Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Predškolák 3 až 6 rokov - Vychova deti a priority rodicov.....

od sisu22 » Pia Máj 28, 2010 10:18 pm

lidka06 píše:No myslim ze moje dieta je teda v poriadku. Ma tri roky vie krasne podakovat kazdemu vie sa pozdravit aj cudziemu cloveku hockde na ulici, ma dostatok vzduchu a prechadzok, podnetov k rozvijaniu, nikto ho neuci aby vedelo nieco viac a viac, odpoveda sa na jeho otazky prirodzene, vie toho dost ale vie toho dost koli vlastnej zvedavosti, a myslim ze detske piesne riekanky a kratke basnicky su v norme. Ma vedomosti primerane jeho veku. A ak niekto chce hviezdit tak my nie, vsetko ide prirodzenou cestou. Otazka rovna sa odpoved, detske knizky obrazocky farbicky, prechadzky v hore a lietacky okolo domu su na dennom poriadku pokial nie je priserny cas. Myslim ze moje dieta ma krasne detstvo take ako som mala aj ja. Medzi kopou zvieratiek, normalnymi ludmi bez nejakych extra poziadaviek. A slusne spravanie myslim uz ma osvojene. Tak asi tak.


celkom som sa stotoznila s tymto prispevkom.Tiez to tak mame.Skor si myslim,ze niektore mamy v mestach riesia tak ako pise autorka prispevku,a ked nie v mestach,tak take ktore chcu mat dieta co najvyssie.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od Janka81 » Pia Máj 28, 2010 10:37 pm

lidka06 píše:Chcela som baby len dodat k otazke na mna ze ja som "KONOFIL " od narodenia !! O com svedcia asi aj moje obrazy kto chcete kuk ich par do mojej galerie. Proste okolo koni sa toci moj zivot od dietata a moja dcera no neviem asi bude po mne! Fu ale konika som jej uz kupila teda toho ziveho myslim !!! Mame mame kobylku !!!!!!!!


Liduš,to fakt????a fotky kde sú? :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od ingridd » Sob Máj 29, 2010 12:35 am

dobrá téma :wink:
zmenila sa doba- porevoluční "novodobí" rodičia žijú uplne iným sposobom života a starosťami, inak zmýšľajú o výchove detí,majú iný rebríček hodnôt a priorít ako mali tí predrevoluční....záplava udalostí a informácií, dosť často negatívnych, v tv plno sexu a násilia, hračky od výmyslu sveta...

v takomto svete kedy deti často maju okolo seba plno VECÍ, ale nie rozumne znýšľajuceho rodiča, vo svete kedy s ohladom na práva detí a nové výchovné "metódy", podľa ktorých dieťa treba nechať nech sa prejaví, a tlačiť ho do čo najširšieho spektra krúžkov a aktivít - vyrastá veľa detí podľa predstáv svojich rodičov: bez mantinelov, velikášske, zakomplexované, nesamostatné, tyranizujuce svoje široké okolie, materialistické, bez ozajstných koníčkov podla vlastného výberu...

deti si nemaju kde rozvíjať svoju fantáziu- maju plno hračiek a nevedia sa s nimi hrať, nečítaju knihy a preto predstavivosť a schpnosť vcítiť sa do mysle a kože druhého im chýba, nemaju kde nadviazať skutočné priatelstvá, ved všade ich vozíme a na ihrisko sprevádzame až do 15roku života :D a ked sa na nejaké iné dieťa naviažu, može sa stať, že sa z neho vykluje intrigánska "potvora", prípadne priatelstvo ukončí rodič druhej strany z dovodu že to naše dieťa je mudrejšie a možno semtam krajšie ako to jeho, ale zaobalí to do falošných rečičiek :roll:

summa sumarum: ano deti su iné- sú múdre , ovládaju všetko akonáhle sa naučia chodiť a rozprávať- mobil, značky áut, encyklopedie rozneho druhu, poznaju politikov, lietaju po svete na dovolenky... ALE: počet detí s chybným sociálnym cítením je podla mna vačší, ako za našich čias, rozhodne sa može častejšie pritrafiť, že susedovie fagan na upozornenie svojej vymodenej maminy vás namiesto pozdravu kopne do členka, a ona sa len tak usmeje a povie niečo ako: ved on sa len tak nedá, vždy vie presne čo chce :twisted:

ale potom, ked tých zopár "asociálnych detí" bude mať svoje deti a vnukov, a tí opať deti a vnukov.....

ešte som chcela niečo dôležité dopísať, bohužial, zabudla som :D

papa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 62
Registrovaný: Sob Okt 27, 2007 12:00 am

Predchádzajúci

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť