Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Tehotenstvo - tehotná po 35-ke,čo myslíte?

tehotná po 35-ke,čo myslíte?

od skajka » Ned Nov 14, 2010 11:52 am

chcem sa s Vami podeliť o názory,rady...
mám už 35 rokov,dve pubertálne deti a zrazu mi chýba plač,mojkanie,túlenie sa,nočné lozenie do rodičovskej spálne... :oops: :idea:
teda strašne túžim po dalšom dieťatku :D :D :D

no mám zmiešané pocity a trápi ma niekoľko otázok:
nie som už na tehotenstvo stará?
čo na to moje deti?
zvládnem to fyzicky?
ked bude mať moje dieťa dvadsať,nebudem mu pripomínať babku?
nezruinuje to finančne našu normálnu rodinu?

atd,atd...skúste sa vyjadriť

dakujeeem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 3:32 pm

od sandras » Ned Nov 14, 2010 12:32 pm

nie si stará ... ja mam 34 a mam doma 3-ročného syna, 9-ročnú dceru a kludne by som prijala aj dalšie
možno sa cítiš "stará", kvoli tomu, že už maš väčšie deti ... ale to nie si reálne stará, len si ich mala skor
dnes rodí kopu žian po 30-ke ešte len prvé dieťa .... mam viacero takých známych, čo začali rodiť po 30-ke a teraz maju 33-35 a čakaju alebo sa chystajú na druhé.

Takže ak sa na to cítiš, nemáš výrazné zdravotné problemy, kludne sa na to dajte :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Ned Nov 14, 2010 1:06 pm

jéééj,presne tie otázky,ktoré som si dávala aj ja.
my sme staršieho syna pripravili na súrodenca tak,že sme mu povedali o našom pláne a on sa mohol vyjadriť a v pohode,aj teraz nevidím žiadne výčitky.práve ,vždy vravel,že si ho požičia na balenie báb.
zdravotne to isto vyčerpá,ale musíš vedieť ako si na tom teraz.ak sú tam už teraz vážne choroby,určite nedoporučujem.ja som alergik a môj imunitný systém sa doteraz nejde spamätať .
a financie.?kedy by bola vhodná doba?vždy sa niečo vyskytne ,kde pôjdu peniažky a tá ideálna nikdy nebude.
jediné čo si ani ja neviem predstaviť je to,že bude maturovať a ja budem pred dôchodkom.
inak je to úplne iné ,ako pred toľkými rokmi,možno vekom,možno tým,že je iný ako predošlý syn,neviem,ale je to super a ja si to vychutnávam viac ,ako pred 16 rokmi.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od Janka81 » Ned Nov 14, 2010 2:49 pm

ja mám 37,malý má len 8 a rozmýšlame nad bábom,lebo každý ho chce :lol:
Podľa mna stačí,ak sa cítime dobre a sme na to pripravené :wink: tak hor sa do toho :wink: :wink: :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od renatasi » Ned Nov 14, 2010 2:58 pm

Ja mám 35 preč a máme doma 13 roč.syna a 3 roč.dcéru.A nebránila by som sa ani ďalšiemu.Mám susedku čo má 43 a minulý týžďeň sa jej narodilo bábetko.Aj staršie maminky akoby omladli,keď majú malé detičky.Tak určite choď do toho a držím palčeky. :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 44
Registrovaný: Pia Apr 10, 2009 6:00 pm

od sandras » Ned Nov 14, 2010 3:01 pm

myslím, že človek je taky mladý, ako sa cíti a pri babatku mama vyslovene omladne

a že pojdete na stužkovú ako dochodkyne sa nebojte ... o to sa už postara naš štát, pracovať budeme do 62 minimálne, takže ešte aj VŠ stihnu tie deti vychodiť, kym by budete dochodkyne.
Dnešne 50-níčky vobec ako babky nevyzarajú :lol:

Ja som učitelka, mam teraz triedu takých 15-16-ročných a veru niekotré mamy su v mojom veku a ked to vidím a predstavím si, že oni maju dieťa na SŠ a ja mam školkára, tiež mi je všeliako ... ale necítim sa stará, to v žiadnom prípade. O to sya už synček postará, aby som nemala takéto depky.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od ivustek » Ned Nov 14, 2010 3:59 pm

Mala som tiež 35 r., dvoch synov - 14 a 11r. Viac detí sme neplánovali. No zrazu som otehotnela. Ani som si nevedela predstaviť, čo to bude znamenať, čo nás to vlastne čaká. Narodila sa nám dcérka, má teraz tri roky. A môžem s určitosťou povedať, že je to to najlepšie, čo nás mohlo v živote stretnúť.
Určite nie ste na dieťatko stará. Naše pubertálne deti sa najskôr tvárlili nijako - akože sa ich to netýka. Teraz sú radi, že majú malú sestričku.
A finačne nás to isto nezruinovalo.
Naposledy upravil ivustek dňa Ned Nov 14, 2010 4:13 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od skajka » Ned Nov 14, 2010 4:08 pm

Dakujem krásne za všetky podnety :oops:

ivustek ,máme tak ako Ty, dvoch chalanov 14 a 13 ročných

ja potajomky nakúkam do každého kočíka a bolo by až neskutočné keby sa nám zadarila malá princeznička

len mám obavu,že ani s otehotnením v mojom veku to nebude až také jednoduché :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Ned Okt 04, 2009 3:32 pm

od ivustek » Ned Nov 14, 2010 4:18 pm

skajka píše:Dakujem krásne za všetky podnety :oops:

ivustek ,máme tak ako Ty, dvoch chalanov 14 a 13 ročných

ja potajomky nakúkam do každého kočíka a bolo by až neskutočné keby sa nám zadarila malá princeznička

len mám obavu,že ani s otehotnením v mojom veku to nebude až také jednoduché :cry:


ja som bola vždy obklopená iba chlapcami, mala som iba bratov, potom synov, takže teraz tá neskutočná radosť s princezničky je neopísateľná.
Ale verím, že rovnako by som sa bola tešila aj keby to bol znova chlapček.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od Janka81 » Ned Nov 14, 2010 6:48 pm

skajka píše:Dakujem krásne za všetky podnety :oops:

ivustek ,máme tak ako Ty, dvoch chalanov 14 a 13 ročných

ja potajomky nakúkam do každého kočíka a bolo by až neskutočné keby sa nám zadarila malá princeznička

len mám obavu,že ani s otehotnením v mojom veku to nebude až také jednoduché :cry:

no skajka,vyzerá to tak,že to zas až tak jednoduché fakt nie je :cry:ale snád sa raz zadarí :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pon Nov 15, 2010 5:56 pm

skajka píše:Dakujem krásne za všetky podnety :oops:

ivustek ,máme tak ako Ty, dvoch chalanov 14 a 13 ročných

ja potajomky nakúkam do každého kočíka a bolo by až neskutočné keby sa nám zadarila malá princeznička

len mám obavu,že ani s otehotnením v mojom veku to nebude až také jednoduché :cry:



noooo,to by som tiež vyvrátila,aj my sme si dávali rezervu,že to nevydá hneď a bum,na prvý krát.takže aj to je individuálne.hor sa nato,akurát presvedčiť tatka.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od 8brenda26 » Str Nov 17, 2010 6:57 pm

Nesuhlasim s tvrdenim ze zeny po 35 su uz stare na dieta. Ja som mala uz pomerne odrastene dcerky ked som v 38 otehotnela znova a to aj napriek slavnej antikoncepcii a tak sa teraz vsetci tesime a mame doma takmer 2,5 rocneho chlapceka a 2 dcerky 20,5 rocnu a 15,5 rocnu
:D :D :D vzdy tvrdim ze vek je len cislo a je to o tom ako sa zena citi :) Ak sa nato citis a nemas zdravotne problemy tak si myslim ze sa netreba nicoho bat, dieta je najkrajsi dar aky moze zena ako matka dostat :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv Nov 13, 2008 4:28 pm

od otrida11 » Str Nov 17, 2010 8:32 pm

8brenda26 píše:Nesuhlasim s tvrdenim ze zeny po 35 su uz stare na dieta. Ja som mala uz pomerne odrastene dcerky ked som v 38 otehotnela znova a to aj napriek slavnej antikoncepcii a tak sa teraz vsetci tesime a mame doma takmer 2,5 rocneho chlapceka a 2 dcerky 20,5 rocnu a 15,5 rocnu
:D :D :D vzdy tvrdim ze vek je len cislo a je to o tom ako sa zena citi :) Ak sa nato citis a nemas zdravotne problemy tak si myslim ze sa netreba nicoho bat, dieta je najkrajsi dar aky moze zena ako matka dostat :D


NAPISALA SI TO VELMI KRAAASNE, DANIELKA. A VYSTIZNE. :D :D :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 427
Registrovaný: Ned Dec 16, 2007 1:00 am

od adinka33 » Štv Nov 18, 2010 9:50 am

8brenda26 píše:Nesuhlasim s tvrdenim ze zeny po 35 su uz stare na dieta. Ja som mala uz pomerne odrastene dcerky ked som v 38 otehotnela znova a to aj napriek slavnej antikoncepcii a tak sa teraz vsetci tesime a mame doma takmer 2,5 rocneho chlapceka a 2 dcerky 20,5 rocnu a 15,5 rocnu
:D :D :D vzdy tvrdim ze vek je len cislo a je to o tom ako sa zena citi :) Ak sa nato citis a nemas zdravotne problemy tak si myslim ze sa netreba nicoho bat, dieta je najkrajsi dar aky moze zena ako matka dostat :D



:wink: :wink: :wink: veľmi pekne a pravdivo napísané... :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2208
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 11:20 am

od inguli » Štv Nov 18, 2010 12:49 pm

adinka33 píše:
8brenda26 píše:Nesuhlasim s tvrdenim ze zeny po 35 su uz stare na dieta. Ja som mala uz pomerne odrastene dcerky ked som v 38 otehotnela znova a to aj napriek slavnej antikoncepcii a tak sa teraz vsetci tesime a mame doma takmer 2,5 rocneho chlapceka a 2 dcerky 20,5 rocnu a 15,5 rocnu
:D :D :D vzdy tvrdim ze vek je len cislo a je to o tom ako sa zena citi :) Ak sa nato citis a nemas zdravotne problemy tak si myslim ze sa netreba nicoho bat, dieta je najkrajsi dar aky moze zena ako matka dostat :D



:wink: :wink: :wink: veľmi pekne a pravdivo napísané... :P



aj ja mam jednu znamu ktora prvy krat"konecne"po veela rokoch otehotnela az v 37 ...odvtedy porodila dalsie a to v 40 ke ..
tuzili stale po dietati no nedarilo sa im viem to len od znamych a ze ako to rieili alebo ako sa im to nakoniec podarilo neviem ale ma dve zdrave deticky teraz :P
a moja byvala koleginka ma dceru a hned po nej ked sa ona narodila chceli dalsie nedarilo sa im vobec nikdy tie roky sa nebranili.... po 13 ich rokoch otehotnela znova ked uz vobec necakali a mala ma 3 roky uz ..a je certica porodila ju v 39 a zboznuje ju cela rodina :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť