Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Prázdniny pod psa

Prázdniny pod psa

27. 11. 2012
Jedna z najobľúbenejších detských kníh!

Aj slovenské deti sa konečne dočkali. Kniha, ktorá patrí medzi najželanejšie pod vianočným stromčekom, konečne vyšla. Po prvých troch častiach svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka je tu konečne štvrtý diel ak tomu extra diel s denníkom. Opäť je tu smoliar Greg Heffley. Stáva sa mu jeden trapas za druhým, zažíva nezvyčajné príhody a o všetkom si píše do svojho denníka. Teda pardón – denníčky si píšu len baby, on píše pamäte...


Prázdniny pod psa je 4.diel vtipnej a pútavej série, z ktorej sa vo svete predali milióny kníh, nakrútili podľa nej film a decká sa nevedia dočkať každej novej časti. V novej knihe sú letné prázdniny v plnom prúde, slnko krásne svieti a všetky deti šalejú vonku. Vlastne... všetky nie, chýba tam náš hrdina. Greg radšej trčí vo svojej izbe a zapisuje si:
„Letné prázdniny pre mňa znamenajú mesiace výčitiek svedomia.
Keď svieti slnko, všetci čakajú, že sa budem vonku „jašiť“ alebo čo. Ak nestrávim každú sekundu mimo domu, ľudia si budú myslieť, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ibaže ak mám pravdu povedať, ja som sa odjakživa radšej bavil vnútri.
Letné prázdniny najradšej trávim pred telkou a hrám videohry, podľa možnosti so zatiahnutými závesmi a zhasnutým svetlom...“

Greg Heffley kašle na zaužívané pravidlá a veselo sa povaľuje. Lenže jeho mama si úžasné leto predstavuje úplne inak a núti ho do kadejakých činností na čerstvom vzduchu. A keby len to! Každú chvíľu organizuje takzvanú rodinnú pohodu, bez ktorej by sa ostatní určite zaobišli. Kto napokon presadí svoje? Zmení všetko k lepšiemu nový prírastok do rodiny? Ako Greg oslávi narodeniny? A čo ho donúti zatelefonovať na tiesňovú linku?
Prečítajte si úryvok z knihy Prázdniny pod psa. A pozor! Pred pár dňami vyšli aj Tvoje vlastné pamäti, ktoré si môžu deti písať samé. Nájdu tam Gregove kresby, kopu zábavných aktivít, komiksy a testy osobnosti.
Dobré dni sa začínajú v noci

Dobré dni sa začínajú v noci

20. 11. 2012
Stojí krátka nevera za to?!

„Čo keby som si našla milenca,“ napadlo Anne. Jej kamarátke Monike skoro vyrazila dych – veď má super manžela, rodinku, prácu... Ale Annu s prichádzajúcim vekom stále niečo škrie. Áno, zrazu je nespokojná v doteraz idylickom manželstve, akoby jej zostávalo málo času – na život, na dobrodružstvo i na lásku. Stojí však krátka nevera za problémy, prípadne dokonca za rozpad manželstva?!

Anna je hrdinka novej knihy Dobré dni sa začínajú v noci z obľúbenej edície Príbehy z kabelky. Na začiatku bola u nej obyčajná nuda. „Len by som vyskúšala, či som ešte príťažlivá aj pre iného muža,“ obhajuje sa Anna. Mnohým z nás napadne občas podobná kacírska myšlienka. Len tak to skúsiť...otestovať sa...zistiť, či ešte za čosi stojíme. A prípadné odhovárania akoby sme nepočuli.
Aj Annu jej kamarátka prehovárala: „Keď sa nudíš, premiestni nábytok, vymeň sedačku, poumývaj dlážku alebo vymaľuj byt. A hneď ťa prejdú šteklivé chúťky.“

Od myšlienky však býva k činu veľmi blízko. Na firemnom víkendovom výlete prežije Anna vášnivú noc s oveľa mladším kolegom. Užila si, bolo to čosi nové, iné...ale teraz nerozhodne váha, či sa prizná, alebo bude s pocitom viny žiť ďalej.
Dobehne ju však krutá realita – dospievajúca dcéra Alica v Anninom mobile objaví kompromitujúce smsky od milenca a vzťahy celej rodiny sa razom ocitajú v slepej uličke.
Nikdy nevieme, koho stretneme...no stojí chvíľkové vzplanutie za prípadné problémy?
Začítajte sa do úryvku z knihy Dobré dni sa začínajú v noci od Adriany Macháčovej.
A dosť!

A dosť!

17. 11. 2012
Vychovávate deti? Táto kniha vám pomôže!

Aj vaše deti sa niekedy nevedia vpratať do kože a na verejnosti sa za ne občas hanbíte? Máte toho občas dosť a želáte si, aby boli vychovanejšie? Máme pre vás riešenie. Knihu, o ktorej Sunday Times napísali: „Táto kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ A podľa Spectatoru by túto knihu mali vydávať na lekársky predpis.

Reč je o novinke A dosť! S podtitulom Francúzske deti nevystrájajú pri jedle. Je to kniha o výchove detí, o tajomstve, ako zo seba urobiť skvelého rodiča, ktorý bude na svoje ratolesti právom hrdý. Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako tie naše, či iné po celom svete. Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.
Ako je to možné? Veď aj vy dávate voľnosť a popúšťate opraty...no div vám neposkáču po hlave a ide vám z nich prasknúť hlava.
Práve o tom je kniha americkej novinárky Pamely Druckermanovej, ktorej sa v Paríži narodilo dieťa. Nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“, veď francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry. Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.
Napriek tomu francúzske deti prespia celú noc vo veku dva alebo tri mesiace, deťom jej priateľov to trvalo rok alebo aj viac. Francúzske deti jedávajú zdravé jedlá, na rozdiel od iných detí, ktoré zjedia len hranolčeky s kečupom a vyprážaný syr.
A zatiaľ čo jej americkí priatelia trávia návštevy riešením hádok medzi svojimi deťmi, jej francúzski priatelia popíjajú kávu, kým sa deti pokojne hrajú.

Druckermanová vás v knihe A dosť! Presvedčí, že vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi. Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.
Materská

Materská

08. 11. 2012
Popôrodná depresia dokáže otráviť život!

Ako zmení život matky popôrodná depresia? Obľúbená spisovateľka Denisa Fulmeková odpovedá, že ako keď premeníte nebo na bezodné peklo. Práve jej vyšla nová kniha Materská, v ktorej sa isto nájdu mnohé mamy, aj tie, ktoré bábo ešte len čakajú. Denisa otvorene hovorí o neľahkých dňoch a mesiacoch materskej dovolenky hlavnej hrdinky, ktorú s vytúženým novorodencom v náručí zaskočí popôrodná depresia.

Eva odchádza do pôrodnice, aby priviedla na svet dlho očakávané dieťa. Na jeho príchod sa starostlivo pripravila a spolu s ňou sa na bábätko teší manžel aj ich prvorodená šestnásťročná dcéra. Konečne má teda nadísť vytúžený okamih a naplnenie najkrajšieho sna. Evu však krátko po príchode do pôrodnice zaskočí strach. Odrazu sa zľakne, že novú situáciu nezvládne. Stane sa matkou, lenže namiesto šťastia ju premôžu smútok a tieseň. V náručí drží malú dcérku, no napriek tomu sa nevie tešiť a prežívať radosť, na ktorú si robila nárok.

Materská je veľmi presvedčivo napísaná kniha – samotná autorka ju písala počas tehotenstva a po narodení svojej dcéry Laury. „Všetky moje knihy sú vo väčšej či menšej miere odrazom mojich osobných skúseností, životných prehier, radostí či inšpirácií, ktoré mi nečakane vošli do cesty,“ priznáva Denisa Fulmeková. „Pokiaľ ide o Materskú, ťažko sa mi priznáva, že je to veľmi osobná knižka, ale keby som to zapierala, cítila by som sa ako pokrytec.“

Popôrodná depresia zmenila aj jej materstvo a rodičovstvo. A nebojí sa to priznať, pretože to môže pomôcť aj iným mamám. Pritom z objektívneho hľadiska na depresiu nemala dôvod. A to ju ešte viac deprimovalo, ustavične si totiž kládla otázku, ako je možné, že neprežíva radosť. „Bolo to ako keď premeníte nebo, ktoré ste si predstavovali do najmenších a najkrajších detailov, na bezodné peklo vyprodukované vašou mysľou.“
Tá druhá

Tá druhá

30. 10. 2012
„Som spokojná. Mám všetko, po čom ženy túžia. Milujúceho manžela, dve nádherné, zdravé deti a pohodlný dom, poskytujúci útočisko. Čo na tom, že niekedy sa mi zdá, že dni sú si podobné ako vajce vajcu, že sa nič nedeje, že... A čo by sa asi tak mohlo diať? Som žena na materskej dovolenke...“ uvažuje Alena čakajúc na svojho manžela Róberta. Ten v tej chvíli odchádza po dobrom sexe od milenky Daniely...

Dnes vychádza ďalšia novinka od najúspešnejšej slovenskej spisovateľky Táni Keleovej-Vasilkovej. Tá druhá je názov, ktorý hovorí o všetkom.
Manželka je presvedčená, že ich manželstvu nič nechýba, jediným tieňom spoločného života je, že Róbert býva v práci príliš dlho a na rodinu mu zostávajú len omrvinky času.
Daniela verí, že Róbert sa čoskoro rozvedie, a v snoch si s ním spriada spoločnú budúcnosť. Každá z nich je tá druhá. Ktorá bude prvou? Manželka alebo milenka?

Na prvý pohľad bežná téma a žiaľ, čoraz častejší scenár. No Vasilková napísala príbeh, ktorému nechýba atmosféra, prekvapenia, nečakané situácie. Aj preto sa v týchto dňoch zapíše do histórie slovenskej literatúry – ako prvá naša spisovateľka predala milión svojich kníh. Neuveriteľné číslo, o akom môžu mnohí slovenskí autori iba snívať. „Táňa je fenomén, aký sme na Slovensku nikdy nemali,“ uznanlivo tvrdí Kamil Peteraj. „Mám rekordérov tohto typu rád – prekonávajú ono tzv. nemysliteľné, či nepredstaviteľné - a jej sa to darí úžasne.“

Pri tejto príležitosti spúšťa Táňa Keleová-Vasilková svoj vlastný web na www.vasilkova.sk. Je v jej obľúbenej modrej farbe a na pozadí rozoznať modrý dom z jej najúspešnejšej knižky – predalo sa z nej takmer 60.000 kusov a vyšla dokonca aj ako audio kniha. Stránka je v slovenskej, anglickej a ruskej mutácii (čoskoro jej na Ukrajine vyjde prvá kniha). Neskôr pribudne aj česká verzia, keďže u susedov sa začalo jej knihám výnimočne dariť a v preklade tam vyšlo už viac ako desať jej kníh.

Na stránke Vasilková.sk nechýbajú informácie z médií, fotografie, videá, úryvky z kníh a samozrejme, diskusie o autorke a jej knihách.
Misia Eva, prísne tajné

Misia Eva, prísne tajné

25. 10. 2012
Tamara Heribanová a jej nová kniha pre deti

Toto je príbeh o tom, ako jedno dievčatko vrátilo lásku rodičom. Vaše deti ho budú milovať. A obľúbia si nielen školáčku Evu Šidlovú, ale aj milé ilustrácie a táto knižka dokonca vyjde aj ako špeciálna aplikácia pre tablety. Misia Eva, prísne tajné je novinka od Tamary Heribanovej, pri ktorej sa vaše deti, ale ani vy rozhodne nudiť nebudete.

1 + 1 = 2
2 + 1 = 3 = rodina
Rodičia druháčky Evy Šidlovej povedali, že keď sa rozvedú, už bude všetko lepšie. To si myslia mnohí rodičia a snažia sa to nahovoriť aj svojim ratolestiam. Eva Šidlová to však len tak nenechá. Vymyslí tajný plán, ako dať svojich rodičov opäť dokopy, a našťastie na to nebude sama. Zapojí do misie celé Slovensko! A či sa jej podarí vrátiť lásku rodičom? Keď sa veľmi chce, všetko je možné!

Misia Eva, prísne tajné je určená pre všetkých, ktorí veria na silu hlbokej ľudskej lásky. Je to dojímavé rozprávanie plné prekvapení a tajomstiev. Príbeh o prekonávaní prekážok, príbeh o odvahe zmeniť svet okolo nás. Aby sa kniha náhodou nedostala do nesprávnych rúk, je zagumičkovaná. 

Ak by chceli byť vaše deti súčasťou podobnej misie ako druháčka Eva, čoskoro pribudne na www.ibux.sk špeciálna aplikácia pre školákov. Môžu riešiť úlohy, zahrať si pexeso a písať si vlastný denník. Tri kapitoly a k tomu pexeso bude úplne zadarmo! Parádna aplikácia, pri ktorej sa vaše deti zabavia, aj sa niečo naučia.

„Toľko detí má momentálne rozvedených rodičov, že sa tam možno nájdu a snáď zistia, že za rodinu sa oplatí bojovať,“ povedala pre Buxcafé.sk Tamara Heribanová. „Ja sama mám kamarátky, ktoré sú rozvedené, majú deti a tie rozprávajú ako jeden víkend sú s tatkom, druhý s maminou, a niektoré z nich majú dokonca pocit, že rodičia sa rozviedli kvôli nim. A že ak by sa správali inak, ich rodičia by boli stále spolu.“

Začítajte sa do dobrodružstva Evy Šidlovej už teraz.
Predohra

Predohra

23. 10. 2012
Túžba je silnejšia ako rozum. Často nás zaskočí svojou silou, zbúra konvencie aj zábrany, a až neskôr zistíte, že ste sa zaľúbili alebo podľahli jeho či jej čaru. Andrea Coddington, obľúbená autorka bestsellerov Židovka a Cudzia krv, ponúka skvelý príbeh Predohra. Šteklivé, vzrušujúce rozprávanie o dobre situovanej Američanke, ktorá sa zamiluje do golfového trénera. Či skôr do výnimočného a nevšedného sexu s ním...

Predohra je opäť majstrovsky napísaná kniha, ktorú zhltnete za jeden-dva večeri. Arianna Blaková má skvelú robotu, pracuje pre miliardára a newyorského starostu Mika Bloomberga. Jej život má nálepku „perfektný“, samozrejmosťou je precízne nalinkovaný súkromný život s manželom Samom.

Náhle ochorenie otca prinúti Ariannu opustiť milované mesto. V lietadle do Miami sa na palube zoznámi s neznámym mužom. Spočiatku sa ho snaží prehliadať, no postupne jej prenikne pod kožu, neskôr sa ich cesty opäť pretnú a na South Beach prežijú šialený románik. Románik plný túžby vybičovanej do maxima, neutíchajúcej vášne a žiadostivosti. Aj keď sa po návrate na Manhattan akokoľvek snaží vrátiť do pôvodných koľají, jediné, na čo myslí, je On.
Arianna, neschopná sústrediť sa na rodinu, manžela, kariéru, chce zrazu len jediné – cítiť ho, mať ho, milovať ho. Je to láska – alebo len ošiaľ? Je to predohra k čomusi väčšiemu a dôležitejšiemu?

Predohra Andrey Coddington je pohodový román, ktorý si vás získa atraktívnym prostredím, zaujímavými postavami i pútavým príbehom. „Viem si predstaviť, ako ženy túžia po tom, aby plakali od rozkoše a zaspávali od únavy v jeho náručí,“ tvrdí autorka, ktorá už uvažuje o pokračovaní. „Mojou výzvou je trilógia o živote, v ktorom sa spája láska, túžba, sex, výčitky, kariéra...všetko zabalené v hlučnom newyorskom kotli. Takže pokračovať bude Milovanie a Vyvrcholenie.“
Veľká kniha o matke a dieťati

Veľká kniha o matke a dieťati

19. 10. 2012
Túto knihu majú milióny mamičiek na celom svete. Na Slovensku vychádza Veľká kniha o matke a dieťati v novom, prepracovanom vydaní, pretože vydavateľ videl neustály záujem rodičov. Najkomplexnejšia príručka pre rodičov od počatia do troch rokov dieťaťa, aká bola na našom knižnom trhu.

Veľká kniha o matke a dieťati je vynikajúca pomôcka, v ktorej nájdete odporúčania pre všetky štádiá tehotenstva a rady, ako zabezpečiť novorodencovi najlepší štart do života.
- vecné návody na riešenie každodenných problémov a sprievodca vývojovými etapami dieťaťa
- najnovšie odporúčania týkajúce sa očkovania, kŕmenia, odstavovania a liečby detských chorôb.

Svetový bestseller Veľká kniha o matke a dieťati má vyše 260 strán je prehľadne rozdelená. V kapitole Tehotenstvo a pôrod sa dozviete o predpôrodnej starostlivosti, praktickej príprave, samotnom pôrode i návrate do normálu.
Kapitola Starostlivosť o dieťa poradí s kŕmením a dojčením, ako zavádzať nemliečnu stravu, ako kúpať, obliekať a rozvíjať dieťa, ale tiež ako dosiahnuť u dieťaťa zdravý spánok.
Tretia časť knihy Zdravie dieťaťa je veľmi užitočný pomocník pre rodičov. Nájdete v nej rady, keď má dieťa horúčku, chrípku alebo nádchu, infekčné choroby, kašeľ alebo bolesti bruška. Viete, čo robiť, keď vaše bábätko vracia, má hnačku, dostane epilepsiu alebo má zápal ucha?

Na konci Veľkej knihy o matke a dieťati nájdete drobné rady Prvá pomoc (dusenie, topenie, popáleniny, šok, krvácanie, cudzie telesá v oku, uchu ap.) a samozrejme, Rastové grafy pre dievčatá a chlapcov.
Francúzi nedržia diétu

Francúzi nedržia diétu

02. 10. 2012
Diéta podľa Francúzov

Francúzi sú bez námahy štíhli a zdraví, pretože jedia výdatné bohaté jedlá a ich prístup k životu je pokojný a neuponáhľaný – prečo by sme nemohli robiť to isté? Dr. Will Clower vytvoril program Cesta k zdravému chudnutiu a vedci dokázali, že jeho odporúčania sú naozaj účinné, redukujú hmotnosť a znižujú dokonca zlý cholesterol. V knihe Francúzi nedržia diétu predkladá 10 jednoduchých krokov vrátane receptov na vynikajúce jedlá, aby sa francúzsky životný štýl stal súčasťou našej každodennej rutiny.

Dr. Clower ukazuje, ako žiť život na francúzsky spôsob a pritom zostať štíhly a zdravý. Plus môžete jesť jedlá, ktoré naozaj milujete.

V čom je háčik? Vlastne v ničom.

Clower totiž zistil, že kvalitné prírodné potraviny sme v našej bežnej strave vo veľkej miere nahradili rôznymi polotovarmi. Tie sú plné konzervačných látok a prísad, populárne označované ako nízkotučné a nízkosacharidové zdravé potraviny, ktoré však ľudské telo nedokáže dobre spracovať, a to spôsobuje priberanie na váhe.

Francúzi však jedia skutočne výdatné jedlá, neraz zakázané striktnými dietológmi – maslo, syr, chlieb či čokoláda sú zdravé jedlá, ktoré držia hlad v šachu a nemali by sme sa im vyhýbať. Treba len poznať pár zákonitostí a pravidiel. Vedci tiež dokázali, že keď si jedlo dlhšie vychutnávame, zároveň aj chudneme – mnohí vieme, že by sme nemali jedlo hltať, dopriať si čas, ale dá sa to v tejto uponáhľanej dobe? Dá, ak naozaj chcete schudnúť a udržať sa vo forme.

Francúzsky paradox

Napriek tučným krémom, syrom, maslu a chlebu je miera obezity vo Francúzsku iba 11,3% populácie (podľa International Obesity TaskForce). Trikrát nižšie je aj riziko ochorenia srdca. Clowerov program už pomohol mnohým – u niektorých sa vytratila hypoglykémia a už nemuseli jesť každé dve hodiny. Iným zmizla intolerancia na laktózu... Jednoducho, objavte aj vy tajomstvá francúzskej diéty pre trvalé zbavenie sa nadváhy.
Na hranici života a smrti

Na hranici života a smrti

28. 09. 2012
Vedeli ste, že Raymond Moody, ktorého preslávili bestsellery Život po živote či Život po strate, sa pokúsil o samovraždu?! Áno, tento človek, ktorý potom skúmal zážitky na prahu smrti. Je to možno paradoxné, ale vďaka tomu (našťastie nevydarenému) pokusu sa stal čestnejší k sebe i k svojej práci; vďaka pokusu o samovraždu získal pre svoje pátranie po posmrtnom živote iný rozmer a impulz, ktorý by mu inak chýbal. Toto je jeho príbeh...

„Bez takmer osudovej choroby, ktorá ma priviedla k pokusu o samovraždu, by som nemal empatiu potrebnú pri výskume v takej oblasti, ako je pokračovanie života po telesnej smrti,“ píše Raymond Moody v novinke Na hranici života a smrti. A je to pravda. Celkovo napísal 12 kníh, z ktorých sa predalo 20 miliónov výtlačkov. Jeho prelomová práca Život po živote zmenila náš pohľad na smrť a umieranie.

Ako kedysi povedal William Osler, otec modernej chirurgie: „Z človeka, ktorý bol pacientom, býva vždy lepší lekár.“ Raymond Moody ponúka vo svojej najnovšej knihe osobné vyznanie o svojom živote a svojom úsilí objektívne a nezaujato preskúmať tajomstvá ľudskej existencie. Reaguje tiež na mnohé nepravdivé a skreslené informácie o svojej celoživotnej práci. Po rokoch systematického štúdia sformuloval svoje názory či postoje k záhadám, ktoré sa možno nikdy nepodarí odhaliť.

Existuje život po živote? Čo sa vlastne deje, keď umrieme? Je tam niekde žiarivé svetlo na konci tunela? Čítajte príbeh života Raymonda Moodyho, ktorého New York Times nazvali „otcom zážitkov na prahu smrti“.
Dievčatko

Dievčatko

26. 09. 2012
Nádherný album pre chlapčeka a dievčatko

Čakáte bábätko? Alebo niekto z vašich známych, či priateľov a chcete im urobiť radosť? Práve vyšli dva albumy Chlapček a Dievčatko – Moje prvé zážitky. Veď to poznáte - prvé zúbky, prvé krôčiky, prvé slová, obľúbené hračky. To všetko si chceme dlho pamätať, pochváli ť sa tým známym, prezrieť si po rokoch. Zaznamenajte si tie najdôležitejšie udalosti v živote svojho dieťatka do špeciálneho pamätníka. Keď vyrastie, určite ocení vašu snahu priblížiť mu prvé roky života.

Album Chlapček má takmer 100 strán a všetko, čo potrebujete zaznamenať. Od okamihov, ako ste si prezerali ultrazvukovú fotografiu, keď bol ešte v brušku. Cez základné údaje ako meno, hmotnosť, dĺžka. Až po jeho kamarátov, obľúbené rozprávky, prvý karneval a prvé dni v škôlke.

V albume nájdete napríklad malú obálku, pevne prilepenú k stránke, do ktorej môžete vložiť Vzácne spomienky ako pramienky vláskov či náramok/číslo z nemocnice. V knihe nájdete dokonca aj dvojstranu s Rodokmeňom, do ktorého vložíte fotky svojich príbuzných až po prastarých rodičov.

Pridať môžete odtlačky rúk a nôh, zapísať významné udalosti a oslavy, alebo nalepiť jeho prvú kresbičku. Krásne ilustrovaný album Chlapček – Moje prvé zážitky určite poteší nielen rodičov, ale neskôr aj samotného drobca, keď si bude po rokoch v ňom listovať. Zároveň vyšiel aj album Dievčatko – Moje prvé zážitky, samozrejme v ružovej:)
Chlapček

Chlapček

26. 09. 2012
Nádherný album pre chlapčeka a dievčatko

Čakáte bábätko? Alebo niekto z vašich známych, či priateľov a chcete im urobiť radosť? Práve vyšli dva albumy Chlapček a Dievčatko – Moje prvé zážitky. Veď to poznáte - prvé zúbky, prvé krôčiky, prvé slová, obľúbené hračky. To všetko si chceme dlho pamätať, pochváli ť sa tým známym, prezrieť si po rokoch. Zaznamenajte si tie najdôležitejšie udalosti v živote svojho dieťatka do špeciálneho pamätníka. Keď vyrastie, určite ocení vašu snahu priblížiť mu prvé roky života.

Album Chlapček má takmer 100 strán a všetko, čo potrebujete zaznamenať. Od okamihov, ako ste si prezerali ultrazvukovú fotografiu, keď bol ešte v brušku. Cez základné údaje ako meno, hmotnosť, dĺžka. Až po jeho kamarátov, obľúbené rozprávky, prvý karneval a prvé dni v škôlke.

V albume nájdete napríklad malú obálku, pevne prilepenú k stránke, do ktorej môžete vložiť Vzácne spomienky ako pramienky vláskov či náramok/číslo z nemocnice. V knihe nájdete dokonca aj dvojstranu s Rodokmeňom, do ktorého vložíte fotky svojich príbuzných až po prastarých rodičov.

Pridať môžete odtlačky rúk a nôh, zapísať významné udalosti a oslavy, alebo nalepiť jeho prvú kresbičku. Krásne ilustrovaný album Chlapček – Moje prvé zážitky určite poteší nielen rodičov, ale neskôr aj samotného drobca, keď si bude po rokoch v ňom listovať. Zároveň vyšiel aj album Dievčatko – Moje prvé zážitky, samozrejme v ružovej:)
Nemiluješ, zomrieš

Nemiluješ, zomrieš

13. 09. 2012
Nemiluješ, zomrieš! Skutočný príbeh

Vraždu zmiznutej učiteľky z južného Slovenska sa vlani podarilo polícii vyriešiť a kto sleduje médiá, vie o prípade aspoň to základné. Spisovateľka Bea Bazalová sa však rozhodla napísať príbeh o tejto tragédii, pretože poznala tie najintímnejšie detaily čudného mileneckého vzťahu. Dôverne poznala obeť, ktorá bola jej priateľkou a budúceho vraha dokonca hostila vo svojom dome...

Nemiluješ, zomrieš je príbeh, ktorý prečítate na jeden dúšok. Skutočný príbeh o slobodnej mamičke Elene, ktorá pracuje v dvoch zamestnaniach, aby dôstojne vychovala syna Viktora. Keď do jej života vstúpi partner Roman, jeho vrúcna láska sa spočiatku javí ako zázrak. Kým však Elena odhalí Romanove temné povahové črty, sieť okolo nej sa zatiahne príliš pevne.

„Tragédia mojej priateľky hlboko otriasla mnou i celou mojou rodinou,“ spomína spisovateľka. „Spísala som príbeh – len pre seba, cez slzy, cez jed a bezmocnú zlosť na človeka, ktorý zobral život matke, dcére, sestre a kamarátke. Neskôr som po rozhovoroch s priateľkiným synom poslala rukopis vydavateľstvu...“

Kniha Nemiluješ, zomrieš opisuje vzťah obetavej matky, zodpovednej i milujúcej, ktorá si vedela aj užívať – milovala umenie, výstavy... Roman bol spočiatku mlčanlivý a tichý muž, uzavretý, s vášňou pre šport a turistiku. „Nik z nás netušil, aká majetnícka je jeho láska, ani nám nenapadlo, čo vykoná,“ priznáva Bea Bazalová. Hoci mu Elena nedávala žiadne podnety, Roman chorobne žiarlil, chcel ovládať jej život, bez zjavnej príčiny menil nálady a vymýšľal dôvody na konflikty. „Vtedy sa ho začala báť a chcela ho opustiť,“ dodáva autorka. On však túto možnosť vôbec nepripúšťal...

Začnite čítať príbeh Nemiluješ, zomrieš už teraz. Jeho záver je doslova hrôzostrašný už len na čítanie; aká potom musela byť realita? Aj Elena – tak ako mnohé iné ženy – si len nerada priznávala, že bola oklamaná, že uverila rozprávkam a že zlyhal jej ďalší vzťah. Už bolo však neskoro, pripustila si ho príliš blízko...a ak nemiluješ, jednoducho zomrieš.

O honorár sa autorka Bea Bazalová rozhodla podeliť so synom svojej priateľky. „Považujem ho za člena rodiny. Verím, že financie z predaja knihy mu aspoň trochu pomôžu v plnení jeho snov. Zaslúži si to, je rovnako srdečným človekom, ako bola jeho matka. Nechala nám tu v ňom kúsok seba,“ dodáva autorka skvelej knihy.
Učiteľ lásky

Učiteľ lásky

11. 09. 2012
Hľadáte učiteľa lásky?
Túto knihu určite nečítajte sami – vie rozpáliť, navnadiť, poštekliť. Hlavnou hrdinkou je Elizabeth, ktorá v manželstve nezakúsila naozajstnú vášeň, hoci je matkou dvoch synov. Keď ju manžel ignoruje a dokonca si nájde milenku, rozhodne sa bojovať ženskými zbraňami: nájde si učiteľa lásky a chce, aby ju vyzbrojil. Lekcie erotiky sa však stanú nebezpečnou zbraňou pre obidvoch...

Kniha Učiteľ lásky vyšla u nás po prvý raz už pred piatimi rokmi, no rýchlo sa vypredala, pretože sa stala obrovským hitom. Práve vychádza nová reedícia tohto pikantného románu, ktorý autorku Robin Schoneovú preslávil po celom svete a podľa čitateľov i kritikov, len máloktorá spisovateľka dokáže predostrieť príbeh tak pútavo a s toľkou ľahkosťou. Je to príbeh plný zmyselných, krásne vzrušujúcich a nádherne erotických momentov.

Elizabeth sa trápi, túži po dotykoch a nehe, no ľahostajnosť jej manžela ju ubíja. Vyhľadá Ramiela, ktorý sa preslávil svojím erotickým umením a vo vyšších kruhoch je zaznávaný pre svoj nečistý pôvod. Je totiž nevlastným synom arabského šejka a anglickej grófky. Núdzu o ženy rozhodne nemá a žiadosť Elizabeth ho spočiatku zaskočí.

Napokon Ramiel súhlasí s návrhom a začne ju učiť, ako prebudiť v manželovi vášeň. Elizabethin manžel je úspešným politikom, ktorý postupuje na rebríčku kariéry a iba škandál ho môže zraziť na kolená. Práve vtedy sa začnú šíriť reči o učiteľovi lásky a treba nájsť riešenie. Definitívne.

Začnite čítať o Učiteľovi lásky už teraz, ale pozor – príbeh je plný dráždivých scén, exotických situácií, ktoré vás dokážu rozpáliť. Odporúčame čítať s partnerom:)
Spoveď šialenej matky

Spoveď šialenej matky

04. 09. 2012
Väčšina rodičov sa asi zhodne, že niet krutejšieho šéfa, ako je vlastné dieťa. Vie to aj Jill Smoklerová, ktorá roky písala blog o rodičovstve, jej stránku o šialených matkách navštevuje mesačne trištvrte milióna ľudí a získala mnohé ocenenia. Kniha nenechala na seba dlho čakať a stala doslova hitom po celom svete. Spoveď šialenej matky vás pobaví, rozosmeje a prinúti zamyslieť sa – či ste rodič, babka, dedko, učiteľka alebo krstný otec.

Spoveď šialenej matky sú neskutočne úprimné a často smiešne príbehy zo života mamičiek, ktoré prežívajú každý deň so svojimi deťmi. Kapitoly sa venujú všetkým témam bežného života od manželov, cez deti až po každodenné problémy v rodine. Neoceniteľný je predovšetkým nadhľad, s akým sa autorka díva na svet mamičiek. „Viem, že nemôžem svoje dieťa nadrogovať, aby konečne spalo. Ale niektoré dni mi to veru zíde na um...a opakovane,“ píše šialená matka.

„Túto knihu si nezabudnite pribaliť do tašky s plienkami!“ radí autorka bestselleru Diabol nosí Pradu, Lauren Weisbergerová. Podľa ABC News sa Spoveď šialenej matky odváži hovoriť veci, ktoré si myslí väčšina matiek, ale len máloktorá z nich má odvahu sa priznať. Veď to poznáte – dieťa vám celé dni píli uši, nechce spať, robí doma bordel, piple sa s jedlom, ale pred inými mamičkami priznáte sotva štvrtinu – čo ak by si pomysleli, že ste zlá matka a nezvládate svoje dieťa.

V tomto smere bude Spoveď šialenej matky balzam na vašu dušu. Je to veselá i brutálna kniha plná rodičovskej úprimnosti a otvorenosti. Unavujú vás už príliš seriózne návody na výchovu detí: Spoveď šialenej matky je ten správny protiliek.
Tvoje vlastné pamäti.

Tvoje vlastné pamäti.

30. 08. 2012
Spolu so štvrtým dielom vychádzajú aj Tvoje vlastné pamäti. ktoré si môže vaše dieťa písať samé. Nájde tam aj Gregove kresby, kopu zábavných aktivít, komiksy a testy osobnosti. „Nech s knihou urobíš čokoľvek, keď ju dokončíš, odlož si ju na bezpečné miesto. Jedného dňa, keď budeš bohatý a slávny, určite na nej zarobíš MILIÓNY,“ radí Greg Heffley v knihe Tvoje vlastné pamäti.
Prázdniny pod psa

Prázdniny pod psa

30. 08. 2012
Denník odvážneho bojka pokračuje!

Za toto vás budú deti milovať. Po prvých troch častiach svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka je tu konečne štvrtý diel, ktorého sa deti nevedeli dočkať. Opäť sa tak môžu začítať do nezvyčajných príhod a trapasov smoliara Grega Heffleyho.

Prázdniny pod psa je 4.diel vtipnej a pútavej série, z ktorej sa vo svete predali milióny kníh, nakrútili podľa nej film a decká šalejú z každej novej časti. Tentoraz sú letné prázdniny v plnom prúde, slnko krásne svieti a všetky deti šalejú vonku. Vlastne... všetky nie, chýba tam náš hrdina. Ten radšej trčí vo svojej izbe.
„Letné prázdniny pre mňa znamenajú mesiace výčitiek svedomia.
Keď svieti slnko, všetci čakajú, že sa budem vonku „jašiť“ alebo čo. Ak nestrávim každú sekundu mimo domu, ľudia si budú myslieť, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ibaže ak mám pravdu povedať, ja som sa odjakživa radšej bavil vnútri.
Letné prázdniny najradšej trávim pred telkou a hrám videohry, podľa možnosti so zatiahnutými závesmi a zhasnutým svetlom...“

Greg Heffley kašle na zaužívané pravidlá a veselo sa povaľuje. Lenže jeho mama si úžasné leto predstavuje úplne inak a núti ho do kadejakých činností na čerstvom vzduchu. A keby len to! Každú chvíľu organizuje takzvanú rodinnú pohodu, bez ktorej by sa ostatní určite zaobišli. Kto napokon presadí svoje? Zmení všetko k lepšiemu nový prírastok do rodiny? Ako Greg oslávi narodeniny? A čo ho donúti zatelefonovať na tiesňovú linku?
Prečítajte si úryvok z knihy Prázdniny pod psa.
Svetlo medzi oceanmi

Svetlo medzi oceanmi

23. 08. 2012
To dieťa malo byť darom z nebies...

Mladá a krásna Isabel žije so svojím manželom Tomom na opustenom ostrove, kde sa stal strážcom majáka. Ich šťastie má však trpkú príchuť, lebo Isabel nedokáže ani na tretí raz donosiť zdravé dieťa. Práve keď sa užialená uberá k hrobu svojho posledného dieťaťa, vietor k nej priveje detský plač. More vyhodilo na breh čln s mŕtvym mužom a so žijúcim dieťaťom. Tom to chce ako morálny muž nahlásiť úradom, no Isabel ho predbehne a priloží si dieťa k prsiam. Napriek Tomovej najlepšej vôli zariadiť všetko čo najpoctivejšie si dieťa prisvoja a dajú mu meno Lucy. Lenže ich vzťah tým utrpí a objaví sa skutočná matka...

Svetlo medzi oceánmi je nádherný príbeh o úpornom hľadaní zmyslu života po prvej svetovej vojne, v ktorej vyhaslo toľko životov. Autorka M.L.Stedmanová si vyslúžila množstvo obdivných kritík a pochvaľných recenzií. Jej hrdinovia sú nedokonalí ľudia túžiaci po troche šťastia v nepochopiteľne zložitom svete.

„Neodolateľný...zvodný...úžasný príbeh, ktorý si vás získa od prvých stránok.“
Časopis Oprah Winfrey

„Vynikajúca kniha, ktorá každého chytí za srdce, o dobrých ľuďoch, tragických rozhodnutiach a o vnútornej kráse každého z nich.“
Markus Zusak, autor bestselleru Zlodejka kníh

„Toto si fakt musíte prečítať.“
Amazon.com

Príbeh Isabel a Toma je neodolateľný, plný lásky, ale aj utrpenia, pri ktorom sa neubránite slzám a silným emóciám. Keď sa totiž po dvoch rokoch s malou Lucy vyberú na pevninu, uvedomia si, že na svete sú aj iní ľudia... a medzi nimi žena, ktorá zúfalo hľadá svoje stratené dieťa. Ako sa skončí príbeh strážcu majáka a jeho manželky? Ako osudové rozhodnutie ponechať si cudzie dieťa navždy zmení ich život?
Monster High 2 – Príšera od susedov

Monster High 2 – Príšera od susedov

19. 08. 2012
Kniha, ktorá má šťavu!

Túto knihu budú vaši tínedžeri milovať. A možno ju už majú v zozname svojich želaní. Je vtipná, zábavná, napínavá, tak akurát zaláskovaná a určite aj tajomná. Monster Hight je mimoriadne populárna séria pre deti a tínedžerov o strednej škole, láske a priateľstvách, ku ktorej autorka pridala tak trochu neškodný hororový motív. Práve vychádza druhý diel Monster High 2 – Príšera od susedov.

Príšerky, strašidielka, ale štýlové a moderné. Presne také, aké deti milujú a na akých sa budú zabávať. Snažia sa zapadnúť a byť nenápadní. Ich maskovanie je také dokonalé, že možno ani netušíte, kto to s vami vlastne chodí do triedy. Na tejto strednej sa však všeličo zmení a mesto už nebude tým, čím bývalo – spôsobí to len pred pätnástimi dňami vyrobená Frankie Steinová, ktorá neváha ísť so svojou zelenou kožou hrdo na trh... teda tú zelenú pokožku sa snaží zakryť mejkapom a namiesto raňajok sa nabíja elektrinou.

Už prvý diel Monster High – Stredná strašidelná nadchol tisíce čitateľov po celom Slovensku. Druhý diel Príšera od susedov, ktorý práve vychádza, sľubuje opäť množstvo zábavy a pútavý príbeh. Cleo kraľovala celej Merstonskej strednej škole, uznávali ju raritné aj „obyčajské“ decká, aj všetci medzi tým. Lenže zrazu jej zaslúženú pozornosť kradnú Frankie a Melody, otravné nové baby, z ktorých sa jej od zlosti až lepia mihalnice.

Keď Cleo dostane úžasnú ponuku na fotenie pre Teen Vogue, predpokladá, že je všetko na dobrej ceste... ale vzápätí ju kamarátky zradia pre nejaký film... film, ktorý spískali Frankie a Melody! Získa kráľovná neverných poddaných späť?

Prečítajte si na BUX.sk úryvok z knihy Monster High 2 – Príšera od susedov.
Daj si pozor na želania

Daj si pozor na želania

09. 08. 2012
Dámy, pozor na želania!


Práve sa vyrovnáva s neverou bývalého priateľa, po ktorom zostali len trpké spomienky a hypotéka na byt. Jedného dňa v daždi stretne cigánku, ktorá jej vnúti kúsok vresu pre šťastie. Zrazu sa zlé dni pominú a jej život sa zázračne zmení. Začne chodiť s príťažlivým susedom, prenajme izbu sympatickému Američanovi a môže splácať hypotéku, dokonca aj jej kariéra fotografky odrazu naberie na obrátkach. Nič však nie je také ľahké a bezbolestné...

Daj si pozor na želania je obľúbený bestseller od Alexandry Potterovej, ktorý z nej urobil svetoznámu autorku. Jej štýl prirovnávajú k príbehu o Bridget Jonesovej, no ako tvrdia kritici i čitatelia: Potterová je oveľa vtipnejšia a zábavnejšia.

„Nikto nepíše tak ako Alexandra Potterová.“ Daily Mirror
„Neuveriteľne zábavné.“ Elle
„Skvelé oddychové čítanie pre ženy.“ Daily Mail

Londýnčanka Heather je zaskočená, ako sa po stretnutí s cigánkou jej život zmení. Plní jej priania skutočne vres, alebo to bola len zhoda náhod a okolností? A sú tie splnené priania požehnaním alebo prekliatím?
Keď do života jej blízkych zasiahne vážna choroba, rozhodne sa zabudnúť na čarovnú vetvičku a ujasniť si, čo je v živote najdôležitejšie.

Daj si pozor na želania je vtipný romantický príbeh napísaný s nadhľadom a humorom. Médiá skladajú poklony Alexandre Potterovej na každom kroku, filmové spoločnosti kupujú práva na spracovanie jej kníh a verné čitateľky jej pribúdajú po celom svete - od USA a Veľkej Británie až po Rusko, Poľsko a Indonéziu. Konečne vychádza jej kniha aj v slovenčine a čoskoro bude nasledovať jej veľký hit Ja a pán Darcy.

Čítajte už teraz na BUX.sk úryvok z knihy Daj si pozor na želania.
Pilates – všetko pre štíhlu postavu

Pilates – všetko pre štíhlu postavu

31. 07. 2012
Pôrod, následná starostlivosť o dieťa a nedostatok času na vlastné telo dokáže s nami urobiť divy. Nejedna mamička je zúfalá z kilogramov, ktoré nie a nie zhodiť. Držia sa ako nalepené. Je tu však nový komplet, s ktorým si vypracujte štíhle, zdravé a pevné telo. Pilates – všetko pre štíhlu postavu je podložka, kniha a DVD v jednom. Ideálny fitnes v pokoji domova.

Ľudia už celé desaťročia využívajú Pilatesovu metódu na zlepšenie telesnej aj duševnej pohody a uvedomelé vypracovanie silného, štíhleho a zdravého tela. Tento 64-stranový plnofarebný návod vám predstaví kompletný tréningový program založený na Pilatesovej metóde. Každý cvik ilustrujú farebné fotografie, ktoré presne dokumentujú každý krok. Na priloženom DVD vás bude programom sprevádzať skúsená inštruktorka Elise Wattsová.
V kombinácii s vyváženou stravou a pravidelným kardiovaskulárnym cvičením pilates výrazne prispieva k úspešnému chudnutiu. Pilates – všetko pre štíhlu líniu pomôže začiatočníkom aj skúseným cvičencom spoznať svoje telo a objaviť jeho potenciál.
Návody sa venujú tradičnému kardiocvičeniu, pri ktorom spaľujete najmä energiu z uskladnených zásob, čo vedie k efektívnemu odbúravaniu nadbytočného tuku. Dôležité je cvičenie vo vode - voda totiž kladie odpor a uľahčuje spevňovanie svalov bez opotrebovávania kĺbov. Vďaka tomu každému umožňuje bezpečný dlhodobý tréning.
Nezabúdajte na rekreačný pohyb , odpočinok a správne dýchanie. Pilates by ste mali praktizovať najmenej trikrát týždenne. Jeden až dva dni do týždňa by ste mali venovať odpočinku, aby si vaše telo zvyklo na zmeny, ktorými prechádza, a načerpalo energiu na náročnejšie dni. Pilatesov systém pri dýchaní využíva pohyb bránice a medzirebrových svalov. Zameriava sa na rozťahovanie hrudného koša do bokov, odblokovanie trupu, spriechodnenie dýchacích ciest a zlepšenie držania tela.
Budem tvojimi očami

Budem tvojimi očami

26. 07. 2012
Bol to hrôzostrašný náraz felície do terénneho vozidla. Nehoda, pri akej sa umiera. V aute sedeli sestry, ktoré však prežili a osud sa s nimi nepekne zahral. Elena prišla o zrak a ako 26-ročná začína úplne odznova – zoznamuje sa so životom, privyká si na večnú tmu, učí sa rozmýšľať, pohybovať a konať ako slepá. Vedľa nej sedela sestra Henrieta, ktorá si poranila chrbticu a zostali jej trvalé následky. Zrútil sa jej svet, prišla o prácu i manžela. Príbeh Budem tvojimi očami je plný bolesti a smútku, lásky i odvahy. No aj závisti a intríg...

Hoci sú to sestry, každá je iná. Elena je skromná plavovláska a statočne bojuje s nepriaznivým osudom. Nesťažuje sa, ide krok za krokom vpred a snaží sa vybudovať nový život na troskách nehody. Jej sestra Henrieta je samoľúba zatrpknutá žena, takže je pre ňu jednoduché obviňovať Elenu zo svojho nešťastia.

Keď Henrietin manžel predá za jej chrbtom strechu nad hlavou a peniaze bez mihnutia oka minie, ocitne sa Henrieta doslova na ulici. Elena ju prichýli v rodičovskom dome na vidieku, z ktorého Henrietu kedysi rodičia vydedili. Henrieta si po čase nárokuje na časť majetku po rodičoch, zlomyseľne ide za svojím cieľom využívajúc Elenin pocit viny.

Prečítajte si úryvok o sesterskom spolužití s knihy Budem tvojimi očami.

Spolužitie dvoch sestier, ktorých životy ovplyvnil spoločný zážitok, nie je vôbec jednoduché. Elena bojuje a Henrieta je zaslepená pocitom, že ju sestra obrala o šancu na normálny život. A keď sa ako-tak konečne naučili spolu vychádzať, do dediny sa z Kanady vracia Daniel, Elenin priateľ z detstva. Od toho dňa sa všetko komplikuje. Elena získava lásku, no stráca sestru.
„Chcela som poukázať na krehkosť pokrvného puta,“ vysvetľuje autorka knihy Budem tvojimi očami Eva Dedinská. „Stačí totiž málo, aby sa sesterská láska zmenila na nenávisť a zlobu. V dnešnej dobe poprehadzovaných priorít je úplne bežné nenávidieť brata, obviňovať sestru či živiť v sebe zlosť k rodičom.“

Budem tvojimi očami je ďalšia kniha z mimoriadne populárnej edície Príbehy z kabelky.
Mojej malej kuchárke

Mojej malej kuchárke

04. 07. 2012
Mojej malej kuchárke – pečte s deťmi!

Už vám niekto povedal, aká je s deťmi v kuchyni ohromná zábava? Že to už poznáte? Tak to sa vám bude páčiť knižka Mojej malej kuchárke, ktorá by nemala chýbať v žiadnej domácnosti s malými deťmi. Na sto stranách pestrofarebnej knižky ponúka len 16-ročná autorka okrem praktických kuchynských rád spolu 29 jednoduchých receptov – niečo na jedenie, niečo na pitie a čosi na maškrtenie.

Darčeková knižka Mojej malej kuchárke očarí dievčatá mladšieho školského veku, ktoré objavujú svet varenia a pečenia. Malé slečny na prvý pohľad upúta hravým dizajnom, krásnymi fotografiami jedál a postupov. Obľúbenú palacinkovú klasiku striedajú „globalizované“ jedlá novej generácie ako Čipsovka, Mafiny či opekané Marschmallows. Kniha sa predáva aj vo verzii s ružovou zásterou, ktorá pristane každej malej kuchárke.

V kuchyni je určite lepšia zábava ako pred telkou či počítačom. Touto knihou svoje slečny o tom presvedčíte. Lebo keď vypnete televízor, nemáte celkom nič. No keď vypnete sporák, celý byt sladučko rozvoniava, bruško sa teší na dobroty a všetci, ale úplne všetci v dome chvália malé kuchárky.

Vyskúšajte to podľa knižky Mojej malej kuchárke – nazrite do nej, pozrite si recept na Banánové mafiny či Mrkvovú tortu.
Deti v kuchyni

Deti v kuchyni

22. 06. 2012
Deti v kuchyni? Áno!

Mamičky sa delia na dva typy. Tie trpezlivé a pozitívne naladené, ktoré nechávajú svoje deti pomáhať v kuchyni, nech už je výsledok akýkoľvek. Tie druhé už nie sú také prístupné, dovolia svojím ratolestiam menšie práce, niečo vymiešať, rozbiť vajíčko, ale radšej šup z kuchyne. Veď je toľko práce, čo treba stihnúť a kto zavadzia a zdržiava, musí ísť nabok. Ak patríte k prvej skupine, alebo ste niekde medzi, určite vás nadchne kniha Deti v kuchyni.

Táto kuchárska kniha je určená všetkým školákom, ktorí radi varia, pečú, vykrajujú, miešajú alebo sa iba motajú po kuchyni. Vtipná pomôcka aj pre úplných začiatočníkov je plná pestrých fotografií. Už fakt, že dieťa samé túži pomáhať pri varení a pečené, môžete zúročiť neskôr a zapojiť ho aj do ďalších pracovných aktivít rodiny.

Začiatky bývajú ťažké a niekedy to s malým drobcom v kuchyni vyzerá ako epizóda zo seriálu Mr.Bean. Na koberci rozsypaná múka, na obkladačkách prilepené cesto, po dreze rozliate mlieko a žĺtok z vajíčka vo vlasoch. Oplatí sa však byť trpezlivý a s pribúdajúcimi rokmi sa rozrastajú aj činnosti, pri ktorých deti naozaj vedia pomôcť.

Knižka Deti v kuchyni prináša 29 jednoduchých a chutných receptov, ktoré si deti môžu pripraviť úplne sami. Dobrodružnou cestou ich sprevádza maškrtný maxipes Dany a množstvo veselých kresbičiek.

S deťmi v kuchyni si môžete užiť naozaj príjemné a veselé chvíle...len to chce možno zmeniť prístup a vydržať. Všetka námaha sa neskôr vráti – či už vám pri iných domácich prácach alebo budúcemu partnerovi vášho dieťaťa.
03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

22.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

26.11.2018 Viac

Re: Objednávate z aliexpress.c ...

margitazvoncek

Objednávam tam často. Hlavne cez tú aplikáciu, pretože to tam majú lacnejšie. Ale ni ...

272773x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
106522x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
90932x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
32613x Viac

Vianoce

melindi
32390x Viac

Silvester

Jajus345
30827x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť