Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Štítna žľaza - má niekto problém?

Štítna žľaza - má niekto problém?

od madema » Pon Okt 04, 2010 9:51 pm

Žienky, nájde sa medzi vami niekto, kto má problém so štítnou žľazou? Prípadne ak ste bola operovaná? Ako to prebiehalo? A po operácii? Je vám už lepšie teraz? ďakujem vopred ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Pon Okt 04, 2010 10:08 pm

madema, manžel mal hypertyreozu (nadprodukciu hormonov) a bol rok na liekoch. Potom sa mu stále nechceli ustáliť hodnoty, tak išiel na operáciu, bol v banskej Bystrici. Išiel v nedelu, v pondelok ho operovali, v stredu bol doma. Ma taky rez asi 3cm, ale nie je to po 2 rokoch už ani vidno, len taký "vlások". Prístup lekárov tam bol super, velmi príjemní lekári, všetko mu vysvetlili.

Teraz je 2 roky po operácii, cíti sa dobre, len berie každy den 1 tabletku - nahradné hormony (stále lepšie ako 11 tabletiek pred operáciou!) a trošku pribral.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Uto Okt 05, 2010 1:33 pm

Ako stále dík Sandras... takže pribral? Toho sa dosť bojím :) hehe, už teraz som ako guľa...
ja sa liečim už 9 rokov , mám hypot. takže som na umelých hormónoch a št. žľaza ďalej rastie, je už veľká, tlačí mi na priedušnicu a ešte tam mám niekoľko uzlov (dúfam, že po histológii budú nezhubné), takže už musí ísť celá von.
Mám známu, ktorá mala ako váš mažel hypert. a tiež brala toľko veľa tabletiek denne, ale netrvalo to dlho, museli jej ju vyoperovať a histologia potvrdila rakovinu, chválabohu je už z toho von... a cíti sa super...
Ja som veľmi zvedavá na môj stav po operácii... ale ešte nejdem... až tak o mesiac..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od adinka33 » Uto Okt 05, 2010 4:12 pm

ahoj, moja sesternica má tiež problémy so štítnou žľazou, ale netuším, či má málo produkcie alebo má nadprodukciu hormónov, ale berie na to kopu liekov,,,

a za jeden rok pribrala viac ako 25 kg a na základe tohoto je vlastne zistili, že jej niečo je,,,

a zatiaľ na operáciu nejde, ale pravidelne chodí na kontroly,,,
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od sandras » Uto Okt 05, 2010 8:09 pm

manželovi povedali, že je jeden z mála, ktorý to mal nezhubné ... že v takých prípadoch, ako mal on to väčšinou je rakovina ...

on mal z toho take problemy, nemohol spať, potil sa, rapídne chudol, búšilo mu srdce, nemohol dýchať ... 2 mesiace sa liečil na plúca, na tlak ... potom sa mi doma zosypal, v nemocnici mu povedali, že ma už ischemické zmeny na srdci a teda ... hrozí mu infarkt. Až potom zistili, že to všetko zapríčinila štítna žlaza.

Takže ja som rada, že ho mam, aj ked o par kíl ťažšieho :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Uto Okt 05, 2010 8:39 pm

Chválabohu, že sa mu to zistilo a poriešilo sa mu to... a to, že to pripisovali srdcu... to vám verím... to sa stáva, aj keď by sa stávať nemalo...
ja som mala žlčníkové záchvaty, kamene mi upchali žlčovody a tým úplne poškodili pankreas a pečeň a všetky bolesti mi vyžarovali do chrbta a tak ma dali na ortopédiu, kde som strávila 3 zbytočné dni a nič mi od bolesti nezaberalo... až po 3. dňoch sa zistilo , že je to pakreatitída, tak ma rovno dali na JISku a strávila som v nemocnici takmer mesiac. A všetci sa čudovali, že čo som robila na ortopédii, ked som mala byť na chirurgii :)

Sandras... no teraz ste ma trošku vyľakala... ja len verím a dúfam, že histológia dopadne dobre :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Uto Okt 05, 2010 9:39 pm

madema, ja držím palce, aby všetko bolo dobre ... manželovi vtedy hovorili, že aj keby bol nalez pozitívny, aby sa nebál, že je to liečitelné, len by bol chodil ešte do Martina ... no našťastie nebolo treba

inak, so žlčníkom som ja odležala v nemocke 41 dní (to nie je preklep ...), takže viem, o čom píšete ... ja som najskor bola na infekčnom, vraj žltačka :roll: V dnešnej dobe, ked maju tolké prístroje ... :roll:
Tiež už som mala vysoké amilázy, takže chytený pankreas ... a ešte mi rezali brucho na 2x, lebo mi tam "zabudli" 2 kamienky ... takže zážitky "parádne" ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Str Okt 06, 2010 12:13 am

fuuhaa, 41 dní? tak to ste si tam riadne "užila"... pánečku... to si viem predstaviť :( takže vás rezali? Ja som to mala robené laparoskopicky. Dr bol šikovný :)

Ja som mala v nemocnici veľmi zlé obdobie... chytala ma tam depresia a to som ja veselý človek... na izbe ani tak nie, ale na JISke to bola katastrofa, ľudia tam stonali, zvracali, smrad z plienok, infuzky mi tiekli aj 5 sáčkov naraz v kuse celé dni,... ale čo bolo najhoršie je, že môj malý mal vtedy len 6 mesiacov, to odlúčenie od malého ma zabíjalo...

chválabohu to mám za sebou.. ale ked si spomeniem ako bežne ráno prijali 20 prsníkov a 10 žlčníkov... tak je mi zle... veľmi veľa ľudí je chorých...

Ale ďakujem ešte raz Sandras za povzbudenie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Str Okt 06, 2010 5:54 pm

moj maly mal tiež pol roka ... narodil sa vo februári, ja som šla do nemocnice v septembri a prišla som pred Dušičkami ... tiež som si to tam veru aj odplakala
mne to laparoskopicky už nešlo, mala som kamienky v žlčových cestách, takže to nešlo, museli rezať. Po 2 týždnoch ešte znova, lebo mi nevybrali naraz všetko :roll: Ale už je to za nami, snad sa mi to už nezopakuje....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Str Okt 06, 2010 7:02 pm

Tak to sme dopadli naozaj skoro rovnako :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Str Okt 06, 2010 8:38 pm

ja asa vravím, že všetko zle je na niečo dobre a odvtedy je mi jasné, čo je v živote dôležité ... a tiež nas to s manželom úžasne spojilo, tie naše problemy totiž prišli dosť za sebou, takže mame za sebou 2 ťažke roky, ktoré nas posilnili na celý život.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Štv Okt 07, 2010 10:08 am

Viem presne o čom hovoríte :)

Takéto dlhé chvíle v nemocnici donútia človeka veľa rozmýšľať o všetkom. Aj mne veľa vecí došlo, ktoré som robila zle...
A tiež som mala vtedy jeden veľký problém- nemala som kde dať deti a tak sa ľudia okolo mňa "prejavili", tak mi to otvorilo oči, že kto aký je.. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od sandras » Štv Okt 07, 2010 3:06 pm

tak, tak ... v núdzi spoznáš priateľa ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Štv Okt 07, 2010 6:07 pm

Mám ešte jednu otázočku Sandras, možno mi budete vedieť poradiť...

Keď mi niekto pošle peniaze na účet cez IB, a pošle mi o tom potvrdenie, je možné, že transakciu zastaví alebo že zavolá do banky aby sa prevod neuskutočnil a nakoniec mi peniaze neprídu? Alebo to, že mi preveidol peniaze ne účet je už 100%-tné? ďakujem :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od inguli » Štv Okt 07, 2010 6:36 pm

madema píše:Mám ešte jednu otázočku Sandras, možno mi budete vedieť poradiť...

Keď mi niekto pošle peniaze na účet cez IB, a pošle mi o tom potvrdenie, je možné, že transakciu zastaví alebo že zavolá do banky aby sa prevod neuskutočnil a nakoniec mi peniaze neprídu? Alebo to, že mi preveidol peniaze ne účet je už 100%-tné? ďakujem :)


sice to pisete k sandras ale mozno vam pomoze ja napriklad cez ib posielam skoro stale a hned v tom infu co posielam niekedy maminkam tak tam je
transakcia:neodvolatelna
stav:spracovavana
cize mi to hned vypise akonahle odoslem tak podlôa mna nie...
ale ak maminke nedoverujete nemusite hned po info posielat balik..radsej pockat a potom...:)aj na mna pockaju niektore teda na moje peniaze kym nabehnu i napriek tomu ze poslem info potvrdenie o tom ze boli poslane..istota je gulomet cize niesom proti tomu ked mi neodpisu ze hned po "info"mi aj poslu ale ze ked nabehnu peniaze tak poslu tovar..to je v poho...clovek nikdy nevie :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť