Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - ŠKOLKA

od danabr » Uto Okt 06, 2009 9:36 pm

ďakujem aj vam všetko dobre a hlavne vela zdravia :wink: ja budem spokojna ak bude maly spokojny...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Uto Okt 06, 2009 9:38 pm

ďakujem aj vam všetko dobre a vela zdravia,ja budem spokojna ak bude maly spokojny...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od danabr » Štv Okt 08, 2009 1:17 pm

ďakujem aj vam všetko dobre...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od lubenka77 » Štv Okt 15, 2009 5:06 pm

danabr, u nás v škôlke to fungovalo tak, že prvý deň na hodinku, druhý na dve, tretí doobedu a štvrtý spať (sdamozrejme bol tam sá), strašne sa mu to páčilo, lenže vydržali sme tri dni, potom dostal angínu, tri týždne doma...a potom 2 mesiace každé ráno plač už doma, že nikde nejde, ráno v šatni takisto...skrátka katastrofa...a potom pani učiteľku napadla spásonosná myšlienka, že idú pohľadať do kuchyne varechu na zlé deti, čo rozhádzali hračky....na druhý deň išiel do škôlky s vlastnou podpísanou varechou :D :D :D A bolo po plači, aj keď lúčili sme sa aspoň pol hodiny každé ráno... A kamoška so synom chodila týždeň na adaptáciu do 12.00, ale zase kolegyňa v tej istej škôlke nebola ani minútu, malá tam ostala hneď celý deň...takže asi aj na dohode záleží...dúfam, že to poriešite k spokojnosti všetkých členov rodiny :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od danabr » Štv Okt 15, 2009 6:45 pm

ahoj lubi,super napad s tou varechou,ja ešte nemam robotku,takže mi aj vyhovuje,že bude maly iba na 2 hodky na začiatok,a mam to blizko domu,čomu som štastna,cesta trva tak 5-7 min.Len sa hrozim,ako dlho bude na začiatku zdravotne v pohode a potom kolko doma a tak,ale to k tomu patri,aj choroby...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od lubenka77 » Pia Okt 16, 2009 12:28 pm

Danka, my sme mali každú chvíľu nádchu a kašeľl, 2 týždne dobre, týždeň chorý a tak dookola, nakoniec pneumokoka v apríli...a odvtedy až do tohto septembra relatívny pokoj, kým zas nie je v škôlke...ale ono to tak musí byť, každé dieťa si tým prejde, a bude to len lepšie (dúfam) . A to je super, že máš škôlku tak blízko...ja bývam na dedine, škôlka je v meste, zo zastávky 20 minúť ráno pešo (ja by som to zvládla za 10 bez malého :)) a potom ďalších 10 do roboty...pozitivna vec je, že mám aspoň trochu športu 2x denne...ale musím povedať, že sme mali šťastie v tej našej škôlke na skvelých ľudí, aj keď pôvodne som ho prihlásila úplne inde, ale nevzali ho, a teraz som taká rada, že ten prvý pokus nevyšiel...takže želám pevné nervy, veľa zdravia a nech sa v škôlke páči :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od danabr » Pia Okt 16, 2009 3:56 pm

Ahoj Lubi,dakujem za povzbudive slova,my sme proti pneumokokom zaočkovany,tak dufam,že nam to pride vhod,ked maly nastupi,ale ako pišeš,každe dieta si tym musi prejst...aj každa mama...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od sandras » Pia Okt 16, 2009 3:59 pm

zdravotne to je rozne
dcerka bola napr. chorá vždy hned v septembri... aj prvý rok, hned ked nastúpila do školky, ochorela... no inak to nebolo až také strašné. Najhorší bol 2. rok v školke, dostala v zime kiahne, a potom už do jari bola každú chvílku chorá. Kiahne dosť rozhádžu imunitu :?
Syn sa zatial drží, aj ked už máme aj prvé ATB za sebou, no nejako vela zo školky nevymeškal. Nechali sme ho doma len 2-3 dni, ja pracujem, takže pokial nemá teplotu alebo fakt zelené sople, bude chodiť do školky. Teraz su tam skoro všetky deti soplavé, on je aktuálne zdravy... možem o chvílu tiež čakať zasa sople.
Ono toto prekonávanie školkárskych chorôbok je síce nepríjemné, no tiež sa tým buduje imunita. Dieťa tým prejde, rok-dva býva choré, ale potom "vychorie" a už je to OK.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lubenka77 » Pia Okt 16, 2009 4:00 pm

Veru tak :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od sandras » Pia Okt 16, 2009 6:56 pm

našim deťom velmi pomáha, ked v lete ideme k moru ... je to síce dosť nákladné, no radšej si odpustíme iné veci a k moru ideme. Len do Chorvátska, pozháname lacný hotel, ale robí to fakt zázraky. Odkedy takto chodíme, dcerka nebýva chorá vôbec, ani raz za celý rok, neviem čo je to nádcha, kašel.
Syn je malý, soplíky v školke má a kedže to odmieta vysmrkať (jedine s odsávačkou), tak mu to zateká. V školke mu to nikto odsávať nebude :roll: A potom z toho kašle ... ale nie je to také, že by hned dostal horúčky, angínu a musel byť 1-2 týždne doma.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od danabr » Sob Okt 17, 2009 10:35 am

to je pravda s tym morom,aj my sme boli tento rok,sice iba na tyžden,ale stači...na buduci rok chcem dat staršieho syna na liečenie do Lučivnej a chcela by som ist aj s tymto menšim ,budem tam ako dozor :lol: ,aj so staršim som chodila v 4 roch rokoch 2 x po sebe do tatier a dost mu to pomohlo,mesiac je viac ako tyžden pri mori a mal aj procedury,to pri mori nebyva...tak uvidime v januari podavam žiadost a asi pojde aj jeho bratranec,tak budu spolu a ja s malym /dufam/ :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od lubenka77 » Sob Okt 17, 2009 6:48 pm

No, dievčatá, ja v Tatrách bývam (Západných), takže čistý vzduch máme dennodenne na programe...ale škôlka dá zabrať, fakt, všetky deti soplavé, ale čo už...ja tiež kým nemusím, malého doma nenechávam, prípadne niekedy v piatok, tie tri dni na spamätanie sa mu niekedy stačia...rozmýšľame, že v lete by sme možno išli do Chorvátska, mne sa veľmi páčilo v Umagu pred pár rokmi, nie je to až tak ďaleko...Sandras, kde chodievate?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od sandras » Sob Okt 17, 2009 7:18 pm

rôzne... najviac sa mi páčilo v Baške na ostrove KRK, tiež je to dosť blízko, z Rijeky ide na Krk most, takže netreba ísť trajektom, boli sme v hoteli Corinthia, tam je fakt super, ale je to trošku drahšie, no v cene je výborná strava, krásne velké izby a bazény vonkajšie aj vnútorné

no a 2x sme boli v Trogire, hotel MEDENA a depandace Medena. Síce je to na úrovni turistickej ubytovne, ale čisté, velmi lacné ubytko priamo pri mori a s celkom dobrou stravou.

na budúci rok mame vyhliadnuté stredisko Sv Filip a Jakov alebo Turanj ... išli sme okolo a vyzeralo to tam pekne
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od lubenka77 » Ned Okt 18, 2009 10:40 am

Hm, v Baške som bola aj ja, ale nebývali sme tam, ale v hoteli Uvala Scot tesne pred tým mostom na Krk :D takže to bol náš každodenný prechádzkový program, lebo inde sa ísť nedalo...ale v Baške si pamätám že bolo celkom čisté more, kamienková pláž...aj v Crikvenici, boli sme aj v Novom Vinodolskom, ale tam ten deň boli veľké vlny, fúkal vietor (to sme vlastne každý deň chodili niekde inde, celkom fajn zorganizované to bolo, ale to som ešte do školy chodila :D ) ...v Trogire bola sesternica, pochvaľovala si, presne hotel Medena...my sme v Umagu bývali v hoteli Adriatic, depandans Jadran, tiež žiadny luxus, malý balkónik, ale úplne stačilo, asi 200 metrov od mora v takom "lesíku", super polpenzia, skvelo varili...páčilo sa mi tam...a keď som vlani pozerala ceny, boli také isté ako pred 6 rokmi...popozerám tie ostatné a možno sa tam vyberieme :D
Inak, ešte mi napadlo k tým Tatrám, kolegyňa má syna alergika (snáď na všetko) a už bol 3x na liečení v Smokovci, vždy mu to veľmi pomohlo...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 122
Registrovaný: Uto Mar 10, 2009 6:38 pm

od sandras » Ned Okt 18, 2009 1:02 pm

do Tatier sme sa tento rok nejako nedostali, boli sme len v Liptovskom Jáne (odporúčam Relaxhotel AVENA) .... a normálne mi to chýba. :(

my sme sa rozprávali, že by sme skúsili aj na privát, v tom Turanj to bolo také pekné - apartmánové domy, potom promenáda, parčík a hned pekne upravené malé plážie, relatívny klud. Ale bolo tam vidno, že večer to žije, bolo tam vela kaviarničiek aj atrakcií pre deti. Neradi chodíme niekam, kde nič okrem mora nie je.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

PredchádzajúciĎalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť