Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Školák - školák

školák

od Jajus345 » Uto Okt 14, 2014 2:16 pm

baby poraďte čo mám robiť....dnes mi volala triedna učiteľka môjho syna, že si prepísal v žiackej knižke známku, podotykám učí sa na samé jednotky...čo mám s tým robiť? dohováram mu každý deň, aby sa správal slušne a nerobil zbojstvá.... :oops: :oops: :oops: už som nornálne zúfala z toho, čo vyvedie na budúce.....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: školák

od keilayh » Uto Okt 14, 2014 3:13 pm

Jajus345 píše:baby poraďte čo mám robiť....dnes mi volala triedna učiteľka môjho syna, že si prepísal v žiackej knižke známku, podotykám učí sa na samé jednotky...čo mám s tým robiť? dohováram mu každý deň, aby sa správal slušne a nerobil zbojstvá.... :oops: :oops: :oops: už som nornálne zúfala z toho, čo vyvedie na budúce.....


Treba sa nad to povzniesť. Decká všeličo vyparatia. Toto iste urobila kamoškyna malá, potom sme sa o tom bavili, samozrejme decká to počuli a môj to následne urobil tiež. Lebo veď strašná sranda.
Jednoducho mu treba vysvetliť, že my (rodičia) na to vždy prídeme a bude to mať ovela horšie akoby ukázal pravú známku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: školák

od Jajus345 » Uto Okt 14, 2014 3:15 pm

vieš mrzí ma to lebo dnes mi volala učiteľka a stalo sa to ešte v piatok, ja som nato neprišla...v žiacke knižke som videla opravenú známku, ale nepostrehla som, že to opravil on...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: školák

od sandras » Uto Okt 14, 2014 5:39 pm

nedramatizuj, ak sa to stalo len raz, sadni si s deckom a normálne sa s ním porozprávaj, prečo to urobil
dôvody môžu byť rôzne, trebárs to bral ako nespravodlivosť, alebo ak je jednotkár, nemohol zniesť ten pocit osobného zlyhania, další dôvod môže byť strach, že sa budete doma hnevať za horšiu známku

Moj syn si opravil chybu v písomke tak, že po pani učitelke to prepísal ešte minulý rok, pani učitelka z toho hned nerobila ja-neviem-čo, ale mu so smajlíkom napísala, "neopravuj po mne :-)" a viac sa to nestalo. Doma sme sa porozprávali, že chyba sa občas pritrafí a treba to prijať a poučiť sa z toho. No a nakoniec sa to vysvetlilo tak, že došlo k nedorozumeniu, že mu pani učiteľka kázala "urobiť opravu" a on teda opravil takto :lol: Tak sme mu povedali, že to myslala tak, že si to má nanovo prepočítať a nie prepisovať už opravené.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: školák

od Jajus345 » Uto Okt 14, 2014 6:03 pm

No dnes som sa ho nato pytala,ked som prišla z práce domov,tak jeho odpoveď znela,ze sa bal lebo doteraz za celý rok mal same jednotky a len 2 dvojky....len tomu nerozumiem...nikdy som ho pre znamky nebila...ano pokricala som,to priznavam...ale to je všetko...teraz to bola opravená známka a nabudúce bude co? Nerobi mi problém s ucenim,tak budem riešiť správanie? Vies medzi ľuďmi na dedine sa takéto veci rýchlo siria,tak my s manzelom sa snazime,aby o nás nik nepocul,tak dieťa bude robiť starosti...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: školák

od sandras » Uto Okt 14, 2014 6:29 pm

no vidíš, bál sa ... kvoli 2 dvojkám za celý rok si už kričala, sa nečuduj
aj ja samozrejme za zlú známku dieťa nepochválim, ale ak sa to stane len občas, nekričím, len dohováram
Prísnejšie zakročím len ak vidím, že je tých dvojok akosi privela, teda ak dcera donesie opakovane z nejakého predmetu dvojky (chce ísť na gympel, hlavu na to má a dvojky sú zvyčajne preto, lebo niečo podcení). Ale ak donesie občas nejakú dvojku (alebo aj horšie), za to sa svet nezrúti ... proste musí zamakať a opraví si to.

V 5. triede mi na polroka zatajila zlé známky z angliny a bola z toho dvojka na vysvedčení ... a čo som jej mala hlavu odtrhnúť? Praveže som si sebe vyčítala, že asi som niečo prehnala, ked sa mi to bála povedať. keby bola povedala, možno by si to bola opravila ... s doučkom by problém nebol, som angličtinárka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: školák

od sandras » Uto Okt 14, 2014 6:36 pm

Inak, viac by ma mrzelo to, že sa ma dieťa bojí, prípadne mi nedôveruje ... ako to, že čo povedia nejakí dedinčania.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: školák

od Jajus345 » Uto Okt 14, 2014 6:50 pm

Vies mam z toho velmi zlý pocit...vies koľko mu dohovaram? A v klude...niekedy mam taký pocit akokeby si to uvedomoval az po tom,ak uz je to vonku...viem,ze som na neho prísna lebo chcem,aby v živote nieco dokázal...ved nemá nic na práci len sa učiť...neviem či som zlá teraz na neho alebo na učiteľku lebo v zosite nemal napisane nic a nevedela som,co ho mam preskusat...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: školák

od sandras » Uto Okt 14, 2014 7:10 pm

Za učitelkou by som každopádne zašla a povedala jej, aký bol problém. Že sa proste bál, nedokázal sa so zlou známkou vyrovnať a asi vôbec neuvažoval na dôsledkami. Z čoho to dostal?
No a s chlapcom sa porozprávaj, nech sa trebárs prihlási a opraví si to ... ved je len začiatok roka, určite sa to ešte dá.

Do ktorej triedy chodí?
Možno už učiteľka očakáva, že si budú DU pamätať, alebo že je samozrejmé, že to čo preberajú, majú vedieť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: školák

od Jajus345 » Uto Okt 14, 2014 7:39 pm

Znamku si už dnes opravil...ja s nim nemam problém s ucenim...chodi do štvrtého rocnika...s učiteľkou sa mam stretnúť zajtra rano...dnes mi to celý deň nedalo...tak som jej volala,ci sa môžme zajtra rano stretnúť,neviem či som dobre spravila,ale navrhla som jej,aby sme sa spolu porozprávali aj so synom...ja viem,ze môj syn je veľmi tvrdý oriesok...musi mať posledné slovo,ale snažím sa ho smerovať...strasne je tvrdohlavý,niekedy nechce ani ustúpiť...potom neviem,ci mu to dôjde 1000 krát sa ospravedlni,ale o 5 minút mam pocit akokeby zabudol,co mi slubil...strasne ma to trapi lebo my s msnzelom sme mierumilovné povahy...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: školák

od sandras » Uto Okt 14, 2014 8:28 pm

hm, podla všetkého ide inteligentného chalana, ktorí bežne majú problém prijímať rozkazy a autority len tak, viac menej na to musia prísť sami, čo je dobré a zlé, čo sa im "oplatí" a čo nie. Chce to len trpezlivosť a pevné nervy, hlavne sa nenechať zbytočne vytočiť
podla mna si urobila dobre, že k rozhovoru berieš aj syna, asi by som to tiež takto riešila, v trojici
však napíš, ako ste dopadli ... držím palce, aby ste to doriešili
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: školák

od Jajus345 » Uto Okt 14, 2014 8:35 pm

Ďakujem za dobre rady...uz od mala mi každý vraví,ze môj syn je vyspeli na svoj vek...urcite sa zajtra ozvem ako som pochodila...cely vecer s nim na tu tému zhovaram...nám z neho pocit akokeby si uvedomoval co spravim,len prečo si to neuvedomuje este predtým a nech az potom kona :-(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm

Re: školák

od sandras » Uto Okt 14, 2014 8:43 pm

lebo je ešte malý a má na to svojim spôsobom právo, konať prvoplánovo a impulzívne ... ber o ta, že aj chybami sa človek učí, najmä tými vlastnými :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: školák

od Jajus345 » Str Okt 15, 2014 8:59 am

takže dnes som bola v škole...nebolo mi to veľmi príjemné :oops: :oops: :oops: ale všetci traja sme sa dobre porozprávali...môj syn sa bál, že dostane doma, pritom ani raz nedostal pre zlú známku :x :x :x :x ešte z neho aj vyšlo, že jeho kamarát, čo je piatok, to tiež urobil...tak neviem, či ho náhodou aj neviedol k tomu....má fakt veľmi dobrú učiteľku, tak dúfam, že už sa nič také nebude opakovať.... :cry: :cry: :cry: snažili sme sa mu obidve prehovoriť do duše, tak som zvedavá na ako dlho :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1276
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 12:23 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť