Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Kniha rekordov

Kniha rekordov

11. 01. 2013
Detská kniha rekordov – zabavte sa!

Králi najdlhších vlasov a nechtov. Obri a drobčekovia. Majstri sveta v rôznych disciplínach. A mnohé ďalšie zábavné rekordy a strelené informácie. Práve vyšla nová Kniha rekordov pre deti a naozaj sa budete mať na čom zabávať.

Ktoré zviera je najväčšie na svete? Koľko meria najvyššia stavba? Kto má viac zubov, človek alebo žralok? A pokiaľ ti narastú vlasy, ak si ich nebudeš strihať?
Kniha rekordov je jedinečná príručka s najbláznivejšími otázkami a najprekvapujúcejšími odpoveďami. Všetky sú však pravdivé, takže pri tejto knižke sa určite nebudete nudiť.

Výstižné fotografie, vtipné ilustrácie, zábavné rekordy. Kniha je prehľadne rozdelená na kapitoly ako:
Narodil si sa na neobyčajnej planéte - sopky, hory, cestovatelia...
Neuveriteľné zvieratá a rastliny - šampióni, siláci, maxichlpáči, rozkošní votrelci.
Ľudské telo je prekvapujúco silné – najkrajší, čudné potraviny, telo ako zvláštne cedidlo.
Ohromujúce stavby a vynálezy – smiešne domy, roboty, geniálne vynálezy ai.

Kniha rekordov ukrýva množstvo zaujímavých informácií. Napríklad hneď na prvých stranách sa dozviete o 10-ročnom dievčatku, ktoré zachránilo sto ľudí. Ako? Alebo že jeden z našich nechtov rastie rýchlejšie ako ostatné – viete ktorý?
Dukanova diéta v 350 receptoch

Dukanova diéta v 350 receptoch

18. 12. 2012
Jennifer Aniston vážila na začiatku kariéry trošku viac, ako by sa patrilo na začínajúcu herečku a tak jej manažér odporučil: musíš schudnúť o takých 15 kíl! Jennifer sa dala na Dukanovu diétu a podarilo sa. Bez jojo efektu a drsného odriekania. Dukanova diéta patrí dnes k najpopulárnejším diétam na svete, ktorú držia aj mnohé celebrity ako Kate Middleton, Penelope Cruiz, Gisele Bundchen či Jennifer Lopez. Obrovský hit na celom svete má pokračovanie v podobe knihy plnej receptov.

Britský Daily Mail napísal: „Toto je vaša posledná diéta. Francúzi ju držali v tajnosti roky!“ Vďaka knihe Dukanova diéta v 350 receptoch bude držanie Dukanovej diéty ešte jednoduchšie. V prvej časti sú jedlá na báze čistých bielkovín a v druhej jedlá na báze bielkovín a zeleniny; samostatnú časť tvoria Omáčky. Knihu tvoria aj recepty od žien vyjadrujúcich sa o tejto téme v diskusných fórach a samozrejme, profesionálne recepty, ktoré sú odvodené od 100 potravín tvoriacich Dukanovu diétu.

Novinka Dukanova diéta v 350 receptoch, ktorú počas rokov upravili a zdokonalili pripomienky miliónov čitateľov po celom svete, si môžete predobjednať už dnes a možno sa vám po sviatkoch plných hojnosti naozaj zíde:). Nájdete v nej recepty jednoduché na prípravu, šťavnaté a ľahké. Napríklad suflé z hydinovej pečene, mäsové guľôčky s bylinkami, studená uhorková polievka, škoricovú tortu či čokoládový krém.
Panna z jabĺčka

Panna z jabĺčka

14. 12. 2012
K podobnej klasike patria knižky z vydavateľstva Buvik – O Jankovi Polienkovi, Tolstého Rozprávky a bájky, ale aj Panna z jabĺčka od Erbena, ktorá obsahuje šesť klasických rozprávok: o vtákovi Ohnivákovi či trojici Dlhý, Široký, Bystrozraký. Buvik vydal aj krásnu knihu Hovorníček od Dana Heviera. Je to veselá obrázková knižka pre deti, ktoré chcú vedieť dobre a pekne rozprávať. Nechýbajú rečové rozcvičky pre ich nepoddajný jazýček.
Tweetni mi

Tweetni mi

14. 12. 2012
A čo tínedžeri? Deti nad 10 rokov? Priznajme si, čoraz viac holdujú sociálnym sieťam, kde si píšu, postujú fotky, chatujú. Pre tých väčších tínedžerov odporúčame novinku Tweetni mi o mladej blogerke, ktorá má množstvo followerov, je kráľovnou sekáčov, ale v škole ju považujú za módnu katastrofu. Zrazu sa však dá dokopy so školskou hviezdou, vzorným študentom a idolom dievčat. Ako je to možné? Veď nemajú nič spoločné, tak prečo sa stále bozkávajú?
Čaj pre princezné

Čaj pre princezné

11. 12. 2012
Potešte svoje princezné!

Tak za toto vás budú vaše dcéry milovať. Ideálny darček pod vianočný stromček, za ktorý vás rozhodne vyobjímajú. A ešte k tomu v ružovom!:-) Čaj pre princezné je set, ktorý obsahuje keramickú čajovú súpravu, knižočku s receptami a ružový zošit s nálepkami.

Chrumkavé keksíky a chutné minimafiny sú dokonalým pohostením k čaju. Každý recept v knižke je doplnený obrázkom a krok za krokom ukáže, ako úspešne upiecť skvelé čajové koláčiky pre princezné.

Deti si určite obľúbia hru s touto čajovou súpravou či už s kamarátmi, alebo v kruhu rodiny. Sú to milé malé drobnosti – súprava 17 miniatúrnych kúskov čajového servisu, v ktorom nechýbajú minilyžičky, nožíky či vidličky; tiež čajník s vrchnáčikom, kanvička na mlieko, cukornička, šálky a tanieriky. K tomu 16-stranová kniha s receptami na čajové koláčiky a 16- stranový zošit plný nálepiek.

A keď vás vaše deti pozvú na čaj, budete vedieť, že to nie je len taký obyčajný čaj. Ale Čaj pre princezné!
Slovenské rozprávky

Slovenské rozprávky

30. 11. 2012
Najznámejšie rozprávky Pavla Dobšinského

„Kde bolo, tam bolo...“ alebo „Bola raz jedna krajina...“, či „Bol jeden kráľ, mal tri dcéry a všetky mal rovnako rád.“ Koľkokrát sme ako deti počuli tieto vety z úst rodičov, ktorí nám čítali najobľúbenejšie rozprávky pred spaním. Koľkokrát sme prežívali dobrodružstvá s Jankom Hraškom, Nebojsom alebo tromi zhavranenými bratmi. Kniha ukrýva toľko nádherných príbehov, ktoré vedeli poučiť, pobaviť a neraz formovali naše hodnoty a postoj k životu. Doprajte túto radosť aj svojim deťom.

Soľ nad zlato, O troch grošoch, Zlatovláska, Popolvár, či Ako išlo vajce na vandrovku. Tieto rozprávky by malo poznať každé dieťa. Vďaka skromnému slovenskému folkloristovi Pavlovi Dobšinskému sa tieto klenoty ľudových rozprávaní uchovali až dodnes. A v týchto dňoch vyšli jeho Slovenské rozprávky v novej úprave s ilustráciami maliara Dušana Kállaya.

V rozprávkach ako Zlatá priadka, O dvanástich mesiačikoch, či Kozliatka a vlk sa skrýva veľa poézie i inšpirácie. V nádherných príbehoch ožívajú mŕtvi víťazi, prehovoria neživé predmety a zver pomôže statočným... Chudobný mládenec premôže draka a ožení sa s utešenou princeznou, dcéra jednoduchého človeka prevýši múdrosťou prešibaného sudcu.

V Slovenských rozprávkach Pavla Dobšinského je skrátka všetko možné – a spravodlivé. Škoda len, že nakoniec zazvoní zvonec a rozprávke je koniec...
Prázdniny pod psa

Prázdniny pod psa

27. 11. 2012
Jedna z najobľúbenejších detských kníh!

Aj slovenské deti sa konečne dočkali. Kniha, ktorá patrí medzi najželanejšie pod vianočným stromčekom, konečne vyšla. Po prvých troch častiach svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka je tu konečne štvrtý diel ak tomu extra diel s denníkom. Opäť je tu smoliar Greg Heffley. Stáva sa mu jeden trapas za druhým, zažíva nezvyčajné príhody a o všetkom si píše do svojho denníka. Teda pardón – denníčky si píšu len baby, on píše pamäte...


Prázdniny pod psa je 4.diel vtipnej a pútavej série, z ktorej sa vo svete predali milióny kníh, nakrútili podľa nej film a decká sa nevedia dočkať každej novej časti. V novej knihe sú letné prázdniny v plnom prúde, slnko krásne svieti a všetky deti šalejú vonku. Vlastne... všetky nie, chýba tam náš hrdina. Greg radšej trčí vo svojej izbe a zapisuje si:
„Letné prázdniny pre mňa znamenajú mesiace výčitiek svedomia.
Keď svieti slnko, všetci čakajú, že sa budem vonku „jašiť“ alebo čo. Ak nestrávim každú sekundu mimo domu, ľudia si budú myslieť, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ibaže ak mám pravdu povedať, ja som sa odjakživa radšej bavil vnútri.
Letné prázdniny najradšej trávim pred telkou a hrám videohry, podľa možnosti so zatiahnutými závesmi a zhasnutým svetlom...“

Greg Heffley kašle na zaužívané pravidlá a veselo sa povaľuje. Lenže jeho mama si úžasné leto predstavuje úplne inak a núti ho do kadejakých činností na čerstvom vzduchu. A keby len to! Každú chvíľu organizuje takzvanú rodinnú pohodu, bez ktorej by sa ostatní určite zaobišli. Kto napokon presadí svoje? Zmení všetko k lepšiemu nový prírastok do rodiny? Ako Greg oslávi narodeniny? A čo ho donúti zatelefonovať na tiesňovú linku?
Prečítajte si úryvok z knihy Prázdniny pod psa. A pozor! Pred pár dňami vyšli aj Tvoje vlastné pamäti, ktoré si môžu deti písať samé. Nájdu tam Gregove kresby, kopu zábavných aktivít, komiksy a testy osobnosti.
Dobré dni sa začínajú v noci

Dobré dni sa začínajú v noci

20. 11. 2012
Stojí krátka nevera za to?!

„Čo keby som si našla milenca,“ napadlo Anne. Jej kamarátke Monike skoro vyrazila dych – veď má super manžela, rodinku, prácu... Ale Annu s prichádzajúcim vekom stále niečo škrie. Áno, zrazu je nespokojná v doteraz idylickom manželstve, akoby jej zostávalo málo času – na život, na dobrodružstvo i na lásku. Stojí však krátka nevera za problémy, prípadne dokonca za rozpad manželstva?!

Anna je hrdinka novej knihy Dobré dni sa začínajú v noci z obľúbenej edície Príbehy z kabelky. Na začiatku bola u nej obyčajná nuda. „Len by som vyskúšala, či som ešte príťažlivá aj pre iného muža,“ obhajuje sa Anna. Mnohým z nás napadne občas podobná kacírska myšlienka. Len tak to skúsiť...otestovať sa...zistiť, či ešte za čosi stojíme. A prípadné odhovárania akoby sme nepočuli.
Aj Annu jej kamarátka prehovárala: „Keď sa nudíš, premiestni nábytok, vymeň sedačku, poumývaj dlážku alebo vymaľuj byt. A hneď ťa prejdú šteklivé chúťky.“

Od myšlienky však býva k činu veľmi blízko. Na firemnom víkendovom výlete prežije Anna vášnivú noc s oveľa mladším kolegom. Užila si, bolo to čosi nové, iné...ale teraz nerozhodne váha, či sa prizná, alebo bude s pocitom viny žiť ďalej.
Dobehne ju však krutá realita – dospievajúca dcéra Alica v Anninom mobile objaví kompromitujúce smsky od milenca a vzťahy celej rodiny sa razom ocitajú v slepej uličke.
Nikdy nevieme, koho stretneme...no stojí chvíľkové vzplanutie za prípadné problémy?
Začítajte sa do úryvku z knihy Dobré dni sa začínajú v noci od Adriany Macháčovej.
A dosť!

A dosť!

17. 11. 2012
Vychovávate deti? Táto kniha vám pomôže!

Aj vaše deti sa niekedy nevedia vpratať do kože a na verejnosti sa za ne občas hanbíte? Máte toho občas dosť a želáte si, aby boli vychovanejšie? Máme pre vás riešenie. Knihu, o ktorej Sunday Times napísali: „Táto kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ A podľa Spectatoru by túto knihu mali vydávať na lekársky predpis.

Reč je o novinke A dosť! S podtitulom Francúzske deti nevystrájajú pri jedle. Je to kniha o výchove detí, o tajomstve, ako zo seba urobiť skvelého rodiča, ktorý bude na svoje ratolesti právom hrdý. Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako tie naše, či iné po celom svete. Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.
Ako je to možné? Veď aj vy dávate voľnosť a popúšťate opraty...no div vám neposkáču po hlave a ide vám z nich prasknúť hlava.
Práve o tom je kniha americkej novinárky Pamely Druckermanovej, ktorej sa v Paríži narodilo dieťa. Nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“, veď francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry. Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.
Napriek tomu francúzske deti prespia celú noc vo veku dva alebo tri mesiace, deťom jej priateľov to trvalo rok alebo aj viac. Francúzske deti jedávajú zdravé jedlá, na rozdiel od iných detí, ktoré zjedia len hranolčeky s kečupom a vyprážaný syr.
A zatiaľ čo jej americkí priatelia trávia návštevy riešením hádok medzi svojimi deťmi, jej francúzski priatelia popíjajú kávu, kým sa deti pokojne hrajú.

Druckermanová vás v knihe A dosť! Presvedčí, že vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi. Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.
Materská

Materská

08. 11. 2012
Popôrodná depresia dokáže otráviť život!

Ako zmení život matky popôrodná depresia? Obľúbená spisovateľka Denisa Fulmeková odpovedá, že ako keď premeníte nebo na bezodné peklo. Práve jej vyšla nová kniha Materská, v ktorej sa isto nájdu mnohé mamy, aj tie, ktoré bábo ešte len čakajú. Denisa otvorene hovorí o neľahkých dňoch a mesiacoch materskej dovolenky hlavnej hrdinky, ktorú s vytúženým novorodencom v náručí zaskočí popôrodná depresia.

Eva odchádza do pôrodnice, aby priviedla na svet dlho očakávané dieťa. Na jeho príchod sa starostlivo pripravila a spolu s ňou sa na bábätko teší manžel aj ich prvorodená šestnásťročná dcéra. Konečne má teda nadísť vytúžený okamih a naplnenie najkrajšieho sna. Evu však krátko po príchode do pôrodnice zaskočí strach. Odrazu sa zľakne, že novú situáciu nezvládne. Stane sa matkou, lenže namiesto šťastia ju premôžu smútok a tieseň. V náručí drží malú dcérku, no napriek tomu sa nevie tešiť a prežívať radosť, na ktorú si robila nárok.

Materská je veľmi presvedčivo napísaná kniha – samotná autorka ju písala počas tehotenstva a po narodení svojej dcéry Laury. „Všetky moje knihy sú vo väčšej či menšej miere odrazom mojich osobných skúseností, životných prehier, radostí či inšpirácií, ktoré mi nečakane vošli do cesty,“ priznáva Denisa Fulmeková. „Pokiaľ ide o Materskú, ťažko sa mi priznáva, že je to veľmi osobná knižka, ale keby som to zapierala, cítila by som sa ako pokrytec.“

Popôrodná depresia zmenila aj jej materstvo a rodičovstvo. A nebojí sa to priznať, pretože to môže pomôcť aj iným mamám. Pritom z objektívneho hľadiska na depresiu nemala dôvod. A to ju ešte viac deprimovalo, ustavične si totiž kládla otázku, ako je možné, že neprežíva radosť. „Bolo to ako keď premeníte nebo, ktoré ste si predstavovali do najmenších a najkrajších detailov, na bezodné peklo vyprodukované vašou mysľou.“
Tá druhá

Tá druhá

30. 10. 2012
„Som spokojná. Mám všetko, po čom ženy túžia. Milujúceho manžela, dve nádherné, zdravé deti a pohodlný dom, poskytujúci útočisko. Čo na tom, že niekedy sa mi zdá, že dni sú si podobné ako vajce vajcu, že sa nič nedeje, že... A čo by sa asi tak mohlo diať? Som žena na materskej dovolenke...“ uvažuje Alena čakajúc na svojho manžela Róberta. Ten v tej chvíli odchádza po dobrom sexe od milenky Daniely...

Dnes vychádza ďalšia novinka od najúspešnejšej slovenskej spisovateľky Táni Keleovej-Vasilkovej. Tá druhá je názov, ktorý hovorí o všetkom.
Manželka je presvedčená, že ich manželstvu nič nechýba, jediným tieňom spoločného života je, že Róbert býva v práci príliš dlho a na rodinu mu zostávajú len omrvinky času.
Daniela verí, že Róbert sa čoskoro rozvedie, a v snoch si s ním spriada spoločnú budúcnosť. Každá z nich je tá druhá. Ktorá bude prvou? Manželka alebo milenka?

Na prvý pohľad bežná téma a žiaľ, čoraz častejší scenár. No Vasilková napísala príbeh, ktorému nechýba atmosféra, prekvapenia, nečakané situácie. Aj preto sa v týchto dňoch zapíše do histórie slovenskej literatúry – ako prvá naša spisovateľka predala milión svojich kníh. Neuveriteľné číslo, o akom môžu mnohí slovenskí autori iba snívať. „Táňa je fenomén, aký sme na Slovensku nikdy nemali,“ uznanlivo tvrdí Kamil Peteraj. „Mám rekordérov tohto typu rád – prekonávajú ono tzv. nemysliteľné, či nepredstaviteľné - a jej sa to darí úžasne.“

Pri tejto príležitosti spúšťa Táňa Keleová-Vasilková svoj vlastný web na www.vasilkova.sk. Je v jej obľúbenej modrej farbe a na pozadí rozoznať modrý dom z jej najúspešnejšej knižky – predalo sa z nej takmer 60.000 kusov a vyšla dokonca aj ako audio kniha. Stránka je v slovenskej, anglickej a ruskej mutácii (čoskoro jej na Ukrajine vyjde prvá kniha). Neskôr pribudne aj česká verzia, keďže u susedov sa začalo jej knihám výnimočne dariť a v preklade tam vyšlo už viac ako desať jej kníh.

Na stránke Vasilková.sk nechýbajú informácie z médií, fotografie, videá, úryvky z kníh a samozrejme, diskusie o autorke a jej knihách.
Misia Eva, prísne tajné

Misia Eva, prísne tajné

25. 10. 2012
Tamara Heribanová a jej nová kniha pre deti

Toto je príbeh o tom, ako jedno dievčatko vrátilo lásku rodičom. Vaše deti ho budú milovať. A obľúbia si nielen školáčku Evu Šidlovú, ale aj milé ilustrácie a táto knižka dokonca vyjde aj ako špeciálna aplikácia pre tablety. Misia Eva, prísne tajné je novinka od Tamary Heribanovej, pri ktorej sa vaše deti, ale ani vy rozhodne nudiť nebudete.

1 + 1 = 2
2 + 1 = 3 = rodina
Rodičia druháčky Evy Šidlovej povedali, že keď sa rozvedú, už bude všetko lepšie. To si myslia mnohí rodičia a snažia sa to nahovoriť aj svojim ratolestiam. Eva Šidlová to však len tak nenechá. Vymyslí tajný plán, ako dať svojich rodičov opäť dokopy, a našťastie na to nebude sama. Zapojí do misie celé Slovensko! A či sa jej podarí vrátiť lásku rodičom? Keď sa veľmi chce, všetko je možné!

Misia Eva, prísne tajné je určená pre všetkých, ktorí veria na silu hlbokej ľudskej lásky. Je to dojímavé rozprávanie plné prekvapení a tajomstiev. Príbeh o prekonávaní prekážok, príbeh o odvahe zmeniť svet okolo nás. Aby sa kniha náhodou nedostala do nesprávnych rúk, je zagumičkovaná. 

Ak by chceli byť vaše deti súčasťou podobnej misie ako druháčka Eva, čoskoro pribudne na www.ibux.sk špeciálna aplikácia pre školákov. Môžu riešiť úlohy, zahrať si pexeso a písať si vlastný denník. Tri kapitoly a k tomu pexeso bude úplne zadarmo! Parádna aplikácia, pri ktorej sa vaše deti zabavia, aj sa niečo naučia.

„Toľko detí má momentálne rozvedených rodičov, že sa tam možno nájdu a snáď zistia, že za rodinu sa oplatí bojovať,“ povedala pre Buxcafé.sk Tamara Heribanová. „Ja sama mám kamarátky, ktoré sú rozvedené, majú deti a tie rozprávajú ako jeden víkend sú s tatkom, druhý s maminou, a niektoré z nich majú dokonca pocit, že rodičia sa rozviedli kvôli nim. A že ak by sa správali inak, ich rodičia by boli stále spolu.“

Začítajte sa do dobrodružstva Evy Šidlovej už teraz.
Predohra

Predohra

23. 10. 2012
Túžba je silnejšia ako rozum. Často nás zaskočí svojou silou, zbúra konvencie aj zábrany, a až neskôr zistíte, že ste sa zaľúbili alebo podľahli jeho či jej čaru. Andrea Coddington, obľúbená autorka bestsellerov Židovka a Cudzia krv, ponúka skvelý príbeh Predohra. Šteklivé, vzrušujúce rozprávanie o dobre situovanej Američanke, ktorá sa zamiluje do golfového trénera. Či skôr do výnimočného a nevšedného sexu s ním...

Predohra je opäť majstrovsky napísaná kniha, ktorú zhltnete za jeden-dva večeri. Arianna Blaková má skvelú robotu, pracuje pre miliardára a newyorského starostu Mika Bloomberga. Jej život má nálepku „perfektný“, samozrejmosťou je precízne nalinkovaný súkromný život s manželom Samom.

Náhle ochorenie otca prinúti Ariannu opustiť milované mesto. V lietadle do Miami sa na palube zoznámi s neznámym mužom. Spočiatku sa ho snaží prehliadať, no postupne jej prenikne pod kožu, neskôr sa ich cesty opäť pretnú a na South Beach prežijú šialený románik. Románik plný túžby vybičovanej do maxima, neutíchajúcej vášne a žiadostivosti. Aj keď sa po návrate na Manhattan akokoľvek snaží vrátiť do pôvodných koľají, jediné, na čo myslí, je On.
Arianna, neschopná sústrediť sa na rodinu, manžela, kariéru, chce zrazu len jediné – cítiť ho, mať ho, milovať ho. Je to láska – alebo len ošiaľ? Je to predohra k čomusi väčšiemu a dôležitejšiemu?

Predohra Andrey Coddington je pohodový román, ktorý si vás získa atraktívnym prostredím, zaujímavými postavami i pútavým príbehom. „Viem si predstaviť, ako ženy túžia po tom, aby plakali od rozkoše a zaspávali od únavy v jeho náručí,“ tvrdí autorka, ktorá už uvažuje o pokračovaní. „Mojou výzvou je trilógia o živote, v ktorom sa spája láska, túžba, sex, výčitky, kariéra...všetko zabalené v hlučnom newyorskom kotli. Takže pokračovať bude Milovanie a Vyvrcholenie.“
Veľká kniha o matke a dieťati

Veľká kniha o matke a dieťati

19. 10. 2012
Túto knihu majú milióny mamičiek na celom svete. Na Slovensku vychádza Veľká kniha o matke a dieťati v novom, prepracovanom vydaní, pretože vydavateľ videl neustály záujem rodičov. Najkomplexnejšia príručka pre rodičov od počatia do troch rokov dieťaťa, aká bola na našom knižnom trhu.

Veľká kniha o matke a dieťati je vynikajúca pomôcka, v ktorej nájdete odporúčania pre všetky štádiá tehotenstva a rady, ako zabezpečiť novorodencovi najlepší štart do života.
- vecné návody na riešenie každodenných problémov a sprievodca vývojovými etapami dieťaťa
- najnovšie odporúčania týkajúce sa očkovania, kŕmenia, odstavovania a liečby detských chorôb.

Svetový bestseller Veľká kniha o matke a dieťati má vyše 260 strán je prehľadne rozdelená. V kapitole Tehotenstvo a pôrod sa dozviete o predpôrodnej starostlivosti, praktickej príprave, samotnom pôrode i návrate do normálu.
Kapitola Starostlivosť o dieťa poradí s kŕmením a dojčením, ako zavádzať nemliečnu stravu, ako kúpať, obliekať a rozvíjať dieťa, ale tiež ako dosiahnuť u dieťaťa zdravý spánok.
Tretia časť knihy Zdravie dieťaťa je veľmi užitočný pomocník pre rodičov. Nájdete v nej rady, keď má dieťa horúčku, chrípku alebo nádchu, infekčné choroby, kašeľ alebo bolesti bruška. Viete, čo robiť, keď vaše bábätko vracia, má hnačku, dostane epilepsiu alebo má zápal ucha?

Na konci Veľkej knihy o matke a dieťati nájdete drobné rady Prvá pomoc (dusenie, topenie, popáleniny, šok, krvácanie, cudzie telesá v oku, uchu ap.) a samozrejme, Rastové grafy pre dievčatá a chlapcov.
Francúzi nedržia diétu

Francúzi nedržia diétu

02. 10. 2012
Diéta podľa Francúzov

Francúzi sú bez námahy štíhli a zdraví, pretože jedia výdatné bohaté jedlá a ich prístup k životu je pokojný a neuponáhľaný – prečo by sme nemohli robiť to isté? Dr. Will Clower vytvoril program Cesta k zdravému chudnutiu a vedci dokázali, že jeho odporúčania sú naozaj účinné, redukujú hmotnosť a znižujú dokonca zlý cholesterol. V knihe Francúzi nedržia diétu predkladá 10 jednoduchých krokov vrátane receptov na vynikajúce jedlá, aby sa francúzsky životný štýl stal súčasťou našej každodennej rutiny.

Dr. Clower ukazuje, ako žiť život na francúzsky spôsob a pritom zostať štíhly a zdravý. Plus môžete jesť jedlá, ktoré naozaj milujete.

V čom je háčik? Vlastne v ničom.

Clower totiž zistil, že kvalitné prírodné potraviny sme v našej bežnej strave vo veľkej miere nahradili rôznymi polotovarmi. Tie sú plné konzervačných látok a prísad, populárne označované ako nízkotučné a nízkosacharidové zdravé potraviny, ktoré však ľudské telo nedokáže dobre spracovať, a to spôsobuje priberanie na váhe.

Francúzi však jedia skutočne výdatné jedlá, neraz zakázané striktnými dietológmi – maslo, syr, chlieb či čokoláda sú zdravé jedlá, ktoré držia hlad v šachu a nemali by sme sa im vyhýbať. Treba len poznať pár zákonitostí a pravidiel. Vedci tiež dokázali, že keď si jedlo dlhšie vychutnávame, zároveň aj chudneme – mnohí vieme, že by sme nemali jedlo hltať, dopriať si čas, ale dá sa to v tejto uponáhľanej dobe? Dá, ak naozaj chcete schudnúť a udržať sa vo forme.

Francúzsky paradox

Napriek tučným krémom, syrom, maslu a chlebu je miera obezity vo Francúzsku iba 11,3% populácie (podľa International Obesity TaskForce). Trikrát nižšie je aj riziko ochorenia srdca. Clowerov program už pomohol mnohým – u niektorých sa vytratila hypoglykémia a už nemuseli jesť každé dve hodiny. Iným zmizla intolerancia na laktózu... Jednoducho, objavte aj vy tajomstvá francúzskej diéty pre trvalé zbavenie sa nadváhy.
Na hranici života a smrti

Na hranici života a smrti

28. 09. 2012
Vedeli ste, že Raymond Moody, ktorého preslávili bestsellery Život po živote či Život po strate, sa pokúsil o samovraždu?! Áno, tento človek, ktorý potom skúmal zážitky na prahu smrti. Je to možno paradoxné, ale vďaka tomu (našťastie nevydarenému) pokusu sa stal čestnejší k sebe i k svojej práci; vďaka pokusu o samovraždu získal pre svoje pátranie po posmrtnom živote iný rozmer a impulz, ktorý by mu inak chýbal. Toto je jeho príbeh...

„Bez takmer osudovej choroby, ktorá ma priviedla k pokusu o samovraždu, by som nemal empatiu potrebnú pri výskume v takej oblasti, ako je pokračovanie života po telesnej smrti,“ píše Raymond Moody v novinke Na hranici života a smrti. A je to pravda. Celkovo napísal 12 kníh, z ktorých sa predalo 20 miliónov výtlačkov. Jeho prelomová práca Život po živote zmenila náš pohľad na smrť a umieranie.

Ako kedysi povedal William Osler, otec modernej chirurgie: „Z človeka, ktorý bol pacientom, býva vždy lepší lekár.“ Raymond Moody ponúka vo svojej najnovšej knihe osobné vyznanie o svojom živote a svojom úsilí objektívne a nezaujato preskúmať tajomstvá ľudskej existencie. Reaguje tiež na mnohé nepravdivé a skreslené informácie o svojej celoživotnej práci. Po rokoch systematického štúdia sformuloval svoje názory či postoje k záhadám, ktoré sa možno nikdy nepodarí odhaliť.

Existuje život po živote? Čo sa vlastne deje, keď umrieme? Je tam niekde žiarivé svetlo na konci tunela? Čítajte príbeh života Raymonda Moodyho, ktorého New York Times nazvali „otcom zážitkov na prahu smrti“.
Dievčatko

Dievčatko

26. 09. 2012
Nádherný album pre chlapčeka a dievčatko

Čakáte bábätko? Alebo niekto z vašich známych, či priateľov a chcete im urobiť radosť? Práve vyšli dva albumy Chlapček a Dievčatko – Moje prvé zážitky. Veď to poznáte - prvé zúbky, prvé krôčiky, prvé slová, obľúbené hračky. To všetko si chceme dlho pamätať, pochváli ť sa tým známym, prezrieť si po rokoch. Zaznamenajte si tie najdôležitejšie udalosti v živote svojho dieťatka do špeciálneho pamätníka. Keď vyrastie, určite ocení vašu snahu priblížiť mu prvé roky života.

Album Chlapček má takmer 100 strán a všetko, čo potrebujete zaznamenať. Od okamihov, ako ste si prezerali ultrazvukovú fotografiu, keď bol ešte v brušku. Cez základné údaje ako meno, hmotnosť, dĺžka. Až po jeho kamarátov, obľúbené rozprávky, prvý karneval a prvé dni v škôlke.

V albume nájdete napríklad malú obálku, pevne prilepenú k stránke, do ktorej môžete vložiť Vzácne spomienky ako pramienky vláskov či náramok/číslo z nemocnice. V knihe nájdete dokonca aj dvojstranu s Rodokmeňom, do ktorého vložíte fotky svojich príbuzných až po prastarých rodičov.

Pridať môžete odtlačky rúk a nôh, zapísať významné udalosti a oslavy, alebo nalepiť jeho prvú kresbičku. Krásne ilustrovaný album Chlapček – Moje prvé zážitky určite poteší nielen rodičov, ale neskôr aj samotného drobca, keď si bude po rokoch v ňom listovať. Zároveň vyšiel aj album Dievčatko – Moje prvé zážitky, samozrejme v ružovej:)
Chlapček

Chlapček

26. 09. 2012
Nádherný album pre chlapčeka a dievčatko

Čakáte bábätko? Alebo niekto z vašich známych, či priateľov a chcete im urobiť radosť? Práve vyšli dva albumy Chlapček a Dievčatko – Moje prvé zážitky. Veď to poznáte - prvé zúbky, prvé krôčiky, prvé slová, obľúbené hračky. To všetko si chceme dlho pamätať, pochváli ť sa tým známym, prezrieť si po rokoch. Zaznamenajte si tie najdôležitejšie udalosti v živote svojho dieťatka do špeciálneho pamätníka. Keď vyrastie, určite ocení vašu snahu priblížiť mu prvé roky života.

Album Chlapček má takmer 100 strán a všetko, čo potrebujete zaznamenať. Od okamihov, ako ste si prezerali ultrazvukovú fotografiu, keď bol ešte v brušku. Cez základné údaje ako meno, hmotnosť, dĺžka. Až po jeho kamarátov, obľúbené rozprávky, prvý karneval a prvé dni v škôlke.

V albume nájdete napríklad malú obálku, pevne prilepenú k stránke, do ktorej môžete vložiť Vzácne spomienky ako pramienky vláskov či náramok/číslo z nemocnice. V knihe nájdete dokonca aj dvojstranu s Rodokmeňom, do ktorého vložíte fotky svojich príbuzných až po prastarých rodičov.

Pridať môžete odtlačky rúk a nôh, zapísať významné udalosti a oslavy, alebo nalepiť jeho prvú kresbičku. Krásne ilustrovaný album Chlapček – Moje prvé zážitky určite poteší nielen rodičov, ale neskôr aj samotného drobca, keď si bude po rokoch v ňom listovať. Zároveň vyšiel aj album Dievčatko – Moje prvé zážitky, samozrejme v ružovej:)
Nemiluješ, zomrieš

Nemiluješ, zomrieš

13. 09. 2012
Nemiluješ, zomrieš! Skutočný príbeh

Vraždu zmiznutej učiteľky z južného Slovenska sa vlani podarilo polícii vyriešiť a kto sleduje médiá, vie o prípade aspoň to základné. Spisovateľka Bea Bazalová sa však rozhodla napísať príbeh o tejto tragédii, pretože poznala tie najintímnejšie detaily čudného mileneckého vzťahu. Dôverne poznala obeť, ktorá bola jej priateľkou a budúceho vraha dokonca hostila vo svojom dome...

Nemiluješ, zomrieš je príbeh, ktorý prečítate na jeden dúšok. Skutočný príbeh o slobodnej mamičke Elene, ktorá pracuje v dvoch zamestnaniach, aby dôstojne vychovala syna Viktora. Keď do jej života vstúpi partner Roman, jeho vrúcna láska sa spočiatku javí ako zázrak. Kým však Elena odhalí Romanove temné povahové črty, sieť okolo nej sa zatiahne príliš pevne.

„Tragédia mojej priateľky hlboko otriasla mnou i celou mojou rodinou,“ spomína spisovateľka. „Spísala som príbeh – len pre seba, cez slzy, cez jed a bezmocnú zlosť na človeka, ktorý zobral život matke, dcére, sestre a kamarátke. Neskôr som po rozhovoroch s priateľkiným synom poslala rukopis vydavateľstvu...“

Kniha Nemiluješ, zomrieš opisuje vzťah obetavej matky, zodpovednej i milujúcej, ktorá si vedela aj užívať – milovala umenie, výstavy... Roman bol spočiatku mlčanlivý a tichý muž, uzavretý, s vášňou pre šport a turistiku. „Nik z nás netušil, aká majetnícka je jeho láska, ani nám nenapadlo, čo vykoná,“ priznáva Bea Bazalová. Hoci mu Elena nedávala žiadne podnety, Roman chorobne žiarlil, chcel ovládať jej život, bez zjavnej príčiny menil nálady a vymýšľal dôvody na konflikty. „Vtedy sa ho začala báť a chcela ho opustiť,“ dodáva autorka. On však túto možnosť vôbec nepripúšťal...

Začnite čítať príbeh Nemiluješ, zomrieš už teraz. Jeho záver je doslova hrôzostrašný už len na čítanie; aká potom musela byť realita? Aj Elena – tak ako mnohé iné ženy – si len nerada priznávala, že bola oklamaná, že uverila rozprávkam a že zlyhal jej ďalší vzťah. Už bolo však neskoro, pripustila si ho príliš blízko...a ak nemiluješ, jednoducho zomrieš.

O honorár sa autorka Bea Bazalová rozhodla podeliť so synom svojej priateľky. „Považujem ho za člena rodiny. Verím, že financie z predaja knihy mu aspoň trochu pomôžu v plnení jeho snov. Zaslúži si to, je rovnako srdečným človekom, ako bola jeho matka. Nechala nám tu v ňom kúsok seba,“ dodáva autorka skvelej knihy.
Učiteľ lásky

Učiteľ lásky

11. 09. 2012
Hľadáte učiteľa lásky?
Túto knihu určite nečítajte sami – vie rozpáliť, navnadiť, poštekliť. Hlavnou hrdinkou je Elizabeth, ktorá v manželstve nezakúsila naozajstnú vášeň, hoci je matkou dvoch synov. Keď ju manžel ignoruje a dokonca si nájde milenku, rozhodne sa bojovať ženskými zbraňami: nájde si učiteľa lásky a chce, aby ju vyzbrojil. Lekcie erotiky sa však stanú nebezpečnou zbraňou pre obidvoch...

Kniha Učiteľ lásky vyšla u nás po prvý raz už pred piatimi rokmi, no rýchlo sa vypredala, pretože sa stala obrovským hitom. Práve vychádza nová reedícia tohto pikantného románu, ktorý autorku Robin Schoneovú preslávil po celom svete a podľa čitateľov i kritikov, len máloktorá spisovateľka dokáže predostrieť príbeh tak pútavo a s toľkou ľahkosťou. Je to príbeh plný zmyselných, krásne vzrušujúcich a nádherne erotických momentov.

Elizabeth sa trápi, túži po dotykoch a nehe, no ľahostajnosť jej manžela ju ubíja. Vyhľadá Ramiela, ktorý sa preslávil svojím erotickým umením a vo vyšších kruhoch je zaznávaný pre svoj nečistý pôvod. Je totiž nevlastným synom arabského šejka a anglickej grófky. Núdzu o ženy rozhodne nemá a žiadosť Elizabeth ho spočiatku zaskočí.

Napokon Ramiel súhlasí s návrhom a začne ju učiť, ako prebudiť v manželovi vášeň. Elizabethin manžel je úspešným politikom, ktorý postupuje na rebríčku kariéry a iba škandál ho môže zraziť na kolená. Práve vtedy sa začnú šíriť reči o učiteľovi lásky a treba nájsť riešenie. Definitívne.

Začnite čítať o Učiteľovi lásky už teraz, ale pozor – príbeh je plný dráždivých scén, exotických situácií, ktoré vás dokážu rozpáliť. Odporúčame čítať s partnerom:)
Spoveď šialenej matky

Spoveď šialenej matky

04. 09. 2012
Väčšina rodičov sa asi zhodne, že niet krutejšieho šéfa, ako je vlastné dieťa. Vie to aj Jill Smoklerová, ktorá roky písala blog o rodičovstve, jej stránku o šialených matkách navštevuje mesačne trištvrte milióna ľudí a získala mnohé ocenenia. Kniha nenechala na seba dlho čakať a stala doslova hitom po celom svete. Spoveď šialenej matky vás pobaví, rozosmeje a prinúti zamyslieť sa – či ste rodič, babka, dedko, učiteľka alebo krstný otec.

Spoveď šialenej matky sú neskutočne úprimné a často smiešne príbehy zo života mamičiek, ktoré prežívajú každý deň so svojimi deťmi. Kapitoly sa venujú všetkým témam bežného života od manželov, cez deti až po každodenné problémy v rodine. Neoceniteľný je predovšetkým nadhľad, s akým sa autorka díva na svet mamičiek. „Viem, že nemôžem svoje dieťa nadrogovať, aby konečne spalo. Ale niektoré dni mi to veru zíde na um...a opakovane,“ píše šialená matka.

„Túto knihu si nezabudnite pribaliť do tašky s plienkami!“ radí autorka bestselleru Diabol nosí Pradu, Lauren Weisbergerová. Podľa ABC News sa Spoveď šialenej matky odváži hovoriť veci, ktoré si myslí väčšina matiek, ale len máloktorá z nich má odvahu sa priznať. Veď to poznáte – dieťa vám celé dni píli uši, nechce spať, robí doma bordel, piple sa s jedlom, ale pred inými mamičkami priznáte sotva štvrtinu – čo ak by si pomysleli, že ste zlá matka a nezvládate svoje dieťa.

V tomto smere bude Spoveď šialenej matky balzam na vašu dušu. Je to veselá i brutálna kniha plná rodičovskej úprimnosti a otvorenosti. Unavujú vás už príliš seriózne návody na výchovu detí: Spoveď šialenej matky je ten správny protiliek.
Tvoje vlastné pamäti.

Tvoje vlastné pamäti.

30. 08. 2012
Spolu so štvrtým dielom vychádzajú aj Tvoje vlastné pamäti. ktoré si môže vaše dieťa písať samé. Nájde tam aj Gregove kresby, kopu zábavných aktivít, komiksy a testy osobnosti. „Nech s knihou urobíš čokoľvek, keď ju dokončíš, odlož si ju na bezpečné miesto. Jedného dňa, keď budeš bohatý a slávny, určite na nej zarobíš MILIÓNY,“ radí Greg Heffley v knihe Tvoje vlastné pamäti.
Prázdniny pod psa

Prázdniny pod psa

30. 08. 2012
Denník odvážneho bojka pokračuje!

Za toto vás budú deti milovať. Po prvých troch častiach svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka je tu konečne štvrtý diel, ktorého sa deti nevedeli dočkať. Opäť sa tak môžu začítať do nezvyčajných príhod a trapasov smoliara Grega Heffleyho.

Prázdniny pod psa je 4.diel vtipnej a pútavej série, z ktorej sa vo svete predali milióny kníh, nakrútili podľa nej film a decká šalejú z každej novej časti. Tentoraz sú letné prázdniny v plnom prúde, slnko krásne svieti a všetky deti šalejú vonku. Vlastne... všetky nie, chýba tam náš hrdina. Ten radšej trčí vo svojej izbe.
„Letné prázdniny pre mňa znamenajú mesiace výčitiek svedomia.
Keď svieti slnko, všetci čakajú, že sa budem vonku „jašiť“ alebo čo. Ak nestrávim každú sekundu mimo domu, ľudia si budú myslieť, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ibaže ak mám pravdu povedať, ja som sa odjakživa radšej bavil vnútri.
Letné prázdniny najradšej trávim pred telkou a hrám videohry, podľa možnosti so zatiahnutými závesmi a zhasnutým svetlom...“

Greg Heffley kašle na zaužívané pravidlá a veselo sa povaľuje. Lenže jeho mama si úžasné leto predstavuje úplne inak a núti ho do kadejakých činností na čerstvom vzduchu. A keby len to! Každú chvíľu organizuje takzvanú rodinnú pohodu, bez ktorej by sa ostatní určite zaobišli. Kto napokon presadí svoje? Zmení všetko k lepšiemu nový prírastok do rodiny? Ako Greg oslávi narodeniny? A čo ho donúti zatelefonovať na tiesňovú linku?
Prečítajte si úryvok z knihy Prázdniny pod psa.
Svetlo medzi oceanmi

Svetlo medzi oceanmi

23. 08. 2012
To dieťa malo byť darom z nebies...

Mladá a krásna Isabel žije so svojím manželom Tomom na opustenom ostrove, kde sa stal strážcom majáka. Ich šťastie má však trpkú príchuť, lebo Isabel nedokáže ani na tretí raz donosiť zdravé dieťa. Práve keď sa užialená uberá k hrobu svojho posledného dieťaťa, vietor k nej priveje detský plač. More vyhodilo na breh čln s mŕtvym mužom a so žijúcim dieťaťom. Tom to chce ako morálny muž nahlásiť úradom, no Isabel ho predbehne a priloží si dieťa k prsiam. Napriek Tomovej najlepšej vôli zariadiť všetko čo najpoctivejšie si dieťa prisvoja a dajú mu meno Lucy. Lenže ich vzťah tým utrpí a objaví sa skutočná matka...

Svetlo medzi oceánmi je nádherný príbeh o úpornom hľadaní zmyslu života po prvej svetovej vojne, v ktorej vyhaslo toľko životov. Autorka M.L.Stedmanová si vyslúžila množstvo obdivných kritík a pochvaľných recenzií. Jej hrdinovia sú nedokonalí ľudia túžiaci po troche šťastia v nepochopiteľne zložitom svete.

„Neodolateľný...zvodný...úžasný príbeh, ktorý si vás získa od prvých stránok.“
Časopis Oprah Winfrey

„Vynikajúca kniha, ktorá každého chytí za srdce, o dobrých ľuďoch, tragických rozhodnutiach a o vnútornej kráse každého z nich.“
Markus Zusak, autor bestselleru Zlodejka kníh

„Toto si fakt musíte prečítať.“
Amazon.com

Príbeh Isabel a Toma je neodolateľný, plný lásky, ale aj utrpenia, pri ktorom sa neubránite slzám a silným emóciám. Keď sa totiž po dvoch rokoch s malou Lucy vyberú na pevninu, uvedomia si, že na svete sú aj iní ľudia... a medzi nimi žena, ktorá zúfalo hľadá svoje stratené dieťa. Ako sa skončí príbeh strážcu majáka a jeho manželky? Ako osudové rozhodnutie ponechať si cudzie dieťa navždy zmení ich život?
07.02.2020 Viac

Re: LEN TAK POKECAT

express04

Financná pomoc jednotlivcom   Potrebujete financovanie pre svoj domov, vaše po ...

03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

21.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

286515x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
111167x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
98438x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
34600x Viac

Vianoce

melindi
34151x Viac

Silvester

Jajus345
32521x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť