Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - zuby

zuby

od inguli » Štv Máj 20, 2010 9:47 pm

Ahojte babenky ma niekto z vas uz korunky na zuboch?ci keramicke ci kovokeramicke...ake mate skusenosti?ja som od malicka veeela presedela u zubaroch jeden horsi ako druhy city niekde v z..u/s prepacenim/ a ja som dospela k tomu ze ked som sa uz sama rozhodovala o tom ci pojdem k zubarovi ci nie tak som si vybrala nie...neviem vam opisat ten strach co som citila ..radsej viac tazkych porodov/2 som mala/ako k zubarovi...
az donedavna som takto rozmyslala...az taky strach som mala ze som nesla ani teraz v poslednom tehotenstve pre peciatku :oops: plus som sa dozvedela ze moj zubar siel na dochodku ktory mi pred 15rokmy dal korunky /obycajne no vtedy asi vyber nebol neviem/a miesto neho sa tam objavila zubarka od ktorej som mala v detstve ako 14 rocna zimomriavky...tak som tam viac nesla...
a teraz nedavno synovi sli tahat jeden zub tak som ho odprevadila a ostala som milo prekvapena zastupovala tam u detskej zubarky ina drka a citila som ze tato drka ma u mna sancu ako som sledovala co robi zo synom /on sa vobec nebal /...no tahanie som nevydrzala vnutri so synom :oops: kedze mi prislo az zle ked som sa do toho vcitila /vedela som co to je co preziva syn/a tak kedze som zbledla :roll: ma poslala drka von ...pekne nie?isla som podporit syna a zlyhala som tak asi chapete ako som bola natom ked som musela vkrocit do zub.ambulancie
syn je statocny zvladol to bez omna a dobre pozna moj pribeh
aby som to skratila ta drka otvorila tu u nas ordinaciu sice nespolupracuje s poistovnamy tak trochu drahsia ale uz treti tyzden k nej chodim kazy mi spravuje 4 zuby naraz a chodim tam uplne v pohode...poprvy krat v zivote bez strachu ...
je to uzasny clovek ...dnes tam u nej bol prvy krat moj manzel a ostal miiilo prekvapeny a uz ma chape preco uz necitim strach preco je ona ina ako ostatne dr.
je ustretova dokonca sme sa dohodli som jej povedala tolko a tolko mam na zuby viac nie a spravila mi este predtym cennik na vsetky zuby kolko ma vyjdu a tak...ozaj super komunikacia.. list na mail ze ako sa mam...
viem teraz este ma malo pacientov ma cas..no pre mna je to znamena po takych zlych skusenostiach aj tak vela...
konecne nemam strach a neprezivam bolest a budem mat pekne zuby...
len ma zaujima ci ma niektora z vas podobne skusenosti ci zle ci dobre a teda ci ma niektora z vas korunky na zuboch...teraz mam docasne korunky musela mi aj tahat tak rana sa musi zahojit...zub sa mi zlomil na kusky tak mam dost velku ranu..
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Máj 20, 2010 10:00 pm

chvílu som lúštila,že kto to je "drka" :lol: :lol: :lol:
Ja som zase vždy zubárov "mohla" :wink: dokonca som išla radšej tam ako do školy..xixi a tak mi v puberte zbytočne vytiahla dva zuby,ktoré mi neskor v dospelosti chýbali :cry: -no koza :wink:
Ale po pôrode som si dala porobiť celú pusu-vymenila amalgán i na stoličkách a dva chýbajúce nahradili mostíky--a mám konečne pokoj a pekné zuby..aj ked nejaké tie desiatky tisíc to vyšlo :roll: ved len jeden mostík kvôli jedinému chýbajúcemu zubu 10000sk..brrr ale som "fešanda" :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Máj 20, 2010 10:04 pm

Janka81 píše:chvílu som lúštila,že kto to je "drka" :lol: :lol: :lol:
Ja som zase vždy zubárov "mohla" :wink: dokonca som išla radšej tam ako do školy..xixi a tak mi v puberte zbytočne vytiahla dva zuby,ktoré mi neskor v dospelosti chýbali :cry: -no koza :wink:
Ale po pôrode som si dala porobiť celú pusu-vymenila amalgán i na stoličkách a dva chýbajúce nahradili mostíky--a mám konečne pokoj a pekné zuby..aj ked nejaké tie desiatky tisíc to vyšlo :roll: ved len jeden mostík kvôli jedinému chýbajúcemu zubu 10000sk..brrr ale som "fešanda" :lol: :lol:


ano mna tiez tolko vyjdu tiez mi doktorka robi vsetky uplne...a vzadu potrebujem aj ja mostik dva chybajuce zuby mam tam...ten mostik ta kolko vysiel?ak vies a mozes :wink:
ja som aj kojila do februara az tak som skorej aj tak nemohla...no ozaj tato dr-ka prisla vcas ako na zavolanou
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Máj 20, 2010 10:07 pm

inguli píše:
Janka81 píše:chvílu som lúštila,že kto to je "drka" :lol: :lol: :lol:
Ja som zase vždy zubárov "mohla" :wink: dokonca som išla radšej tam ako do školy..xixi a tak mi v puberte zbytočne vytiahla dva zuby,ktoré mi neskor v dospelosti chýbali :cry: -no koza :wink:
Ale po pôrode som si dala porobiť celú pusu-vymenila amalgán i na stoličkách a dva chýbajúce nahradili mostíky--a mám konečne pokoj a pekné zuby..aj ked nejaké tie desiatky tisíc to vyšlo :roll: ved len jeden mostík kvôli jedinému chýbajúcemu zubu 10000sk..brrr ale som "fešanda" :lol: :lol:


ano mna tiez tolko vyjdu tiez mi doktorka robi vsetky uplne...a vzadu potrebujem aj ja mostik dva chybajuce zuby mam tam...ten mostik ta kolko vysiel?ak vies a mozes :wink:


inguli,ako som písala..jeden mostík 10000,-Sk--spolu ma vyšli zuby asi 36000,- :roll: :roll: :roll: 2xmostík a biele výplne :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Máj 20, 2010 10:10 pm

Janka81 píše:
inguli píše:
Janka81 píše:chvílu som lúštila,že kto to je "drka" :lol: :lol: :lol:
Ja som zase vždy zubárov "mohla" :wink: dokonca som išla radšej tam ako do školy..xixi a tak mi v puberte zbytočne vytiahla dva zuby,ktoré mi neskor v dospelosti chýbali :cry: -no koza :wink:
Ale po pôrode som si dala porobiť celú pusu-vymenila amalgán i na stoličkách a dva chýbajúce nahradili mostíky--a mám konečne pokoj a pekné zuby..aj ked nejaké tie desiatky tisíc to vyšlo :roll: ved len jeden mostík kvôli jedinému chýbajúcemu zubu 10000sk..brrr ale som "fešanda" :lol: :lol:


ano mna tiez tolko vyjdu tiez mi doktorka robi vsetky uplne...a vzadu potrebujem aj ja mostik dva chybajuce zuby mam tam...ten mostik ta kolko vysiel?ak vies a mozes :wink:


inguli,ako som písala..jeden mostík 10000,-Sk--spolu ma vyšli zuby asi 36000,- :roll: :roll: :roll: 2xmostík a biele výplne :lol:


jaaaj pardon som slepa alebo skor unavena uz :roll: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Máj 20, 2010 10:11 pm

To mám takú drahšiu ambulanciu,tiež tam poisťovna moc neprepláca :cry: Ale inde robia aj lacnejšie tie mostíky..ved uvidíš..niekomu spravili aj za 3 tis.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Máj 20, 2010 10:12 pm

je to nenormalne tie ceny ze?
no mna budu stat viac ja si tiez menim aj amalgany na biele spodok uz mam skoro hotovy ale ja som mala aj vacsi "bordel"tam :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od inguli » Štv Máj 20, 2010 10:13 pm

Janka81 píše:To mám takú drahšiu ambulanciu,tiež tam poisťovna moc neprepláca :cry: Ale inde robia aj lacnejšie tie mostíky..ved uvidíš..niekomu spravili aj za 3 tis.
ja potrebujem 9 koruniek a tie stoja jedny /porcelanove /od 120 eur
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Máj 20, 2010 10:15 pm

inguli píše:je to nenormalne tie ceny ze?
no mna budu stat viac ja si tiez menim aj amalgany na biele spodok uz mam skoro hotovy ale ja som mala aj vacsi "bordel"tam :wink: :lol:


Tak ja som mala tiež dlhú pauzu u zubárov..až niekedy v 2005 som tam znova šla po rokoch,ked už aj malý podrástol a mala som čas :wink: A aj dosť dlho som tam chodila--bolo čo robiť,neboj :lol: :lol: ale teraz mi už môže aj arabský šejk jahodu do úsť dávať..haha
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Máj 20, 2010 10:16 pm

Janka81 píše:
inguli píše:je to nenormalne tie ceny ze?
no mna budu stat viac ja si tiez menim aj amalgany na biele spodok uz mam skoro hotovy ale ja som mala aj vacsi "bordel"tam :wink: :lol:


Tak ja som mala tiež dlhú pauzu u zubárov..až niekedy v 2005 som tam znova šla po rokoch,ked už aj malý podrástol a mala som čas :wink: A aj dosť dlho som tam chodila--bolo čo robiť,neboj :lol: :lol: ale teraz mi už môže aj arabský šejk jahodu do úsť dávať..haha

:lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Máj 20, 2010 10:19 pm

inguli píše:
Janka81 píše:To mám takú drahšiu ambulanciu,tiež tam poisťovna moc neprepláca :cry: Ale inde robia aj lacnejšie tie mostíky..ved uvidíš..niekomu spravili aj za 3 tis.
ja potrebujem 9 koruniek a tie stoja jedny /porcelanove /od 120 eur



no pekne..začni rýchlo viac predávať na BB :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od inguli » Štv Máj 20, 2010 10:24 pm

snazim sa :)))tak sme na tom ze tie mostiky zatial nebudu kvoli peniazkom a ked uz budem mat pracu po materskej ak busdem mat...dufam a takisto aj manzel tak pomaly zasa pokracujem
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2132
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 9:56 pm

od Janka81 » Štv Máj 20, 2010 10:27 pm

inguli píše:snazim sa :)))tak sme na tom ze tie mostiky zatial nebudu kvoli peniazkom a ked uz budem mat pracu po materskej ak busdem mat...dufam a takisto aj manzel tak pomaly zasa pokracujem


Ved aj mne to trvalo asi rok a pol.. :lol: ale budeš to mať pekné a zdravé a to je super :lol: idem off..pápa
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

od Ljublju » Pia Máj 21, 2010 1:06 pm

to naco sa v ustach robia tie mostiky?Vzdy som si myslela,ze to len babkam koli prichyteniu umelacov,alebo sa mylim?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 491
Registrovaný: Pon Sep 22, 2008 9:12 pm

od Janka81 » Pia Máj 21, 2010 1:26 pm

Ljublju píše:to naco sa v ustach robia tie mostiky?Vzdy som si myslela,ze to len babkam koli prichyteniu umelacov,alebo sa mylim?


:lol: To ked Ti niekde chýba celý zub a chceš ho tam znova mať..môžu Ti ho "nastreliť" ,alebo Ti musia obrúsiť okolo zubu tie dva po stranách a vyrobia naraz 3 umelé zuby v celku a to potom nasadia na tie dva krajné obrúsené :wink: a zrazu máš aj nový zub namiesto toho vytrhnutého :lol: :lol:
Mne tak chýbala 4-ka hore a ked som sa viac usmiala,bolo to vidieť-takže mi museli 3-ku a 5-ku zbrúsiť a na to nasadili ten mostík..čiže to premostili :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2810
Registrovaný: Uto Máj 27, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť