Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - zapal obliciek

zapal obliciek

od timimisi » Uto Máj 19, 2009 1:09 pm

ahojte,prosim vas nemate s touto diagnozou skusenosti? Moja 13mesacna dcerka ju prekonala uz dva razy a to ani nie mesiac po sebe :( Nepoznate nieco ako tomu predist? Uz som naozaj zufala a z nervamy na dne,za kazdu radu alebo skusenost budem vdacna :oops:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Pia Júl 25, 2008 12:00 am

od natusa » Str Máj 20, 2009 7:51 am

my sa s tymto problemom pasujeme uz od dvoch mesiacou.vtedy maly dostal zapal obliciek ten mu bol v nemocnici prelieceny este sme sa doliecovali doma .ale maly bude mat na buduci tyzden rocik zapal uz nema ale vysledky ma stale zle.v piatich mesiacoch sme zacali chodit bilinkarke do trnavy a ta mu veeeelmi pomohla.za dva tyzdne mal vysledky uplne super nasa doktorka povedala ze ju bude tiez odporucat ze sa s takym niecim este nestretla.ale moc nosime na kontroly dalej a asi pred mesiacom mu tam zistili zase bacila.tak sme nabehli zase bilinkarke a ta nam povedala(ona je vlastne tiez doktorka ale presla na bazu cinskej mediciny)ze tieto deticky maju oslabeny imunit .system a ze toho bacila sa zbavil a musel ho dostat nanovo.zase sme na cajickoch od nej ale je to vzdy lepsie ako antibiotika a povedala ze ked ho dopije()ma asi na mesiec)ze mu da nieco na podporu imunity.neviem odkial ste ale ta pani nam vazne pomohla tak by ste to mohla skusit.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od timimisi » Str Máj 20, 2009 10:49 am

A vy ste ho ako dostali? Mi zo stolice bacil jej presiel mocovou rurou.Dostala vysoke horucky a isli sme do nemocnice kde jej nasadili atb cez zilu hadickou d o hlavicky,a ked teploty ustupili dostala atb sirupovou formou a mohli sme ist domou a o tyzden po douzivany atb na kontrolu mocu,krvy,a rengen obliciek.Vsetky vysledky mala dobre a po troch tyzdnoch sa jej to vratilo a zasa sme absolvovali vsetko od zaciatku,Do nedele ma atb a v pondelok mame ist na kontrolu rengen bol v poriadku nic jej na oblickach nenasli nastastie ale strasne sa bojim nechcem aby sa to uz opakovalo,mala si vytrpela viac nez dost.Mi sme s Lipt.Mikulasa a tiez mame oslabenu imunitu tak ideme prvy krat v stredu na alergo. A vasa decka dr vam nic nepovedala ze pijete ten caj od bilinkarky?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Pia Júl 25, 2008 12:00 am

od nanaaa » Str Máj 20, 2009 11:28 am

Ahoj, aj my sme v piatich mesiacoch prekonali zápal obličiek.Boli sme týždeň na Kramároch na ATB, potom sme ich doma brali ešte 2 týždne a mesiac Biseptol.Strašné obdobie.Malý to mal tiež zo stolice.Pravidelne chodíme na sono obličiek aj na moč.Zatiaľ všetko v poriadku.Lekárka nám povedala, že predísť sa tomu dá len ťažko.Ja ho odvtedy stále prebaľujem jak sprostá.Ale v podstate to s tým prebaľovaním nemá nič spoločné.My sme to dostali pravdepodobne z Beby, tak povedala lekárka.Kto to už raz prekonal, má veľkú šancu, že sa to zase vráti.Budúci týždeň som nás objednala do BA, jednej veľmi známej homeopatke, na prehliadku, vraj veľmi dobre dokáže indikovať homeopatiká na podporu imunity.Ja síce homeopatii moc neverím, ale za skúšku nič nedám/teda dám, 50 EUR vstupná prehliadku/, ale keby to pomohlo, paňazí mi ľúto nebude.Poradiť som ti síce neporadila, ale chcem ťa aspoň podporiť a povzbudiť.Držte sa.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od timimisi » Str Máj 20, 2009 12:07 pm

ahoj, a co je to ten biseptol? comu pomaha? preco nam ho nikto nepredpisal :shock: Aj mi mame bebu od narodenia,moja starsia dcerka mala sunar a vobec nebyva tak casto chora ako miska a pritom timka chodi uz do skolky ze by to bola naozaj pravda stou bebou? :roll:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Pia Júl 25, 2008 12:00 am

od natusa » Str Máj 20, 2009 1:54 pm

nanaaa píše:Ahoj, aj my sme v piatich mesiacoch prekonali zápal obličiek.Boli sme týždeň na Kramároch na ATB, potom sme ich doma brali ešte 2 týždne a mesiac Biseptol.Strašné obdobie.Malý to mal tiež zo stolice.Pravidelne chodíme na sono obličiek aj na moč.Zatiaľ všetko v poriadku.Lekárka nám povedala, že predísť sa tomu dá len ťažko.Ja ho odvtedy stále prebaľujem jak sprostá.Ale v podstate to s tým prebaľovaním nemá nič spoločné.My sme to dostali pravdepodobne z Beby, tak povedala lekárka.Kto to už raz prekonal, má veľkú šancu, že sa to zase vráti.Budúci týždeň som nás objednala do BA, jednej veľmi známej homeopatke, na prehliadku, vraj veľmi dobre dokáže indikovať homeopatiká na podporu imunity.Ja síce homeopatii moc neverím, ale za skúšku nič nedám/teda dám, 50 EUR vstupná prehliadku/, ale keby to pomohlo, paňazí mi ľúto nebude.Poradiť som ti síce neporadila, ale chcem ťa aspoň podporiť a povzbudiť.Držte sa.



to je velmi vela ,ja som takymto veciam tiez neverila ale pomohlo nam to a nas ten cajik stal nejakych 5€.asi aj preto som jej verila lebo si myslim ze na takychto veciach sa velmi vela zaraba a niekedy to za to ani nestoji lebo to nepomoze.naslo mi o peniaze to nejde v takomto pripade nikomu ale prave preto ma tato pani dostala.je lekarka uplne jednoducha osoba a hlavne vas pocuva az potom miesa cajik
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Str Máj 20, 2009 1:59 pm

timimisi píše:A vy ste ho ako dostali? Mi zo stolice bacil jej presiel mocovou rurou.Dostala vysoke horucky a isli sme do nemocnice kde jej nasadili atb cez zilu hadickou d o hlavicky,a ked teploty ustupili dostala atb sirupovou formou a mohli sme ist domou a o tyzden po douzivany atb na kontrolu mocu,krvy,a rengen obliciek.Vsetky vysledky mala dobre a po troch tyzdnoch sa jej to vratilo a zasa sme absolvovali vsetko od zaciatku,Do nedele ma atb a v pondelok mame ist na kontrolu rengen bol v poriadku nic jej na oblickach nenasli nastastie ale strasne sa bojim nechcem aby sa to uz opakovalo,mala si vytrpela viac nez dost.Mi sme s Lipt.Mikulasa a tiez mame oslabenu imunitu tak ideme prvy krat v stredu na alergo. A vasa decka dr vam nic nepovedala ze pijete ten caj od bilinkarky?



ja ani neviem ako sme to dostali tiez mali dostal vysoke teploty a nato ze bol taky malinky nas hned brali do nemocnice a tam mu zistili s krvy zapal a potom zistili ze to je zapal obliciek.nic konkretne nam ani nepovedali maly bol na infuskach injekciach.chudatko.ale nam ta bylinkarka veeelmi pomohla ani som tam nemusela ist s nim len som jej popisala co mu bolo a ona hned vedela o co ide aj aky ma bacil.myslim ze to bol bacil Ecoli
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od natusa » Str Máj 20, 2009 2:01 pm

nanaaa píše:Ahoj, aj my sme v piatich mesiacoch prekonali zápal obličiek.Boli sme týždeň na Kramároch na ATB, potom sme ich doma brali ešte 2 týždne a mesiac Biseptol.Strašné obdobie.Malý to mal tiež zo stolice.Pravidelne chodíme na sono obličiek aj na moč.Zatiaľ všetko v poriadku.Lekárka nám povedala, že predísť sa tomu dá len ťažko.Ja ho odvtedy stále prebaľujem jak sprostá.Ale v podstate to s tým prebaľovaním nemá nič spoločné.My sme to dostali pravdepodobne z Beby, tak povedala lekárka.Kto to už raz prekonal, má veľkú šancu, že sa to zase vráti.Budúci týždeň som nás objednala do BA, jednej veľmi známej homeopatke, na prehliadku, vraj veľmi dobre dokáže indikovať homeopatiká na podporu imunity.Ja síce homeopatii moc neverím, ale za skúšku nič nedám/teda dám, 50 EUR vstupná prehliadku/, ale keby to pomohlo, paňazí mi ľúto nebude.Poradiť som ti síce neporadila, ale chcem ťa aspoň podporiť a povzbudiť.Držte sa.



nanaaa a kto ta posiela na sono obliciek?mi tiez nosime stale moc ale aj ked mal zle vysledky nefrologicka nic moc nerobila
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od nanaaa » Str Máj 20, 2009 8:30 pm

natusa píše:
nanaaa píše:Ahoj, aj my sme v piatich mesiacoch prekonali zápal obličiek.Boli sme týždeň na Kramároch na ATB, potom sme ich doma brali ešte 2 týždne a mesiac Biseptol.Strašné obdobie.Malý to mal tiež zo stolice.Pravidelne chodíme na sono obličiek aj na moč.Zatiaľ všetko v poriadku.Lekárka nám povedala, že predísť sa tomu dá len ťažko.Ja ho odvtedy stále prebaľujem jak sprostá.Ale v podstate to s tým prebaľovaním nemá nič spoločné.My sme to dostali pravdepodobne z Beby, tak povedala lekárka.Kto to už raz prekonal, má veľkú šancu, že sa to zase vráti.Budúci týždeň som nás objednala do BA, jednej veľmi známej homeopatke, na prehliadku, vraj veľmi dobre dokáže indikovať homeopatiká na podporu imunity.Ja síce homeopatii moc neverím, ale za skúšku nič nedám/teda dám, 50 EUR vstupná prehliadku/, ale keby to pomohlo, paňazí mi ľúto nebude.Poradiť som ti síce neporadila, ale chcem ťa aspoň podporiť a povzbudiť.Držte sa.



nanaaa a kto ta posiela na sono obliciek?mi tiez nosime stale moc ale aj ked mal zle vysledky nefrologicka nic moc nerobila


Natuš, priznám sa, že po známosti.Ak chceš viac info, napíš mi IP.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od timimisi » Str Máj 20, 2009 9:08 pm

nas pozreli cez sono este v nemocnici a povedali ze budeme tam sledovany kazdeho pol roka,ja si myslim ze to by mali automaticky urobit ten ultrazvuk po takom zapale
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Pia Júl 25, 2008 12:00 am

od natusa » Ned Máj 24, 2009 7:35 am

nanaaa píše:
natusa píše:
nanaaa píše:Ahoj, aj my sme v piatich mesiacoch prekonali zápal obličiek.Boli sme týždeň na Kramároch na ATB, potom sme ich doma brali ešte 2 týždne a mesiac Biseptol.Strašné obdobie.Malý to mal tiež zo stolice.Pravidelne chodíme na sono obličiek aj na moč.Zatiaľ všetko v poriadku.Lekárka nám povedala, že predísť sa tomu dá len ťažko.Ja ho odvtedy stále prebaľujem jak sprostá.Ale v podstate to s tým prebaľovaním nemá nič spoločné.My sme to dostali pravdepodobne z Beby, tak povedala lekárka.Kto to už raz prekonal, má veľkú šancu, že sa to zase vráti.Budúci týždeň som nás objednala do BA, jednej veľmi známej homeopatke, na prehliadku, vraj veľmi dobre dokáže indikovať homeopatiká na podporu imunity.Ja síce homeopatii moc neverím, ale za skúšku nič nedám/teda dám, 50 EUR vstupná prehliadku/, ale keby to pomohlo, paňazí mi ľúto nebude.Poradiť som ti síce neporadila, ale chcem ťa aspoň podporiť a povzbudiť.Držte sa.



nanaaa a kto ta posiela na sono obliciek?mi tiez nosime stale moc ale aj ked mal zle vysledky nefrologicka nic moc nerobila


Natuš, priznám sa, že po známosti.Ak chceš viac info, napíš mi IP.




no toto :roll: ja znamosti nemam ale prave sme vymenili nefrologicku.od stredy zapiname chodit do Trnavy tam som zvedava co bude.doteraz sme chodili do piestan ale zda sa mi ze ani nevedela kto je marod,ved sa na maleho za tie mesiace co sme tam chodili ani nepozrela a moc sme si na vysetrenie tiez nosili sami.dufam len ze to bude o inom a budem sa pytat aj na to sono lebo to mu este nikto nerobil odkedy sa narodil.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od nanaaa » Ned Máj 24, 2009 8:59 pm

Budem držať palce,aby to bolo v tej Trnave lepšie.My chodíme do BA na Kramáre.Doktorka je veľmi milá,určite by ťa zbrala,stačilo by zavolať.Tak ak by si nebola v Trnave spokojná, napíš,dám ti jej číslo.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 489
Registrovaný: Štv Sep 04, 2008 10:45 am

od natusa » Pon Máj 25, 2009 6:35 am

nanaaa píše:Budem držať palce,aby to bolo v tej Trnave lepšie.My chodíme do BA na Kramáre.Doktorka je veľmi milá,určite by ťa zbrala,stačilo by zavolať.Tak ak by si nebola v Trnave spokojná, napíš,dám ti jej číslo.


dakujeeeem,uvidime ako bude.dam urcite vediet ideme tam v stredu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od timimisi » Pon Máj 25, 2009 10:13 am

Dievcata a neskusali ste to s homeopatikami? Nasa decka dr stym pracuje a povedala ze ma stym len pozitivne skusenosti aj na tento zapal obliciek,tak ho vyskusam ved zato nic nedam.Vy stym nemate ziadne skusenosti?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Pia Júl 25, 2008 12:00 am

od natusa » Pon Máj 25, 2009 4:18 pm

timimisi píše:Dievcata a neskusali ste to s homeopatikami? Nasa decka dr stym pracuje a povedala ze ma stym len pozitivne skusenosti aj na tento zapal obliciek,tak ho vyskusam ved zato nic nedam.Vy stym nemate ziadne skusenosti?



s tymto skusenosti nemam,zatial sme nemali vaznejsi zdravotny problem a ked nemusim ...ale maly pije tie caje na baze cinskej mediciny a to mu fakt pomohlo.len toho bacila dostal znova.ta liecitelka nam aj povedala ze bude na to nachylnejsi ale rocne dieta sa neda ustrazit ,aby si nepchal prsty do ust a vsetko nechytal.

a bingo dnes som bola u nasej obvodnej a poslala nas po mojej ziadosti na sono obliciek.ale objednali nas tam az na 3.7.to sa cudujem lebo dovteedy by mohli traja umret to je cele nase zdravotnictvo:(ani by ma nenapadlo ze sa mam dochtorky pytat ci by sme nemali ist ja som cakala ze ked bude treba ze nas posle a ona aspom tak sa mi to teraz zda asi cakala kedy zacne tato diskusia a kedy ju to o poziadam:)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť