Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Balet

Balet

14. 03. 2013
Chce byť vaša dcérka baletkou?

Aj vaša dcéra sa len tak kedykoľvek a kdekoľvek roztancuje? Iba tak pre radosť? Určite to podporujte – je to nielen zábava, ale učí to deti prejavovať sa prostredníctvom pohybu, umožňuje im lepšie pochopiť seba i svet naokolo. A možno sa im zapáči nová kniha Balet – prvé kroky v tomto magickom svete.

Tanec je bezpochyby zdravá forma pohybu. Je to hra, ktorá zahreje a rozhýbe telo, spevní svaly, zlepší koordináciu pohybov aj správne držanie tela. Tancom a osobitne baletom vedia deti lepšie vyjadriť svoje emócie. No aj na tanec treba vek. V útlom detstve je to skôr o radosti, neskôr to už možno brať vážnejšie – keď už je dieťa staršie a emočne, aj osobnostne zrelšie. Navyše okolo ôsmeho roku života sú už detské kosti tvrdšie, pevnejšie a vhodnejšie k vyššej fyzickej náročnosti i pravidelnému cvičeniu.

Mnohé dievčatá snívajú o kariére baletky a aj pre ne je tu novinka Balet (pre deti od 7 rokov). Objavia úžasný svet baletu, dozvedia sa, čo znamenajú výrazy ako attitude, demi-plié, grand jeté ap. Vďaka fotografiám a presným opisom s podrobnými pokynmi vaše dieťa hravo zvládne všetky figúry. Zistí, ako sa dá tvrdým tréningom prepracovať z baletnej sály až do svetoznámeho umeleckého súboru, čo zahŕňa príprava na vystúpenie alebo ako sa poďakovať publiku.

Vďaka knihe Balet spoznáte aj špičkových tanečníkov a slávne baletné diela, ktoré dodnes uvádzajú divadlá na celom svete. Vaša dcéra si môže obliecť nádherné baletné šaty primabaleríny s tylovou sukničkou tutu a roztancovať celý byt.
Poklady slovenskej kuchyne

Poklady slovenskej kuchyne

08. 03. 2013
Poklady slovenskej kuchyne čoraz populárnejšie!

Milovníci tradičného slovenského jedla si prišli na svoje – práve vyšla už 3.časť série Poklady slovenskej kuchyne, tentoraz z Ponitria. Zaujímavé a chutné regionálne recepty, jednoduché na prípravu a pestrétipy od predjedál, cez polievky omáčky až po koláči, či niečo do špajzy si získali už množstvo čitateľov.

Osou Ponitria je rieka Nitra, takže nechýbajú recepty z rýb. Dlho sa tam ľudia živili aj včelárstvom, pretože med ako doplňujúca potravina sa považovala za elixír života. V receptoch preto nájdete aj med, ale aj červené a biele víno, tiež dubáky, bedle alebo pečiarky, keďže lesy v regióne Ponitria sú bohaté na duby. Zabíjačky sa tam robili hlavne na jar a zahŕňali rôzne špeciality z mäsa a vnútorností. Hurka, krvavnica či žobrácka kaša sú len malou ukážkou z dobrôt, ktorá sa tam pripravujú aj dnes.

Poklady slovenskej kuchyne – Ponitrie prináša vyše 150 receptov, ktoré vám určite zachutia. Popri receptoch ponúka aj dávno zabudnuté kulinárske poklady ukryté v tomto regióne, ktoré zbierala autorka Silvia Pilková počas mnohých rokov. Varenie je jej najväčšia vášeň. Varí už od detstva a načas sa varenie stalo aj jej povolaním. Dva roky viedla dve výborné reštaurácie, kde prešla všetkými pozíciami. Istý čas pracovala v reštauráciách v Moskve, Prahe a vo Viedni a zvyšok času zbierala skúsenosti v Bratislave.

Vyskúšajte jeden z receptov v novej knihe – Korýtko, hlavné jedlo z hornej Nitry.

Suroviny: 1 starší chlieb, 125 g bryndze, najlepšie májovej, 100 g slaniny, 1 klobásu, 150 g údeného kolena, 2 lyžičky soli, 2 lyžičky papriky.
Ako na to? Zo staršieho okrúhleho chleba odkrojíme vrch, prípadne použijeme hrubý krajec, a do polovice vydlabeme striedku – vznikne tak akési korýtko. Dovnútra natlačíme bryndzu, slaninu pokrájanú nadrobno, trochu klobásy, údeného kolena a dochutíme soľou a mletou paprikou. Napichneme na ražeň a opekáme nad miernym ohňom. Dobrú chuť!
Ukradnutá

Ukradnutá

28. 02. 2013
Skutočný príbeh uneseného dievčatka.

Naše deti sú pre nás všetkým. Celým životom. A teraz si predstavte, že vám vaše dieťa unesú. Jednoducho ukradnú. A navyše vlastný exmanžel.
„Moje malé dievčatko uniesol len preto, lebo malo nasledujúci deň začať chodiť do európskej a nie islamskej školy,“ rozpráva Írka Louise Monaghanová, ktorej exmanžel Mostafa Assad uniesol 6-ročnú dcérku May do rodnej Sýrie.


„Streda 7. septembra 2011 je deň, na ktorý nezabudnem, kým budem žiť,“ píše Louise v knihe Ukradnutá. „Ten deň zanechal v mojom živote trvalú stopu a úplne zničil mojich takmer šesť idylických rokov života...
Ten deň sa začal ako každý iný. Svietilo slnko, na oblohe nebol ani mráčik. No moje malé dievčatko May bolo v to ráno mimoriadne vzrušené. Tešila sa, že na druhý deň pôjde prvýkrát do „veľkej školy“. Všetko sme mali pripravené. Na posteli v jej princezničkovskej spálni ležala biela športová košeľa s námorníckou sukničkou a nové topánky. V malej ružovej školskej taške s obrázkom šteniatka na prednej strane, ktorú si sama vybrala, boli novučičké školské učebnice a zošity, akoby čakali len na to, kedy ich začne používať...“

Exmanžel Mostafa prišiel na jednu zo svojich bežných návštev a počas nej nemilosrdne uniesol vlastné dieťa. Hoci nemal žiadnu nádej, prepašoval ju z Cypru do Turecka a odtiaľ do svojej vlasti, do Sýrie. To všetko sa mu podarilo napriek tomu, že nemal pre dieťa platný pas a že bola na stop zozname, ktorý zabraňoval ktorémukoľvek z rodičov odviezť ju z krajiny bez písomného súhlasu druhého rodiča...

Ukradnutá je bolestný, no zároveň nádherne ľudský a odvážny príbeh matky, ktorá riskovala svoj život, aby zachránila svoju unesenú dcéru z vojnou zničenej Sýrie.
Louise bez mihnutia oka prekročila prísne strážené hranice uprostred jednej z najhorších občianskych vojen v histórii Sýrie, aby zachránila svoju šesťročnú dcéru. Odvážne sa vydala na nebezpečnú cestu do moslimskej krajiny, ocitla sa aj s dcérkou v zajatí u svojho exmanžela. Denne dostávali trochu jedla a špinavú vodu a pomaly strácali nádej na vyslobodenie.
Len čo sa im naskytla prvá príležitosť, napriek tomu, že Louise bola príšerne dobitá svojím exmanželom a chorá zo špinavej vody, nazbierala posledné zvyšky síl a utiekli.

Unikali cez oblasť bombových útokov a streľby, putovali cez prísne strážené pohorie počas nocí, museli sa spoľahnúť na pašerákov. Napriek veľkému utrpeniu sa im podarilo prežiť. Kniha je skutočnou výpoveďou o tom, čím všetkým museli prejsť, aby si zachránili holé životy.
Na vine sú hviezdy

Na vine sú hviezdy

26. 02. 2013
Knihy o rakovine sú blbosť!

Presne tak. Často patetické, prehnané, snažia sa vás rozplakať a emočne vyšťaviť. Knihy o rakovine sú hlúposť – myslí si to aj 16-ročná Hazel, hlavná hrdinka knihy Na vine sú hviezdy, ktorú časopis Time vyhlásil za knihu roka 2012. A keď si ju prečítate, zistíte, prečo získala toľko ocenení, pochvál a nedávno sa s autorom rozprával online aj americký prezident Barack Obama.

Hazel pred tromi rokmi diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v štvrtom štádiu a tak sa začala pripravovať na smrť. Potom sa stal medicínsky zázrak a metastázy v pľúcach sa jej zmenšili. Odvtedy je pripútaná k vozíku s kyslíkovou fľašou a užíva silné lieky, aby prežila. Chodí na stretnutia podpornej skupiny, ktoré neznáša, ale raz tam stretne chalana menom Augustus. A odrazu nájdete nový zmysel života.
Augustus je cool, pohoďák, sympatický, nad vecou...a tiež už rakovinu nemá. Ale nemá ani kus nohy, ktorú mu choroba vzala a namiesto nej nosí protézu. Dvaja mladí ľudia vytvoria neobyčajný pár, ktorý vás dojme k slzám a neraz rozosmeje. Hazel má totiž obľúbenú knihu...no jej autor uťal príbeh uprostred vety. Ona zrazu nevedela, čo bolo ďalej a ako sa vyvíjal osud hlavných hrdinov. A tak spolu s Agustusom vypátrali toho spisovateľa kdesi v Amsterdame a vycestovali za ním, aby si z jeho úst vypočula, ako sa kniha skončila...
Silný ľudský príbeh Na vine sú hviezdy vás presvedčí, že nikdy nie je neskoro na lásku. Že obetovať sa pre druhého je úžasná vec a aj keď ktosi dôležitý odíde, zanecháva v nás silnú stopu svojej prítomnosti. Áno, sú knihy, ktoré sa vám dostanú pod kožu a chytia za srdce. Existujú knihy, ktoré chcete čítať rýchlo, lebo vás vtiahli každou vetou, každým slovom...a zároveň s hrôzou zisťujete, že strany sa míňajú a vy sa blížite k tej úplne poslednej. Kniha Na vine sú hviezdy vás absolútne pohltí a bude sa držať vášho srdca ešte dlho po dočítaní.
Rozprávky ostrihané na ježka

Rozprávky ostrihané na ježka

08. 02. 2013
Predať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku, o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

Rozprávky ostrihané na ježka patria medzi najobľúbenejšie detské knihy. Odborníci to vysvetľujú jeho majstrovským rozprávačstvom, hrou so slovami i humorom. Jeho texty majú rytmus, fantáziu, prebúdzajú v deťoch obrazotvornosť a nechýbajú  frazeologizmy, ktoré bývajú zdrojom humoru a komiky.

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.
Zajkovia Majko a Kajko

Zajkovia Majko a Kajko

08. 02. 2013
Predať desaťtisíce knižiek pre malé deti – to sa na Slovensku podarí len málokomu. Jozef Pavlovič sa tým môže pochváliť. Jeho Rozprávky ostrihané na ježka vyšli už v treťom vydaní, pretože deti sa do nich zamilovali. Táto knižka s krásnymi ilustráciami rozpráva deťom kúzelnícku rozprávku, o ťažkostiach s vynálezmi, o ježkovom vianočnom stromčeku alebo o tom, ako sa dážďovky zachránili.

Pavlovič sa vo svojich knihách hrá s jazykom – využíva rôzne prešmyčky, či hádanky. Animované zvieracie postavičky a oživené veci vytvárajú v jeho podaní kamarátske vzťahy. Jeho humor je pre deti zrozumiteľný, blízky jednoduchému detskému chápaniu sveta, aj didaktický v tom zmysle, že detského čitateľa učí narábať s jazykom, podnecuje v ňom tvorivosť pri hre so slovami a učí chápať základné hodnoty života a umenia.

Podobne je to aj v knižke Zajkovia Majko a Kajko, v ktorej sa deti dozvedia, čo všetko zažili dva nezbedné a neposedné, no bystré zajačiky. Ako sa zrazili s ozvenou, aký je to vynález z hladu, čo uteká omnoho rýchlejšie ako zajac a prečo je zima nepohostinná.
Čierna žena, biela krajina

Čierna žena, biela krajina

22. 01. 2013
Novinka od autorky bestselleru Púštny kvet

Waris Dirie je niekoľko rokov známa aj na Slovensku – jej kniha Púštny kvet sa u nás stala veľkým hitom a keď v roku 2010 navštívila Slovensko, na jej autogram stáli dlhé rady. Nová kniha Čierna žena, biela krajina rozpráva o živote Waris Dirieovej v jej novej, bielej vlasti – o jej túžbe po Afrike a hlbokom želaní pomôcť svojmu rodnému kontinentu oslobodiť sa od biedy, zdedených tradícií a závislosti.

Vo svojej novej bielej vlasti je Waris Dirieová oslavovaná ako bojovníčka za ľudské práva – no vo všedné dni zostáva cudzinkou, ktorú taxikári a muži všeobecne vnímajú ako korisť. Narodením jej druhého syna Leona si ešte bolestnejšie začala uvedomovať svoju rozpoltenosť medzi dvoma svetmi.

„Svojho syna nosím dodnes skoro stále na tele tak, ako som sa to naučila od mamy. Veľké pestré šatky, ktoré na to používam, mi darovala mama. Rada ich nosím aj ako šály. Som presvedčená, že mi prinášajú šťastie, a tak si ich často beriem aj na rozhovory, prednášky a na cesty...“

Keď v roku 2008 pricestovala na návštevu do Afriky, oslavovali ju ako hrdinku, zároveň však videla, že ženy sú tam ešte stále obeťami tradícií. Pomaly v nej narastalo rozhodnutie. Spolu s Leonom sa vrátila do Afriky, aby pomohla tamojším ženám finančne sa osamostatniť a stať sa nezávislými.

Waris Dirieová je presvedčená, že Afrika sa môže zmeniť, až keď ženy v africkej spoločnosti získajú ocenenie, úctu a rešpekt. Len potom môže byť úspešný aj boj proti krutým kmeňovým rituálom. Vo svojom svetovom bestselleri Púštny kvet odsúdila rituál ženskej obriezky, a tým prelomila tabu. Jej novinka Čierna žena, biela krajina vás opäť vtiahne do príbehu plného krutosti i pôvabu. ;
Obyčajná tvár

Obyčajná tvár

18. 01. 2013
Chlapček so znetvorenou tvárou

Mama už pri narodení vnímala iba jeho krásne oči, hoci lekári tvrdili, že sa chlapec nedožije rána. Dívala sa naňho s láskou...aj keď mal neuveriteľne znetvorenú tvár. Postihla ho zriedkavá choroba a v nasledujúcich rokoch podstúpil takmer 30 operácií.
Teraz má desať rokov, no vytrpel si už viac než dosť. Je taký znetvorený, že málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí. Keď ide po ulici, ľudia naňho zízajú, sú šokovaní a zabúdajú zatvoriť ústa. Tvár mu znetvorila ojedinelá choroba a hoci už podstúpil takmer 30 operácií, stále ho prezývajú Mutant, Freddy Krueger či Jašterko. „Bol som na toľkých ihriskách, že viem, aké kruté vedia byť decká. Nie je to pre mňa nič nové,“ tvrdí hrdinsky.

Auggie je chlapec, s ktorým sa osud nepekne zahral, no on dokázal s ním vybabrať. Na svet sa pozerá s nadhľadom, snaží sa prehliadať prekvapených ľudí a asi je jediný, kto si myslí, že je skutočne normálny. Nová kniha Obyčajná tvár je o chlapcovi, ktorý je taký očarujúci, že mu jednoducho musíte fandiť.

V Auggieho živote totiž dochádza k veľkému zlomu. Doteraz ho učila doma mama, no teraz ide medzi „normálne deti“ do bežnej školy. Je už natoľko silný, aby zvládol pozornosť spolužiakov i učiteľov? Alebo dopadne ako jahniatko poslané na popravu, ako tvrdí Auggieho otec?
Auggie zrazu musí riešiť otázky, o ktorých sa nám ani nesníva. Ako zapadnúť do školskej jedálne, keďže potravu prijíma slamkou alebo nadrobno nakrájanú, a už pohľad na jeho jedenie je odstrašujúci? Musí prísť na maškarný v kostýme aj on, alebo mu stačí vlastná tvár? Nájde v sebe dosť síl, aby vydržal na školskom dvore posmech, odmietanie a zdesené pohľady?

„Urobte si radosť a prečítajte si túto knihu. Váš život bude vďaka nej lepší.“
Nicholas Sparks

Obyčajná tvár je príbeh, ktorý vás očarí. Auggieho zážitky, prekonávanie problémov i radosť z úspechov hltáte stránku po stránke. Majstrovské rozprávačstvo, vtip, nadhľad, ale najmä veľa láskavosti a priateľstva robí z tohto príbehu nezabudnuteľnú knihu. Na prvý pohľad smutný príbeh vás prekvapí svojou pozitívnou energiou a po jeho prečítaní sa aspoň na chvíľu staneme lepšími ľuďmi, vnímavejšími a láskavejšími.

Začítajte sa do neobyčajného príbehu Obyčajná tvár.
Kniha rekordov

Kniha rekordov

11. 01. 2013
Detská kniha rekordov – zabavte sa!

Králi najdlhších vlasov a nechtov. Obri a drobčekovia. Majstri sveta v rôznych disciplínach. A mnohé ďalšie zábavné rekordy a strelené informácie. Práve vyšla nová Kniha rekordov pre deti a naozaj sa budete mať na čom zabávať.

Ktoré zviera je najväčšie na svete? Koľko meria najvyššia stavba? Kto má viac zubov, človek alebo žralok? A pokiaľ ti narastú vlasy, ak si ich nebudeš strihať?
Kniha rekordov je jedinečná príručka s najbláznivejšími otázkami a najprekvapujúcejšími odpoveďami. Všetky sú však pravdivé, takže pri tejto knižke sa určite nebudete nudiť.

Výstižné fotografie, vtipné ilustrácie, zábavné rekordy. Kniha je prehľadne rozdelená na kapitoly ako:
Narodil si sa na neobyčajnej planéte - sopky, hory, cestovatelia...
Neuveriteľné zvieratá a rastliny - šampióni, siláci, maxichlpáči, rozkošní votrelci.
Ľudské telo je prekvapujúco silné – najkrajší, čudné potraviny, telo ako zvláštne cedidlo.
Ohromujúce stavby a vynálezy – smiešne domy, roboty, geniálne vynálezy ai.

Kniha rekordov ukrýva množstvo zaujímavých informácií. Napríklad hneď na prvých stranách sa dozviete o 10-ročnom dievčatku, ktoré zachránilo sto ľudí. Ako? Alebo že jeden z našich nechtov rastie rýchlejšie ako ostatné – viete ktorý?
Dukanova diéta v 350 receptoch

Dukanova diéta v 350 receptoch

18. 12. 2012
Jennifer Aniston vážila na začiatku kariéry trošku viac, ako by sa patrilo na začínajúcu herečku a tak jej manažér odporučil: musíš schudnúť o takých 15 kíl! Jennifer sa dala na Dukanovu diétu a podarilo sa. Bez jojo efektu a drsného odriekania. Dukanova diéta patrí dnes k najpopulárnejším diétam na svete, ktorú držia aj mnohé celebrity ako Kate Middleton, Penelope Cruiz, Gisele Bundchen či Jennifer Lopez. Obrovský hit na celom svete má pokračovanie v podobe knihy plnej receptov.

Britský Daily Mail napísal: „Toto je vaša posledná diéta. Francúzi ju držali v tajnosti roky!“ Vďaka knihe Dukanova diéta v 350 receptoch bude držanie Dukanovej diéty ešte jednoduchšie. V prvej časti sú jedlá na báze čistých bielkovín a v druhej jedlá na báze bielkovín a zeleniny; samostatnú časť tvoria Omáčky. Knihu tvoria aj recepty od žien vyjadrujúcich sa o tejto téme v diskusných fórach a samozrejme, profesionálne recepty, ktoré sú odvodené od 100 potravín tvoriacich Dukanovu diétu.

Novinka Dukanova diéta v 350 receptoch, ktorú počas rokov upravili a zdokonalili pripomienky miliónov čitateľov po celom svete, si môžete predobjednať už dnes a možno sa vám po sviatkoch plných hojnosti naozaj zíde:). Nájdete v nej recepty jednoduché na prípravu, šťavnaté a ľahké. Napríklad suflé z hydinovej pečene, mäsové guľôčky s bylinkami, studená uhorková polievka, škoricovú tortu či čokoládový krém.
Panna z jabĺčka

Panna z jabĺčka

14. 12. 2012
K podobnej klasike patria knižky z vydavateľstva Buvik – O Jankovi Polienkovi, Tolstého Rozprávky a bájky, ale aj Panna z jabĺčka od Erbena, ktorá obsahuje šesť klasických rozprávok: o vtákovi Ohnivákovi či trojici Dlhý, Široký, Bystrozraký. Buvik vydal aj krásnu knihu Hovorníček od Dana Heviera. Je to veselá obrázková knižka pre deti, ktoré chcú vedieť dobre a pekne rozprávať. Nechýbajú rečové rozcvičky pre ich nepoddajný jazýček.
Tweetni mi

Tweetni mi

14. 12. 2012
A čo tínedžeri? Deti nad 10 rokov? Priznajme si, čoraz viac holdujú sociálnym sieťam, kde si píšu, postujú fotky, chatujú. Pre tých väčších tínedžerov odporúčame novinku Tweetni mi o mladej blogerke, ktorá má množstvo followerov, je kráľovnou sekáčov, ale v škole ju považujú za módnu katastrofu. Zrazu sa však dá dokopy so školskou hviezdou, vzorným študentom a idolom dievčat. Ako je to možné? Veď nemajú nič spoločné, tak prečo sa stále bozkávajú?
Čaj pre princezné

Čaj pre princezné

11. 12. 2012
Potešte svoje princezné!

Tak za toto vás budú vaše dcéry milovať. Ideálny darček pod vianočný stromček, za ktorý vás rozhodne vyobjímajú. A ešte k tomu v ružovom!:-) Čaj pre princezné je set, ktorý obsahuje keramickú čajovú súpravu, knižočku s receptami a ružový zošit s nálepkami.

Chrumkavé keksíky a chutné minimafiny sú dokonalým pohostením k čaju. Každý recept v knižke je doplnený obrázkom a krok za krokom ukáže, ako úspešne upiecť skvelé čajové koláčiky pre princezné.

Deti si určite obľúbia hru s touto čajovou súpravou či už s kamarátmi, alebo v kruhu rodiny. Sú to milé malé drobnosti – súprava 17 miniatúrnych kúskov čajového servisu, v ktorom nechýbajú minilyžičky, nožíky či vidličky; tiež čajník s vrchnáčikom, kanvička na mlieko, cukornička, šálky a tanieriky. K tomu 16-stranová kniha s receptami na čajové koláčiky a 16- stranový zošit plný nálepiek.

A keď vás vaše deti pozvú na čaj, budete vedieť, že to nie je len taký obyčajný čaj. Ale Čaj pre princezné!
Slovenské rozprávky

Slovenské rozprávky

30. 11. 2012
Najznámejšie rozprávky Pavla Dobšinského

„Kde bolo, tam bolo...“ alebo „Bola raz jedna krajina...“, či „Bol jeden kráľ, mal tri dcéry a všetky mal rovnako rád.“ Koľkokrát sme ako deti počuli tieto vety z úst rodičov, ktorí nám čítali najobľúbenejšie rozprávky pred spaním. Koľkokrát sme prežívali dobrodružstvá s Jankom Hraškom, Nebojsom alebo tromi zhavranenými bratmi. Kniha ukrýva toľko nádherných príbehov, ktoré vedeli poučiť, pobaviť a neraz formovali naše hodnoty a postoj k životu. Doprajte túto radosť aj svojim deťom.

Soľ nad zlato, O troch grošoch, Zlatovláska, Popolvár, či Ako išlo vajce na vandrovku. Tieto rozprávky by malo poznať každé dieťa. Vďaka skromnému slovenskému folkloristovi Pavlovi Dobšinskému sa tieto klenoty ľudových rozprávaní uchovali až dodnes. A v týchto dňoch vyšli jeho Slovenské rozprávky v novej úprave s ilustráciami maliara Dušana Kállaya.

V rozprávkach ako Zlatá priadka, O dvanástich mesiačikoch, či Kozliatka a vlk sa skrýva veľa poézie i inšpirácie. V nádherných príbehoch ožívajú mŕtvi víťazi, prehovoria neživé predmety a zver pomôže statočným... Chudobný mládenec premôže draka a ožení sa s utešenou princeznou, dcéra jednoduchého človeka prevýši múdrosťou prešibaného sudcu.

V Slovenských rozprávkach Pavla Dobšinského je skrátka všetko možné – a spravodlivé. Škoda len, že nakoniec zazvoní zvonec a rozprávke je koniec...
Prázdniny pod psa

Prázdniny pod psa

27. 11. 2012
Jedna z najobľúbenejších detských kníh!

Aj slovenské deti sa konečne dočkali. Kniha, ktorá patrí medzi najželanejšie pod vianočným stromčekom, konečne vyšla. Po prvých troch častiach svetovo úspešnej série Denník odvážneho bojka je tu konečne štvrtý diel ak tomu extra diel s denníkom. Opäť je tu smoliar Greg Heffley. Stáva sa mu jeden trapas za druhým, zažíva nezvyčajné príhody a o všetkom si píše do svojho denníka. Teda pardón – denníčky si píšu len baby, on píše pamäte...


Prázdniny pod psa je 4.diel vtipnej a pútavej série, z ktorej sa vo svete predali milióny kníh, nakrútili podľa nej film a decká sa nevedia dočkať každej novej časti. V novej knihe sú letné prázdniny v plnom prúde, slnko krásne svieti a všetky deti šalejú vonku. Vlastne... všetky nie, chýba tam náš hrdina. Greg radšej trčí vo svojej izbe a zapisuje si:
„Letné prázdniny pre mňa znamenajú mesiace výčitiek svedomia.
Keď svieti slnko, všetci čakajú, že sa budem vonku „jašiť“ alebo čo. Ak nestrávim každú sekundu mimo domu, ľudia si budú myslieť, že so mnou niečo nie je v poriadku. Ibaže ak mám pravdu povedať, ja som sa odjakživa radšej bavil vnútri.
Letné prázdniny najradšej trávim pred telkou a hrám videohry, podľa možnosti so zatiahnutými závesmi a zhasnutým svetlom...“

Greg Heffley kašle na zaužívané pravidlá a veselo sa povaľuje. Lenže jeho mama si úžasné leto predstavuje úplne inak a núti ho do kadejakých činností na čerstvom vzduchu. A keby len to! Každú chvíľu organizuje takzvanú rodinnú pohodu, bez ktorej by sa ostatní určite zaobišli. Kto napokon presadí svoje? Zmení všetko k lepšiemu nový prírastok do rodiny? Ako Greg oslávi narodeniny? A čo ho donúti zatelefonovať na tiesňovú linku?
Prečítajte si úryvok z knihy Prázdniny pod psa. A pozor! Pred pár dňami vyšli aj Tvoje vlastné pamäti, ktoré si môžu deti písať samé. Nájdu tam Gregove kresby, kopu zábavných aktivít, komiksy a testy osobnosti.
Dobré dni sa začínajú v noci

Dobré dni sa začínajú v noci

20. 11. 2012
Stojí krátka nevera za to?!

„Čo keby som si našla milenca,“ napadlo Anne. Jej kamarátke Monike skoro vyrazila dych – veď má super manžela, rodinku, prácu... Ale Annu s prichádzajúcim vekom stále niečo škrie. Áno, zrazu je nespokojná v doteraz idylickom manželstve, akoby jej zostávalo málo času – na život, na dobrodružstvo i na lásku. Stojí však krátka nevera za problémy, prípadne dokonca za rozpad manželstva?!

Anna je hrdinka novej knihy Dobré dni sa začínajú v noci z obľúbenej edície Príbehy z kabelky. Na začiatku bola u nej obyčajná nuda. „Len by som vyskúšala, či som ešte príťažlivá aj pre iného muža,“ obhajuje sa Anna. Mnohým z nás napadne občas podobná kacírska myšlienka. Len tak to skúsiť...otestovať sa...zistiť, či ešte za čosi stojíme. A prípadné odhovárania akoby sme nepočuli.
Aj Annu jej kamarátka prehovárala: „Keď sa nudíš, premiestni nábytok, vymeň sedačku, poumývaj dlážku alebo vymaľuj byt. A hneď ťa prejdú šteklivé chúťky.“

Od myšlienky však býva k činu veľmi blízko. Na firemnom víkendovom výlete prežije Anna vášnivú noc s oveľa mladším kolegom. Užila si, bolo to čosi nové, iné...ale teraz nerozhodne váha, či sa prizná, alebo bude s pocitom viny žiť ďalej.
Dobehne ju však krutá realita – dospievajúca dcéra Alica v Anninom mobile objaví kompromitujúce smsky od milenca a vzťahy celej rodiny sa razom ocitajú v slepej uličke.
Nikdy nevieme, koho stretneme...no stojí chvíľkové vzplanutie za prípadné problémy?
Začítajte sa do úryvku z knihy Dobré dni sa začínajú v noci od Adriany Macháčovej.
A dosť!

A dosť!

17. 11. 2012
Vychovávate deti? Táto kniha vám pomôže!

Aj vaše deti sa niekedy nevedia vpratať do kože a na verejnosti sa za ne občas hanbíte? Máte toho občas dosť a želáte si, aby boli vychovanejšie? Máme pre vás riešenie. Knihu, o ktorej Sunday Times napísali: „Táto kniha je zúfalo potrebná pri výchove detí.“ A podľa Spectatoru by túto knihu mali vydávať na lekársky predpis.

Reč je o novinke A dosť! S podtitulom Francúzske deti nevystrájajú pri jedle. Je to kniha o výchove detí, o tajomstve, ako zo seba urobiť skvelého rodiča, ktorý bude na svoje ratolesti právom hrdý. Francúzske deti sú rovnako búrlivé, zvedavé a kreatívne ako tie naše, či iné po celom svete. Ale sú oveľa lepšie vychované a správajú sa slušne. Rodičia ich do ničoho nasilu nenútia a dovolia im objavovať svet svojím vlastným tempom.
Ako je to možné? Veď aj vy dávate voľnosť a popúšťate opraty...no div vám neposkáču po hlave a ide vám z nich prasknúť hlava.
Práve o tom je kniha americkej novinárky Pamely Druckermanovej, ktorej sa v Paríži narodilo dieťa. Nemala ambície stať sa „francúzskym rodičom“, veď francúzske rodičovstvo nie je známou vecou ako napríklad francúzska móda a francúzske syry. Dokonca aj francúzski rodičia sami trvajú na tom, že nerobia nič zvláštneho.
Napriek tomu francúzske deti prespia celú noc vo veku dva alebo tri mesiace, deťom jej priateľov to trvalo rok alebo aj viac. Francúzske deti jedávajú zdravé jedlá, na rozdiel od iných detí, ktoré zjedia len hranolčeky s kečupom a vyprážaný syr.
A zatiaľ čo jej americkí priatelia trávia návštevy riešením hádok medzi svojimi deťmi, jej francúzski priatelia popíjajú kávu, kým sa deti pokojne hrajú.

Druckermanová vás v knihe A dosť! Presvedčí, že vo Francúzsku je materstvo samé o sebe úplne iným zážitkom. Vo Francúzsku neplatí, že matky malých detí nemajú vlastný život. Francúzske matky nie sú otrokyňami svojich detí, majú aj priestor pre seba a napriek tomu sú vynikajúcimi rodičmi. Majú jednoduchý, pokojný vzťah so svojimi deťmi, ktoré im Druckermanová môže len závidieť.
Materská

Materská

08. 11. 2012
Popôrodná depresia dokáže otráviť život!

Ako zmení život matky popôrodná depresia? Obľúbená spisovateľka Denisa Fulmeková odpovedá, že ako keď premeníte nebo na bezodné peklo. Práve jej vyšla nová kniha Materská, v ktorej sa isto nájdu mnohé mamy, aj tie, ktoré bábo ešte len čakajú. Denisa otvorene hovorí o neľahkých dňoch a mesiacoch materskej dovolenky hlavnej hrdinky, ktorú s vytúženým novorodencom v náručí zaskočí popôrodná depresia.

Eva odchádza do pôrodnice, aby priviedla na svet dlho očakávané dieťa. Na jeho príchod sa starostlivo pripravila a spolu s ňou sa na bábätko teší manžel aj ich prvorodená šestnásťročná dcéra. Konečne má teda nadísť vytúžený okamih a naplnenie najkrajšieho sna. Evu však krátko po príchode do pôrodnice zaskočí strach. Odrazu sa zľakne, že novú situáciu nezvládne. Stane sa matkou, lenže namiesto šťastia ju premôžu smútok a tieseň. V náručí drží malú dcérku, no napriek tomu sa nevie tešiť a prežívať radosť, na ktorú si robila nárok.

Materská je veľmi presvedčivo napísaná kniha – samotná autorka ju písala počas tehotenstva a po narodení svojej dcéry Laury. „Všetky moje knihy sú vo väčšej či menšej miere odrazom mojich osobných skúseností, životných prehier, radostí či inšpirácií, ktoré mi nečakane vošli do cesty,“ priznáva Denisa Fulmeková. „Pokiaľ ide o Materskú, ťažko sa mi priznáva, že je to veľmi osobná knižka, ale keby som to zapierala, cítila by som sa ako pokrytec.“

Popôrodná depresia zmenila aj jej materstvo a rodičovstvo. A nebojí sa to priznať, pretože to môže pomôcť aj iným mamám. Pritom z objektívneho hľadiska na depresiu nemala dôvod. A to ju ešte viac deprimovalo, ustavične si totiž kládla otázku, ako je možné, že neprežíva radosť. „Bolo to ako keď premeníte nebo, ktoré ste si predstavovali do najmenších a najkrajších detailov, na bezodné peklo vyprodukované vašou mysľou.“
Tá druhá

Tá druhá

30. 10. 2012
„Som spokojná. Mám všetko, po čom ženy túžia. Milujúceho manžela, dve nádherné, zdravé deti a pohodlný dom, poskytujúci útočisko. Čo na tom, že niekedy sa mi zdá, že dni sú si podobné ako vajce vajcu, že sa nič nedeje, že... A čo by sa asi tak mohlo diať? Som žena na materskej dovolenke...“ uvažuje Alena čakajúc na svojho manžela Róberta. Ten v tej chvíli odchádza po dobrom sexe od milenky Daniely...

Dnes vychádza ďalšia novinka od najúspešnejšej slovenskej spisovateľky Táni Keleovej-Vasilkovej. Tá druhá je názov, ktorý hovorí o všetkom.
Manželka je presvedčená, že ich manželstvu nič nechýba, jediným tieňom spoločného života je, že Róbert býva v práci príliš dlho a na rodinu mu zostávajú len omrvinky času.
Daniela verí, že Róbert sa čoskoro rozvedie, a v snoch si s ním spriada spoločnú budúcnosť. Každá z nich je tá druhá. Ktorá bude prvou? Manželka alebo milenka?

Na prvý pohľad bežná téma a žiaľ, čoraz častejší scenár. No Vasilková napísala príbeh, ktorému nechýba atmosféra, prekvapenia, nečakané situácie. Aj preto sa v týchto dňoch zapíše do histórie slovenskej literatúry – ako prvá naša spisovateľka predala milión svojich kníh. Neuveriteľné číslo, o akom môžu mnohí slovenskí autori iba snívať. „Táňa je fenomén, aký sme na Slovensku nikdy nemali,“ uznanlivo tvrdí Kamil Peteraj. „Mám rekordérov tohto typu rád – prekonávajú ono tzv. nemysliteľné, či nepredstaviteľné - a jej sa to darí úžasne.“

Pri tejto príležitosti spúšťa Táňa Keleová-Vasilková svoj vlastný web na www.vasilkova.sk. Je v jej obľúbenej modrej farbe a na pozadí rozoznať modrý dom z jej najúspešnejšej knižky – predalo sa z nej takmer 60.000 kusov a vyšla dokonca aj ako audio kniha. Stránka je v slovenskej, anglickej a ruskej mutácii (čoskoro jej na Ukrajine vyjde prvá kniha). Neskôr pribudne aj česká verzia, keďže u susedov sa začalo jej knihám výnimočne dariť a v preklade tam vyšlo už viac ako desať jej kníh.

Na stránke Vasilková.sk nechýbajú informácie z médií, fotografie, videá, úryvky z kníh a samozrejme, diskusie o autorke a jej knihách.
Misia Eva, prísne tajné

Misia Eva, prísne tajné

25. 10. 2012
Tamara Heribanová a jej nová kniha pre deti

Toto je príbeh o tom, ako jedno dievčatko vrátilo lásku rodičom. Vaše deti ho budú milovať. A obľúbia si nielen školáčku Evu Šidlovú, ale aj milé ilustrácie a táto knižka dokonca vyjde aj ako špeciálna aplikácia pre tablety. Misia Eva, prísne tajné je novinka od Tamary Heribanovej, pri ktorej sa vaše deti, ale ani vy rozhodne nudiť nebudete.

1 + 1 = 2
2 + 1 = 3 = rodina
Rodičia druháčky Evy Šidlovej povedali, že keď sa rozvedú, už bude všetko lepšie. To si myslia mnohí rodičia a snažia sa to nahovoriť aj svojim ratolestiam. Eva Šidlová to však len tak nenechá. Vymyslí tajný plán, ako dať svojich rodičov opäť dokopy, a našťastie na to nebude sama. Zapojí do misie celé Slovensko! A či sa jej podarí vrátiť lásku rodičom? Keď sa veľmi chce, všetko je možné!

Misia Eva, prísne tajné je určená pre všetkých, ktorí veria na silu hlbokej ľudskej lásky. Je to dojímavé rozprávanie plné prekvapení a tajomstiev. Príbeh o prekonávaní prekážok, príbeh o odvahe zmeniť svet okolo nás. Aby sa kniha náhodou nedostala do nesprávnych rúk, je zagumičkovaná. 

Ak by chceli byť vaše deti súčasťou podobnej misie ako druháčka Eva, čoskoro pribudne na www.ibux.sk špeciálna aplikácia pre školákov. Môžu riešiť úlohy, zahrať si pexeso a písať si vlastný denník. Tri kapitoly a k tomu pexeso bude úplne zadarmo! Parádna aplikácia, pri ktorej sa vaše deti zabavia, aj sa niečo naučia.

„Toľko detí má momentálne rozvedených rodičov, že sa tam možno nájdu a snáď zistia, že za rodinu sa oplatí bojovať,“ povedala pre Buxcafé.sk Tamara Heribanová. „Ja sama mám kamarátky, ktoré sú rozvedené, majú deti a tie rozprávajú ako jeden víkend sú s tatkom, druhý s maminou, a niektoré z nich majú dokonca pocit, že rodičia sa rozviedli kvôli nim. A že ak by sa správali inak, ich rodičia by boli stále spolu.“

Začítajte sa do dobrodružstva Evy Šidlovej už teraz.
Predohra

Predohra

23. 10. 2012
Túžba je silnejšia ako rozum. Často nás zaskočí svojou silou, zbúra konvencie aj zábrany, a až neskôr zistíte, že ste sa zaľúbili alebo podľahli jeho či jej čaru. Andrea Coddington, obľúbená autorka bestsellerov Židovka a Cudzia krv, ponúka skvelý príbeh Predohra. Šteklivé, vzrušujúce rozprávanie o dobre situovanej Američanke, ktorá sa zamiluje do golfového trénera. Či skôr do výnimočného a nevšedného sexu s ním...

Predohra je opäť majstrovsky napísaná kniha, ktorú zhltnete za jeden-dva večeri. Arianna Blaková má skvelú robotu, pracuje pre miliardára a newyorského starostu Mika Bloomberga. Jej život má nálepku „perfektný“, samozrejmosťou je precízne nalinkovaný súkromný život s manželom Samom.

Náhle ochorenie otca prinúti Ariannu opustiť milované mesto. V lietadle do Miami sa na palube zoznámi s neznámym mužom. Spočiatku sa ho snaží prehliadať, no postupne jej prenikne pod kožu, neskôr sa ich cesty opäť pretnú a na South Beach prežijú šialený románik. Románik plný túžby vybičovanej do maxima, neutíchajúcej vášne a žiadostivosti. Aj keď sa po návrate na Manhattan akokoľvek snaží vrátiť do pôvodných koľají, jediné, na čo myslí, je On.
Arianna, neschopná sústrediť sa na rodinu, manžela, kariéru, chce zrazu len jediné – cítiť ho, mať ho, milovať ho. Je to láska – alebo len ošiaľ? Je to predohra k čomusi väčšiemu a dôležitejšiemu?

Predohra Andrey Coddington je pohodový román, ktorý si vás získa atraktívnym prostredím, zaujímavými postavami i pútavým príbehom. „Viem si predstaviť, ako ženy túžia po tom, aby plakali od rozkoše a zaspávali od únavy v jeho náručí,“ tvrdí autorka, ktorá už uvažuje o pokračovaní. „Mojou výzvou je trilógia o živote, v ktorom sa spája láska, túžba, sex, výčitky, kariéra...všetko zabalené v hlučnom newyorskom kotli. Takže pokračovať bude Milovanie a Vyvrcholenie.“
Veľká kniha o matke a dieťati

Veľká kniha o matke a dieťati

19. 10. 2012
Túto knihu majú milióny mamičiek na celom svete. Na Slovensku vychádza Veľká kniha o matke a dieťati v novom, prepracovanom vydaní, pretože vydavateľ videl neustály záujem rodičov. Najkomplexnejšia príručka pre rodičov od počatia do troch rokov dieťaťa, aká bola na našom knižnom trhu.

Veľká kniha o matke a dieťati je vynikajúca pomôcka, v ktorej nájdete odporúčania pre všetky štádiá tehotenstva a rady, ako zabezpečiť novorodencovi najlepší štart do života.
- vecné návody na riešenie každodenných problémov a sprievodca vývojovými etapami dieťaťa
- najnovšie odporúčania týkajúce sa očkovania, kŕmenia, odstavovania a liečby detských chorôb.

Svetový bestseller Veľká kniha o matke a dieťati má vyše 260 strán je prehľadne rozdelená. V kapitole Tehotenstvo a pôrod sa dozviete o predpôrodnej starostlivosti, praktickej príprave, samotnom pôrode i návrate do normálu.
Kapitola Starostlivosť o dieťa poradí s kŕmením a dojčením, ako zavádzať nemliečnu stravu, ako kúpať, obliekať a rozvíjať dieťa, ale tiež ako dosiahnuť u dieťaťa zdravý spánok.
Tretia časť knihy Zdravie dieťaťa je veľmi užitočný pomocník pre rodičov. Nájdete v nej rady, keď má dieťa horúčku, chrípku alebo nádchu, infekčné choroby, kašeľ alebo bolesti bruška. Viete, čo robiť, keď vaše bábätko vracia, má hnačku, dostane epilepsiu alebo má zápal ucha?

Na konci Veľkej knihy o matke a dieťati nájdete drobné rady Prvá pomoc (dusenie, topenie, popáleniny, šok, krvácanie, cudzie telesá v oku, uchu ap.) a samozrejme, Rastové grafy pre dievčatá a chlapcov.
Francúzi nedržia diétu

Francúzi nedržia diétu

02. 10. 2012
Diéta podľa Francúzov

Francúzi sú bez námahy štíhli a zdraví, pretože jedia výdatné bohaté jedlá a ich prístup k životu je pokojný a neuponáhľaný – prečo by sme nemohli robiť to isté? Dr. Will Clower vytvoril program Cesta k zdravému chudnutiu a vedci dokázali, že jeho odporúčania sú naozaj účinné, redukujú hmotnosť a znižujú dokonca zlý cholesterol. V knihe Francúzi nedržia diétu predkladá 10 jednoduchých krokov vrátane receptov na vynikajúce jedlá, aby sa francúzsky životný štýl stal súčasťou našej každodennej rutiny.

Dr. Clower ukazuje, ako žiť život na francúzsky spôsob a pritom zostať štíhly a zdravý. Plus môžete jesť jedlá, ktoré naozaj milujete.

V čom je háčik? Vlastne v ničom.

Clower totiž zistil, že kvalitné prírodné potraviny sme v našej bežnej strave vo veľkej miere nahradili rôznymi polotovarmi. Tie sú plné konzervačných látok a prísad, populárne označované ako nízkotučné a nízkosacharidové zdravé potraviny, ktoré však ľudské telo nedokáže dobre spracovať, a to spôsobuje priberanie na váhe.

Francúzi však jedia skutočne výdatné jedlá, neraz zakázané striktnými dietológmi – maslo, syr, chlieb či čokoláda sú zdravé jedlá, ktoré držia hlad v šachu a nemali by sme sa im vyhýbať. Treba len poznať pár zákonitostí a pravidiel. Vedci tiež dokázali, že keď si jedlo dlhšie vychutnávame, zároveň aj chudneme – mnohí vieme, že by sme nemali jedlo hltať, dopriať si čas, ale dá sa to v tejto uponáhľanej dobe? Dá, ak naozaj chcete schudnúť a udržať sa vo forme.

Francúzsky paradox

Napriek tučným krémom, syrom, maslu a chlebu je miera obezity vo Francúzsku iba 11,3% populácie (podľa International Obesity TaskForce). Trikrát nižšie je aj riziko ochorenia srdca. Clowerov program už pomohol mnohým – u niektorých sa vytratila hypoglykémia a už nemuseli jesť každé dve hodiny. Iným zmizla intolerancia na laktózu... Jednoducho, objavte aj vy tajomstvá francúzskej diéty pre trvalé zbavenie sa nadváhy.
Na hranici života a smrti

Na hranici života a smrti

28. 09. 2012
Vedeli ste, že Raymond Moody, ktorého preslávili bestsellery Život po živote či Život po strate, sa pokúsil o samovraždu?! Áno, tento človek, ktorý potom skúmal zážitky na prahu smrti. Je to možno paradoxné, ale vďaka tomu (našťastie nevydarenému) pokusu sa stal čestnejší k sebe i k svojej práci; vďaka pokusu o samovraždu získal pre svoje pátranie po posmrtnom živote iný rozmer a impulz, ktorý by mu inak chýbal. Toto je jeho príbeh...

„Bez takmer osudovej choroby, ktorá ma priviedla k pokusu o samovraždu, by som nemal empatiu potrebnú pri výskume v takej oblasti, ako je pokračovanie života po telesnej smrti,“ píše Raymond Moody v novinke Na hranici života a smrti. A je to pravda. Celkovo napísal 12 kníh, z ktorých sa predalo 20 miliónov výtlačkov. Jeho prelomová práca Život po živote zmenila náš pohľad na smrť a umieranie.

Ako kedysi povedal William Osler, otec modernej chirurgie: „Z človeka, ktorý bol pacientom, býva vždy lepší lekár.“ Raymond Moody ponúka vo svojej najnovšej knihe osobné vyznanie o svojom živote a svojom úsilí objektívne a nezaujato preskúmať tajomstvá ľudskej existencie. Reaguje tiež na mnohé nepravdivé a skreslené informácie o svojej celoživotnej práci. Po rokoch systematického štúdia sformuloval svoje názory či postoje k záhadám, ktoré sa možno nikdy nepodarí odhaliť.

Existuje život po živote? Čo sa vlastne deje, keď umrieme? Je tam niekde žiarivé svetlo na konci tunela? Čítajte príbeh života Raymonda Moodyho, ktorého New York Times nazvali „otcom zážitkov na prahu smrti“.
03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

22.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

26.11.2018 Viac

Re: Objednávate z aliexpress.c ...

margitazvoncek

Objednávam tam často. Hlavne cez tú aplikáciu, pretože to tam majú lacnejšie. Ale ni ...

291179x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
112732x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
100464x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
35081x Viac

Vianoce

melindi
34549x Viac

Silvester

Jajus345
32869x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť