Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Sarlach tri krat po sebe

Sarlach tri krat po sebe

od monikavit » Ned Máj 10, 2009 12:32 am

Ahojky maminky. Starsi syn 6 rokov ktory navstevuje posledny rocnik skolky mi tento rok doniesol 3 x sarlach(prava streptokokova angina).To znamena pri kazdom brat 10 dni antibiotika .Vzdy isiel po chorobe do skolky po 3-3,5 tyzdni,vzdy mal negative moc ,krv aj vyter. Najhorsie je ze mi to pokazde dostala aj mladsia dcera 20 mesiacov,tak isto brala tento rok 3 x antibiotika. :( :( :( Nie sme asi jediny(aj ked 3 x po sebe asi ano) ,ked sme mali sarlach druhy krat vyskytol sa v kazdom rocniku v skolke.Zrejme maju v skolke bacilonosica,ale nedokazem s tym nic urobit ,maximallne mozu rodicov upozornit ze by bolo dobre si dat urobit vytery,ale co z toho ked cast rodicov k svojej dr nepojde.Nikdy nepatril maly k chorlavym detom,maximalne raz do roka bral antbiotika.
Jedine stastie ze som doma na md ,pochybujem ze by mi to zamestnavatel toleroval,sme bezmala v kuse od pol januara chori.Okrem ineho je ocr iba 10dni. :( Do konca juna ho uz radsej nedam ani do skolky aby sme to nechytili. Som na nervy je iba zaciatok maja a oni brali 3 x antibiotika.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Sob Nov 03, 2007 1:00 am

od jelinek » Str Jún 24, 2009 12:00 am

čo dodat k tomu, ze rodicia daju chore dieta do skôlky a nedbaju na to, ze prave ich dieta nakazi ostatne deti....kazdy sa zenie za peniazmi,kariera.....kto nepotrebuje dnes peniaze na prezitie, nie? šarlach je dost nebezpecna choroba, ozaj dieta nesmie do kolektivu skôr ako po 3-3,5tyzdni, to som aj citala volakde. ale na druhej strane budme radi, ze existuju na to uz antibiotika, ved 60-70rokov do pozadia to ludia nepoznali a aj na to deti zomierali, lebo najprv mali vyrazky po tele a dostali to do hrdla a udusili sa, brrrrrrrrr. strasne co i len pomysliet, prist takto o dieta.....viem su to sice antibiotika,ale radsej lieky ako smrt. a nie ste sama, co mavate chore dieta, môj tiez dolezie zo skolky stale s niecim novym, tych "neopatrnych" rodicov by som vyhodila aj s dietatom, lebo potom trpia aj iní. :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Uto Jún 16, 2009 9:04 pm

od sandras » Str Jún 24, 2009 8:59 am

moja dcerka mala šarlach ako 3-ročná, ešte nechodila do školky ... boli sme za ockom v nemocnici po operácii a tam to dostala (odvtedy deti do nemocnice nevodíme, už som okusila, že to fakt nestojí za to )

Je pravda, že chvalabohu amme na to antibiotiká, ale 3x po sebe brať silne antibiotika určite nie je dobre. Problem je v tom, že takto chodoby ako je šarlach (alebo aj kiahne, zápal plúc) poriadne oslabia imunitu aj na pol roka a dieťa by vobec v tom čase nemalo nastúpiť do kolektívu .. teda nie, že ked sú vytery v poriadku, ale aspon mesiac-dva po dobratí ATB by malo byť mimo školky. Aj po dobratí ATB po bežnej angíne by malo byť aspon týžden ešte doma.
Lenže ktorá pracujúca mamina si to može dovoliť, nechať dieťa vždy takto doma doliečiť. Väčšinou doberú ATB a hned šup do školky a čudujeme sa, že je každy mesiac choré :( :( :(

My sme si už s dcerkou školku prešli a veru tiež sme mali obdobie opakovaných chorob (po kiahnach), tak sme to vyriešili vybratím zo školky na cele 2 mesiace + v lete more a odvtedy sa jej choroby takto neopakujú, maximálne 1x byva v zime chorá, tento rok (je druháčka na ZŠ) napr. nebola chorá vôbec :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť