Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Za svoje deti si môžeme sami!

Za svoje deti si môžeme sami!

27. 04. 2013
Byť rodičom je najťažšie povolanie na svete. Na tom sa zhodneme mnohí.
A asi budete viacerí aj súhlasiť, že dnešné deti sú často rozmaznané, presýtené zábavou, unudené, nedisciplinované... Nuž, aj v rodičovskej výchove platí, že jablko nepadá ďaleko od stromu a všetko závisí od nás.

Larry Winget je autorom viacerých bestsellerových kníh no výchove a pravidelným hosťom v reláciách americkej televízie Fox News. Vo svojej knihe Za svoje děti si můžete sami je nekompromisný a neberie si servítku pred ústa: za zle vychované dieťa môžu rodičia, pretože odviedli zlú prácu.

Toto je príručka pre rodičov, ktorí to s výchovou detí myslia vážne. „Pozrite sa okolo seba. Naše deti, to je malér,“ píše Winget. „Sú prepchávané liekmi, rozmaznané, majú nadváhu...sú nezdvorilé a majú pocit, že majú nárok na všetko.
Nesúhlasíte? Tak nedávate pozor.
´O mojom dieťati toto neplatí!´ vravíte? Tak nedávate pozor!“

Larry Winget napísal skvelú knihu, ktorá vo vás všeličo vyprovokuje, naštartuje vás a hoci spočiatku budete k nej možno pristupovať odmietavo („ale moje dieťa naozaj také nie je!“), rýchlo zistíte, že triafa priamo do čierneho.
V knihe vymenováva 5 zásad rodičovskej výchovy, rozoberá správnu komunikáciu, disciplínu, tresty, vlastnosti ako úprimnosť, česť a klamanie. Radí, ako naučiť svoje deti naplánovať si úspech...a čo ich vlastne naučiť. Nechýbajú kapitoly o sexe, technológiách, peniazoch, vzdelaní a vzťahoch.

Chcete napraviť svet? Napravte rodičov – vyzýva Larry Winget v knihe Za svoje děti si můžete sami a dodáva: Nečakajte, že zmeníte správanie svojich detí, pokiaľ nebudete ochotní zmeniť svoje vlastné správanie!
Povedz mi prečo

Povedz mi prečo

15. 04. 2013
Ideálna knižka pre malých zvedavcov

„Mami, prečo žihľava pŕhli?“
„Oci, prečo mávam zimomriavky?“
„Babka, prečo sliepky nelietajú, hoci majú krídla?“
Prečo, prečo, prečo? Každé dieťa sa dostane do obdobia, keď jeho otázky typu PREČO nemajú konca-kraja. Možno to mnohí poznáte a občas vás vedia nielen vytočiť, ale naozaj dostať do úzkych: ozaj, prečo je niečo tak a iné onak?

Práve vyšla úžasná knižka pre malých zvedavcov...ale určite si v nej radi zalistujú aj dospeláci. Povedz mi prečo ponúka na 120 stranách vyše 180 všetečných otázok, ktoré nám drobci kladú a my sme často v pomykove. Jednoduché otázky, zábavné, ale pravdivé odpovede, hra so samolepkami a šesť prehľadných tém: história, príroda, ľudské telo, zvieratá, deň čo deň a vesmír.

Tak napríklad viete, prečo mačky jedia trávu, hoci vzápätí začnú dáviť? Znie to neuveriteľne, ale robia to schválne. Nie preto, že by im tráva chutila, ale čistia si tak žalúdok od chlpov, čo prehltli, keď sa umývali jazykom.
A prečo teda zívame? Pretože sme unavení. Naše telo potrebuje veľkú dávku vzduchu a prikáže svalom v hrdle, aby sa natiahli. Vzduch prejde do pľúc a hneď sa cítime lepšie. Šimpanzy, myši a hady robia to isté.

Takýchto otázok a odpovedí nájdete v knihe množstvo. Pri každej milý obrázok, všetko na tvrdom lesklom papieri, takže nehrozí tak rýchlo potrhanie či poškodenie knižky, a Povedz mi prečo vydrží aj pre ďalšie dieťa:) Na konci knižky nájdu deti samolepky ku každej téme – je tam pirát aj rytier, slnečnica či bábätko, lev i ľadový medveď, ale aj semafor, vesmírna loď a policajt.
Nová kniha Povedz mi prečo je darček, ktorý poteší každé zvedavé dieťa.
Moja planéta

Moja planéta

04. 04. 2013
Detská encyklopédia Moja planéta

Objavte so svojimi deťmi neuveriteľný a vzrušujúci svet! V novej obrázkovej encyklopédii Moja planéta nájdete celú kopu skladačiek a zaujímavé informácie o svete okolo nás. Ideálna knižka pre deti od 5 rokov.

Aj vaše dieťa vás čoraz častejšie bombarduje otázkami začínajúcimi sa na „prečo“?
„Mami, prečo je vonku tak zima/horúco?“
„Oci, prečo musíme triediť odpad?“

V jedinečnej miniencyklopédii Moja planéta nájdete odpovede na otázky, prečo sa ľadovce tak rýchlo roztápajú a zem sa ohrieva; prečo musíme separovať a čo s plynmi? Ako sú ohrozené tropické lesy a čo znečisťuje prírodu.

Kniha ponúka množstvo poučných a zároveň zábavných skladačiek. Na jednej strane posúvajú autom po ceste, či bicyklom po cyklistickej cestičke. Na ďalšej nazrú za múry domu, aby videli ako funguje svetlo, rozvod elektriny či vody. V taštičke nájdu kartičky s informáciou, čo sa dá urobiť zo starých časopisov (zošity z recyklovaného papiera), zo 670 hlinených plechoviek (bicykel), z 9 oceľových konzerv (guľa na petang), či z 20 fliaš na vodu (polárny pulóver, hadica aj podnosy na potraviny).

Na strednej dvojstrane encyklopédie Moja planéta nájdu deti samolepky živočíchov, ktoré môžu doplniť do kartičiek priložených na poslednej strane. Nechýbajú krásne ilustrácie, vzrušujúce informácie a odkrývacie okienka.
Pracujúca mama – návod na prežitie

Pracujúca mama – návod na prežitie

26. 03. 2013
Pracujúce mamičky, konečne je tu kniha pre vás!

Ako rodičia chceme urobiť pre naše deti všetko, aby boli šťastné a dobre vychované. Prináša to stres, tlak a nedostatok času i vlastného odpočinku. Práca a materstvo je prosto vražedná kombinácia. Starostlivosť o domácnosť, výchova detí a ešte aj vysoké pracovné nasadenie, to všetko vie urobiť zo života peklo. Pracujúca mama-návod na prežitie prináša neoceniteľné tipy, ako toto všetko zvládnuť. Poradí, kde hľadať pomoc, keď dôjde k najhoršiemu a nájdete v nej plno zlepšovákov, ako si zachovať zdravý rozum doma aj v práci.

Aj vy máte občas pocit, že nič nestíhate, veci vám unikajú pomedzi prsty a chvíľu pre seba ste si nenašli už...no, najmenej sto rokov?! Práve dnes ide na knižné pulty praktická a pritom vtipná príručka, ktorú ocení každá žena, keď nadobudne pocit: neviem, kam mám skočiť skôr! „Pracujúca mama – návod na prežitie je ideálny poradca pre všetkých, ktorí majú pocit, že ak chcú všetko zvládnuť, musia sa minimálne rozdvojiť,“ tvrdí herečka Jane Leevesová, alias seriálová Daphne zo sitcomu Frasier.

Od tehotenstva až po pubertu
Pracujúca mama-návod na prežitie je plnofarebná prehľadne usporiadaná kniha: začína sa okamihom, keď sa vám na tehotenskom teste objavia dve čiarky až po chvíľu, keď si treba pohovoriť s pubertiakom o sexe a pritom zostať profesionálna a výkonná vo svojom povolaní.

„Každá matka robí asi tisíc vecí naraz. Nájdite si čas a urobte ešte jednu vec. Prečítajte si tento veselý, milý a empatický návod,"
odporúča scenáristka filmu Diabol nosí Pradu Aline Broshová Mc Kennová.

Kariéra popri výchovy i podpora
Občas naozaj netušíme, čo by sme mali urobiť, čo jednoducho nechať tak a ako zvládnuť ten tlak, ktorý pociťujeme z každej strany. Jediné, o čom sme presvedčení, je, že chceme len to najlepšie pre svoju rodinu a kariéru. Jediné, čo naozaj pomáha, je rozumne si vybrať a práve o tom je novinka Pracujúca mama-návod na prežitie.
Ak potrebujete rýchlu radu, nalistujete si príslušnú kapitolu a prečítate si len to najpodstatnejšie. Z knihy sa dozviete napríklad aj to, ako si rozbehnúť kariéru popri výchove detí a ako si vybudovať silnú podpornú sieť, ktorá vás podrží v prípade nečakaných situácií. Text je doplnený radami, ako ušetriť a rozvrhnúť si drahocenný čas.

„Pracujúca mama je plná praktických rád. Po jej prečítaní budete vedieť, ako si máte určiť priority, zorganizovať život a urobiť dôležité rozhodnutia.“
expertka na výživu v Today show a autorka bestsellerov Joy Bauerová.
Posolstvo nádeje od anjelov

Posolstvo nádeje od anjelov

22. 03. 2013
Pomáha ľuďom. Vidí totiž anjelov...

Ak nestratíte nádej, aj z nemožného sa môže stať možné. Lorna Byrneová je o tom presvedčená a ľudia po celom svete jej dávajú za pravdu. Jej knihy vyšli vo vyše 50 krajinách a preložili ich do 27 jazykov. Práve jej v slovenčine vychádza tretia kniha s názvom Posolstvo nádeje od anjelov a v apríli príde táto výnimočná žena na Slovensko.

„Vidím anjelov a komunikujem s nimi každý deň už od svojho narodenia,“ tvrdí írska mystička, ktorej anjeli už od detstva vraveli, že raz o nich napíše knihu. Vždy sa tomu smiala, pretože trpela poruchou čítania dyslexiou a sotva dokázala písať. Pred piatimi rokmi jej však prvá kniha Anjeli v mojich vlasoch, ktorú uznávané anglické noviny Sunday Times zaradili medzi najpredávanejšie knihy. Nasledovali Schody do neba a v týchto dňoch sa dostane na pulty kníhkupectiev novinka Posolstvo nádeje od anjelov.

Byrneová v nej vysvetľuje, ako anjeli pomáhajú ľuďom, keď sa cítia unavení, zúfalí, skľúčení a nemilovaní. Keď majú pocit, že sú zlými rodičmi, majú finančné ťažkosti alebo nič nestíhajú. Priamočiaro a jednoducho píše o tom, ako sa človek môže obrátiť na anjelov o pomoc a prežiť tak lepší a šťastnejší život. „Za každým človekom vidím lúč svetla, ktorý je jeho anjel strážny,“ tvrdí Lorna.
Jej fanúšikovia po celom svete tvrdia, že im vracia nádej a pomáha im uvedomiť si, že anjela strážneho majú naozaj po svojom boku. Ľudia, ktorí sa s ňou stretli osobne, hovoria o jej výnimočnej aure a mimoriadne pozitívnej sile. Možno aj preto k nej už dlhé roky chodia s prosbou o pomoc alebo vyliečenie...

11. a 12.apríla sa s Lornou Byrneovou môžu stretnúť aj slovenskí fanúšikovia v Bratislave. Lorna najskôr absolvuje prednášku formou rozhovoru, kde sa podelí o svoje zážitky s anjelskými posolstvami v duchu novinky Posolstvo nádeje od anjelov. Na druhý deň bude podpisovať knihy na autogramiáde v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei v centre mesta.
Mamin zoznam

Mamin zoznam

15. 03. 2013
Mamin zoznam: keď tu už nebudem...

Čo by ste napísali na zoznam úloh, keby ste sa dozvedeli, že ste smrteľne chorí a zostáva vám niekoľko dní života? Čo by ste odkázali svojej milovanej rodine, aby to tu bez vás zvládli a boli navyše šťastní? Bez vás. Práve o tom vyrozprával svoj príbeh St John Green v novinke Mamin zoznam, o ktorom Daily Express napísal: „Je to jeden z najdojímavejších príbehov, aký ste kedy čítali.“

Kate Greenová si pokojne žila s rodinou v anglickom Somersete, keď jej diagnostikovali nevyliečiteľnú rakovinu prsníka. V posledných dňoch svojho života preto spísala zoznam úloh a nazvala ho Mamin zoznam. S manželovou pomocou zhrnula svoje myšlienky, sny a želania, aby milovanému mužovi pomohla vychovať synov a zaistiť im spokojný, šťastný život.

Toto je zoznam, ktorý som dala dokopy:
Keď tu nebudem, vždy pobozkaj chlapcov dvakrát.
Chodievajte na všetky možné školské akcie – slávnostné vyhlásenie výsledkov a podobne.
Prosím ťa, nauč ich, aby vždy všade chodili načas.
Prosím ťa, nauč ich vyjadriť, čo cítia.
Nezaprac celý dvor člnmi, chlapci potrebujú priestor na hranie.
Mamička chce, aby ocko používal výraz „bezhranične“.

Kate túžila, aby z jej synov Reefa a Finna vyrástli šťastní a zdraví muži. Preto spísala zoznam, v ktorom jej manžel Singe nachádzal silu a inšpiráciu. Jednoduché pokyny a rady, ktoré Kate navyše podala s nadhľadom a cítiť z nich jej veselú a nespútanú povahu, ovplyvnili celú rodinu. Mamin zoznam vám dokáže zmeniť život a to nielen vtedy, keď stratíte blízku osobu. Aj čitatelia sú nadšení: „Preplakala som doslova celú knihu, ale po dočítaní som bola oveľa silnejšia.“ Či „Toto je prvá kniha, ktorú som prečítala na jeden šup od prvej po poslednú stranu.“

Daily Mail ohodnotil knihu jediným slovom „Srdcervúci.“ A ak ste niekedy uvažovali o tom, ako by ste so svojou rodinou mohli prežiť šťastný, zmysluplný život plný radosti a dobrodružstiev, potom je kniha Mamin zoznam určená aj vám. Prečítajte si na BUX.sk úryvok z knihy.
Balet

Balet

14. 03. 2013
Chce byť vaša dcérka baletkou?

Aj vaša dcéra sa len tak kedykoľvek a kdekoľvek roztancuje? Iba tak pre radosť? Určite to podporujte – je to nielen zábava, ale učí to deti prejavovať sa prostredníctvom pohybu, umožňuje im lepšie pochopiť seba i svet naokolo. A možno sa im zapáči nová kniha Balet – prvé kroky v tomto magickom svete.

Tanec je bezpochyby zdravá forma pohybu. Je to hra, ktorá zahreje a rozhýbe telo, spevní svaly, zlepší koordináciu pohybov aj správne držanie tela. Tancom a osobitne baletom vedia deti lepšie vyjadriť svoje emócie. No aj na tanec treba vek. V útlom detstve je to skôr o radosti, neskôr to už možno brať vážnejšie – keď už je dieťa staršie a emočne, aj osobnostne zrelšie. Navyše okolo ôsmeho roku života sú už detské kosti tvrdšie, pevnejšie a vhodnejšie k vyššej fyzickej náročnosti i pravidelnému cvičeniu.

Mnohé dievčatá snívajú o kariére baletky a aj pre ne je tu novinka Balet (pre deti od 7 rokov). Objavia úžasný svet baletu, dozvedia sa, čo znamenajú výrazy ako attitude, demi-plié, grand jeté ap. Vďaka fotografiám a presným opisom s podrobnými pokynmi vaše dieťa hravo zvládne všetky figúry. Zistí, ako sa dá tvrdým tréningom prepracovať z baletnej sály až do svetoznámeho umeleckého súboru, čo zahŕňa príprava na vystúpenie alebo ako sa poďakovať publiku.

Vďaka knihe Balet spoznáte aj špičkových tanečníkov a slávne baletné diela, ktoré dodnes uvádzajú divadlá na celom svete. Vaša dcéra si môže obliecť nádherné baletné šaty primabaleríny s tylovou sukničkou tutu a roztancovať celý byt.
Poklady slovenskej kuchyne

Poklady slovenskej kuchyne

08. 03. 2013
Poklady slovenskej kuchyne čoraz populárnejšie!

Milovníci tradičného slovenského jedla si prišli na svoje – práve vyšla už 3.časť série Poklady slovenskej kuchyne, tentoraz z Ponitria. Zaujímavé a chutné regionálne recepty, jednoduché na prípravu a pestrétipy od predjedál, cez polievky omáčky až po koláči, či niečo do špajzy si získali už množstvo čitateľov.

Osou Ponitria je rieka Nitra, takže nechýbajú recepty z rýb. Dlho sa tam ľudia živili aj včelárstvom, pretože med ako doplňujúca potravina sa považovala za elixír života. V receptoch preto nájdete aj med, ale aj červené a biele víno, tiež dubáky, bedle alebo pečiarky, keďže lesy v regióne Ponitria sú bohaté na duby. Zabíjačky sa tam robili hlavne na jar a zahŕňali rôzne špeciality z mäsa a vnútorností. Hurka, krvavnica či žobrácka kaša sú len malou ukážkou z dobrôt, ktorá sa tam pripravujú aj dnes.

Poklady slovenskej kuchyne – Ponitrie prináša vyše 150 receptov, ktoré vám určite zachutia. Popri receptoch ponúka aj dávno zabudnuté kulinárske poklady ukryté v tomto regióne, ktoré zbierala autorka Silvia Pilková počas mnohých rokov. Varenie je jej najväčšia vášeň. Varí už od detstva a načas sa varenie stalo aj jej povolaním. Dva roky viedla dve výborné reštaurácie, kde prešla všetkými pozíciami. Istý čas pracovala v reštauráciách v Moskve, Prahe a vo Viedni a zvyšok času zbierala skúsenosti v Bratislave.

Vyskúšajte jeden z receptov v novej knihe – Korýtko, hlavné jedlo z hornej Nitry.

Suroviny: 1 starší chlieb, 125 g bryndze, najlepšie májovej, 100 g slaniny, 1 klobásu, 150 g údeného kolena, 2 lyžičky soli, 2 lyžičky papriky.
Ako na to? Zo staršieho okrúhleho chleba odkrojíme vrch, prípadne použijeme hrubý krajec, a do polovice vydlabeme striedku – vznikne tak akési korýtko. Dovnútra natlačíme bryndzu, slaninu pokrájanú nadrobno, trochu klobásy, údeného kolena a dochutíme soľou a mletou paprikou. Napichneme na ražeň a opekáme nad miernym ohňom. Dobrú chuť!
Ukradnutá

Ukradnutá

28. 02. 2013
Skutočný príbeh uneseného dievčatka.

Naše deti sú pre nás všetkým. Celým životom. A teraz si predstavte, že vám vaše dieťa unesú. Jednoducho ukradnú. A navyše vlastný exmanžel.
„Moje malé dievčatko uniesol len preto, lebo malo nasledujúci deň začať chodiť do európskej a nie islamskej školy,“ rozpráva Írka Louise Monaghanová, ktorej exmanžel Mostafa Assad uniesol 6-ročnú dcérku May do rodnej Sýrie.


„Streda 7. septembra 2011 je deň, na ktorý nezabudnem, kým budem žiť,“ píše Louise v knihe Ukradnutá. „Ten deň zanechal v mojom živote trvalú stopu a úplne zničil mojich takmer šesť idylických rokov života...
Ten deň sa začal ako každý iný. Svietilo slnko, na oblohe nebol ani mráčik. No moje malé dievčatko May bolo v to ráno mimoriadne vzrušené. Tešila sa, že na druhý deň pôjde prvýkrát do „veľkej školy“. Všetko sme mali pripravené. Na posteli v jej princezničkovskej spálni ležala biela športová košeľa s námorníckou sukničkou a nové topánky. V malej ružovej školskej taške s obrázkom šteniatka na prednej strane, ktorú si sama vybrala, boli novučičké školské učebnice a zošity, akoby čakali len na to, kedy ich začne používať...“

Exmanžel Mostafa prišiel na jednu zo svojich bežných návštev a počas nej nemilosrdne uniesol vlastné dieťa. Hoci nemal žiadnu nádej, prepašoval ju z Cypru do Turecka a odtiaľ do svojej vlasti, do Sýrie. To všetko sa mu podarilo napriek tomu, že nemal pre dieťa platný pas a že bola na stop zozname, ktorý zabraňoval ktorémukoľvek z rodičov odviezť ju z krajiny bez písomného súhlasu druhého rodiča...

Ukradnutá je bolestný, no zároveň nádherne ľudský a odvážny príbeh matky, ktorá riskovala svoj život, aby zachránila svoju unesenú dcéru z vojnou zničenej Sýrie.
Louise bez mihnutia oka prekročila prísne strážené hranice uprostred jednej z najhorších občianskych vojen v histórii Sýrie, aby zachránila svoju šesťročnú dcéru. Odvážne sa vydala na nebezpečnú cestu do moslimskej krajiny, ocitla sa aj s dcérkou v zajatí u svojho exmanžela. Denne dostávali trochu jedla a špinavú vodu a pomaly strácali nádej na vyslobodenie.
Len čo sa im naskytla prvá príležitosť, napriek tomu, že Louise bola príšerne dobitá svojím exmanželom a chorá zo špinavej vody, nazbierala posledné zvyšky síl a utiekli.

Unikali cez oblasť bombových útokov a streľby, putovali cez prísne strážené pohorie počas nocí, museli sa spoľahnúť na pašerákov. Napriek veľkému utrpeniu sa im podarilo prežiť. Kniha je skutočnou výpoveďou o tom, čím všetkým museli prejsť, aby si zachránili holé životy.
Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

26. 02. 2013
Knihy o rakovine sú blbosť!

Presne tak. Často patetické, prehnané, snažia sa vás rozplakať a emočne vyšťaviť. Knihy o rakovine sú hlúposť – myslí si to aj 16-ročná Hazel, hlavná hrdinka knihy Na vine sú hviezdy, ktorú časopis Time vyhlásil za knihu roka 2012. A keď si ju prečítate, zistíte, prečo získala toľko ocenení, pochvál a nedávno sa s autorom rozprával online aj americký prezident Barack Obama.

Hazel pred tromi rokmi diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu a tak sa začala pripravovať na smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy je pripútaná k vozíku s kyslíkovou fľašou a užíva silné lieky, aby prežila. Chodí na stretnutia podpornej skupiny, ktoré neznáša, ale raz tam stretne chalana menom Augustus. A odrazu nájdete nový zmysel života.
Augustus je cool, pohoďák, sympatický, nad vecou...a tiež už rakovinu nemá. Ale nemá ani kus nohy, ktorú mu choroba vzala a namiesto nej nosí protézu. Dvaja mladí ľudia vytvoria neobyčajný pár, ktorý vás dojme k slzám a neraz rozosmeje. Hazel má totiž obľúbenú knihu...no jej autor uťal príbeh uprostred vety. Ona zrazu nevedela, čo bolo ďalej a ako sa vyvíjal osud hlavných hrdinov. A tak spolu s Agustusom vypátrali toho spisovateľa kdesi v Amsterdame a vycestovali za ním, aby si z jeho úst vypočula, ako sa kniha skončila...
Silný ľudský príbeh Na vine sú hviezdy vás presvedčí, že nikdy nie je neskoro na lásku. Že obetovať sa pre druhého je úžasná vec a aj keď ktosi dôležitý odíde, zanecháva v nás silnú stopu svojej prítomnosti. Áno, sú knihy, ktoré sa vám dostanú pod kožu a chytia za srdce. Existujú knihy, ktoré chcete čítať rýchlo, lebo vás vtiahli každou vetou, každým slovom...a zároveň s hrôzou zisťujete, že strany sa míňajú a vy sa blížite k tej úplne poslednej. Kniha Na vine sú hviezdy vás absolútne pohltí a bude sa držať vášho srdca ešte dlho po dočítaní.
Rozprávky ostrihané na ježka

Rozprávky ostrihané na ježka

08. 02. 2013
Predať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku, o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

Rozprávky ostrihané na ježka patria medzi najobľúbenejšie detské knihy. Odborníci to vysvetľujú jeho majstrovským rozprávačstvom, hrou so slovami i humorom. Jeho texty majú rytmus, fantáziu, prebúdzajú v deťoch obrazotvornosť a nechýbajú  frazeologizmy, ktoré bývajú zdrojom humoru a komiky.

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.
Zajkovia Majko a Kajko

Zajkovia Majko a Kajko

08. 02. 2013
Predať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku, o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.

Podobne je to aj v knižke Zajkovia Majko a Kajko, v ktorej sa deti dozvedia, čo všetko zažili dva nezbedné a neposedné, no bystré zajačiky. Ako sa zrazili s ozvenou, aký je to vynález z hladu, čo uteká omnoho rýchlejšie ako zajac a prečo je zima nepohostinná.
Čierna žena, biela krajina

Čierna žena, biela krajina

22. 01. 2013
Novinka od autorky bestselleru Púštny kvet

Waris Dirie je niekoľko rokov známa aj na Slovensku – jej kniha Púštny kvet sa u nás stala veľkým hitom a keď v roku 2010 navštívila Slovensko, na jej autogram stáli dlhé rady. Nová kniha Čierna žena, biela krajina rozpráva o živote Waris Dirieovej v jej novej, bielej vlasti – o jej túžbe po Afrike a hlbokom želaní pomôcť svojmu rodnému kontinentu oslobodiť sa od biedy, zdedených tradícií a závislosti.

Vo svojej novej bielej vlasti je Waris Dirieová oslavovaná ako bojovníčka za ľudské práva – no vo všedné dni zostáva cudzinkou, ktorú taxikári a muži všeobecne vnímajú ako korisť. Narodením jej druhého syna Leona si ešte bolestnejšie začala uvedomovať svoju rozpoltenosť medzi dvoma svetmi.

„Svojho syna nosím dodnes skoro stále na tele tak, ako som sa to naučila od mamy. Veľké pestré šatky, ktoré na to používam, mi darovala mama. Rada ich nosím aj ako šály. Som presvedčená, že mi prinášajú šťastie, a tak si ich často beriem aj na rozhovory, prednášky a na cesty...“

Keď v roku 2008 pricestovala na návštevu do Afriky, oslavovali ju ako hrdinku, zároveň však videla, že ženy sú tam ešte stále obeťami tradícií. Pomaly v nej narastalo rozhodnutie. Spolu s Leonom sa vrátila do Afriky, aby pomohla tamojším ženám finančne sa osamostatniť a stať sa nezávislými.

Waris Dirieová je presvedčená, že Afrika sa môže zmeniť, až keď ženy v africkej spoločnosti získajú ocenenie, úctu a rešpekt. Len potom môže byť úspešný aj boj proti krutým kmeňovým rituálom. Vo svojom svetovom bestselleri Púštny kvet odsúdila rituál ženskej obriezky, a tým prelomila tabu. Jej novinka Čierna žena, biela krajina vás opäť vtiahne do príbehu plného krutosti i pôvabu. ;
Obyčajná tvár

Obyčajná tvár

18. 01. 2013
Chlapček so znetvorenou tvárou

Mama už pri narodení vnímala iba jeho krásne oči, hoci lekári tvrdili, že sa chlapec nedožije rána. Dívala sa naňho s láskou...aj keď mal neuveriteľne znetvorenú tvár. Postihla ho zriedkavá choroba a v nasledujúcich rokoch podstúpil takmer 30 operácií.
Teraz má desať rokov, no vytrpel si už viac než dosť. Je taký znetvorený, že málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí. Keď ide po ulici, ľudia naňho zízajú, sú šokovaní a zabúdajú zatvoriť ústa. Tvár mu znetvorila ojedinelá choroba a hoci už podstúpil takmer 30 operácií, stále ho prezývajú Mutant, Freddy Krueger či Jašterko. „Bol som na toľkých ihriskách, že viem, aké kruté vedia byť decká. Nie je to pre mňa nič nové,“ tvrdí hrdinsky.

Auggie je chlapec, s ktorým sa osud nepekne zahral, no on dokázal s ním vybabrať. Na svet sa pozerá s nadhľadom, snaží sa prehliadať prekvapených ľudí a asi je jediný, kto si myslí, že je skutočne normálny. Nová kniha Obyčajná tvár je o chlapcovi, ktorý je taký očarujúci, že mu jednoducho musíte fandiť.

V Auggieho živote totiž dochádza k veľkému zlomu. Doteraz ho učila doma mama, no teraz ide medzi „normálne deti“ do bežnej školy. Je už natoľko silný, aby zvládol pozornosť spolužiakov i učiteľov? Alebo dopadne ako jahniatko poslané na popravu, ako tvrdí Auggieho otec?
Auggie zrazu musí riešiť otázky, o ktorých sa nám ani nesníva. Ako zapadnúť do školskej jedálne, keďže potravu prijíma slamkou alebo nadrobno nakrájanú, a už pohľad na jeho jedenie je odstrašujúci? Musí prísť na maškarný v kostýme aj on, alebo mu stačí vlastná tvár? Nájde v sebe dosť síl, aby vydržal na školskom dvore posmech, odmietanie a zdesené pohľady?

„Urobte si radosť a prečítajte si túto knihu. Váš život bude vďaka nej lepší.“
Nicholas Sparks

Obyčajná tvár je príbeh, ktorý vás očarí. Auggieho zážitky, prekonávanie problémov i radosť z úspechov hltáte stránku po stránke. Majstrovské rozprávačstvo, vtip, nadhľad, ale najmä veľa láskavosti a priateľstva robí z tohto príbehu nezabudnuteľnú knihu. Na prvý pohľad smutný príbeh vás prekvapí svojou pozitívnou energiou a po jeho prečítaní sa aspoň na chvíľu staneme lepšími ľuďmi, vnímavejšími a láskavejšími.

Začítajte sa do neobyčajného príbehu Obyčajná tvár.
Kniha rekordov

Kniha rekordov

11. 01. 2013
Detská kniha rekordov – zabavte sa!

Králi najdlhších vlasov a nechtov. Obri a drobčekovia. Majstri sveta v rôznych disciplínach. A mnohé ďalšie zábavné rekordy a strelené informácie. Práve vyšla nová Kniha rekordov pre deti a naozaj sa budete mať na čom zabávať.

Ktoré zviera je najväčšie na svete? Koľko meria najvyššia stavba? Kto má viac zubov, človek alebo žralok? A pokiaľ ti narastú vlasy, ak si ich nebudeš strihať?
Kniha rekordov je jedinečná príručka s najbláznivejšími otázkami a najprekvapujúcejšími odpoveďami. Všetky sú však pravdivé, takže pri tejto knižke sa určite nebudete nudiť.

Výstižné fotografie, vtipné ilustrácie, zábavné rekordy. Kniha je prehľadne rozdelená na kapitoly ako:
Narodil si sa na neobyčajnej planéte - sopky, hory, cestovatelia...
Neuveriteľné zvieratá a rastliny - šampióni, siláci, maxichlpáči, rozkošní votrelci.
Ľudské telo je prekvapujúco silné – najkrajší, čudné potraviny, telo ako zvláštne cedidlo.
Ohromujúce stavby a vynálezy – smiešne domy, roboty, geniálne vynálezy ai.

Kniha rekordov ukrýva množstvo zaujímavých informácií. Napríklad hneď na prvých stranách sa dozviete o 10-ročnom dievčatku, ktoré zachránilo sto ľudí. Ako? Alebo že jeden z našich nechtov rastie rýchlejšie ako ostatné – viete ktorý?
Dukanova diéta v 350 receptoch

Dukanova diéta v 350 receptoch

18. 12. 2012
Jennifer Aniston vážila na začiatku kariéry trošku viac, ako by sa patrilo na začínajúcu herečku a tak jej manažér odporučil: musíš schudnúť o takých 15 kíl! Jennifer sa dala na Dukanovu diétu a podarilo sa. Bez jojo efektu a drsného odriekania. Dukanova diéta patrí dnes k najpopulárnejším diétam na svete, ktorú držia aj mnohé celebrity ako Kate Middleton, Penelope Cruiz, Gisele Bundchen či Jennifer Lopez. Obrovský hit na celom svete má pokračovanie v podobe knihy plnej receptov.

Britský Daily Mail napísal: „Toto je vaša posledná diéta. Francúzi ju držali v tajnosti roky!“ Vďaka knihe Dukanova diéta v 350 receptoch bude držanie Dukanovej diéty ešte jednoduchšie. V prvej časti sú jedlá na báze čistých bielkovín a v druhej jedlá na báze bielkovín a zeleniny; samostatnú časť tvoria Omáčky. Knihu tvoria aj recepty od žien vyjadrujúcich sa o tejto téme v diskusných fórach a samozrejme, profesionálne recepty, ktoré sú odvodené od 100 potravín tvoriacich Dukanovu diétu.

Novinka Dukanova diéta v 350 receptoch, ktorú počas rokov upravili a zdokonalili pripomienky miliónov čitateľov po celom svete, si môžete predobjednať už dnes a možno sa vám po sviatkoch plných hojnosti naozaj zíde:). Nájdete v nej recepty jednoduché na prípravu, šťavnaté a ľahké. Napríklad suflé z hydinovej pečene, mäsové guľôčky s bylinkami, studená uhorková polievka, škoricovú tortu či čokoládový krém.
Panna z jabĺčka

Panna z jabĺčka

14. 12. 2012
K podobnej klasike patria knižky z vydavateľstva Buvik – O Jankovi Polienkovi, Tolstého Rozprávky a bájky, ale aj Panna z jabĺčka od Erbena, ktorá obsahuje šesť klasických rozprávok: o vtákovi Ohnivákovi či trojici Dlhý, Široký, Bystrozraký. Buvik vydal aj krásnu knihu Hovorníček od Dana Heviera. Je to veselá obrázková knižka pre deti, ktoré chcú vedieť dobre a pekne rozprávať. Nechýbajú rečové rozcvičky pre ich nepoddajný jazýček.
Tweetni mi

Tweetni mi

14. 12. 2012
A čo tínedžeri? Deti nad 10 rokov? Priznajme si, čoraz viac holdujú sociálnym sieťam, kde si píšu, postujú fotky, chatujú. Pre tých väčších tínedžerov odporúčame novinku Tweetni mi o mladej blogerke, ktorá má množstvo followerov, je kráľovnou sekáčov, ale v škole ju považujú za módnu katastrofu. Zrazu sa však dá dokopy so školskou hviezdou, vzorným študentom a idolom dievčat. Ako je to možné? Veď nemajú nič spoločné, tak prečo sa stále bozkávajú?
Čaj pre princezné

Čaj pre princezné

11. 12. 2012
Potešte svoje princezné!

Tak za toto vás budú vaše dcéry milovať. Ideálny darček pod vianočný stromček, za ktorý vás rozhodne vyobjímajú. A ešte k tomu v ružovom!:-) Čaj pre princezné je set, ktorý obsahuje keramickú čajovú súpravu, knižočku s receptami a ružový zošit s nálepkami.

Chrumkavé keksíky a chutné minimafiny sú dokonalým pohostením k čaju. Každý recept v knižke je doplnený obrázkom a krok za krokom ukáže, ako úspešne upiecť skvelé čajové koláčiky pre princezné.

Deti si určite obľúbia hru s touto čajovou súpravou či už s kamarátmi, alebo v kruhu rodiny. Sú to milé malé drobnosti – súprava 17 miniatúrnych kúskov čajového servisu, v ktorom nechýbajú minilyžičky, nožíky či vidličky; tiež čajník s vrchnáčikom, kanvička na mlieko, cukornička, šálky a tanieriky. K tomu 16-stranová kniha s receptami na čajové koláčiky a 16- stranový zošit plný nálepiek.

A keď vás vaše deti pozvú na čaj, budete vedieť, že to nie je len taký obyčajný čaj. Ale Čaj pre princezné!
Slovenské rozprávky

Slovenské rozprávky

30. 11. 2012
Najznámejšie rozprávky Pavla Dobšinského

„Kde bolo, tam bolo...“ alebo „Bola raz jedna krajina...“, či „Bol jeden kráľ, mal tri dcéry a všetky mal rovnako rád.“ Koľkokrát sme ako deti počuli tieto vety z úst rodičov, ktorí nám čítali najobľúbenejšie rozprávky pred spaním. Koľkokrát sme prežívali dobrodružstvá s Jankom Hraškom, Nebojsom alebo tromi zhavranenými bratmi. Kniha ukrýva toľko nádherných príbehov, ktoré vedeli poučiť, pobaviť a neraz formovali naše hodnoty a postoj k životu. Doprajte túto radosť aj svojim deťom.

Soľ nad zlato, O troch grošoch, Zlatovláska, Popolvár, či Ako išlo vajce na vandrovku. Tieto rozprávky by malo poznať každé dieťa. Vďaka skromnému slovenskému folkloristovi Pavlovi Dobšinskému sa tieto klenoty ľudových rozprávaní uchovali až dodnes. A v týchto dňoch vyšli jeho Slovenské rozprávky v novej úprave s ilustráciami maliara Dušana Kállaya.

V rozprávkach ako Zlatá priadka, O dvanástich mesiačikoch, či Kozliatka a vlk sa skrýva veľa poézie i inšpirácie. V nádherných príbehoch ožívajú mŕtvi víťazi, prehovoria neživé predmety a zver pomôže statočným... Chudobný mládenec premôže draka a ožení sa s utešenou princeznou, dcéra jednoduchého človeka prevýši múdrosťou prešibaného sudcu.

V Slovenských rozprávkach Pavla Dobšinského je skrátka všetko možné – a spravodlivé. Škoda len, že nakoniec zazvoní zvonec a rozprávke je koniec...
Prázdniny pod psa

Prázdniny pod psa

27. 11. 2012
Jedna z najobľúbenejších detských kníh!

Aj slovenské deti sa konečne dočkali. Kniha, ktorá patrí medzi najželanejšie pod vianočným stromčekom, konečne vyšla. Po prvých troch častiach svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka je tu konečne štvrtý diel ak tomu extra diel s denníkom. Opäť je tu smoliar Greg Heffley. Stáva sa mu jeden trapas za druhým, zažíva nezvyčajné príhody a o všetkom si píše do svojho denníka. Teda pardón – denníčky si píšu len baby, on píše pamäte...


Prázdniny pod psa je 4.diel vtipnej a pútavej série, z ktorej sa vo svete predali milióny kníh, nakrútili podľa nej film a decká sa nevedia dočkať každej novej časti. V novej knihe sú letné prázdniny v plnom prúde, slnko krásne svieti a všetky deti šalejú vonku. Vlastne... všetky nie, chýba tam náš hrdina. Greg radšej trčí vo svojej izbe a zapisuje si:
„Letné prázdniny pre mňa znamenajú mesiace výčitiek svedomia.
Keď svieti slnko, všetci čakajú, že sa budem vonku „jašiť“ alebo čo. Ak nestrávim každú sekundu mimo domu, ľudia si budú myslieť, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ibaže ak mám pravdu povedať, ja som sa odjakživa radšej bavil vnútri.
Letné prázdniny najradšej trávim pred telkou a hrám videohry, podľa možnosti so zatiahnutými závesmi a zhasnutým svetlom...“

Greg Heffley kašle na zaužívané pravidlá a veselo sa povaľuje. Lenže jeho mama si úžasné leto predstavuje úplne inak a núti ho do kadejakých činností na čerstvom vzduchu. A keby len to! Každú chvíľu organizuje takzvanú rodinnú pohodu, bez ktorej by sa ostatní určite zaobišli. Kto napokon presadí svoje? Zmení všetko k lepšiemu nový prírastok do rodiny? Ako Greg oslávi narodeniny? A čo ho donúti zatelefonovať na tiesňovú linku?
Prečítajte si úryvok z knihy Prázdniny pod psa. A pozor! Pred pár dňami vyšli aj Tvoje vlastné pamäti, ktoré si môžu deti písať samé. Nájdu tam Gregove kresby, kopu zábavných aktivít, komiksy a testy osobnosti.
Dobré dni sa začínajú v noci

Dobré dni sa začínajú v noci

20. 11. 2012
Stojí krátka nevera za to?!

„Čo keby som si našla milenca,“ napadlo Anne. Jej kamarátke Monike skoro vyrazila dych – veď má super manžela, rodinku, prácu... Ale Annu s prichádzajúcim vekom stále niečo škrie. Áno, zrazu je nespokojná v doteraz idylickom manželstve, akoby jej zostávalo málo času – na život, na dobrodružstvo i na lásku. Stojí však krátka nevera za problémy, prípadne dokonca za rozpad manželstva?!

Anna je hrdinka novej knihy Dobré dni sa začínajú v noci z obľúbenej edície Príbehy z kabelky. Na začiatku bola u nej obyčajná nuda. „Len by som vyskúšala, či som ešte príťažlivá aj pre iného muža,“ obhajuje sa Anna. Mnohým z nás napadne občas podobná kacírska myšlienka. Len tak to skúsiť...otestovať sa...zistiť, či ešte za čosi stojíme. A prípadné odhovárania akoby sme nepočuli.
Aj Annu jej kamarátka prehovárala: „Keď sa nudíš, premiestni nábytok, vymeň sedačku, poumývaj dlážku alebo vymaľuj byt. A hneď ťa prejdú šteklivé chúťky.“

Od myšlienky však býva k činu veľmi blízko. Na firemnom víkendovom výlete prežije Anna vášnivú noc s oveľa mladším kolegom. Užila si, bolo to čosi nové, iné...ale teraz nerozhodne váha, či sa prizná, alebo bude s pocitom viny žiť ďalej.
Dobehne ju však krutá realita – dospievajúca dcéra Alica v Anninom mobile objaví kompromitujúce smsky od milenca a vzťahy celej rodiny sa razom ocitajú v slepej uličke.
Nikdy nevieme, koho stretneme...no stojí chvíľkové vzplanutie za prípadné problémy?
Začítajte sa do úryvku z knihy Dobré dni sa začínajú v noci od Adriany Macháčovej.
A dosť!

A dosť!

17. 11. 2012
Vychovávate deti? Táto kniha vám pomôže!

Aj vaše deti sa niekedy nevedia vpratať do kože a na verejnosti sa za ne občas hanbíte? Máte toho občas dosť a želáte si, aby boli vychovanejšie? Máme pre vás riešenie. Knihu, o ktorej Sunday Times napísali: „Táto kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ A podľa Spectatoru by túto knihu mali vydávať na lekársky predpis.

Reč je o novinke A dosť! S podtitulom Francúzske deti nevystrájajú pri jedle. Je to kniha o výchove detí, o tajomstve, ako zo seba urobiť skvelého rodiča, ktorý bude na svoje ratolesti právom hrdý. Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako tie naše, či iné po celom svete. Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.
Ako je to možné? Veď aj vy dávate voľnosť a popúšťate opraty...no div vám neposkáču po hlave a ide vám z nich prasknúť hlava.
Práve o tom je kniha americkej novinárky Pamely Druckermanovej, ktorej sa v Paríži narodilo dieťa. Nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“, veď francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry. Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.
Napriek tomu francúzske deti prespia celú noc vo veku dva alebo tri mesiace, deťom jej priateľov to trvalo rok alebo aj viac. Francúzske deti jedávajú zdravé jedlá, na rozdiel od iných detí, ktoré zjedia len hranolčeky s kečupom a vyprážaný syr.
A zatiaľ čo jej americkí priatelia trávia návštevy riešením hádok medzi svojimi deťmi, jej francúzski priatelia popíjajú kávu, kým sa deti pokojne hrajú.

Druckermanová vás v knihe A dosť! Presvedčí, že vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi. Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.
Materská

Materská

08. 11. 2012
Popôrodná depresia dokáže otráviť život!

Ako zmení život matky popôrodná depresia? Obľúbená spisovateľka Denisa Fulmeková odpovedá, že ako keď premeníte nebo na bezodné peklo. Práve jej vyšla nová kniha Materská, v ktorej sa isto nájdu mnohé mamy, aj tie, ktoré bábo ešte len čakajú. Denisa otvorene hovorí o neľahkých dňoch a mesiacoch materskej dovolenky hlavnej hrdinky, ktorú s vytúženým novorodencom v náručí zaskočí popôrodná depresia.

Eva odchádza do pôrodnice, aby priviedla na svet dlho očakávané dieťa. Na jeho príchod sa starostlivo pripravila a spolu s ňou sa na bábätko teší manžel aj ich prvorodená šestnásťročná dcéra. Konečne má teda nadísť vytúžený okamih a naplnenie najkrajšieho sna. Evu však krátko po príchode do pôrodnice zaskočí strach. Odrazu sa zľakne, že novú situáciu nezvládne. Stane sa matkou, lenže namiesto šťastia ju premôžu smútok a tieseň. V náručí drží malú dcérku, no napriek tomu sa nevie tešiť a prežívať radosť, na ktorú si robila nárok.

Materská je veľmi presvedčivo napísaná kniha – samotná autorka ju písala počas tehotenstva a po narodení svojej dcéry Laury. „Všetky moje knihy sú vo väčšej či menšej miere odrazom mojich osobných skúseností, životných prehier, radostí či inšpirácií, ktoré mi nečakane vošli do cesty,“ priznáva Denisa Fulmeková. „Pokiaľ ide o Materskú, ťažko sa mi priznáva, že je to veľmi osobná knižka, ale keby som to zapierala, cítila by som sa ako pokrytec.“

Popôrodná depresia zmenila aj jej materstvo a rodičovstvo. A nebojí sa to priznať, pretože to môže pomôcť aj iným mamám. Pritom z objektívneho hľadiska na depresiu nemala dôvod. A to ju ešte viac deprimovalo, ustavične si totiž kládla otázku, ako je možné, že neprežíva radosť. „Bolo to ako keď premeníte nebo, ktoré ste si predstavovali do najmenších a najkrajších detailov, na bezodné peklo vyprodukované vašou mysľou.“
16.04.2020 Viac

Re: SÚKROMNÁ MATERSKÁ ŠKOLKA ...

keilayh

Dala by som do súkromnej iba vtedy ak by nebolo miesto v štátnej, príp. ak by som ...

03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

22.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

313650x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
117137x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
106615x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
36160x Viac

Vianoce

melindi
35764x Viac

Wellness

melindi
35599x Viac

Silvester

Jajus345
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
22175x Viac

Nakupne maniačky

keilayh
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť