Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Puberťák - Výchova pubertiaka

Výchova pubertiaka

od majka1252 » Ned Aug 31, 2014 9:59 pm

Sem tam keď idem po meste a vidím skupiny mladých ľudí v puberte, zamýšľam sa nad spôsobom výchovy v tomto veku. Striktne zakazovať s kým chodiť von, stanoviť večierku alebo kamarátsky voľnejší prístup, dôvera?.. Čo myslíte mamičky? Máte nejaké skúsenosti s týmto?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Aug 20, 2014 3:21 pm

Re: Výchova pubertiaka

od keilayh » Pon Sep 01, 2014 9:31 am

majka1252 píše:Sem tam keď idem po meste a vidím skupiny mladých ľudí v puberte, zamýšľam sa nad spôsobom výchovy v tomto veku. Striktne zakazovať s kým chodiť von, stanoviť večierku alebo kamarátsky voľnejší prístup, dôvera?.. Čo myslíte mamičky? Máte nejaké skúsenosti s týmto?


Ja mam taky pocit, že môžeš urobiť čokolvek, môžeš zvoliť akukolvek vychovu, no pokiaľ ti do nej niekto zasahuje (napr. blizka rodina) môžeš sa snažiť akokolvek a dieťa môže byť ako odtrhnuté z reťaze.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 905
Registrovaný: Štv Aug 11, 2011 2:26 pm

Re: Výchova pubertiaka

od majka1252 » Pon Sep 01, 2014 11:58 am

To je síce pravda, ale ak si predstavím, že o pár rokov budem mať deti a neskôr z nich budú pubertiaci s ,,bohatým temperamentom,, tak ma to desí. Dôležité je podľa mňa trafiť ten stredný bod vo výchove- demokratický prístup ale zároveň autorita a rešpekt. Znie to jednoducho, ale to je asi to najťažšie .... čo nato hovoríte mamičky, ktoré máte doma takýchto ,,beťárov v búrlivom veku,,? :D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str Aug 20, 2014 3:21 pm

Re: Výchova pubertiaka

od veverka1 » Pon Sep 01, 2014 7:09 pm

Vidim v okolí, že pokiaľ sa vychove venuje aj otec deti tak je celkovo vychova jednoduchšia. Väčšinou ten otec je prisnejši a to vela deti asi potrebuje.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 80
Registrovaný: Pon Jan 19, 2009 9:14 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť