Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Rozvody a alimenty - Rozvod...

Rozvod...

od saskia178 » Štv Jan 14, 2010 10:31 am

Baby prosim Vas o radu... S manzelom sme spolu 9 rokov, ztoho sme 4 zobraty. Mame 2,5 rocnu dcerku, ziadny spolocny majetok (byvame u svokry) Uz par krat ma klamal ale vzdy som to prekusla a sli sme dalej... Pocas toho obdobia bolo vsetko fajn ale vzdy vydrzal len nejake 2 mesiace ked zas "skocil vedla". Ja uz mam toho plne zuby a uz mu to fakt neodpustim... Myslim ze som ustupovala dost... Chcem sa dat rozviest... Som mlada a nenecham si znicit zivot... Ake mate skusenosti s rozvodom? Ako dlho sa to moze tahat? Bojim sa ze to ublizi malej... (nezakazujem mu stykat sa s nou, maju spolu pekny vztah) Dakujem vopred za rady...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od Alexia78 » Štv Jan 14, 2010 11:08 am

Ahoj,ja som rozvedena a bola som vydata 9 rokov.Z prveho manzelstva mam 2 krasne dcery jedna uz ma 12r,a druha 10r.No moj ex si vobec neuvedomuje,ze niekde ma aj deti,ale co uz neda sa aby si to uvedomil.No a k tomu rozvodu mojmu ex stale chybala nejaka ina zena a to vzdy si vybral niekoho koho som poznala.Byvala som u svokry,no poviem ti hroza...Ale jedneho dna som si tiez povedala dost a zbalila dievcata a odchod k rodicom.Poviem ti,ze po nejakom case som stretla muza,ktory mal o mna zaujem aj napriek tomu,ze mam deti.Teraz uz spolu byvame viac ako dva roky a mame aj malu dcerku a pochopitelne,ze dievcata su s nami,lebo sud ich prisudil mne.A je to uz nejaky cas co ich otec nevie ani ako vyzeraju...No a k tomu rozvodu co chces presne vediet???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od inguli » Štv Jan 14, 2010 11:09 am

Ahoj no je to smutne ale stava sa ze vztahy nevyjdu ako ani mne ja som mala 21 skoro ked som sa vdala /1 krat/a 25 ked sa rozviedla maly mal 4 roky a dodnes nelutujem ..po tazsom boji ale predsa som nasla toho spravneho a vydala som sa druhy krat ako 30 rocna po dvoch rokoch spoluzitia a uz 4 roky sme zobraty a sme happy :P
ja ososbne ked som sa rozvadzala malemu som vsetko vysvetlovala okolo toho samozrejme co on chapal uz a nikdy neplakal nezuril nehladal otca a nemal ziadne otazky vedel postupne o vsetkom a ani psychycky ho to neznicilo...a kedze mala ma 2,5 roka tak je to lepsie ako ked ma viac podla mna aspon kedze to nepreziva asi az tak silno/sice ked sa maju s otcom radi.. :?: /moj sa s nim nehral malo bol s nami tak nam nechybal ani potom...synovi..mne hej bohuzial.. :roll:
nas nechceli hned rozviest kedze to male dieta a ze sa mame udobrit kedze manzel tam povedal ze on mi vsetko odpusti a mozme ist dalej a ja som tam vybuchla od smiechu :)akoby som ho podviedla tak sa tam spraval a pritom nas problem bol alkohol a kamosi a nezodpovednost ..ziadny iny muz alebo ina zena...
priprav sa clovek sa razom na tych sudoch zmeni a je to nakoniec uz boj proti tomu cloveku ktoreho si mal predtym rad a miloval :( mne znicil dost nervy...
ale nakoniec som sa nastvala kedze smme dostali dva tyzdne aby sme sa udobrili a ked sme sa tam vratili rovno som zacala mam priatela uz tri mesiace nechcem s manzelom zit...a bolo to klamala som ale nemala som na vyber a hned sme boli rozvedeny :P
vsade je to ale inak..
obdivujem ta ja by som nedokazala odpustit neveru...ak dobre chapem o to ide..
neviem kolko mas rokov ale ked mas sancu tak zacni odznova nikdy nieje neskoro...naco sa trapit ked mozes byt aj stastna kazda si zasluzime stastny zivot a hlavne aby si nas vazili...uz len preto ze sme matky ich deti ...a to je to najkrajsie na svete
drzim palce :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Alexia78 » Štv Jan 14, 2010 11:33 am

No a k tomu ako dlho sa to moze tahat,tak mne od podania navrhu preslo pol roka a doslo mi kedy bude pojednavanie.Nas hned na prvykrat rozviedli a poviem ti ,ze dievcata tym vobec netrpia,lebo on sa vobec o nich nezaujima.S ex pochadzame z jednej dediny a kym som byvala u rodicov tak tiez za dievcatami nechodil.A odkedy byvame v meste to uz vobec...A poviem ti,ze dievcata sa maju s novym ockom ovela lepsie ako s tym biologickym a aj lepsie spolu vychadzaju.A ked ti poviem,ze ani ich babka ako moja byvala svokra sa k dievcatam neozve tak je to uz ozaj smutne,ale zijeme aj bez nich a je nam ovela lepsie...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Sob Jan 09, 2010 5:36 pm

od nelka09 » Štv Jan 14, 2010 11:34 am

ahoj, ja tiež patrím k tým šťastne rozvedeným. náš rozvod trval asi 10 min. Mna muž nepodvádzal, ale sem tam bil. a hlavne psychicky deptal. teraz žijem už 3 roky s priateľom a mame spolu 10 mes. dcerku. Z prvého manželstva mam 7 ročn. syna, je dosť rozumný, pomaly som mu všetko vysvetlovala a pochopil to. aj ked sa my s exmanželom nevieme niekedy dohodnúť, hlavne ohľadom výživného, nikdy som pred malým na neho nenadávala. ved ked bude starší, pochopí aký je. Na rozvod som čakala 5 mesiacov, z toho 2 mesiace boli prázdniny takže súdy majú volno. malý mal 4 roky. držím palce, nie je to nič príjemné, ale ked si sa tak rozhodla, neustupuj už. ja som tak 2 krát ustupila som, vrátila sa k nemu, mesiac bol pokoj a zas to začalo odznova.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 114
Registrovaný: Štv Apr 02, 2009 10:05 am

od saskia178 » Štv Jan 14, 2010 6:31 pm

Babulky moje dakujem Vam hlavne za podporu. Ja viem ze niesom prva ani posledan co sa rozvadza, ale viete ako to je :) Mne sa to stat nemoze :roll: Mala som sa rozviest uz davno... Lepsie povedane nemali sme sa vobec bratz... Mala som 19 (tehotna som nebola) Teraz mam 24 (teda ked sa dozijem :lol: Prvotny hnev uz opadol tak to zatial zvladam... Teraz normalne zavidim tym co sa chlap nestaral o deti... Mozno je to sebecke ale s mojho pohladu ste to mali lahsie... :oops: Zajtra idem "na rande" s pravnikom odniest mu papiere nech mozme podat navrh na rozvod (nevidi to ale ruzovo kedze sme mlady a mame male dieta) No ja sa len modlim aby som mala stastie na sudkynu a netahalo sa to dlaho... S manzelom :evil: sme sa na vyzivnom dohodli mimosudne tak uvidim ci ho to neprejde... Inak je normalne ze sa na to tesim? Ja som asi vadna... :oops: Jupiiiii novy zivot zacina 8) Ale nelutujem ze som ho stretla,dal mi krasnu zdravu dcerku a mne to za to stalo... Baby fakt dik za podporu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od inguli » Štv Jan 14, 2010 7:02 pm

drzim palceky a aj ked ja som mala tiez fakt"bomboveho "manzela som rada aj tak ze som ho mala a vlastne vdacna :lol: :roll: viem viem ze to znie blbo alee dal mi syna ktory je uzasny chlapec a fakt mi vela pomahal aj pri rozvode aj ked som teraz chcela otehotniet a neslo utesoval ma ze :""mama to pride neboj ved aj ocinka/terajsi manzel/sme nasli vidis aj toto sa podari neboj a neplac uzz vsak na buduci mesiac ti to uz nepride :lol: :lol: :lol:"""/vedel co nema prist aby sa bracek narodil vsak uz mame 13 :roll: :P / a dalo mi to manzelstvo teda skor rozvod veeela sil ...vidiet svet inak...vazit si vaic lôudi a to nevravim o manzelstve..prist na to ako prezit proste mna to osobne posilnilo ...a dnes uz viem nevahala by som ani chvilu ...keby na mna zdvyhol niekto ruku len jediny raz uz by sancu nemal...mozno som tvrda ale ja osobne by som hned sla :roll:
maj sa a daj vediet ako si dopadla :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od mariana74 » Štv Jan 14, 2010 8:39 pm

saskia178 píše:Babulky moje dakujem Vam hlavne za podporu. Ja viem ze niesom prva ani posledan co sa rozvadza, ale viete ako to je :) Mne sa to stat nemoze :roll: Mala som sa rozviest uz davno... Lepsie povedane nemali sme sa vobec bratz... Mala som 19 (tehotna som nebola) Teraz mam 24 (teda ked sa dozijem :lol: Prvotny hnev uz opadol tak to zatial zvladam... Teraz normalne zavidim tym co sa chlap nestaral o deti... Mozno je to sebecke ale s mojho pohladu ste to mali lahsie... :oops: Zajtra idem "na rande" s pravnikom odniest mu papiere nech mozme podat navrh na rozvod (nevidi to ale ruzovo kedze sme mlady a mame male dieta) No ja sa len modlim aby som mala stastie na sudkynu a netahalo sa to dlaho... S manzelom :evil: sme sa na vyzivnom dohodli mimosudne tak uvidim ci ho to neprejde... Inak je normalne ze sa na to tesim? Ja som asi vadna... :oops: Jupiiiii novy zivot zacina 8) Ale nelutujem ze som ho stretla,dal mi krasnu zdravu dcerku a mne to za to stalo... Baby fakt dik za podporu



ja som sa rozviedla po 13 rokoch manželstva,prvý krát som to chcela riešiť po7 ,ale stiahla som to ,potom mal syn už12 a ja som mala problém ,znášal to veľmi zle,videl do to ho viac ako 2,5ročné dieťa a nastala bitva s ex o syna.nám sa to ťahalo rok,nakoľko sme sa nevedeli dohodnúť na tom ,kto bude mať syna.mali sme aj obidvaja právnikov a bolo to hrozné,vyťahovali sa hrozne trápne veci,pred cudími ľuďmi.nerozvádzala som sa kôli fyzickému násiliu alebo alkoholu,ale kôli žiarlivosti a psychyckému týraniu.....neviem či by som to chcela ešte zažiť.hrozné.
musíš mať veľmi presvedčivé argumenty ,prečo sa chceš rozviesť.berie sa tam hlavne spoločné intímne spolužitie,spoločné hospodárenie a spoločná výchova.ak dokážeš ,že tieto tri body nespĺňate,je možné ,že to skončí sudca hneď,ale stači,že on povie ,že chce obnoviť spolužitie a je odročené.
ak si pevne rozhodnutá,určite necúvnuť a hlavne to rieš kým je dieťa malé.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od saskia178 » Pia Jan 15, 2010 12:09 pm

Mariana dakujem (aj vam ostytnym). Co sa tyka hospodarenia on nevie co to slovo znamena... Zijeme s jednej vyplaty a on si kupi bicykel za 30 tisic... Kupili sme auto na splatky a on kupi nove disky (stare boli dobre ale nie pekne a moderne...) za 6000... Mam 30 euro v penazenke a on si kupi handry za 25... Co sa tyka intimneho zivota: sex som nikdy neodmietala a on isiel za ku..ou (preto podavam ziadost o rozvod)... A na vyzivnom sme sa dohodli a malu mu neberiem... Pokial ma zaujem moze ju vidiet kedy chce takze myslim ze aj na tomto sme dohodnuty... Manzelsku poradnu odmietal ked som to navrhla. Ja dufam ze to bude na sude stacit a nebude sa to tahat dlho... Chcem kludny rozvod (existuje vobec taky? ) Nejdem s neho robit hajzla (aj keby som mohla) Proste im chcem vysvetlit ze chlap ktory zasunul do inej (myslim takej co tam pred nim mala v ten den dalsich 20 :roll: ) sa ma viac nedotkne... No uvidime...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od martuskab » Pia Jan 15, 2010 10:34 pm

saskia178 píše:Mariana dakujem (aj vam ostytnym). Co sa tyka hospodarenia on nevie co to slovo znamena... Zijeme s jednej vyplaty a on si kupi bicykel za 30 tisic... Kupili sme auto na splatky a on kupi nove disky (stare boli dobre ale nie pekne a moderne...) za 6000... Mam 30 euro v penazenke a on si kupi handry za 25... Co sa tyka intimneho zivota: sex som nikdy neodmietala a on isiel za ku..ou (preto podavam ziadost o rozvod)... A na vyzivnom sme sa dohodli a malu mu neberiem... Pokial ma zaujem moze ju vidiet kedy chce takze myslim ze aj na tomto sme dohodnuty... Manzelsku poradnu odmietal ked som to navrhla. Ja dufam ze to bude na sude stacit a nebude sa to tahat dlho... Chcem kludny rozvod (existuje vobec taky? ) Nejdem s neho robit hajzla (aj keby som mohla) Proste im chcem vysvetlit ze chlap ktory zasunul do inej (myslim takej co tam pred nim mala v ten den dalsich 20 :roll: ) sa ma viac nedotkne... No uvidime...


Veľmi ti držím palce,lebo tým čo píšeš mi pripomínaš môjho ex...

Ja keď som prišla na jeho ,,prešľapy,, a chcela sa rozviesť kým boli deti malé,tak sa mi vyhrážal, že má známych na súde a že mi vezme deti... To bolo pre mna neprijatelné. Bola som mladá a hlúpa ,a tak som rozvod stiahla.

Po piatich!!!! rokoch trpenia-keď už s ŇOU chodil bez hanby po meste za ruky- som sa zbalila a odišla.
Náš rozvod trval 1 rok,nevera sa dokazuje ťažko...
Teraz mám puberťákov, skvelého manžela a malého anjelika.

Ak chceš,môžme si písať aj súkromne.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od saskia178 » Ned Jan 17, 2010 10:51 am

Mame tu 4 den tichej domacnosti... Vcera som si bola u nasich izbu spravit a veci odniest,dnes sa konecne stahujeme... Mala uz zacina byt nervozna trosku (vsimla si ze sa nerozpravame)... No podat ziadost je hracka,ale vysvetlit to 2,5 rocnemu dietatu bude asi veeeeeeeelky problem... No co uz,treba to vydrzat... Babulky este raz Vam dakujem za podporu. Tymto ukoncujem temu. Pa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od sisu22 » Ned Jan 17, 2010 9:29 pm

saskia178 píše:Babulky moje dakujem Vam hlavne za podporu. Ja viem ze niesom prva ani posledan co sa rozvadza, ale viete ako to je :) Mne sa to stat nemoze :roll: Mala som sa rozviest uz davno... Lepsie povedane nemali sme sa vobec bratz... Mala som 19 (tehotna som nebola) Teraz mam 24 (teda ked sa dozijem :lol: Prvotny hnev uz opadol tak to zatial zvladam... Teraz normalne zavidim tym co sa chlap nestaral o deti... Mozno je to sebecke ale s mojho pohladu ste to mali lahsie... :oops: Zajtra idem "na rande" s pravnikom odniest mu papiere nech mozme podat navrh na rozvod (nevidi to ale ruzovo kedze sme mlady a mame male dieta) No ja sa len modlim aby som mala stastie na sudkynu a netahalo sa to dlaho... S manzelom :evil: sme sa na vyzivnom dohodli mimosudne tak uvidim ci ho to neprejde... Inak je normalne ze sa na to tesim? Ja som asi vadna... :oops: Jupiiiii novy zivot zacina 8) Ale nelutujem ze som ho stretla,dal mi krasnu zdravu dcerku a mne to za to stalo... Baby fakt dik za podporu



beries to dost "kludne" a to je fajn. Nemusis mat zo sudu stres,ja ked som sa sudila kvoli drobcovi(a to som s debilom nebola ani zobrata),tiez mi vsetko jedno nebolo,ale ked som vstupila dnu,vp ohode. Si mlada(tak ako ja),preco by si sa mala trapit. Proste sa chces rozviest a hotovo,nech ta nepresviedcaju a pod. povedz,resp.pravnik nech ovie,ze uz neni cesty spat a hotovo. Mne sudkyna tiez hovorila,ale jasne a strucne som jej povedala, a hotovo. Drzim palce.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od saskia178 » Pon Jan 18, 2010 9:20 am

c
sisu22 píše:
saskia178 píše:Babulky moje dakujem Vam hlavne za podporu. Ja viem ze niesom prva ani posledan co sa rozvadza, ale viete ako to je :) Mne sa to stat nemoze :roll: Mala som sa rozviest uz davno... Lepsie povedane nemali sme sa vobec bratz... Mala som 19 (tehotna som nebola) Teraz mam 24 (teda ked sa dozijem :lol: Prvotny hnev uz opadol tak to zatial zvladam... Teraz normalne zavidim tym co sa chlap nestaral o deti... Mozno je to sebecke ale s mojho pohladu ste to mali lahsie... :oops: Zajtra idem "na rande" s pravnikom odniest mu papiere nech mozme podat navrh na rozvod (nevidi to ale ruzovo kedze sme mlady a mame male dieta) No ja sa len modlim aby som mala stastie na sudkynu a netahalo sa to dlaho... S manzelom :evil: sme sa na vyzivnom dohodli mimosudne tak uvidim ci ho to neprejde... Inak je normalne ze sa na to tesim? Ja som asi vadna... :oops: Jupiiiii novy zivot zacina 8) Ale nelutujem ze som ho stretla,dal mi krasnu zdravu dcerku a mne to za to stalo... Baby fakt dik za podporu



beries to dost "kludne" a to je fajn. Nemusis mat zo sudu stres,ja ked som sa sudila kvoli drobcovi(a to som s debilom nebola ani zobrata),tiez mi vsetko jedno nebolo,ale ked som vstupila dnu,vp ohode. Si mlada(tak ako ja),preco by si sa mala trapit. Proste sa chces rozviest a hotovo,nech ta nepresviedcaju a pod. povedz,resp.pravnik nech ovie,ze uz neni cesty spat a hotovo. Mne sudkyna tiez hovorila,ale jasne a strucne som jej povedala, a hotovo. Drzim palce.

Sisu a ako to mam brat... 9 rokov sa s nim nervacim... Nic ine ako byt v poho mi neostava :) Treba len dufat ze raz sa spamata... Ako manzel sklamal... Ma moznost ukazat sa akko otec... PA :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 126
Registrovaný: Štv Feb 05, 2009 3:52 pm

od sisu22 » Pon Jan 18, 2010 9:39 am

inak obdivujem ta,ja som sa nechcela vydavat (nastastie mam teraz o starost menej),nervacila som 2 roky,teraz sme mali sud(oktober),to ti bol taky trapas.A prepokladam,ze pojdeme znovu,on je psychicky naruseny,neviem o co mu ide,za malym pol roka nebol,a furt tvrdil,ako sa chce starat,a brat si maleho tam. No som povedala,cez moju mrtvolu,ved by ho nic nenaucil,len klamat.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od bubufo » Pon Jan 18, 2010 3:45 pm

saskia178 píše:Mariana dakujem (aj vam ostytnym). Co sa tyka hospodarenia on nevie co to slovo znamena... Zijeme s jednej vyplaty a on si kupi bicykel za 30 tisic... Kupili sme auto na splatky a on kupi nove disky (stare boli dobre ale nie pekne a moderne...) za 6000... Mam 30 euro v penazenke a on si kupi handry za 25... Co sa tyka intimneho zivota: sex som nikdy neodmietala a on isiel za ku..ou (preto podavam ziadost o rozvod)... A na vyzivnom sme sa dohodli a malu mu neberiem... Pokial ma zaujem moze ju vidiet kedy chce takze myslim ze aj na tomto sme dohodnuty... Manzelsku poradnu odmietal ked som to navrhla. Ja dufam ze to bude na sude stacit a nebude sa to tahat dlho... Chcem kludny rozvod (existuje vobec taky? ) Nejdem s neho robit hajzla (aj keby som mohla) Proste im chcem vysvetlit ze chlap ktory zasunul do inej (myslim takej co tam pred nim mala v ten den dalsich 20 :roll: ) sa ma viac nedotkne... No uvidime...


teraz sa s tym nebabru rozvedu na ta prvom sedeni...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

Ďalší

Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť