Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Bývanie a domácnosť, záhrada - Umyvačka riadu,ano či nie ?

Umyvačka riadu,ano či nie ?

od danabr » Str Sep 09, 2009 3:20 pm

poprosim vas o rady,nazory a hlavne skusenosti ohladom umyvačky riadu tak 45 l.Oplati sa,ušetri to vodu,elektrinu,čas?švagrina ju ma,ale hodinu čakat na hrnček na kavu sa mi zda divne ???to si radšej umyjem sama...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od MambaD » Str Sep 09, 2009 3:44 pm

ja mám umývačku riadu asi tak 11 rokov, ale použila som ju len 2x. Ja som stále doma a ja ako riad zašpiním , hneď ho aj umyjem. Umývačka riadu nie je zlá vec, keď pracuješ tak sa oplatí, večer naháďzeš riad do umývačky a zapneš. Samozrejme si to vyžaduje aby si mala viac pohárov, tanierov atď. Aby si stále mala po ruke čistý riad. Ja som to vyskúšala, ale nakolko som celý deň doma tak ma nebavilo na riad čakať. Tak som si začala znovu umývať riady ručne, je to pre mňa rýchlejšie. Pravdou je, že tieto dnešné umývačky sú už modernejšie aj kvalitnejšie, myslím si,že vodu aj energiu ušetria. Ja by som ju ešte raz nechcela :) ale to je len moj názor na ňu, napríklad susedka si ju vychvaluje, ale ona je v práci celý deň, takže to je iné. :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 102
Registrovaný: Str Apr 29, 2009 7:58 am

od kamka277 » Str Sep 09, 2009 4:18 pm

My máme umývačku už 2 roky a paráda :wink: Je 45l, lebo 60l už vyzerala riadna oštara a pokiaľ by sa naložila riadom, tak neviem. My sme 4-členná rodinka, ja som na materskej, takže pohodička. Väčšinou dávam umývať riad večer na rýchly program, kt. trvá 30min, keď je to po večeri. Ked varím obed, aj tak sa zašpiním kopec riadu, takže ju pustím aj poobede. No u nás ide denno-denne. Nemenila by som. A hlavne po návšteve, tie taniere a poháre, to u nás vyzerá ako po svadbe, dávam do umývačky aj na 2x :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 150
Registrovaný: Str Okt 22, 2008 9:50 pm

od 1dominika » Str Sep 09, 2009 4:18 pm

Ja som doma na MD a tiež si ju neviem vynachváliť. Máme ju asi 1 rok. Je dobré mať viac tanierov pokiaľ ste väčšia rodina. Ja v nej umývam všetko aj hrnce, poháre na zaváranie - to som nedávno zistila na mimibazáry, že sa v nej dá aj sterilizovať :lol: Rozhodne že ušetríš vodu, do umývačky dáš naraz viac riadu a keď každý tanierik umývaš pod tečúcou vodou určite jej minieš viac. Je pravda, že oproti ručnému umývaniu minieš energiu, ale zas mám viac času venovať sa dcére. Ja som s ňou spokojná. Máme takú 45 cm širokú zabudovanú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Okt 18, 2007 12:00 am

od ivustek » Str Sep 09, 2009 4:47 pm

Nemala som nejak chuť na umývačku riadu, ale dala som sa presvedčiť. Vôbec neľutujem. Nové typy sú so šiestym zmyslom, a ten si reguluje potrebu vody podľa množstva riadu. Je to skvelá vec-pri varení odkladám všetky veci rovno do umývačky, takže sa nikdy nestane,že je na kuchynskej linke neporiadok a ani po umytí nezostane kopa čistého riadu.
Je pravda, že je treba mať viacej riadu. Ale ak niečo súrne potrebujem, vypnem umývačku, vyberiem, a pokračujem ďalej. No ja som zástancom väčšej - na 12 súprav - vojdu tam aj veľké hrnce, pekáče na pečenie. Taktiež má program na polovičné umývanie, no nevyužila som ani raz. U nás ide každý deň, niekedy aj 2x.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 156
Registrovaný: Ned Sep 02, 2007 12:00 am

od swedulka » Str Sep 09, 2009 5:16 pm

Ja mam umývačku 45 , asi 2 mesiace. Nikdy by som ju už nedala.perfektný vynález... :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1150
Registrovaný: Pia Júl 18, 2008 12:00 am

od janobr » Str Sep 09, 2009 7:18 pm

ďakujem kočky,tak ste ma nakoniec presvedčili,asi je to dobry pomocnik,ešte raz vďaka a prajem krasny večer.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto Apr 15, 2008 12:00 am

od bubufo » Str Sep 09, 2009 7:24 pm

nobelovu cenu tomu kto ju vymyslel :D :D mojho muza uz nebavilo pocuvat ako hresim pri riadoch tak mi ju jedneho dna kupil. mame 60tku.
pohare nevylestim v rukach tak ako ich umyje umyvacka.
a este jedna vec pri velkych uklidoch, do nej nahadzem vsetko sklo z obyvacky a mam pokoj ziadne umyvanie a lestenie po kusoch.
ja mam dve obed. suprav. dokupila som nejake pohare a vybavene.
prave teraz fachci :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Str Sep 09, 2009 7:48 pm

super vec,pri kúpe si treba dať pozor na počet súprav na jedno umytie,spotrebu vody,spotrebu energie a hlučnosť.my máme na 14 súprav,spotreba vody 10lit.,hlučnosť 40 db /výhoda v noci ,keď ju naprogramujem,aby som mala ráno už umyté / a spotreba en.0,87 KW .
je to 60 ,ale v linke sa to stratí.
no a treba sa prichystať na väčší počet riadu ,aby si ju stále nepúšťala poloprázdnu.je tam síce 6 zmys.,ale čas to až tak neskráti,ako keď ide plne naložená.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od danabr » Str Sep 09, 2009 8:02 pm

och prepačte kočky,ďakovala som vam cez mojho mangela,bola som u nho šmirovat na stranke,sorrry.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od natusa » Str Sep 09, 2009 8:23 pm

ja mam umyvacku asi pol roka ale pre mna nenahraditelna vec!!!doma sme piati a ked som bola bez nej nerobila som nic ine len umyvala cely den riad a teraz pustam umyvacku raz za den niekedy aj raz za dva.musite mat sice dve mozno aj tri:)sady priborov aj tanierov aby ste mohli pouzivat aj ked mate riad v umyvacke .ale kuchunu mam vzdy cistu a co sa tyka setrenia ,setri mi to vodu aj cas.predtym som umyvala kazdy tanier len koli tomu aby bol v kuchyni poriadok a tak som minula raz tolkovody ako umyvacka.ja som fakt maximalne spokojna,no keby som bola sama asiiii by som si ju nekupila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Str Sep 09, 2009 8:27 pm

bubufo píše:nobelovu cenu tomu kto ju vymyslel :D :D mojho muza uz nebavilo pocuvat ako hresim pri riadoch tak mi ju jedneho dna kupil. mame 60tku.
pohare nevylestim v rukach tak ako ich umyje umyvacka.
a este jedna vec pri velkych uklidoch, do nej nahadzem vsetko sklo z obyvacky a mam pokoj ziadne umyvanie a lestenie po kusoch.
ja mam dve obed. suprav. dokupila som nejake pohare a vybavene.
prave teraz fachci :wink:



toto je pravda ,na poharoch mi ostavali pri utierani s utierky chlpky a umyvacka pohare neskutocne vylesti,no a moj test bol hned prvy den ako sme ju zapojili,prihorela mi krupicova kasa tak som tem spinavy prihoreny hrniec supla do umyvacky ,neverila som ale fakt ho nielenze uplne vyumyvala ale aj vylestila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od danabr » Str Sep 09, 2009 10:23 pm

natusa toto presne mi prebehlo hlavou,neznašam ked po umornom umyvani riadu musim ešte leštit pohare,pripadam si vtedy ako nejaka barmanka ...a čo davate ako čistiaci prostriedok ,teda ak admin dovoli menovat značku ?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

od bubufo » Str Sep 09, 2009 10:31 pm

danabr píše:natusa toto presne mi prebehlo hlavou,neznašam ked po umornom umyvani riadu musim ešte leštit pohare,pripadam si vtedy ako nejaka barmanka ...a čo davate ako čistiaci prostriedok ,teda ak admin dovoli menovat značku ?


co pride pod ruku :D co je v akcii somat, calgonit... ale aj tie lacne umyju v pohode
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2982
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od danabr » Str Sep 09, 2009 11:07 pm

dakujem bubu,podla mna aj ta jar by bolo v pohode.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 121
Registrovaný: Pia Aug 24, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť