Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - Školák a stolička k písaciemu stolu

Školák a stolička k písaciemu stolu

od keilayh » Pon Máj 07, 2012 1:29 pm

Od septembra budeme mať doma prváka :) Momentálne premýšlam akú stoličku mu kúpiť k písaciemu stolu.
Našla som názory, vraj na kolieskach nieje dobrá, že to deti rozptyluje pri písaní úloh a pod.
Preto by ma zaujímalo akú stoličku ste vybrali vy, resp. klady a zápory daných stoličiek.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

od sandras » Uto Máj 08, 2012 7:45 am

my sme našej prváčke kupili drahú, výškovo nastavitelnú stoličku ... na kolieskach :roll: A presne ako píšeš, namiesto písania úloh sa na nej krútila a vozila :? , pri predklonení sa k písaciemu stolu stolička utekala dozadu a mala som len nervy.
Tak sme šli do IKEA a kupili sme tam stoličku Snille http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/S99877708/ a plná spokojnosť :D Je lahká ale stabilná, lahko sa čistí a je v asi 4-5 farbách (my mame ružovú). Mame na nej sedák, takže sa dcera na nej nepotí. Nie je síce výškovo nastavitelná, ale dcera mala v čase kúpy už asi 130cm, takže v pohode na zem dočiahla. Pre drobnejšie dieťa by som asi kupila túto http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/20133674/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od keilayh » Str Máj 09, 2012 10:06 am

Ďakujem :wink:

Ešte som pozerala tzv. rastúcu stoličku
http://www.domnabytkuonline.sk/detska-s ... u/d-74641/

nemáte niekto?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Rastuca stolicka

od dankob » Pon Aug 06, 2012 12:59 pm

Pekny den, ja mam skusenost s touto stolickou http://detskestolicky.sk/stolicky/12-actikid-2428.html, ale maju v ponuke viac typov http://detskestolicky.sk/5-stolicky. Da sa tam vybrat potah, koliska ci klzaky, ale super je ze je nielen vyskovo nastavitelne ale aj hlbkovo a mala sa mi na nej nevala :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon Feb 28, 2011 10:45 am

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od veverka1 » Štv Aug 14, 2014 12:41 pm

My sme dali najprv obyčajnú čo sme mali v kuchyni, že veď nebudeme sa ponáhlať s kúpou. Potom asi od 2ročníka sme dali klasickú kancelársku, no mám silné nutkanie ju opäť vymeniť, lebo to je katastrofa :?
Ako bolo písané vyššie, decká sa na tych koliečka vozia, rozptyluje ich to a celkovo mi príde, že na nich aj zle sedia. Keďže sa daju vyškovo nadstavovať :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od keilayh » Štv Aug 14, 2014 1:10 pm

veverka1 píše:My sme dali najprv obyčajnú čo sme mali v kuchyni, že veď nebudeme sa ponáhlať s kúpou. Potom asi od 2ročníka sme dali klasickú kancelársku, no mám silné nutkanie ju opäť vymeniť, lebo to je katastrofa :?
Ako bolo písané vyššie, decká sa na tych koliečka vozia, rozptyluje ich to a celkovo mi príde, že na nich aj zle sedia. Keďže sa daju vyškovo nadstavovať :?



Ahoj, toto už je dosť stara tema, ale veď nevadí :lol:
Nakoniec sme veru žiadnu nekupovali a nechali z kuchyne :lol: a veru úplne stačí.
Kúpime potom keď bude väčší :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od Janka81 » Štv Aug 14, 2014 1:24 pm

Stará téma,ale dobrá :D Prváčika je dobré posadiť do kuchyne k veľkému stolu,pretože aj tak sa mu zväčša musíte venovať naplno :) Mna by teda nebavillo stáť nad ním v deckej pri stole :roll: :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od keilayh » Pia Aug 15, 2014 2:49 pm

Janka81 píše:Stará téma,ale dobrá :D Prváčika je dobré posadiť do kuchyne k veľkému stolu,pretože aj tak sa mu zväčša musíte venovať naplno :) Mna by teda nebavillo stáť nad ním v deckej pri stole :roll: :D


No vidiš, a mne sa zas nechce byť v kuchyni :lol:
Ale tak ulohy by si mali robiť deti same nie?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od Janka81 » Pia Aug 15, 2014 7:46 pm

Heh,no to by dopadlo :D :D :D prvák je len prvák,potrebuje pomoc a dozor,niektorí aj rúčku držať :P
Treba sa im proste venovať a uvidíš potom výsledky--môj ide už do šiestej a zatiaľ samé jednotky každý rok :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od sandras » Pia Okt 03, 2014 4:45 pm

keilayh píše:
Janka81 píše:Stará téma,ale dobrá :D Prváčika je dobré posadiť do kuchyne k veľkému stolu,pretože aj tak sa mu zväčša musíte venovať naplno :) Mna by teda nebavillo stáť nad ním v deckej pri stole :roll: :D


No vidiš, a mne sa zas nechce byť v kuchyni :lol:
Ale tak ulohy by si mali robiť deti same nie?


no samé, ale až ked sú na to zrelé
to sa u nás dalo až tak od 2. triedy, ale nie všetko, len matika, čítanie
syn robil celý 1. ročník DU v jedálni, teraz ho už aspon s niečím posielam do detskej izby, nech si zvyká
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od keilayh » Pon Okt 06, 2014 10:52 am

sandras píše:no samé, ale až ked sú na to zrelé
to sa u nás dalo až tak od 2. triedy, ale nie všetko, len matika, čítanie
syn robil celý 1. ročník DU v jedálni, teraz ho už aspon s niečím posielam do detskej izby, nech si zvyká


Kolko má tvoj? Lebo nám učitelka hovorila, že deti si majú robiť úlohy samé. Veď im dávajú iba to čo sa učia, a musia sa spoliehať sami na seba. Nemáme pri nich byť a pomáhať im, hovoriť čo maju ako robiť. Lebo potom v škole a hlavne pri samostatným prácach sú stratení.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od Jajus345 » Pon Okt 06, 2014 3:45 pm

keilyah veľmi s tým názorom nesúhlasím, že deti majú samé robiť domáce úlohy....to chceš povedať, že necháš prváčika si robiť úlohu samého, veď to by dopadlo :lol: :lol: :lol: ak nepodchytíš učenie hneď na začiatku, tak neskôr sa to môže vymstiť....a pri dnešnom učive, ktoré je náročnejšie ako za našich čias si to vyžaduje pozornosť....jasné, že mu nenadiktujem celú úlohu, najskôr nech skúsi sám...ale určite nie som zástancom toho, že nech si ju robia samé.... :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od keilayh » Pon Okt 06, 2014 4:03 pm

Jajus345 píše:keilyah veľmi s tým názorom nesúhlasím, že deti majú samé robiť domáce úlohy....to chceš povedať, že necháš prváčika si robiť úlohu samého, veď to by dopadlo :lol: :lol: :lol: ak nepodchytíš učenie hneď na začiatku, tak neskôr sa to môže vymstiť....a pri dnešnom učive, ktoré je náročnejšie ako za našich čias si to vyžaduje pozornosť....jasné, že mu nenadiktujem celú úlohu, najskôr nech skúsi sám...ale určite nie som zástancom toho, že nech si ju robia samé.... :D :D :D


Nemyslela som to na prváka, ale už na druhákov-tretiakov.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Školák a stolička k písaciemu stolu

od sandras » Pon Okt 06, 2014 4:56 pm

keilayh píše:
sandras píše:no samé, ale až ked sú na to zrelé
to sa u nás dalo až tak od 2. triedy, ale nie všetko, len matika, čítanie
syn robil celý 1. ročník DU v jedálni, teraz ho už aspon s niečím posielam do detskej izby, nech si zvyká


Kolko má tvoj? Lebo nám učitelka hovorila, že deti si majú robiť úlohy samé. Veď im dávajú iba to čo sa učia, a musia sa spoliehať sami na seba. Nemáme pri nich byť a pomáhať im, hovoriť čo maju ako robiť. Lebo potom v škole a hlavne pri samostatným prácach sú stratení.


je druhák ... on teda nemáva klasické domáce úlohy, keďže chodí do alternatívnej školy
oni majú týždňové zadania, ale doma prípravu na projekty, musí sa učiť akurát angličtinu a každý deň čítanie - všetko zvláda teraz už sám. V 1. ročníku som s ním sedela, snažila som sa mu nepomáhať, neriešiť za neho DÚ, ale proste som bola pri nom a v prípade, že som videla, že píš nejaké písmenko úplne hrozne, alebo napr. mal obdobie, že zmenšoval písmo, tak to som ho upozornila. Oplatilo sa, lebo potom si na to postupne dal pozor.
Ale nemožeš čakať od prváka, čo nastúpi sotva do školy, že urobí úlohy úplne sám. Minimálne prvý polrok to treba podľa mňa dozerať. Oni by to často aj urobili, ale ako ... a či taká odfláknutá naškriabaná úlohy potom plní ten význam, ktorý mala - docvičiť to, čo v škole nešlo.
Vo vyšších ročníkoch sa mi niekedy zda, že dostanu DU len aby ju dostali, bez hlbšieho zmyslu. Alebo len na preopakovanie, aby vôbec otvorili knihu ... tam to samozrejme žiak musí zvládnuť sám.

Inak, pri staršej dcére som mala tiež predstavy, ako to bude robiť hneď sama, ale aj psychologička mi povedala, že proste dieťa niekedy potrebuje nie vyslovene pomoc, ale prítomnosť rodiča, robí sa mu to lepšie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť