Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Detské choroby - Zápal priedušiek-POMOOOOOOOC:((((

Zápal priedušiek-POMOOOOOOOC:((((

od Misiacik81 » Štv Máj 21, 2009 10:02 pm

Maminky,prosím Vás poradte mi nejaký babský recept na priedušky.Malinká(19mes.)ho má od narodenia skoro každý mesiac.Minulý mesiac sme sním skončili v nemocnici a horúčky 39,5C :cry: :cry: :cry: Berie aj ventolin na roztiahnutie plúc,ale tento krát sa mi zdá že prestal zaberať.Som stoho zúfala-kiežby som to mala radšej ja ako sa každú noc pozerať nato ako nemôže dýchať :cry: :cry: :cry: Skúste sa prosím popýtať Vašich maminiek či nevedia čo nato pomáha,budem Vám veľmi vdačná za každú radu.Michaela
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od claudes » Štv Máj 21, 2009 11:49 pm

ahoj! v prvom rade s tebou sucitim, viem aké je to sediet bezradne, ze malej nevies ako pomoct a cakat na zlepsenie stavu...my sme tym presli od minulého novembra do aprila trikrát za sebou...nás maly v novembri mal 1rocik...dovtedy sme boli vpohodicke,sem tam bol zachripnuty ale to bolo vsetko, ziadne horucky ci kasel, hovorim dovtedy...treba povedat, ze som pocas tehotenstva okrem "predpisanych" vitaminov som uzivala bioaktivne doplnky stravy (nechcem urobit reklamu ziadnej firmy, ak budes zvedavá tak ti napisem aj meno firmy ci doplnkov do IP) na posilnenie mojej imunity, tym pádom aj drobcekovi...vzdy som bola náchylná a kedze pracuejm medzi detmi, tak som od nich stále nieco chytila... pocas dojcenia (8-9mes)som uzivala dalej tieto chutné pripravky, sice nie kazdy den, lebo som na to sem tam aj zabudla :oops: prestala som ich uzivat okolo jula-augusta...dovtedy sme s imunitou nemali ziadne problémy a v novembri chytil nieco od babky, po viac ako tyzdni sme sa dostali do nemocnice s laryngitidou, lebo ATB nezabrali a doktor uz mal podozrenie na zápal pluc, nastastie sme to nedostali...odvtedy nám lekári odporucali vselijeké multivitaminy, probiotiká aj infants dophillus, ale po mesiaci sa nám laryngityda vzdy vrátila-to 3x, bola som zufalá, maly mal uz od tych ATB velmi znizenu imunitu, ked som sa rozhodla vynechat tie syntetické multivitaminy a vrátila som spat k povodnym bioaktivnym dopln. pred velkou nocou som si obejdnala jedno balenie aj z jedného produktu, aj z druhého a maly toto uziva s mlieckom alebo s cajikom odvtedy...pomohli-klopi-klop!!! inác ja nemám iny recept okrem tych doplnkov stravy, ale drzim ti palce aby sem prispievali mamicky s dalsimi "receptmi"...kym nazabudnem, na webe mamaaja v diskusiách nájdes takuto tému, urcite som tam tuto tému citala este pred niekolkymi mesiacmi(teplé a studené obaly, ranny cerstvy vzduch v zime, vtedy i aj cez den atd-precitaj si to, mozno vám pomozu) ..PS: neviem ci vy to nemáte z tych ATB tiez oslabenu imunitu, organizmus...a na nete som citala takuto chrakteristiku ventolinu(pisala si, ze to pouzivate uz dlhsiu dobu, tak mozno máte tie vedlajsie ucinky, ja neviem-doktori maju urcite svoje dvôvody na to, aby vám to predpisali aj nadalej):Zriedka boli hlásené alergické reakcie vrátane angioedému, žihľavky, kŕče svalstva priedušiek (bronchospazmu), nízkeho tlaku (hypotenzie) ... Zvýšené užívanie b2-agonistov môže byť príznakom zhoršujúceho sa stavu astmy. ... Klinická účinnosť nebulizovaného salbutamolu u detí mladších ako 18 mesiacov je neistá. Kvôli možnému výskytu prechodnej hypoxémie treba myslieť na doplnkovú liečbu kyslíkom. ...mozes sa opytat odbornika cez net, co na to povie skuseny clovek, nie laik ako ja, mozno som ti pomohla...drzim vám palce, aby ste sa cim skor uzdravili :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Jan 10, 2008 1:00 am

od Misiacik81 » Pia Máj 22, 2009 7:59 am

Ahoj Claudes,dakujem pekne za pochopenie.Ak budeš taká dobrá pošli mi názov firmy a aj tých tabletiek.Ideme dnes na kontrolu k pani primárke na oddelenie kde sme ležali tak uvidím čo mi povie.Testy na imunitu jej chcem dať spraviť...ale najprv musím zmeniť alergologičku a to hned :twisted: :twisted: :twisted:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od dannii » Pia Máj 22, 2009 12:02 pm

ahoj Misiacik,ja som trpela na zapal priedusiek od narodenia,Ventolin velice dobre poznam.mama sa snazila ako mohla,ale je to choroba,ktora je zakerna,treba bojovat.skus si vybavyt liecienie,stary smokovec a Stos su na to najlepsie,budes s babatkom tam,mne to vzdy velmi pomohlo,kolkokrat ma viezli pod kyslikom do nemocnice,no proste,bol to horor,aj ja si pamatam z detstva hlavne tabletky a sanitku.ale jedno ti poviem,urcite z toho drobcek vyrastie,ale skus tie liecenia :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 3402
Registrovaný: Ned Jan 13, 2008 1:00 am

od Misiacik81 » Štv Máj 28, 2009 2:25 pm

Ahoj Danii,dakujem si mooooc zlatunká skúsim.Musím niečo poriešiť od piatka sme boli dodnes v nemocnici a pridali nám další sprey :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od ubinka1062 » Sob Aug 08, 2009 11:11 pm

Moje zalté aj my sme si tým prešli. S tým rozdielom, že nám to začalo zápalom pluc. Nepomáhalo nič- atb, probiotiká, multivitamíny.... Až nám alergologočka prodpísala Rybomunil a ten spoločne s jazvečím sadlom bola tá správna kombinácia- inak boli sme 4 susedy s tým istým problémom a každej zabralo niečo iné... takže spolahlivý recept neexistuje- jednej čaj z lubovníka bodkovaného,. druhá sa odstahovala a je pokoj, tretí vyrástol, tiež má pokoj. a my sme zatial už rok Ok. Ale viem čo to je ležat v posteli a počuvat či dieta dýcha alebo celú noc zastavovat kašel, no je to tažké obdobie
Skús zmenit prostredie, alebo to sadlo, je výborné
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 7:54 pm

od Misiacik81 » Ned Aug 09, 2009 10:24 am

Ahoj Ubinka,ja radšej skúsim to sadlo,stým prostredím to u nás výhra nieje,dosť často pendlujeme medzi BA a TO.Skoro pokaždé si odtiaľ malá prinesie nádchu,tak ked nemusím radšej ju zo sebou neberiem iba k lekárom.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od ubinka1062 » Ned Aug 09, 2009 11:24 am

No vieš čo ma ešte napadlo? Nám doktorka odporučila zvlhčovat vzduch a to bolo ešte horšie malý chrípal jak o dušu. Nám asi najviac zabralo, to že sme ho normálne ochladzovali- na noc som mu obliekla pyžamko a nechala vetrat ventilačku. Asi ešte dva krát z toho mal priedušky a pokoj :-D Potom viem že používaju tie solné sviečky, aj tú sme mali, skúšajú aj solné jaskyne, tam sme neboli, ale určite to skúsime. A cestujú k moru.... A hlavne to sadlo, každý večer na priedušky obklady aj pol roka v kuse, len s malými prestávkami :-D POMOHLO!!!!! Naozaj len si osvedč či je naozaj jazvečie- pri izbovej teplote je to olej, inak je mliečne biele. DRŽÍM PALCE :-D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 7:54 pm

od Misiacik81 » Ned Aug 09, 2009 12:25 pm

Môžeš mi prosím ťa ešte poradiť,kde dostať kúpiť tú masť?Dakujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 226
Registrovaný: Uto Júl 15, 2008 12:00 am
Bydlisko: Topolčany

od ubinka1062 » Ned Aug 09, 2009 12:48 pm

Moje zlaté skús internet, ja som si dala inzerát, že kúpim jazvečie sadlo. A asi po pol roku sa mi ozval pán zo Zlína. Musela som si pre nu íst. Ale naozaj sa oplatilo. Odkial si? A kolko ma malinké. Ked tak skús na mail lubinka1062@azet.sk, možno ti nejako pomožem. Uistit ta môžem len v tom, že z toho určite vyrastie, ak sa bude liečit. Zvyčajne to trvá tak do 2-3 rokov. A tiež skús zmenit alergologičku.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Pon Feb 02, 2009 7:54 pm


cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť