Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské mená - Slovanské chlapčenské meno

Slovanské chlapčenské meno

od Tasija » Pon Nov 24, 2014 8:49 pm

Keďže som dnes odišla z poradne s dlhým nosom a pohlavie stále neviem, tak musím riešiť aj toto :D
Poraďte nejaké, lebo v tomto smere som dosť zúfalá ... prosím žiadne moderné zamerikanizované, fakt nejaké pekné slovanské (nemusí byť zrovna naša slovenská dedinská klasika, lebo priezvisko máme netradičné) :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od sandras » Pon Nov 24, 2014 9:49 pm

Milan, Miloš, Matej, Juraj, Jaroslav, Jaromír, Ľubomír ... alebo študuj http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php :-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

Re: Slovanské chlapčenské meno

od Tasija » Pon Nov 24, 2014 9:54 pm

sandras píše:Milan, Miloš, Matej, Juraj, Jaroslav, Jaromír, Ľubomír ... alebo študuj http://calendar.zoznam.sk/nameday-sksxhor.php :-)


jemine práveže študovať sa mi už nechce ... už som presýtená... dúfam, že mi niečo cinkne do nosa :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od melindi » Uto Nov 25, 2014 8:38 am

Erik,Maroš,Denis,Daniel, Artur,Matias,Lukas,Martin,Alexander,Andrej,Denis,Oliver,Patrik,Pavol, Šimon
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1279
Registrovaný: Str Aug 27, 2014 3:31 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od Tasija » Pia Nov 28, 2014 1:12 pm

melindi píše:Erik,Maroš,Denis,Daniel, Artur,Matias,Lukas,Martin,Alexander,Andrej,Denis,Oliver,Patrik,Pavol, Šimon


Erik, Patrik je pekné, ale priezvisko začína na K, tak to nie
Maroš nie
Denis a Daniel mám zamietnuté
Artur, Matiáš, Lukáš to sa mi nepáči
Martin je moje top meno, ale také sa nám nehodí k priezvisku, ale zvažujem ho stále :)
Alexander nie
Andrej nie
Oliver je slovanské meno? Chm, to nie je zlé
Šimon je synovec
Pavol ee ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od vdovecXY » Pia Nov 28, 2014 3:36 pm

Erik,Denis,Artur...(?) v žiadnom prípade niesu slovanské mena.Za mojich mladých časov,keď som chodil do ZŠ,mali chlapci mená:Juraj(Ďuro),Peter,(Peťko)Pavol,(Paľko)Matej,Matúš,Ondej,Andrej,Ignác,Miroslav,František(Ferko),Lukáš(Luky),Stanislav(Stanko,Stando),Luboš(Ľubko),Branislav(Branko),Anton(Tonko),Igor(Ičo),Dušan(Duško)...No a samozrejme najviac boli frekventované tri"sväté"mená:Jozef,Ján a Štefan...Tak čo,vybrali ste si?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Nov 10, 2014 8:29 am

Re: Slovanské chlapčenské meno

od vdovecXY » Pia Nov 28, 2014 3:43 pm

PS:Ja mám dcérku(10):Kristínku a syna(7)Romanka...Mená nie sú až tak dôležité...Najdôležitejšie je,aby sme svoje deti milovali a vychovali z nich dobrých a statočných ľudí.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Nov 10, 2014 8:29 am

Re: Slovanské chlapčenské meno

od Tasija » Sob Nov 29, 2014 4:43 pm

vdovecXY píše:Erik,Denis,Artur...(?) v žiadnom prípade niesu slovanské mena.Za mojich mladých časov,keď som chodil do ZŠ,mali chlapci mená:Juraj(Ďuro),Peter,(Peťko)Pavol,(Paľko)Matej,Matúš,Ondej,Andrej,Ignác,Miroslav,František(Ferko),Lukáš(Luky),Stanislav(Stanko,Stando),Luboš(Ľubko),Branislav(Branko),Anton(Tonko),Igor(Ičo),Dušan(Duško)...No a samozrejme najviac boli frekventované tri"sväté"mená:Jozef,Ján a Štefan...Tak čo,vybrali ste si?


Tak ja som tiež bola mladá a chodila som do školy s Petrami najmä ... A s tým, že na mene až tak nezáleží by som netvrdila, ja som celý život s mojim menom nespokojná a vychovali ma v láske a snažili sa čo najlepšie a nič to nezmenilo na tom, že mi trvalo x rokov identifikovať sa so svojím menom ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od vdovecXY » Pon Dec 01, 2014 8:21 am

Jeden môj kamarát má dcérky STANKU a MIRKU.Univerzálne mená,ktoré sa mi veľmi páčia.Môžete ho dať rovnako chlapcovi,ako aj dievčatku...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Pon Nov 10, 2014 8:29 am

Re: Slovanské chlapčenské meno

od vladkaPD » Pia Dec 12, 2014 9:25 am

vdovecXY píše:Jeden môj kamarát má dcérky STANKU a MIRKU.Univerzálne mená,ktoré sa mi veľmi páčia.Môžete ho dať rovnako chlapcovi,ako aj dievčatku...


univerzalne iba v tom ze maju tvar pre chlapca aj pre dievca, ale mne sa nepacia, nenapisem ze su otrasne aby sa niekto neurazil. :roll: povedala by som ze tieto mena sa ani detom moc nepacia, kazdu miru co poznam si zacala hovorit mia :lol: preco asi? stanku nepoznam, a to je vhodnejsie pre chlapa stano ako pre babu stana ble
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 272
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 9:31 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od Tasija » Uto Dec 16, 2014 2:19 pm

Tak moc ste mi nepomohli :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 140
Registrovaný: Štv Aug 28, 2014 12:44 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od keilayh » Uto Dec 16, 2014 8:46 pm

Tak ono je ťažko radiť, nevieme aké mená sa ti páčia. Jednoduchšie by bolo kebyže napíšeš medzi akými sa rozhoduješ :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Slovanské chlapčenské meno

od sandras » Uto Dec 16, 2014 9:30 pm

dnes som počula meno Tadeáš ... je asi ešte menej bežné ako Timotej, ale nie je to názov pre šampón a nie je také "obyčajné" ako Tomáš. Maminka na chlapčeka volala Tady, Tadynko ... prišlo mi to pekné.

Aj Tomáš je pekné a ak aj vycestuje do zahraničia, budú to vedieť všade vysloviť (jedno z mojich kritérií pri výbere mien detí)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť