Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Manželstvo, partnerstvo a rodina - Stretnutia syna s "otcom"

Stretnutia syna s "otcom"

od zanebudka23 » Pia Jan 22, 2010 2:59 pm

Ahoj baby, potrebujem súrnu reakciu. Otec môjho syna si teraz keď má malý už rok zmyslel že sa s ním chce stretávať. Doteraz sa k nemu nechcel ani priznať o určenie otcovstva som musela požiadať súd. Malého ešte nevidel a teraz sa ide hrať na starostlivého otecka a chce sa s ním stretávať. Ako často mu musím stretnutia povoliť?
dík
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Mar 14, 2009 9:54 pm

od mariana74 » Pia Jan 22, 2010 8:51 pm

s týmto veľmi opatrne,lebo keď mu budeš brániť,tak ťa na sociálke a následne na súde zožerú.minimálne cez víken /sobota,nedeľa/sa dohodnite na presnom odchode a príchode,mieste prevzatia,aj cez týždeň v dohodnutú dobu môže chodiť,to záleži len na dohode ,a radím -písomnej.ak by nedodržal čas ,alebo by neprišiel,máš už nejaké argumenty,ale keď prejavil záujem,úrad to chápe ako pozitívny krok z jeho strany.a už sa stalo,že keď matka bránila ex v styku s dieťaťom ,prišla oň.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od zanebudka23 » Pia Jan 22, 2010 11:03 pm

dík mariana, ja mu samozrejme nezakážem stretávať sa, len sa pýtam ako často mu to musím umožniť. ide o ročné dieťa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Mar 14, 2009 9:54 pm

od inguli » Sob Jan 23, 2010 8:47 am

kamaratka je tiez rozvedena a ona poziadala sud o to aby urcili navstevy ...kedze ocino nechodil potom veeeelmi chodil a potom zasa niiic dlho a znova sa hral na uzasneho ocka ...a uz toho mala dost tak poziadala sud ze kazdy druhy tyzden cez vikend moze zobrat...je tomu uz viac ako rok a ocino na par metrov byva a odvtedy je ticho pre dieta neprichadza :evil: tak aj takyto su...ja si myslim ze je mat na papieri vsetko...je najlepsie....
ja osobne by som na tom trvala alebo ho poziadala nech to da na sud aby urcili a tak mas pokoj...
no ja som to riesit nemusela i ked som tiez rozvedena maly mal vtedy 4 roky ..a otecko neprisiel ani raz..co je tiez dobre a dnes uz mame 13 rookov a syn sa o otca vobec nezaujima...ked ho stretne a nahodou mily otec sa s nim da do reci...nahodouu pisem lebo sa to teda nestava tak vtedy ho oslovi ze otec ale inak ma uz ocinka tu doma ale on mi to vysvetlil tak ze aby sa jeho bio otec neurazil...deti maju vviac rozumu ako dospely niekedy :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Sob Jan 23, 2010 8:56 am

zanebudka23 píše:dík mariana, ja mu samozrejme nezakážem stretávať sa, len sa pýtam ako často mu to musím umožniť. ide o ročné dieťa.


a kedze je syn maly tak samozrejme len navsteva a urcia aj miesto kde...
je to pekne ked sa otec stara aj po rozvode ..no v niektorych pripadoch ako v mojom je lepsie ked nepride nikdy..rok chodil ale to sme so synom byvali este v spolocnom dome a on sa vratil k mame a vzali maleho kazdy druhy tyzden lenze som ho nevedela dat do poriadku kedze mal 4 rocky uz nebol taky hlupucky a doma vzdy zacal ze mami babka povedala ze ty si tka a taka...a potom zasa na buduce ...v aute mi babka povedala ze otec je prec preto ze som ho ja poslala lebo ho nemam rada..
co nebola pravda ale na tom ani nezalezi zelezi na tom ze ked mal tazke dni /asi mu chybal ocino nejaky cas/maly tak mi doslova zacal vykrikovat ze som zla ze som otca poslala prec a vtedy som sa rozhodla ze tomu malemu clovekovi od a po z vsetko pekne poviem porozpravam a odvtedy nastal klud uz ani otec neprisiel prenho a odvtedy je stastny a vyrovnany
ale poznam jednu co sa rozviedli tiez a normalne otec navstevuje pomaha kupuje a nosi na vikendy uz 7 rokov syna sice uz ide sam takze to je ok tak to ma byt...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od martuskab » Ned Jan 24, 2010 6:33 pm

zanebudka23 píše:dík mariana, ja mu samozrejme nezakážem stretávať sa, len sa pýtam ako často mu to musím umožniť. ide o ročné dieťa.


Ja som tiež bola v takejto situácii,a nám súd presne doteraz (7 rokov) neurčil ako často sa majú deti s ,,otcom,, stretávať.
Keď sme sa rozvádzali,tak ich k sebe brával každý druhý víkend a tak to bolo aj v zápisnici . Po rozvode som mala v papieroch napísané: Návšteva detí po dohode s matkou.
Na tvojom mieste ,kde je dieťatko trošku malé,by som dovolila návštevy každý druhý víkend,ale v tvojej prítomnosti a v žiadnom prípade neprenocovať. Ak sa mu to nebude páčiť,tak nech požiada súd o úpravu návštev. Neverím,žeby to bolo častejšie.

A ešte jedna dôležitá vec.Výživné ti platí ako má? Lebo len vtedy,keď si plní povinnosti,tak sa môže dožadovať práv...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od inguli » Ned Jan 24, 2010 9:18 pm

pri rozvode je to tak ako pises...to musis podat zvlast ziadost a vtedy na 100% urcia :wink:
vy ste podali?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od martuskab » Ned Jan 24, 2010 11:05 pm

inguli píše:pri rozvode je to tak ako pises...to musis podat zvlast ziadost a vtedy na 100% urcia :wink:
vy ste podali?


Nemusí.
Ja som sa odsťahovala ešte pred rozvodom a požiadala som o zverenie detí do svojej opatery.
Vtedy sme sa dohodli o návštevách raz za dva týždne a potom to už súd nerozoberal.Nerobili sme si navzájom problémy...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1858
Registrovaný: Uto Sep 23, 2008 10:24 pm

od inguli » Pon Jan 25, 2010 9:16 am

samozrejme ano ked sa dvaja vedia dohodnut tak samozrejme ze nemusi ale ja pisem preto tejto pani aby podala aby mala istotu ze vtedy a vtedy moze brat dieta kedze sa jej veci nepaciia a ked poda ziadost bud ona alebo on az vtedy sa sud rozhodne presne v ktory den odkedy dokedy a tak...

ja som bola presne ako vy tak isto som ziadala zverenie a az potom bol rozvod no ja urcenie navstev otca kedze som vedela ze "ho to za chvilu prestane bavit a nebude ho bravat"tak nepodala ziadost
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od natusa » Pon Jan 25, 2010 10:58 am

zanebudka23 píše:dík mariana, ja mu samozrejme nezakážem stretávať sa, len sa pýtam ako často mu to musím umožniť. ide o ročné dieťa.


tak casto ako to urci sud?ja osobne by som po roku nezaujmu neverila ze sa zrazu uvedomil ,na tvojom mieste sa ako prve pytam na socialke ake prava mas ty a ci to vobec nezoohladnia ze sa rok nezaujimal.lebo ak sa dokaze ze chce dieta napr len koli tomu aby ublizil matke tak to este velmi dlho overuju .boze neviem si to ani predstavit ze by mi drobca zobrali co len na vikend.drzim ti palce nech to dopadne v tvoj prospech a hlavne v prospech drobceka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od zanebudka23 » Uto Jan 26, 2010 11:20 am

dík baby
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Sob Mar 14, 2009 9:54 pm

Re: Stretnutia syna s "otcom"

od alex » Uto Jan 26, 2010 11:48 am

zanebudka23 píše:Ahoj baby, potrebujem súrnu reakciu. Otec môjho syna si teraz keď má malý už rok zmyslel že sa s ním chce stretávať. Doteraz sa k nemu nechcel ani priznať o určenie otcovstva som musela požiadať súd. Malého ešte nevidel a teraz sa ide hrať na starostlivého otecka a chce sa s ním stretávať. Ako často mu musím stretnutia povoliť?
dík


Ja toto nepochopím, veď to je najhoršie pre to dieťa, ono bude trpieť.... veď je to cudzí človek aj keď je to biologický otec.
Neviem ako by som sa zachovala, ale určite by mi to nebolo povôli a trvala by som na stretávaní sa, za mojej prítomnosti!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

Re: Stretnutia syna s "otcom"

od natusa » Uto Jan 26, 2010 4:11 pm

alex píše:
zanebudka23 píše:Ahoj baby, potrebujem súrnu reakciu. Otec môjho syna si teraz keď má malý už rok zmyslel že sa s ním chce stretávať. Doteraz sa k nemu nechcel ani priznať o určenie otcovstva som musela požiadať súd. Malého ešte nevidel a teraz sa ide hrať na starostlivého otecka a chce sa s ním stretávať. Ako často mu musím stretnutia povoliť?
dík


Ja toto nepochopím, veď to je najhoršie pre to dieťa, ono bude trpieť.... veď je to cudzí človek aj keď je to biologický otec.
Neviem ako by som sa zachovala, ale určite by mi to nebolo povôli a trvala by som na stretávaní sa, za mojej prítomnosti!



alex vo vsetkom mas sice pravdu ale skutocnost je o inom .pani na socialke mi povedala este ked boli kočky male ze aj ked sa otec nezaujima ,dokonca aj ked naplati,ked hocikedy prejavi zaujem aj PO ROKOCH ma na deti narok a narok sa s nimi stretavat.je to nahlavu ale je to tak
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

Re: Stretnutia syna s "otcom"

od alex » Uto Jan 26, 2010 5:05 pm

natusa píše:
alex vo vsetkom mas sice pravdu ale skutocnost je o inom .pani na socialke mi povedala este ked boli kočky male ze aj ked sa otec nezaujima ,dokonca aj ked naplati,ked hocikedy prejavi zaujem aj PO ROKOCH ma na deti narok a narok sa s nimi stretavat.je to nahlavu ale je to tak


veď hej, ja to aj chápem predsa je to biologický otec a treba sa na to pozrieť aj z jeho strany.
Mne len išlo o to, že by som si dala podmienku (ak by sa to teda dalo) aby sa stretávali len za mojej prítomnosti.
Ja osobne by som neverila osobe s ktorou som rok alebo aj viac nebola v kontakte ... teraz sa zbadal a ja mu mám zveriť len tak moje dieťa o ktore sa vôbec nezaujimal?
... no nezávidím nikomu kto sa ocitne v takejto situácii :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1691
Registrovaný: Uto Feb 27, 2007 1:00 am

Re: Stretnutia syna s "otcom"

od natusa » Uto Jan 26, 2010 6:10 pm

alex píše:
natusa píše:
alex vo vsetkom mas sice pravdu ale skutocnost je o inom .pani na socialke mi povedala este ked boli kočky male ze aj ked sa otec nezaujima ,dokonca aj ked naplati,ked hocikedy prejavi zaujem aj PO ROKOCH ma na deti narok a narok sa s nimi stretavat.je to nahlavu ale je to tak


veď hej, ja to aj chápem predsa je to biologický otec a treba sa na to pozrieť aj z jeho strany.
Mne len išlo o to, že by som si dala podmienku (ak by sa to teda dalo) aby sa stretávali len za mojej prítomnosti.
Ja osobne by som neverila osobe s ktorou som rok alebo aj viac nebola v kontakte ... teraz sa zbadal a ja mu mám zveriť len tak moje dieťa o ktore sa vôbec nezaujimal?
... no nezávidím nikomu kto sa ocitne v takejto situácii :?



ja si to tiez neviem ani predstavit :roll: :roll: ako som uz pisala v inej diskusii som fakt bohu vdacna ze sa moj ex nezaujima .nech radsej ani neplati ako by som mala zazivat toto .za tie peniaze by to urcite nestalo :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť