažká a žiaden rodič pri narodení dieťaťa nedostal príručku ako vychovať a starať sa oň!!!
Určite skuste ,psychologa, nič za to nedáte..... a možno zistíte príčinu správania sa, ved 8 ročný chlapec ešte nieje puberťák,je to ešte dieťa,ktoré potrebuje lásku, objatie, porozprávať sa , hrať sa .....mimo školy a učenia samozrejme .....máme 16 ročného a 7-ročnú, ktorá ma tiež vystrelky...no je to že tým že sa chce frajeriť a ukazovať.....
Držím palce !!!! Jarka9
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Jan 21, 2009 8:22 am

Re: problemy so spravanim

od sandras » Ned Okt 05, 2014 12:19 pm

určite by som toto riešila, a to skor, ako sa ohlási ozajstná puberta
ak to doma sami nezvládate, nefunguje dôsledná a prísna, pritom láskavá výchova, nedokážete zaviesť pravidlá, zašla by som k psychológovi. Alebo sa poraď s detskou lekárkou, nech vás pošle na vyšetrenia, neurológiu. Možno mi chýba aj nejaký vitamín.
Bitkou nič nevyriešiš, násilie plodí násilie a okrem nadávok by sa mohol začať aj biť. On proste svojím správaním a trucovaním skúša, čo mu u vás prejde. A proste mu nič prejsť nesmie, lebo potom je takpovediac "na koni". Za vybočenie z normálu u nás fungujú aj tresty, ale to sa stáva menej.
Syn (7,5 roka) mal v lete také obdobie, že si myslel, že je v rodine šéf. Prejavovalo sa to tak, že sa snažil nám rozkazovať, napr. aj čo máme a nemáme kúpiť, čo mám a nemám variť, kam máme a nemáme ísť a podobne. Mali sme vážny rozhovor, bol mesiac bez elektronických hračiek a TV. Mne sa zdá, že aj toto zvyšuje panovačnosť a agresivitu detí. Okem toho zle robia deťom aj sladkosti, oni potom nevedia, čo so sebou :roll: . Niekedy sa mi zdá, že som na deti prísna, ale nevhodné správanie treba podchytiť skôr, ako začnú skákať rodičovi po hlave.

Prvý týžden bolo vidno, že mu to aj vadí, miestami sa trucovanie ešte zvýšilo, vždy som ho rázne usmernila (ale nie bitkou). Potom pochopil, že takto nič nedosiahne a ukludnil sa. Namiesto tabletu čítal knihy, hral sa s Legom, chodil kopať von do lopty a pomáhal doma.

Aj vo vašom prípade skús niečo také, že za každé škaredé slovo, trucovanie, nervovanie trebárs 1 den bez elektroniky (neviem, či také niečo má), alebo bez niečoho iného, čo ho teší a baví.
Porozprávaj sa s učiteľmi, či je takýto aj v škole. Aké má školské výsledky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: problemy so spravanim

od keilayh » Ned Okt 05, 2014 4:12 pm

evuska11 píše:Mas to aj take ze ti nadava?


Ako ti nadava? :shock: a kedy, v akych situaciach? Normálne to určite nieje a toto si nemôže dovoliť. Ako to riešiš?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: problemy so spravanim

od evuska11 » Pon Okt 06, 2014 1:40 pm

No zo školy prišiel s tým že som blbec,sprostá.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 5:09 pm

Re: problemy so spravanim

od evuska11 » Pon Okt 06, 2014 1:41 pm

no v škole ho vychvaľuje že je veľmi dobrý ale doma je úplny opak.lekárka mi povie že s nim netreba ísť nikam
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 5:09 pm

Re: problemy so spravanim

od sandras » Pon Okt 06, 2014 5:05 pm

evuska11 píše:No zo školy prišiel s tým že som blbec,sprostá.


Tak toto si dovoliť nesmie!
Máš v niekom oporu, napr. jeho otec, dokázal by mu vysvetliť, čo je to základný ľudský rešpekt k mame?
Kedy to začalo? Prečo si to myslí? Nemohol to niekde počuť? Alebo to je taká jeho frajerina?

Teda vôbec ti takúto situáciu nezávidím, vôbec neviem, ako by som reagovala a či by mi (napriek všetkým zásadám, ktoré mám) nevyletela ruka a nedostal by.

S doktorkou sa nevybavuj, povedz jej, že ma problematické správanie a chceš ísť k psychologičke. Skús sa tam objednať, ak nevieš kde, spýtaj sa učiteľky. Možno majú priamo na škole, alebo ťa odporučí na CPPaP. Niekedy sa síce dlhšie čaká, ale rieš to, kým nie je neskoro.

Zatial by som doma na velký plagát spísala pravidlá, nalepila ho trebárs na dvere detskej izby, alebo na chladničku. Stanovila presné následky, ktoré budú za nerešpektovanie pravidiel, nadávky a podobne. A samozrejme, aj nejaký pozitívny motivačný systém, že ked vydrží napr. celý deň byť dobrý, dostane bod a za určitý počet bodov je odmena.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: problemy so spravanim

od vladkaPD » Uto Okt 07, 2014 7:43 am

jaj boze zabudla som, to je teraz taka moda ze vysvetlovat, vysvetlovat ako dat jednu preventivnu ked si decko zasluzi :evil: vidim ako sa dnesne decka chovaju. kuknite si skoly. kedysi decko ani nepiplo, lebo malo pred ucitelom respekt. teraz? kludne ucitelke nada do piiip a nic sa mu nestane. ja nehovorim ze treba decka mlatit hlava nehlava. ale skolak uz musi vediet co sa patri a co si moze alebo nemoze dovolit. :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: problemy so spravanim

od keilayh » Uto Okt 07, 2014 10:39 am

evuska11 píše:No zo školy prišiel s tým že som blbec,sprostá.


A z akeho dôvodu ti to povedal? Nevidel to u nejakého spolužiaka? Mne nedávno syn hovoril, že má spolužiaka a ten hovorí mame že "si blbá?" , ale môj hneď povie, že on je blbý lebo sa tak chová a nemá čo mame tak hovoriť. Dotyčného mama to zrejme nerieši, alebo si myslí, že to je v poriadku. Neviem, keďže mu vraj nič na to nepovie, a ani ho nezahriakne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: problemy so spravanim

od evuska11 » Štv Okt 09, 2014 7:21 am

Viem ze si to dovolit nesmie no nic na neho neplati uz som rozmyslala ze ci nema nieaky problem zo spoluziakmi a nechce mi to povedat.A potom sa odburava doma na mne :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pia Sep 05, 2014 5:09 pm

Re: problemy so spravanim

od sandras » Štv Okt 09, 2014 6:48 pm

tie nervičky z niečoho mať musí ... v tom máš pravdu

a písala si, že nič na neho neplatí... čo si napr. skúšala?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: problemy so spravanim

od vladkaPD » Sob Okt 11, 2014 1:25 pm

evuska11 píše:Viem ze si to dovolit nesmie no nic na neho neplati uz som rozmyslala ze ci nema nieaky problem zo spoluziakmi a nechce mi to povedat.A potom sa odburava doma na mne :(


stale som sa nedocitala ze PRECO ti to povedal? ak mas problem a chces ho riesit, tak to rozpis trochu viac. ako to mame my posudit ked nevieme o tom vobec nic, iba ze to povedal. takto to mozem posudit ze no boooze povedal, deti toho nahovoria vela, a asi iba skusa co si moze dovolit
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Ďalší

Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť