Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Už som na dne... čo s ňou mám robiť??

Už som na dne... čo s ňou mám robiť??

od Veronka » Sob Aug 30, 2008 7:55 pm

Pekný deň, obraciam sa na vás s prosbou o radu, keďže náš pediater je na dovolenke a ja už pomaly neviem ako ďalej.
Pred dvomi mesiacmi bola naša dcérka prvýkrát chorá (teraz 28mesiacov). Mala vtedy dosť vysoké horúčky a pravdepodobne nejakú virozu, keďže ani stery ani crp nič neukázalo. Počas tejto choroby teda cca 7 dní nič nejedla, len pila ovocné šťavy a vodu. Nejedla absolútne nič, ani mlieko, akonáhle sme jej niečo ponúkli naplo ju na vracanie...
Potom choroba prešla... Ani nie mesiac na to, dostala silnú alergickú reakciu na niečo nezisteného...
Odvtedy nechce nič jest. Čokoľvek jej pripravím odmieta. Náš jedálny lístok vyzerá úboho, ráno nezje nič, na obed to isté, maximálne ak urobím grilované kurča tak zje pár kúskov mäsa a na večeru zje pol krajca chleba a vypije mlieko. No čo ma viac trápi je, že čoraz častejšie večer dcérka zvracia. Počas dňa sa jej často stane, že sa pozrie na jedlo a napne ju.
K tomuto všetkému sa tento týždeň už trikrát pokakala. Bez plienok je už 3/4 roka, nemáme ani na noc a nemali sme s tým doteraz problémy okrem jednej menšej krízy. Posledné tri mesiace boli úplne bez nehody. Ona spočiatku na záchod ide, ale potom sa vráti a vykaká sa do nohavičiek.
Neviem, či to všetko môže spolu súvisieť, ale veľmi veľmi ma to trápi. Najviac zo všetkého, že nechce papať, na akúkoľvek otázku čo chce jest, a či chce jest na mňa začne kričať, že ona jesť nechce a nebude a ak jej náhodou niečo nachystám na stôl, tak sa nahnevá a zhodí to dole. Aj jej predtým milované jedlá. Jediné čo si pýta je ČOKOLÁDA, no tú jej dávať nechcem. Som proti sladkostiam...
Do toho teraz prišlo to kakanie...

V utorok mala nastúpiť na adaptačný program do škôlky, ale teraz neviem, či je vhodné ju tam dať...

Za každú odpoveď vám už teraz veľmi ďakujem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Str Sep 05, 2007 12:00 am

od lulyinka » Ned Aug 31, 2008 9:52 pm

ahoj neviem ci ti pomozem ale aspon poradim....ak neukazali vysetrenia nic ani v krvy...pitaj sa na gastro ja som mala tiez take priznaky citila som sa sýta a napinalo ma tak ma poslali na gastro na tu hadicu ja som to mala bez narkozy ale detickam davaju narkozu....viem je to hnusne vysetrenie ale zistia co jej je....a zistili mi prepuls nezatvarala sa mi komora nad zaludkom ako je trojuholnik....dufajme ze je to nieco ine aby nemusela absolvovat to vysetrenie .......maj sa a daj vediet ako ste dopadli prajem vam skore uzdravenie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 12:00 am

od lulyinka » Ned Aug 31, 2008 9:54 pm

ahoj neviem ci ti pomozem ale aspon poradim....ak neukazali vysetrenia nic ani v krvy...pitaj sa na gastro ja som mala tiez take priznaky citila som sa sýta a napinalo ma tak ma poslali na gastro na tu hadicu ja som to mala bez narkozy ale detickam davaju narkozu....viem je to hnusne vysetrenie ale zistia co jej je....a zistili mi prepuls nezatvarala sa mi komora nad zaludkom ako je trojuholnik....dufajme ze je to nieco ine aby nemusela absolvovat to vysetrenie .......maj sa a daj vediet ako ste dopadli prajem vam skore uzdravenie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 86
Registrovaný: Štv Apr 10, 2008 12:00 am

od ivetka1980 » Uto Sep 02, 2008 9:00 pm

Jednoznacne odporucam ku GASTROENTEROLOGOVI,cim skor,moze to byt priznak choroby!!!!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 438
Registrovaný: Sob Jún 14, 2008 12:00 am

od eminga » Str Sep 03, 2008 9:54 pm

Veronka viem o čom hovoríš mali sme problémy aj s kakaním a nechutenstvom. Malú som kŕmila pred televízorom, alebo knižkou (čo robíme doteraz) zjedla jogurt a vzápätí ho vyvrátila bola umrnčaná slabá skoro nič nejedla ani šťavičky len čajík a kinder čokoládky. Boli sme na vyšetrení u gastroenterológa vyšetrovali jej krv, stolicu či má celiakiu, ktoré potraviny nemôže a mala málo železa brali sme ho tri mesiace a takisto aj biopron to sú probiotiká na obnovenie črevnej flóry a pomaličky sa mi malá začínala naprávať. Dnes sa aj naje (no ako kedy aj nám stále nechutí) síce s knihou, ale nenapína ju a hlavne nepreháňa. Neodkladaj návštevu lekára, držím palce!!!
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Uto Nov 13, 2007 1:00 am


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť