Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Vysoká teplota-horúčka

Vysoká teplota-horúčka

od mariana74 » Štv Júl 30, 2009 10:00 pm

baby poraďte mi,malý /7,5 mes/má už tretí deň skoro štyridsať,dávam mu čípky ,od včera behám po pohotovosti,dnes som bola u detskej pediatričky ,robili mu test z krvi či nemá zápal,boli sme s uškami a nič ,že to bude zo zubov.aj teraz sa to šplhá na 40 ,úplne ho trasie a sekavo dýcha,tak ako keď je človeku zima a nedýha pravidelne ,ale zadržuje dych.bojím sa aby nedostal febrilné kŕče,ako sa prejavujú.ja neviem či s ním zas bežať na pohotovosť.chytro pomóc....
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

Re: súrne hellp

od sisu22 » Štv Júl 30, 2009 10:21 pm

mariana74 píše:baby poraďte mi,malý /7,5 mes/má už tretí deň skoro štyridsať,dávam mu čípky ,od včera behám po pohotovosti,dnes som bola u detskej pediatričky ,robili mu test z krvi či nemá zápal,boli sme s uškami a nič ,že to bude zo zubov.aj teraz sa to šplhá na 40 ,úplne ho trasie a sekavo dýcha,tak ako keď je človeku zima a nedýha pravidelne ,ale zadržuje dych.bojím sa aby nedostal febrilné kŕče,ako sa prejavujú.ja neviem či s ním zas bežať na pohotovosť.chytro pomóc....


daj do google o febrilnych krcoch..hlavne nepanikar!!! Tie cipky mu to aspon trocha znizuju?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od sisu22 » Štv Júl 30, 2009 10:24 pm

o tych krcoch je tu diskusia,zalozila ju zuzana171717, na tejto strane,trocha dole
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pia Júl 31, 2009 8:25 am

ale tam nikto nepopisuje ,ako to vypadá.jeho triaslo,ako zimnica.v knižke som nenašla nič o zimnici.toto sa stalo po brufenovom čípku,tak po dvoch hodinách.po paralene kľudne spinkal.
tiež mi lekárka poradila čipky striedať paralen a brufen a dala som aj diazepam,ale už je štvrtý deň a stále teploty a vysoké.nepomáha ani kúpeľ.už mi radili aj citrónové plátky na zápästia ,ale ani to nie.
toto som ešte nezažila.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od nanaaa » Pia Júl 31, 2009 11:31 am

mariana74 píše:ale tam nikto nepopisuje ,ako to vypadá.jeho triaslo,ako zimnica.v knižke som nenašla nič o zimnici.toto sa stalo po brufenovom čípku,tak po dvoch hodinách.po paralene kľudne spinkal.
tiež mi lekárka poradila čipky striedať paralen a brufen a dala som aj diazepam,ale už je štvrtý deň a stále teploty a vysoké.nepomáha ani kúpeľ.už mi radili aj citrónové plátky na zápästia ,ale ani to nie.
toto som ešte nezažila.


Ja by som nečakala a išla k lekárke, alebo na pohotovosť. Radšej tam pôjdem 100x zbytočne, ako by som si potom mala niečo vyčítať.Inak poradiť neviem, ale ja som zase stresor, mňa stresujú aj 38-čky, nieto ešte 40-ky horúčky.Držím palce, nech to prejde.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od sisu22 » Pia Júl 31, 2009 1:31 pm

nanaaa píše:
mariana74 píše:ale tam nikto nepopisuje ,ako to vypadá.jeho triaslo,ako zimnica.v knižke som nenašla nič o zimnici.toto sa stalo po brufenovom čípku,tak po dvoch hodinách.po paralene kľudne spinkal.
tiež mi lekárka poradila čipky striedať paralen a brufen a dala som aj diazepam,ale už je štvrtý deň a stále teploty a vysoké.nepomáha ani kúpeľ.už mi radili aj citrónové plátky na zápästia ,ale ani to nie.
toto som ešte nezažila.


Ja by som nečakala a išla k lekárke, alebo na pohotovosť. Radšej tam pôjdem 100x zbytočne, ako by som si potom mala niečo vyčítať.Inak poradiť neviem, ale ja som zase stresor, mňa stresujú aj 38-čky, nieto ešte 40-ky horúčky.Držím palce, nech to prejde.


nanna si mi pripomenula susedku,ta ide k lekarovi aj pri "modrine"...v kazdom pripade marianka bez nech ti daju na teploty nieco ine....febrile som ti pozerala na google,pozri si to,je tam dost rad,ako sa pri tom chovat,len do vyhladavaca zadaj febrilne krce :!:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pia Júl 31, 2009 1:47 pm

ok ,pozriem to.teraz mu to trochu kleslo,ale aj včera to tak bolo a o štvrtej už mal 39,5.tak uvidíme.umrnčaný je statočne,nič ho nebaví.ja som z neho už hotová a nie on chúďa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od 11zdenka11 » Pia Júl 31, 2009 1:51 pm

my sme mali tie krce 6 noci po sebe isli sme k lekarke a nic nezistili len ze je to zo zubov.a to mala v 10 mesiacoch a prvy zubok je vysiel v 14 mesiacoch ked si narazila dasienko o policku.druha bola stolicka
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od sisu22 » Pia Júl 31, 2009 2:11 pm

mariana74 píše:ok ,pozriem to.teraz mu to trochu kleslo,ale aj včera to tak bolo a o štvrtej už mal 39,5.tak uvidíme.umrnčaný je statočne,nič ho nebaví.ja som z neho už hotová a nie on chúďa.


ak u dr. nic nezistili,treba len vydrzat :wink: je to tazke,ale nic ine neostava,mne moj maly tak pri ocnom zube,teploty nemal,ale hnacky,tyzden v kuse,ani jest vela nechce,som bola hotova,tiez len chodil,sknucal :(
drzim prstecky :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pia Júl 31, 2009 2:47 pm

to,že pri staršom som ani nevedela,že mu idú zúbky,tak som s týmto ani nerátala.ten mal teploty a hnačky len pri očných ,a tie vždy prespal.al toto je na cvokára.v kuse plače,nič nie je dobré.teraz po plači zaspal,aj to len na chvíľu/počítam/ a také dobré dieťa to bolo.režim bude mať celý rozhádzaný.
už som si pozrela tie stránky a tá triaška,je tam tiež spomínaná.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sisu22 » Pia Júl 31, 2009 8:26 pm

mariana74 píše:to,že pri staršom som ani nevedela,že mu idú zúbky,tak som s týmto ani nerátala.ten mal teploty a hnačky len pri očných ,a tie vždy prespal.al toto je na cvokára.v kuse plače,nič nie je dobré.teraz po plači zaspal,aj to len na chvíľu/počítam/ a také dobré dieťa to bolo.režim bude mať celý rozhádzaný.
už som si pozrela tie stránky a tá triaška,je tam tiež spomínaná.


ved do toho rezimu zase pridete,neboj nic. Skus ma dasna potierat citronom,alebo trochou alpy,nech neni taky nervozny.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pia Júl 31, 2009 9:12 pm

v lekárni mi dali taký gel,ale ani dotknúť,tak mu potieram hryzátko.je zaujímavé,že mu idú vrchné,jeden je už von a druhý každú chvíľu.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od sisu22 » Pia Júl 31, 2009 9:24 pm

mariana74 píše:v lekárni mi dali taký gel,ale ani dotknúť,tak mu potieram hryzátko.je zaujímavé,že mu idú vrchné,jeden je už von a druhý každú chvíľu.


u nas tie gely nezaberali...ja som mu to tym citronom aj "nasilu"....ved chvilu vydrzi :) a potom sa mu to upokojilo...malemu to tiez islo po jednom,ale az na tie ocne,sme nejake vacsi problem nemali..uf,nastiastie :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 4085
Registrovaný: Uto Máj 13, 2008 12:00 am

od 11zdenka11 » Pia Júl 31, 2009 9:31 pm

jak som ja pisala do 14 mesiacoch nic a potom sa to rozbehlo tak ze do dvoch mesicov mala 16 zubov
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 209
Registrovaný: Pon Mar 17, 2008 1:00 am

od mariana74 » Pia Júl 31, 2009 9:34 pm

vyskúšame,už hocičo,len nech to zaberie.lebo som zrelá na prášky.
veď aj ja si pamätám,že pri prvom dieťati to bolo ako nič von až na očné.a teraz,hrúza.to asi preto,že prvé dieťa som mal zlé a toto bolo doposiaľ zlatíčko./inak ,bývalý už dal pokoj-z inej diskusie/
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť