Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Lekári a zdravie - Zvýsena funkcia stitnej zlazy-hypertyreoza

Zvýsena funkcia stitnej zlazy-hypertyreoza

od kriskovalud » Str Aug 03, 2011 10:20 pm

Ahojte mamicky kedze som bola velmi unavena boleli na nohy busilo mi srdce a unavila som sa pri klasickej chodzi zasla som za lekarkou a urobila mi ko kde mi nabehla stitna zlaza aj napriek tomu ze som sestricka a viem co to znamena ma niekto osobnu skusenost s liekmi alebo s operaciou???
Dakujem za odpovede :wink:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sandras » Štv Aug 04, 2011 10:10 am

moj manžel to mal ... príznaky ako ty, dýchavičnosť, sotva chodil, potil sa, bušenie srdca, stále mu bolo teplo, vysoký tlak, strašne schudol ... lekári ho liečili na niečo uplne iné, až ked sa mi doma zosypal tak ho vzali do nemocnice, kde mu diagnostikovali zvýšenú funkciu štítnej žlazy

on bol rok na liekoch, potom mu odporučili operáciu, bol v Banskej Bystrici na oddelení OMICHE a od vybratia berie 1 tabletku denne a cíti sa dobre
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Sob Aug 06, 2011 3:02 pm

Ahoj, mne v marci vyoperovali štítnu žľazu, mala som síce opačnú funkciu-hypotyr. -zníženú funkciu, ale mala som problémy... operácia dopadla super, teraz som na 1 tabletke denne navždy... už to síce nie je plnohodnotný život, ako má zdravý človek a celkom sa dá... nesťažujem sa...

Jednoznačne sa treba venovať štítnej žľaze u dobrého endokrinológa, lebo nie je to sranda..... (ja som najprv mala nie veľmi dobrú endokrinologičku, vymenila som ju za najlepšiu v našom meste a som veľmi spokojná)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od kriskovalud » Pon Aug 08, 2011 3:57 pm

Ahojte ja sa najviac bojim toho ze budem na tabletkach dajme tomu rok priberiem 25-30kg co je norma budem mat 100kg a aj tak mi ju potom vyberu preto radsej volim operaciu a mam pokoj.
Ako si sa citila po tej operacii mas aj nejake obmedzenia alebo co ti vlastne potom povedali???Ake tablety beries??
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od sandras » Uto Aug 09, 2011 11:22 am

moj manžel pri tych problemoch najskor prudko schudol a tie kila po operácii zasa aj pribral ... musi si davať pozor, nie je žaiden "tintítko", ale už rok si vahu aspon drží a nekolíše mu. A radšej nech ma trošku nadvahu, ako ked bol stale chorý :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od madema » Uto Aug 09, 2011 1:13 pm

kriskovalud píše:Ahojte ja sa najviac bojim toho ze budem na tabletkach dajme tomu rok priberiem 25-30kg co je norma budem mat 100kg a aj tak mi ju potom vyberu preto radsej volim operaciu a mam pokoj.
Ako si sa citila po tej operacii mas aj nejake obmedzenia alebo co ti vlastne potom povedali???Ake tablety beries??



Ja som priberala aj pred operáciou aj po operácii, ale ked vás endokrinológ dobre nastaví s hormómni š.ž., tak by ste priberať nemali... ja som teraz v posledné mesiace (klop klop) na jednej váhe, ale samozrejme by som chcela chudnúť... ale nedarí sa...

Prečo rozmýšľate o operácii? Lebo dr. navrhne operáciu v tom prípade, ak š.ž. robí problémy, alebo ak je tam nádor,.... v mojom prípade som ju mala tak zväčšenú, že mi robila ťažkosti s dýchaním a diagnózu som mala: nezhubný nádor š.ž. Ja som bola rada, že mi ju vyoperujú, lebo 3 ženy , ktoré poznám mali po operácii zlé histologické výsledky-rakovinu, takže som neváhala...

Pocity po operácii? Absolútne žiadne... hned som bola úplne v poriadku.. netreba sa absolútne ničoho báť... predtým mi laparoskopicky vyberali žlčník a ked to môžem porovnať, tak tá operácia žlčníka bola omnoho horšia...myslím tie pocity a stav po operácii.

Po operácii nemám žiadne obmedzenia, len som aspoň 3 mesiace nemohla nič ťažké dvíhať ani kričať , čo som nesplnila ani náhodou, pri deťoch sa to nedá :D :lol: :lol:
A beriem euthyrox 150, takú dávku som brala aj pred operáciou, lebo moja š.ž. bola už aj tak takmer nefunkčná.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od kriskovalud » Štv Aug 11, 2011 8:54 pm

uffff dievcata tento tyzden som bola s mladsim synom Filipkom na imunologii a vzali mu krv na testy
a zase ma prekvapila ta stitna zlaza ma ju aj moj syn neviem co presne ale nejake hormony ma nizke je ani neviem lebo ked mi to sestricka vravela ja som bola uplne mimo budem mudrejsia po vsetkych vysledkoch,pretoze mal zly aj krvny obraz a vysoke aslo takze sa tesime na dalsie procedury u lekarov
nechapem co sa to deje s tou stitnou zlazou koho stretnem ma problemy
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od natusa » Štv Aug 11, 2011 9:25 pm

najstarsia dcera ma tento problem od malinka brala dost liekov a teraz posleny rok v puberte ma 15 sa jej stav tak upravil ze nepotrebuje vobec lieky .tak je asi pravda ze v puberte sa vsetko meni :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od madema » Pia Aug 12, 2011 12:47 am

...môjmu synovi sa tiež potvrdila... išla som s ním k detskej endokrinologičke , lebo som si všimla, že je akosi unavenejší a začal priberať, takže potvrdila sa mu znížená činnosť, ale liečbu mu zatiaľ nedali... žial... je to aj dedičné ochorenie...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od kriskovalud » Pia Aug 12, 2011 12:47 pm

ahoj ale u nas v rodine nikto nema problemy so stitnou zlazou ani v sirsom okruhu rodiny tak neviem preco to sadlo prave opet na nas a zase nieco zle.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od madema » Pia Aug 12, 2011 7:25 pm

ani v našej rodine to nik nemal, ja som bola prvá a môj syn (13) druhý... a dúfam, že aj posledný... :)

Ludka, držím vám palce, aby ste to dobre zvládali... dá sa s tým žiť... len treba pravidelne brať lieky a poctivo chodiť na kontroly... :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od kriskovalud » Pia Aug 12, 2011 8:19 pm

este sa chcem opytat ako casto na kontroly ???
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 666
Registrovaný: Pia Mar 13, 2009 2:16 pm
Bydlisko: Presov

od madema » Pia Aug 12, 2011 9:59 pm

na klasické kontroly (-odbery, tlak, hmotnosť ) sa chodí klasicky každých 6 mesiacov a po operácii sa chodí každé 3 mesiace. :)
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 124
Registrovaný: Štv Júl 09, 2009 2:19 pm

od natusa » Sob Aug 13, 2011 6:22 pm

kriskovalud píše:ahoj ale u nas v rodine nikto nema problemy so stitnou zlazou ani v sirsom okruhu rodiny tak neviem preco to sadlo prave opet na nas a zase nieco zle.




ono je to dedicne aj po viac pokoleniach moja mamina ma problemy asi odjakiva a Natalka tiez ja som bola na vysetreni a som uplne oki
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 1327
Registrovaný: Uto Sep 02, 2008 2:29 pm

od peetra » Štv Feb 09, 2012 10:03 pm

Ahoj tak ja som mala tento isty problem uplne rovnake priznaky ako ty liecila som sa najprv dva roky potom rok bolo dobre vyadili mi tabletky a po roku opet...takze som musela ist na operaciu...nemusis sa nicoho obavat :-) teraz sa mi to sice hovori lahko ked to mam za sebou ale naozaj v pohode da sa to...a tiez som sa obavala priberania a podobne a vahu mam stale tu istu..do konca zivota budem brat euthyrox..davky mi upravuju a zatial je dobre...hrozil mi sice radiojod ale zatial ma to obchadza...dak drzim palce pri liecbe :wink: urcene zakladatelke :-D
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 239
Registrovaný: Sob Sep 15, 2007 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť