Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Financie, Sociálne dávky - Prosím vie niekto viac o materskej pri 2 dietatku?

Prosím vie niekto viac o materskej pri 2 dietatku?

od teysii » Štv Aug 13, 2009 12:56 pm

Chcem sa opítat či je to pravda.Mam 23 mesačnú dcérku a začiatkom januárara príde druhy uzlíček.kamaratka mi povedala,že nemam rušit materskú na prvú dcérku ,lebo nemá a nebude ešte mat 3 rôčky ked sa narodí druhe bábo.že mam nárok dostavat na nu polovicu "rodičovského príspevku",nie len prídavky a na druhé celý rodičovsky.viete či je to naozaj tak?Dakujem za informácie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Aug 13, 2009 1:37 pm

ahoj teysii, neviem ako to je teraz po novom, ale ja mam dvoch synov v kratkom case po sebe a hned ako som isla na matersku s druhym, automaticky mi na toho starsieho (prveho) zrusili rodicovsky prispevok... cize som dostavala len matersku zo socialky tych 28 tyzdnov na druhorodeneho a po uplynuti toho cca pol roku dostavam rodicovsky prispevok na druhorodeneho a 2 rodinne prispevky na obidvoch syncekov,,, urcite treba ist na prislusny urad prace, soc. veci a rodiny a tam ti vsetko povedia,,, ahoj :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od teysii » Štv Aug 13, 2009 7:59 pm

Dakujem adinka33.Ved to,to mi je lepšie sa informovat takto.lebo u nás na úrade su take "tetušky" že až.pomaličky ja viem viac.pýtala som sa preto,lebo,na úradoch vravia aby si to mamičky hned zrušili sami(teda rodičovský príspevok na prvorodené).Preto mi to moc nesedí.príde mi to akoby chceli aby si to mamičky porušili a oni by nemuseli platit polovicu,ale iba prídavky.dakujem za každe info:-)
Tak ma skoro zrušila na socialke.ked som išla zahlasit aby manžel platil plne odvody pri živnosti a ta pani mi povedala,že on ešte nemusi,že nema na to ešte príjem.ja som sa potešila..len som sa jej spítala že ked to nebude platit celé,tak nedostane marodku ani do dôchodku nič.aj tak ma presviečala,že nemusí!!len aby ti potom nemuseli nič dat.NEMATE NAROK! :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Aug 13, 2009 8:59 pm

teysii, urob to takto: ked ti dr. gynekolog vypise tu Ziadanku o vyplacanie materskej /alebo tak nejako pod. sa to vola/, chod si ju dat potvrdit do prace /to nevadi, ze si uz na rodicovskej, treba to dat aj tak potvrdit/, sprav si z toho fotokopiu, odnes si to do prislusnej socialnej poistovne, kde si daj potvrdit tu tvoju fotokopiu, ze si im to tam dala,,, oni ti potom zo socialky poslu papier domov - take vyrozumenie, ci mas alebo nemas narok na vyplacanie materskej zo socialky, original si nechaj a fotokopiu zanes na prislusny urad prace, soc. veci a rodiny,,, a odtial ti pride domov tiez take vyrozumenie, ze ti rusia na starsie dietatko rodicovsky prispevok, nakolko si dna ----- nastupila na matersku dovolenku,,, po tom 28 tydzni treba ist do socialky dat si potvrdit Ziadost o vyplacanie rodicovskeho prispevku /tak nejako sa to vola, mali by ti to dat hned na tom vasom urade prace, ked im tam zanesies ten papier zo socialky/ a to potom potvrdene odnesies naspat na vas urad prace, soc. veci, rodiny... dufam, ze som ti aspon trosku pomohla, takto som to musela vybavovat ja u nas v BA, ale myslim, ze zhruba rovnako by to malo byt aj u vas,,, len neviem, odkial si, ale to nic,,, drzkaj sa, pa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od teysii » Štv Aug 13, 2009 9:15 pm

Dakujem moja,si zlata!len u mna je ten problém,že ja som šla hned na rodičovský nie na materskú.lebo som zhruba rok pred prvym tehotenstvom nerobila :cry: iba brigadne a to sa nerátalo..hádam sa mi podarí niečo viac zistit.dakujem ešte raz.inač ja som z Oravy.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Štv Aug 13, 2009 9:31 pm

teysii píše:Dakujem moja,si zlata!len u mna je ten problém,že ja som šla hned na rodičovský nie na materskú.lebo som zhruba rok pred prvym tehotenstvom nerobila :cry: iba brigadne a to sa nerátalo..hádam sa mi podarí niečo viac zistit.dakujem ešte raz.inač ja som z Oravy.



no to nic, takze vlastne si odnesies tu Ziadanku o materske rovno na urad v tvojom pripade,,,, :-)

aj kamoska to tak mala, dostavala rovno rodicovsky, lebo sice robila, ale nemala odrobene cele 2 roky /tak nejako je to potrebne, aby ti vyplacali matersku zo socialky/ ,,, :wink:

jej... aj muzov kolega je z Oravy :wink: a maju uz druheho chlapceka,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od jelinek » Pon Sep 14, 2009 3:45 pm

Ahoj, to bol aj môj pripad, ja som po dvoch rokoch čakala druhé dieťa.Aj ked som bola na rodičovskej dovolenke /a môj pracovny pomer trval/, tak aj tak som si to musela vybavovat sama, isla som na socialnu poistovnu-tam som sa odhlasila z rodicovskej a prihlasila na matersku-davas tam aj to potvrdenie od gyndoša-že nastupujes na matersku.Potom mi chodila sama posta doporucena-to som penila, byrokracia ako nikdy, hlavne ze som tam bola osobne, tak ti mi poslali najprv ze ma vyradili z rodicovskej, potom ze ma zaradili na matersku...hrôza.ale dnes to funguje takto.... :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 16, 2009 9:04 pm

od rikisz » Štv Sep 17, 2009 11:11 am

toto bol aj môj prípad z prvej rodičovskej som sa odhlásila , všetky podklady som dala do sociálnej poisťovne, odtiaľ som išla na úrad sociálnyhch vecí a oni mi pozastavili vyplácanie rodičovského ku dátumu nástupu na materskú dovolenku.nie je možné poberať aj rodičovský príspevok aj materskú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Pon Jún 02, 2008 12:00 am

od teysii » Pia Sep 25, 2009 11:51 am

Dakujem ste zlate!ale mne to asi moc teda nepáli alebo čo.kamaratka mi teraz povedala že mam nárok na plnu matersku(pri druhom) a polvičnu pri prvom.len som jej povedala,že ja som šla hned na rodičovský a nie na materskú.tak som zvedava čo ešte zistí.lebo u nas na uradoch vam nevedia povedat nič.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od nanaaa » Pia Sep 25, 2009 6:04 pm

Keď si išla hneď na rodičovskú, budeš aj pri druhom dostávať len rodičovskú a prídavky na obe deti. Neviem o tom, že by sa dávala polovica na druhé dieťa. To sa mi nezdá.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od adinka33 » Pia Sep 25, 2009 6:21 pm

teysii píše:Dakujem ste zlate!ale mne to asi moc teda nepáli alebo čo.kamaratka mi teraz povedala že mam nárok na plnu matersku(pri druhom) a polvičnu pri prvom.len som jej povedala,že ja som šla hned na rodičovský a nie na materskú.tak som zvedava čo ešte zistí.lebo u nas na uradoch vam nevedia povedat nič.



ahoj teysii, uz som ti predtym vysvetlila, akonahle pojdes s druhym dietatkom na matersku, na to prve dietatko ti ZRUSIA rodicovsky prispevok,,,

budes dostavat len 1 rodicovsky prispevok.... a pridavky na deti budes dostavat 2...

povedz kamaratke, nech ta zbytocne nezavadza recami,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od teysii » Pia Sep 25, 2009 6:59 pm

Naozaj ste zlaté!dakujem!!!Aj mne sa to hned nezdalo,ale račej sa popítam.dakujem!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am

od adinka33 » Pia Sep 25, 2009 7:36 pm

teysii píše:Naozaj ste zlaté!dakujem!!!Aj mne sa to hned nezdalo,ale račej sa popítam.dakujem!!





:wink: :wink: rado sa stalo, keď viem, rada pomôžem,,, :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od perla1616 » Pia Okt 30, 2009 10:21 pm

AHOJ teyssi,vsetko treba tak vybavovat ako pri prvom len akurat,ty pridaju rodinne pridavky a rodicovsky prispevok mozes brat na prve dieta kym nebude mat tri rockov ,staci ty ist na social.urad na zaciatkom mesiaci ked uz dostanes na posledi,ze dieta ma tri rockov a vtedy pojdes rodnim listom druhe dieta na hlasit.tento rok som to vybavovala juli tak zato ty viem takto napisat.Nic netreba rusit na prve dieta. : :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia Júl 17, 2009 9:17 pm

od teysii » Str Nov 25, 2009 12:01 pm

Dakujem perla.Ale rodičovský budem dostávat aj tak iba na jedno dietatko.a na druhe mipribudnnú iba tie prídavky.mam to takto jedno,či zrušim rodičovský na prvu dcerku a dám ho na druhú.myslím,že keby som brala Matrskú tak by sa to akosi dalo.ale tým,že som hned bola na rodičovskom príspevku.tak nič!aj tak velká vdaka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv Jún 12, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť