Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Cvičenie, Chudnutie - Vegetariánstvo

Vegetariánstvo

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 1:14 pm

Ahojte,
čo si myslíte o vegetariánstve??? Dokázali by ste žiť bez mäsa a takýmto spôsobom zhodiť pár kilečiek samozrejme s pravidelným pohybom??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 1:53 pm

Nemyslím si,že zrovna od mäsa sa priberá :) :) :) Ja osobne som hoodne mäsová a teda tučná nie som :lol:
Aj najnovší výživoví poradcovia Ti odporučia,že zdravá výživa sú zdravé tuky,bielkoviny a zelenina..teda kvalitné mäso a oleje,klasické maslo a vééľa bio zeleniny :P
Vegetariánstvo sa naopak neodporúča--ak chceš schudnúť,daj si kurča od babky,nedávaj si zemiaky,či ryžu,ale len zeleninovú oblohu,vynechaj pečivo a ak musíš,tak niečo ražné,jedz kvalitné tvrdé syry,vajcia a samozrejme všetko bez chleba :) :) :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 2:09 pm

Ďakujem za rady :) ja schudnúť nechcem, len ma zaujíma názor ostatných, čo si myslíte o vegetariánstve. Každý má iné trávenie a prospieva mu niečo iné, takže ja si naopak nemyslím, že je to nezdravé. Jem aj mäso z času na čas, ale nepôsobí to priaznivo na moje telo. :/ Bielkoviny za dajú získať aj z iných potravín nielen z mäsa. Ja som skôr za doma vypestované zeleninu a ovocie, keďže mám zo zeleniny zo supermarketu alergiu. Mám leto rada aj preto, že si môžem dopestovať zeleninu doma a jem iba tú.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od keilayh » Uto Aug 19, 2014 2:19 pm

vegetarianstvo je podla mňa životný štýl. Osobne si neviem predstaviť, že by som bola na nejakych kličkoch :lol: nakoľko to mäso treba niečim nahradiť. Aj keď teda ja sa za mäsom netrhám, nevadí mi keď ho aj dlhšie nemám.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 2:23 pm

Je pravda, že človek musí chcieť byť vegetariánom, nemôžete niekoho k tomu prinútiť. Ja som na tom podobne, nie som vegetariánka, ale mäso obzvlášť nemusím. No na druhej strane si neviem kapustnicu predstaviť bez klobásky :lol: Inak by som to prežila :)

Myslím nemusíme jesť len klíčky, sója je tiež prospešná a aj chutná, alebo aj tofu :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od Janka81 » Uto Aug 19, 2014 7:45 pm

No neviem,či Ta poteším,ale sója a tofu už dávno nepatria medzi zdraviu prospešné potraviny..vid najnovšie štúdie :wink: Ale jasne,že bielkoviny nie sú len v mäse,či syroch..

http://world-population.net/food/sk/v539
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Uto Aug 19, 2014 8:50 pm

ja som o tom teda nepočula, že by to nebolo zdravé, práve naopak. Ale ďakujem za názor. Vegetariánka nie som, len zisťujem názor väčšiny :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 7:35 pm

Mne chodia na mail také rady a tipy od výživového poradcu a športovca Vlada Zlatoša--nájdeš ho na nete,robia to spolu so ženou..je aj na FB..a od toho mám mnohé dobré rady ohľadne výživy.-)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Str Aug 20, 2014 7:37 pm

O ňom som teda nepočula, ale iste sa na neho pozriem. Vieš nám niečo dobré poradiť???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 7:58 pm

Jéjda,,ja mám od neho stovky rád :D :D :D každý deň niečo automaticky odošlú.... :P Treba sa tuto registrovať,niekde tam nájdeš aj odoberanie tých jeho typov::

http://www.vladozlatos.com/

Od neho mám už dávno kokosový olej,ako cvičiť,ako jesť,,že maslo je zdravé atd :P
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Vegetariánstvo

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 8:00 pm

Ja som na neho prišla úplne náhodou,ked som bola po operácii kolena a hľadala som nejaké cviky,,,má na webe aj bezplatné publikácie na stiahnutie..aj na tie kolená,či ohľadne cukru a iné..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Str Aug 20, 2014 8:04 pm

Kokosový olej poznám a používam aj ja. Na čo všetko ho používaš??? :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od Janka81 » Str Aug 20, 2014 8:47 pm

Pôvodne som ho iba pila.potom mi to mastné liezlo na nervy,tak som si ho pridávala do banánového koktailu :D Tam to chutilo výborne,no zas to hned stuhlo,kedže koktail bol studený..Tak som to začala sebe i malému dávať do teplého kakaa a konečne super :D :D :D Kokosový olej je snád na všetko,ale to už vieš,že :wink:
Neskôr som objavila väčšie a aj lacnejšie balenie bez vône kokosu a začala som na ňom aj variť :D Kedže je to už len olej bez vône a hlavne vydrží vyššie teploty ako slnečnicový,normálne ho dávam pod cibuľku,ked robím nejaké mäso,či na ňom smažím palacinky,či iné veci..na varenie je úžasný:-)
Takže teraz si kupujem malý voňavý na natieranie,kedže podporuje elasticitu kože a celkovu vylepšuje pleť lepšie ako drahé krémy..malému s nim zase natieram občasné pubertálne vyrážky,kedže funguje aj na akné..dáva sa aj na vlasy ako zábal atd :D No a veľký nevoňavý zase na to varenie a smaženie :wink: Predavačka v zdravíčku zas vravela,že ho dáva do friťáka na hranolky :wink: Na tomto varím::

http://www.kokosovysvet.sk/?5,SK_kokoso ... osovy-olej
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Štv Aug 21, 2014 8:06 am

Čítala som aj o tom nevoňavom čosi. Ja som skúšala aj s tým voňavým robiť praženicu, chutila celkom dobre :) trošku taká sladšia bola, ale inak sa dala zjesť :) Tiež by som chcela v budúcnosti na ňom variť, smažiť, všetko čo sa bude dať :)
Skúšala som ho aj pleť, resp. natierať na telo po sprchovaní namiesto telového mlieka či na ruky, ale nejako som s ním nebol spokojná :/ Po natretí som mala pocit, že mám ruky a telo suchšie ako inokedy. Tak som ho prestala používať na telo.
Tiež som skúšala tzv. očistu tela, napísala som o tom blog, tam to rozpisujem v čom to spočívalo, to mi dosť pomohlo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Re: Vegetariánstvo

od disha11 » Štv Aug 21, 2014 8:07 am

Skúšala si niečo s kokosovým olejom aj piecť???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 184
Registrovaný: Uto Aug 19, 2014 12:18 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť