Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Batoľa 1 až 3 roky - Som bezradná :(

Som bezradná :(

od madema » Str Júl 28, 2010 10:18 pm

Mamičky, čo myslíte, od koľkých mesiacov môžme hovoriť, že dieťa je rozmaznané? Teda, mám dve staršie deti, boli dosť živé, ked boli malé, ale čo mi robí najmladší teraz.... nemám na to slov ani neviem, ako naňho...

Keď dieťa plače, nie je problém, to každý pochopí, ale to, že môj malý (má 16 mes.) kričí, doslova vreští ak mu nie je vyhovené, až sa hanbím pred susedmi..muslia si myslieť, že ho týrame.... vreští od rána do večera a to len posledný mesiac, ked mu niečo zoberieme z ruky, alebo niečo nemôže, alebo ho niekam nepustíme, proste ak mu nie je po vôli správa sa strašne... robí to kdekoľvek, na návšteve, v obchode, na ihrisku... a to pritom nie som naňho agresívna, skôr ma každý obdivuje, že koľko mám s ním trpezlivosti...

Je možné, že sme ho rozmaznali? Myslíte , že je potrebný psychológ? Alebo to časom prejde? napr. ked sa naučí rozprávať?
Vopred dík za rady :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Štv Júl 29, 2010 9:46 am

madema, tvoj syn prechádza úplne bežnou a normálnou fázou - obdobím vzdoru. Začína si uvedomovať sam seba, svoju osobnisť, začínaju sa u neho prejavovať túžby, a vie ich už dať najavo, i ked niekedy asi dosť nemiestnym spôsobom. V 16 mesiach dieťa sotva bude rozmaznané. Ani do 3 rokov by som nepovedala, že sa da dieťa rozmaznať ... resp. vtedy rozmaznávaju v určitom zmysle slova asi všetci rodičia.

My sme si s dcerou užili, tiež bola dosť uplakaná a nemala problem sa hodiť o zem kdekolvek, niekedy aj bez zjavnej príčiny :roll: Tiež som sa aj hambila, že čo si ludia pomyslia :oops: Nepomáhalo nič, ani pekne, ani krikom, ani ked mi rupli nervy a dostala po zadku. Pritúlenie absolútne nie, vtedy vrešťala ešte viac ... Nakoniec sa mi osvedčilo nechať ju tak, odísť do inej izby a necheť ju, nech sa ukludní sama. A hôlavne sme jej nepopustzili, ked kvoli niečomu začala vrieskať, aby si nezvykla, že si všetko vyplače. Musela sa najskor ukludniť a povedať normálne, čo chce (ale to až neskor, až ked vedela rozprávať). A ešte sa aj odúva (to dodnes) a lutuje sa. my už sme na tie jej prejavy uplne imúnni, pomyslíme si svoje ... a hlavne mi už je uplne jedno, čo si myslí susedka. Ved ide o to, aby som vychovala normálne, zdravo sebavedomé a slušné decko.

Pri druhom synovi hádzanie o zem prakticky nepoznáme ... nikdy to nerobil, ani nie je uplakaný, uplne iná povaha :D Len v školke odkukal od iných, a tak tiež mal obdobie, že pri každom zákaze začal srdcervúco plakať a riadne nahlas. tak sme ho bud nechali tak a išli preč, alebo ak sa nedalo, obrátili sme to na srandu, akože nas to vobec nevytáča a nerobí na nas žiadny dojem.

ešte kuk toto ... http://www.facebook.com/video/video.php?v=1315884903659
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Júl 29, 2010 2:04 pm

no babenky,,o mne kamošky vravia,že som prísna jak šlak..a asi na tom niečo je..ved som na malého od malinka úplne sama..úplne..moj malý,ked to skúšal,som mu šupla-samozrejme s mierou a nakričala zároven a postupne sa stal z neho anjelik,ktorého väčšina ľudí chváli :lol:
Nikdy sa nehodil o zem,nikdy na mna nekričal,nepovedal nič zlé..len som pozerala,čoho sú schopné iné decká!! :roll:
Teraz má 8 a ja som spokojná..nie je zakríknutý,ani bojazlivý..normálny živý chlapec,ktorý si váži mamu a má rešpekt..hold,nech si každý vraví čo chce,sú proste deti,ktoré sa musia vytrepať :cry: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od madema » Štv Júl 29, 2010 2:09 pm

Ďakujem ti sandras za názor, pomohol mi.

Dnes sme mali poradňu a spomínala som to jeho správanie doktorke, povedala mi presne to, čo ty, že pravdepodobne predčasne prechádza obdobím vzdoru, inak je to normálne cca okolo druhého roku, on je celkovo vyspelejší, tak môže byť, že to už prežíva. Ja som si to tiež myslela, len som si nebola istá, ale človek niekdy potrebuje počuť názor od iných, aby mu to potvrdili :)

Doktorka mi tiež navrhla absolútne si ho nevšímať, ignorovať ho... ja viem, že toto je jediné riešenie, ale keď mne je ho tak ľúto.... je to také ťažké... :cry:
Nanešťastie mám takých susedov, ktorým všetko vadí, tak mám z toho stres, ale žiaľ, budú to musieť prežiť :wink

Ešte raz dík za príspevok, pomohol mi tvoj názor :) ... takže oddnes začína nový režim, bude to ťažké, ale musíme tým prejsť :) hehe

Pekný zbytok dňa...Marcela
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od madema » Štv Júl 29, 2010 2:13 pm

Janka81 píše:no babenky,,o mne kamošky vravia,že som prísna jak šlak..a asi na tom niečo je..ved som na malého od malinka úplne sama..úplne..moj malý,ked to skúšal,som mu šupla-samozrejme s mierou a nakričala zároven a postupne sa stal z neho anjelik,ktorého väčšina ľudí chváli :lol:
Nikdy sa nehodil o zem,nikdy na mna nekričal,nepovedal nič zlé..len som pozerala,čoho sú schopné iné decká!! :roll:
Teraz má 8 a ja som spokojná..nie je zakríknutý,ani bojazlivý..normálny živý chlapec,ktorý si váži mamu a má rešpekt..hold,nech si každý vraví čo chce,sú proste deti,ktoré sa musia vytrepať :cry: :wink:


Janka, presne takto som vychovávala moje 2 staršie deti a išlo to... dalo sa :) ale tento malý čertisko?? No aj povahy sa dedia! :cry: ale po mne nie jeeeeee !! :))) :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Štv Júl 29, 2010 2:35 pm

madema píše:Janka, presne takto som vychovávala moje 2 staršie deti a išlo to... dalo sa :) ale tento malý čertisko?? No aj povahy sa dedia! :cry: ale po mne nie jeeeeee !! :))) :D :D :D :D

ja som mala to "šťastie", že náročná bola staršia a ja som si myslela, že to je akože normálka ... keby sa mi boli deti narodili v opačnom poradí (najskor povahovo ako mladší a potom ako staršia), tak asi tiež šaliem, čo to je za decko :roll: Mladší je hotový anjelik oproti nej, aj ked samozrejme tiež niekedy pohnevá aj poplače.

Ja som sa tiež pýtala lekárky, či nie je nejaká hyperaktívna, alebo čo ... lebo ona okrem revania bola ešte aj strašne pohyblivá a bolo to pre všetkých dosť vyčerpávajúce. Okrem toho nejedla a zle spávala ... No zaberačka...

Teraz mala dcerka 9 a mame z nej velkú radosť, učí sa na same jednotky, športuje, spieva, hra na gitaru ... len ma stále výkyvy nálad (čo niekedy už považujem za predčasnú pubertu) a je na svoj vek aj dosť uplakaná. Doktorka odporučila ju stále niečím zamestnávať a nechať ju sa tam "vybiť".
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od Janka81 » Štv Júl 29, 2010 8:58 pm

madema píše:
Janka81 píše:no babenky,,o mne kamošky vravia,že som prísna jak šlak..a asi na tom niečo je..ved som na malého od malinka úplne sama..úplne..moj malý,ked to skúšal,som mu šupla-samozrejme s mierou a nakričala zároven a postupne sa stal z neho anjelik,ktorého väčšina ľudí chváli :lol:
Nikdy sa nehodil o zem,nikdy na mna nekričal,nepovedal nič zlé..len som pozerala,čoho sú schopné iné decká!! :roll:
Teraz má 8 a ja som spokojná..nie je zakríknutý,ani bojazlivý..normálny živý chlapec,ktorý si váži mamu a má rešpekt..hold,nech si každý vraví čo chce,sú proste deti,ktoré sa musia vytrepať :cry: :wink:


Janka, presne takto som vychovávala moje 2 staršie deti a išlo to... dalo sa :) ale tento malý čertisko?? No aj povahy sa dedia! :cry: ale po mne nie jeeeeee !! :))) :D :D :D :D


hahaha a po kom teda??? :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od nelly123 » Štv Júl 29, 2010 9:42 pm

Ahojte kočandy,naša mala princeznička"-čochvila bude mat 5 :lol: ...bola anjelik,zlata,pritulna,mudručka...no proste zlatičko :cry: a potom sa to skončilo,v tu chvilu-čo som odišla na 4 dni z domu a prišla s novym krasnym-nadhernym uzličkom :D nellynkou...zo začiatku som nič podstatne nebadala,ale posledne mesiace...no hroza---každy povie len-to zo žiarlivosti,ale keby ju vidite čo robi-(to som si ja nedovolila k rodičom ako 20ročna :cry: :cry: :cry: )nelly ma teraz skoro 16 mesiacov ale staršia,je ako vymenena-papuluje,nadava nam do debilov atd.-vid.deti v školke-vrieska,dostane-nič,ešte sa tak pozrie----"ako no čo viac nebude?"....neposluchne nič,potom plače,už aj do muža si dovoluje(predtym -len moj tatinko :oops: :lol: )....stale dufam,že sa to zmeni...nevaži si hračky, veci...neviem vobec ako na nu---bitka neplati,dohovaranie tiež nie,laskavosti tiež nie----je to ako začarovany kruh :cry: ...určite robim aj ja chyby,preferujem menšiu-zase teraz ma viac potrebuje(zubky,teploty) a na staršiu len kričime a zakazujeme :cry: ....."potrebovala by som tu pani---ms.popyns---tak nejako sa volala :wink: :D :D :D nepoznate niekoho takeho???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od madema » Štv Júl 29, 2010 10:08 pm

hahaha a po kom teda??? :wink: :wink: :wink:[/quote]

No po ockovi, nie??? :D :D :D :D :D Ale to myslím vážne, lekárka mi to povedala, že mohol zdediť horúcu krv po ňom...ona vie, kto je jeho "tatinko" a vie, čo sú to za nátury!! :twisted: (jednoducho nie slovák )
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Pia Júl 30, 2010 8:34 am

nelly123 píše:neviem vobec ako na nu ...určite robim aj ja chyby,preferujem menšiu-zase teraz ma viac potrebuje(zubky,teploty) a na staršiu len kričime a zakazujeme :cry:

ahoj, nie som síce Mary Poppins :mrgreen: ale myslím, že vaš problem si sama definovala ... sama cítiš, že preferuješ mladšiu a staršej len zakazujete a ona to vníma tak isto.
Naša malá mala 5,5 roka ked sa narodil syn a tiež zo začiatku bolo vštko v pohode, bračeka mala za bábiku ... no ako syn rastol a vyžadoval si viac pozornosti, začal chodiť a museli sme ho viac strážiť, začal jej brať hračky, tak sa žiarlivosť objavila.
Naša nam síce nenadáva vyberanými slovami, no niekedy bola vyslovene protivná, nervozna, robila zo seba babätko (napr. chcela, aby som ju krmila :shock: alebo si vyžadovala,a by som pri nej sedela pri písaní domácej úlohy, hoci vlastne žiadnu konkretnu pomoc nepotrebovala). ja som si to spočiatku tak nepripúšťala, stale som jej opakovala, že je velká a roumná ... no až taká velká nie je a rozumná síce je, lenže niekedy ju prevalcujú city.

Napr. teraz na dovolenke plakala, že sa v bazene hráme len s malým a s nou nikto ... v reáli to bolo tak, že maly nevie plávať a stále ne neho musíme dozerať, aby sa neutopil (rukávniky nie su bezpečné). A ona plávať vie, tak som myslela, že sa vo vode zabaví aj sama .... len som to neodhadla, že sa bude cítiť tým pádom odstrčená :(

Alebo sa stáva, že chcem,a by sa pohrali spolu ... lenže ona to vníma tak, že jej mladšieho vešiam na krk a musí sa o neho starať. A vtedy ho vyslovene vychováva, používa dokonca moje vety :lol:

U nas pomáha to, ak ju niekedy vezmem na "babskú jazdu" napr do mesta, niečo pekne si kupime a ideme do McDonaldsu. Alebo spolu niečo robíme, varíme ... a ona je úplne nadšená z toho. Alebo ju vezme tatino na korčule ... proste si nájdeme čas a spôsob venovať sa LEN staršej, bez mladšieho súrodenca. Skús obmedziť zákazy na nutné minimum a prestaň kričať ... ale je to beh na dlhé trate, nestačí nekričať 1 den, treba to vydržať dlho. Proste ked spraví hocičo, akokolvek zle, nekričať, všetko riešiť v klude a normálnym hlasom (len ton samozrejme prísny). Skús sa s nou dohodnúť na presných pravidlách a môžete ich napr. aj spolu napísať (alebo nakresliť) a vyvesiť na viditelné miesto (na chladničku alebo do detskej izby). Prípadne zaviesť tabulku na dobré a zle body a za určitý počet dobrých bodov jej slúb odmenu - nie vecnú, ale skor niečo ako výlet do kina alebo do ZOO len vy dve.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelly123 » Ned Aug 01, 2010 12:01 pm

sandras píše:
nelly123 píše:neviem vobec ako na nu ...určite robim aj ja chyby,preferujem menšiu-zase teraz ma viac potrebuje(zubky,teploty) a na staršiu len kričime a zakazujeme :cry:

ahoj, nie som síce Mary Poppins :mrgreen: ale myslím, že vaš problem si sama definovala ... sama cítiš, že preferuješ mladšiu a staršej len zakazujete a ona to vníma tak isto.
Naša malá mala 5,5 roka ked sa narodil syn a tiež zo začiatku bolo vštko v pohode, bračeka mala za bábiku ... no ako syn rastol a vyžadoval si viac pozornosti, začal chodiť a museli sme ho viac strážiť, začal jej brať hračky, tak sa žiarlivosť objavila.
Naša nam síce nenadáva vyberanými slovami, no niekedy bola vyslovene protivná, nervozna, robila zo seba babätko (napr. chcela, aby som ju krmila :shock: alebo si vyžadovala,a by som pri nej sedela pri písaní domácej úlohy, hoci vlastne žiadnu konkretnu pomoc nepotrebovala). ja som si to spočiatku tak nepripúšťala, stale som jej opakovala, že je velká a roumná ... no až taká velká nie je a rozumná síce je, lenže niekedy ju prevalcujú city.

Napr. teraz na dovolenke plakala, že sa v bazene hráme len s malým a s nou nikto ... v reáli to bolo tak, že maly nevie plávať a stále ne neho musíme dozerať, aby sa neutopil (rukávniky nie su bezpečné). A ona plávať vie, tak som myslela, že sa vo vode zabaví aj sama .... len som to neodhadla, že sa bude cítiť tým pádom odstrčená :(

Alebo sa stáva, že chcem,a by sa pohrali spolu ... lenže ona to vníma tak, že jej mladšieho vešiam na krk a musí sa o neho starať. A vtedy ho vyslovene vychováva, používa dokonca moje vety :lol:

U nas pomáha to, ak ju niekedy vezmem na "babskú jazdu" napr do mesta, niečo pekne si kupime a ideme do McDonaldsu. Alebo spolu niečo robíme, varíme ... a ona je úplne nadšená z toho. Alebo ju vezme tatino na korčule ... proste si nájdeme čas a spôsob venovať sa LEN staršej, bez mladšieho súrodenca. Skús obmedziť zákazy na nutné minimum a prestaň kričať ... ale je to beh na dlhé trate, nestačí nekričať 1 den, treba to vydržať dlho. Proste ked spraví hocičo, akokolvek zle, nekričať, všetko riešiť v klude a normálnym hlasom (len ton samozrejme prísny). Skús sa s nou dohodnúť na presných pravidlách a môžete ich napr. aj spolu napísať (alebo nakresliť) a vyvesiť na viditelné miesto (na chladničku alebo do detskej izby). Prípadne zaviesť tabulku na dobré a zle body a za určitý počet dobrých bodov jej slúb odmenu - nie vecnú, ale skor niečo ako výlet do kina alebo do ZOO len vy dve.


...Dakujem "sandras"za tvoj prispevok :wink: ...čo si popisala vyššie je na 100%....v podstate sa o to snažim,a pravda je že tie"babske jazdy"velmi zaberaju-len mala"-by ich chcela každy den-ono teraz to je trošku zložitejšie,že maju volno a nechodia do školky.Tak ma energie na rozdavanie,ked ma cely den vyplneny tak je super,nema čas sa hnevat,plakat-pre nič za nič...od septembra ju idem zahlasit na umelecku školu-na vytvarnu vychovu,tak som zvedava,či ju to bude bavit.Byvame na dedine,kde je pekna školka,všetko super-len tam su deti od 2rokov-do 7-8rokov...a vačšinou sa len hraju,pozeraju rozpravky,učia sa spievat...a pripada mi to pre nu malo" :) tym,že su tam velmi male deti a potom zase,ti čo chodia do predškolskej tak sa musia venovat viac tym detom a tie ostatne,nemaju využity čas...Ked porovnam kamaratkinho syna(v tom istom veku)-chodi do školky-ale v triede su len jeho rovesnici,je to vidiet...ono,ja sa nechcem vyhovarat na školku-možno to tak vyznie,ale už asi 3 tyždne rozmyšlam,že musi to byt aj iny dovod-okrem tej surodeneckej žiarlivosti a všimla som si,akonahle ma vyplneny svoj čas-tak nieje žiaden problem,je fakt velmi šikovna,ale ked sa začne nudit,tak potom už nevie čo zo sebou...druhy rok chodi aj na angličtinu-v školke,maju to len 1x tyždenne 1 hodinu,ale ju to bavi,akurat že nema taku trpezlivost,napr.pri malovani---preto mam aj obavy,ako to bude v škole?!.....tak rozmyšlam že nejako rozvrhnut ten jej cely den,aby sa nenudila a uvidim,či to pomože? :idea: ...ona ked pride normalne zo školky,tak je ako blazonko pojašeny a do večera sa nevie skludnit,každy povie že je hyperaktivna a rozmaznana-mne to nepripada,len to že sa jaši,stale chce niečo robit,dirigovat,chodit a prechadzat sa. :P :)


...a to s tym krikom,ked kričime,tak ona ešte viac...to už fakt,ked nevladzem a zlyha mi "vola",tak vtedy vybuchnem...viem že to nemam,ale ked sa už neovladnem tak vybuchnem :oops: :cry: ....teraz som to začala robit tak,že ked ma"beru moje emocie-odidem von---predtym som ju ,poslala do izby,ale tam zurila ešte viac a potom už hotova a potichu prišla za mnou-ale ked mi povedala,že "mami už som ukludnena"už idem za vami,tak mi bolo do plaču-v podstate to je iba 5.dieta :cry: :( :( :( ....tak teraz to robim naopak,že odidem ja,ukludnim sa a potom sa vratim,zatial to zabera :wink: :roll: ...mala,je taky živel,je narodena 23.08....je to taky komander,aj ked ju vidim s kamaratkami,čo ona povie tak musi byt----ked nie,tak sa pobije alebo rozplače a vidi,len "svoju pravdu"---asi aj to pomohlo" :roll: že bola 3,5 roka sama,po dlhšej dobe u nas v rodine "vytužene babo" :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od sandras » Ned Aug 01, 2010 7:03 pm

no naša bola jedináčik 5,5 roka, ja som jedináčik, teda z našej strany bola dlho jediná vnučka. Tiež som myslela, že je hyperaktívna, dokonca mala problem sa sústrediť aj v škole ... ale ked sme boli u psychologičky, vyšlo jej, že je inteligentná nadpriemerne a žiadna hyperaktivity, len živšie dieťa, ktorému sa treba primerane jeho nárokom venovať a vyťažiť.
Tiež chodí na krúžky (niekto by povedal, že až vela), ale krásne to zvláda, aj školu aj krúžky a najlepšia je (asi ako ja vaša), ked ma pekne cely den rozvrhnutý a nestíha sa nudiť a hnevať.
Od školky chodila na pohybovú prípravku, od 1. triedy na spev, potom na gitaru a pohybovku sme vymenili za mažoretky ... od septembra pribudne aj klavír, ale darí sa jej a všetko ju baví. Ked som jej povedala, že niečo zrušíme, začala plakať, že nechce nič rušiť, že ona sa bude učiť, eln aby som ju nechala. Okrem toho chodí na stretnutia do cirkevného CVČ, tam sa jej páči velmi, maju rozne aktivity, hry, workshopy...

Cez prázdniny to je tiež ťažšie, ale snažíme sa,a by mala čo robiť, boli sme na dovolenke, teraz šla do jazdeckého tábora (sama si to vymyslela) a do konca augusta potom musím ešte niečo vymyslieť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelly123 » Pon Aug 02, 2010 12:35 am

sandras píše:no naša bola jedináčik 5,5 roka, ja som jedináčik, teda z našej strany bola dlho jediná vnučka. Tiež som myslela, že je hyperaktívna, dokonca mala problem sa sústrediť aj v škole ... ale ked sme boli u psychologičky, vyšlo jej, že je inteligentná nadpriemerne a žiadna hyperaktivity, len živšie dieťa, ktorému sa treba primerane jeho nárokom venovať a vyťažiť.
Tiež chodí na krúžky (niekto by povedal, že až vela), ale krásne to zvláda, aj školu aj krúžky a najlepšia je (asi ako ja vaša), ked ma pekne cely den rozvrhnutý a nestíha sa nudiť a hnevať.
Od školky chodila na pohybovú prípravku, od 1. triedy na spev, potom na gitaru a pohybovku sme vymenili za mažoretky ... od septembra pribudne aj klavír, ale darí sa jej a všetko ju baví. Ked som jej povedala, že niečo zrušíme, začala plakať, že nechce nič rušiť, že ona sa bude učiť, eln aby som ju nechala. Okrem toho chodí na stretnutia do cirkevného CVČ, tam sa jej páči velmi, maju rozne aktivity, hry, workshopy...

Cez prázdniny to je tiež ťažšie, ale snažíme sa,a by mala čo robiť, boli sme na dovolenke, teraz šla do jazdeckého tábora (sama si to vymyslela) a do konca augusta potom musím ešte niečo vymyslieť.


:D :D :D ...tak to je taky"šikovniček",ako naša lili-ona sa ešte"vytvara-nevie ešte čo ju bavi,zatial sa len hlada...tak sa snažim najst idealne riešenie a momentalne to vidim,v tych kružkoch,angličtine..atd...tiež som si myslela že aby nebolo toho na nu vela-ale ona sama"hranice posuva dalej",stale mi to pripada-že nema využitu kapacitu svojej osobnosti ani na 1/3...a v tej školke sa nudi a potom stvara a hovori blbosti...len tu na "dedinke"sa na nas pozeraju,ako na čudakov-že čo zase vymyšlam,že ostatne deti "len behaju po vonku"a to im stači :? :idea:

...cez tie prazdniny,to je fakt tažšie ju zamestnat...som velmi zvedava,či ju zaujme ta vytvarna škola :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

od sandras » Uto Aug 03, 2010 7:47 am

jasné, ešte je malá ... ale dobre je dieťaťu poskytnúť rozne možnosti a nechať ho, nech si samo vyberie

A čo si myslia ludia okolo, ti može byť jedno ... je to tvoje dieťa a ked oni nechaju deti len behať na dvorku a stačí im to, je to ich názor na vec.
Ja mam tiež kamošku, čo deti len na dvore drží a chodia do dedinskej školky, na pol dna a tam sa zasa len na dvorku hraju - žiadne rozvíjajúce aktivity. Ked som sa jej spýtala, či by nedala dieťa na plávanie, že aj my chodíme, tak povedala, že kto by tam chodil ... ked som ju volala do materského centra, tak povedala, že radšej posadi decko do pieskoviska a sadne si na dvore ku kave. No je to jej vec ... moje deti by tam veru nevydržali, možno týžden a potom by začala asi blázniť :lol: :lol: :lol:

Inak, to plávanie je super, naša začala v 4 chodiť na take hranie vo vode a v 5 už plávala rozne štýly. Ked sme boli na kupalisku, ovela väčšie deti tam boli ešte s kolesami a bali sa vody a ona plávala prsia, kraula, na chrbte... :lol: Teraz od septembra chcem dať syna, bude mať 3,5, tak najvyšší čas začať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od nelly123 » Str Aug 04, 2010 12:51 pm

sandras píše:jasné, ešte je malá ... ale dobre je dieťaťu poskytnúť rozne možnosti a nechať ho, nech si samo vyberie

A čo si myslia ludia okolo, ti može byť jedno ... je to tvoje dieťa a ked oni nechaju deti len behať na dvorku a stačí im to, je to ich názor na vec.
Ja mam tiež kamošku, čo deti len na dvore drží a chodia do dedinskej školky, na pol dna a tam sa zasa len na dvorku hraju - žiadne rozvíjajúce aktivity. Ked som sa jej spýtala, či by nedala dieťa na plávanie, že aj my chodíme, tak povedala, že kto by tam chodil ... ked som ju volala do materského centra, tak povedala, že radšej posadi decko do pieskoviska a sadne si na dvore ku kave. No je to jej vec ... moje deti by tam veru nevydržali, možno týžden a potom by začala asi blázniť :lol: :lol: :lol:

Inak, to plávanie je super, naša začala v 4 chodiť na take hranie vo vode a v 5 už plávala rozne štýly. Ked sme boli na kupalisku, ovela väčšie deti tam boli ešte s kolesami a bali sa vody a ona plávala prsia, kraula, na chrbte... :lol: Teraz od septembra chcem dať syna, bude mať 3,5, tak najvyšší čas začať.



:wink: tak to by bolo super aj pre moju"lili"-ona ma strašne rada vodičku"a všetko s nou spojene :P ...a to ste chodili do nejakeho kurzu od4 rokov?...myslela som že.kurzy su skor od 3 mesiacov-do cca 3.rokov...a kto ju naučil rozne štyly plavania?naša lily,ma od mala stale zapaly prinosnych dutin,ma oslabenu imunitu a už viackrat som čitala,že dobra prevencia je plavanie...ak možete,napište niečo bližšie o tom plavani a odkial ste?dufam,že nebudeme zasahovat nejako do tejto debaty-ale možno dame tip,pre deti..aj ostatnym mamičkam :wink: :idea: :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Sob Feb 28, 2009 11:50 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť