Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Svet zanikne v roku 2012!

Svet zanikne v roku 2012!

12. 11. 2010
V roku 2012 zanikne svet. Hlásajú to dnešní prívrženci apokalypsy a odvolávajú sa na proroctvá Mayov. Stane sa tak presne 21.12.2012 a na svedomí nás bude mať obrovská katastrofa. Autor mnohých bestellerov Walter-Jörg Langbein a autor novinky 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov skúmal dávne proroctvá starých vyspelých kultúr a porovnával ich s najnovšími vedeckými poznatkami. Zanikneme ako kedysi bájna Atlantída?

Mayský kalendár vymyslela veľmi múdra civilizácia žijúca v strednej Amerike. Práve jeden vek v tomto kalendári sa končí v decembri 2012. Hovorí sa, že tento kalendár je najpresnejší na svete a v roku 2012 ľudstvo naozaj ohrozujú apokalyptické katastrofy – pád meteoritov a dávno očakávaný výbuch sopky v Yellowstonskom národnom parku. Skutočné posolstvo Mayov znie: Ľudstvo môže prežiť iba vo vesmíre, zachrániť ho môže len najmodernejšia technika. Vyhráme preteky s časom?

Langbein sa pustil do štúdia starých legiend Mayov, Indiánov kmeňa Hopiov a staroindických ság, aby zistil aká je skutočnosť. Hľadal dôkazy v Platónových spisoch, v kresťanských záznamoch aj v Koráne. Aj kamenní svedkovia na Veľkonočnom ostrove, na ostrove Nan Madol alebo na polostrove Yucatán hovoria jasnou rečou: Katastrofy podobné skaze Atlantídy sa dejú odnepamäti a znamenajú koniec celých národov. A budú sa diať aj v budúcnosti.

Dnešná veda ráta s ničivými pádmi meteoritov a s mocnými výbuchmi sopiek Pinatubo alebo Vezuv. Ešte horšie následky pre ľudstvo bude mať prebudenie supervulkánu v Yellowstonskom národnom parku – výbuch nielenže pochová tisícky ľudí v prúde lávy, v kamenných úlomkoch a v oblakoch popola, ale odštartuje aj novú ľadovú dobu, bude nedostatok potravín a život na Zemi sa od základov zmení.

Kniha 2012-Koniec a nový začiatok/Posolstvo Mayov však pripomína - posolstvo Mayov nepredpovedá konečný zánik. Mayský cyklický kalendár, náhrobná doska v Palenque, pyramída hadieho boha Kukulkana v meste Chichén Itzá síce hovoria o konci, ale aj o novom začiatku. Mayovia rozprávajú o učiteľoch, ktorí prišli na Zem v obrovských vesmírnych mestách a neskôr sa do nich opäť vrátili. A práve v tomto posolstve spočíva naša budúcnosť: cesta ľudí pokračuje do diaľav vesmíru. Len tam môžeme prežiť a rozvíjať sa. Nemusíme sa stať ďalšou Atlantídou, no treba sa rýchlo rozhodnúť a vydať sa na cestu.
Posledná pieseň

Posledná pieseň

09. 11. 2010
Život sedemnásťročnej Ronnie je odrazu hore nohami, keď sa jej rodičia rozvedú a jej otec sa odsťahuje z New Yorku do mesta Tybee Island. Ani po troch rokoch si so svojimi rodičmi nerozumie a hnevá sa na nich, zvlášť na svojho otca...až dovtedy, keď sa jej matka... nerozhodne, že by bolo v najlepšom záujme všetkých, aby strávila leto so svojím otcom. Nicholas Sparks opäť prichádza s nádherným príbehom, ktorý chytí každého čitateľa. Posledná pieseň bola už aj sfilmovaná, v hlavnej úlohe s Miley Cyrus.

Ronnin otec je bývalý koncertný pianista a učiteľ . Žije tichý život v pobrežnom meste. A momentálne je úplne ponorený do tvorby umeleckého diela, ktoré sa stane hlavnou ozdobou miestneho kostola. Zlostná rebelka Ronnie stále odmieta všetky jeho pokusy o zmierenie a vyhráža sa útekom do New Yorku ešte pred koncom leta. Čoskoro však stretáva Willa, miestneho lámača dievčenských sŕdc, o ktorom by si nikdy nepomyslela, že ju môže priťahovať, no keď sa pomaly prestáva brániť svojim pocitom, otvára sa najväčšej radosti a zároveň bolesti, aké kedy zažila.

Posledná pieseň nie je len o láske, ktorá naozaj prichádza v rôznych podobách...ale aj o tom, ako odpúšťať chyby z minulosti, aby ste mohli pokojne napredovať. Ako sa treba zbaviť hnevu a bolesti, ktoré bránia prežiť to, čo sa nám ponúka. Posledná pieseň je román nabitý emóciami a podľa čitateľov jeden z jeho najlepších. Donúti vás zamyslieť sa, prežiť nádherné i bolestivé chvíle s hrdinami a poplakať sa od šťastia...

Posledná pieseň je nezabudnuteľný príbeh o láske v jej nespočetných podobách – o prvej láske, láske medzi rodičmi a deťmi. Odhaľuje, ako najsilnejší ľudský cit dokáže zlomiť srdce a znova ho vyliečiť. Nicholas Sparks je majstrom romantických príbehov, ktoré nejdú len po povrchu a dokážu dojať každého čitateľa. Aj preto boli viaceré jeho bestsellery sfilmované.
Macocha

Macocha

05. 11. 2010
Exmanželka či nastávajúca?

Dve ženy bojujú o miesto v srdci jedného muža. Najväčší strach majú jedna z druhej. Keď sa konečne stretnú za veľmi trápnych okolností, musia si vysvetliť veľa vecí a ujasniť si pozície. Macocha je voľné pokračovanie románu Krstná od Carrie Adamsovej, s ktorým zaznamenala veľký úspech u kritiky aj čitateľov.

Macocha je príbeh o správnych a nesprávnych rozhodnutiach, o pocitoch viny a výčitkách svedomia, o odvahe i osamelosti a nebezpečných slovíčkach, čo by bolo, keby...

Prvá žena je exmanželka a tvári sa, že rozvod bol bez problémov. S bývalým manželom udržuje priateľský vzťah, pretože všetky výčitky a krivdy v sebe pochovala čo najhlbšie. Prežíva muky, ale je rada, že jej tri dcéry sú šťastné a majú s otcom dobrý vzťah. Idylka sa skončí, keď jej Jimmy oznámi, že sa chce druhý raz oženiť. Čo na to jeho dcéry? A prečo ju na novinke najväčšmi šokovala jej vlastná reakcia?
Druhá žena je nastávajúca. Zamilovala sa do muža, ktorý nikdy nebude bezvýhradne patriť iba jej. Na prvom mieste vždy budú jeho tri dcéry, ktoré nadovšetko miluje. Preto sa aj ona zo všetkých síl usiluje, aby si ju obľúbili. Nie vždy sa jej to darí. Prečo si pripadá ako zlá macocha z rozprávky? Ona predsa nemôže za to, že ich rodičia sa rozviedli. Jimmy jej prisahá, že nikto nenesie vinu za rozpad jeho prvého manželstva. Ak je to naozaj pravda, prečo sa vlastne rozpadlo?

Carrie Adamsová v Macoche skvele opísala pocity oboch žien, ich stretnutie, myslenie a postupné zbližovanie. Aká je totiž pravdepodobnosť, že druhé manželstvo bude šťastné, keď nepoznáme príčiny nešťastného konca prvej lásky? Nakoľko nevypovedané slová odpustenia a krivdy z minulosti zaťažia budúcnosť? Podarí sa jednej znovu nájsť stratené sebavedomie a začať nový život? A dokáže druhá udržať šťastné manželstvo?
Kľúč k šťastiu

Kľúč k šťastiu

02. 11. 2010
„Šťastie je také prelietavé, že až keď nás opustí, vieme, ako veľmi nám chýba. Marcela Laiferová vie o šťastí veľa, lebo jej život je aj o ťažkých stratách,“ povedala po prečítaní knihy Kľúč k šťastiu Alena Heribanová. Nájdete v nej tipy a triky, ako prežiť ťažké chvíle s nadhľadom a optimizmom; všeličo o charizme, stereotypoch, biologických hodinách, trápení z rozchodu, ale aj o zdravom egoizme, či o tom, čo vynervuje ženu a čo muža. „Laiferová vie o šťastí spievať, rozdávať ho, a vie o ňom aj krásne písať,“ dodáva Heribanová.

Tí, ktorých má úspech rád a sú šťastní, sú vždy mimoriadne ústretoví technickým novinkám. Prví si kúpia robotický vysávač, 3D televízor či chladničku so šiestym zmyslom... „Nevšimol som si, čo z toho doma Marcela má,“ uvažuje Zoro Laurinc, „ale medzi tými, ktorí si nikdy nedajú pokoj, zaujímajú sa o všetko nové a aj to vyskúšajú, bude určite medzi prvými. Aj keby mala ísť na trabante.“
Marcela Laiferová sa v obidvoch profesiách stretáva s ľuďmi a má možnosť spoznať ich osud. Rada sa s nimi rozpráva na rôzne témy a zistila, že ľudia sa veľakrát trápia nad maličkosťami a zbytočnosťami. „Majú nerealizovateľné túžby, ktorých sa nechcú vzdať,“ vysvetľuje Laiferová zrod knižky Kľúč k šťastiu. „Človek má mať vysoké ciele a túžby, ale mal by ich vedieť realizovať. Pokora a prijímanie zlého aj dobrého je cesta každého z nás. Učíme sa to stále každý deň.“ Podľa Laiferovej sa treba zmieriť s tým, že robíme chyby, ale pokúšame sa z nich poučiť. Každý prežíva život plný prekážok, ale dôležité je s nimi bojovať s optimizmom.
„Vždy, keď počujem spievať Marcelu Laiferovú, oceňujem, že sa nepredvádza iba hlasom, ale zakaždým jej aj dobre rozumieť, pretože Marcela si váži slová,“ dodáva Ľubomír Feldek. „Prežila úspešný život – a je od nej pekné, že chce aj iným, nielen nám svojim priateľom, ale aj tisícom neznámych čitateľov – prezradiť, ako sa taký život žije...“ Aj preto nikoho neprekvapí, že Marcela o slovách nielen spieva, ale aj sama sa rada vyjadruje slovom. Najnovšie v knihe Kľúč k šťastiu plnej zaujímavých postrehov a rád.
Tajomstvo Budhovho úsmevu

Tajomstvo Budhovho úsmevu

29. 10. 2010
„Ušetril som si patrónčeky, mám o čom písať,“ tvrdí cestovateľ Boris Filan a dôkazom je aj novinka, druhá kniha v Edícii Svet gombička „Tajomstvo Budhovho úsmevu“. Opäť je to starý dobrý Filan - jedinečný rozprávač, originálne postrehy a plastické opisy. Tentoraz precestoval ostrov Srí Lanka.

Tajomstvo Budhovho úsmevu je veľká a nezabudnuteľná cesta po Srí Lanke. Pozrieme sa na Kataragamu, festival krvi a bolesti. Vypravíme sa do praveku. Zúčastníme sa na najväčšej slávnosti v celej Ázii - Esala Perahera na počesť Budhovho zubu. Filan je skvelý rozprávač a dokazuje to už od prvých riadkov. Pobaví príhodou o Srílančanoch, ktorí sú srdeční, milí a typická srílanská informácia znie: „ako kedy“. Odpoveď na otázku „Kedy by som mal prísť?“ je „Ako kedy.“ Alebo vás zaujíma, kedy sa koná veľký sloní sprievod. Odpoveď je jasná – „Ako kedy!“
Filan si neváha pouťahovať aj zo seba, či už scénkou z reštaurácie Refresh alebo z hotelovej izby, kde vysvetľoval mladíkovi z personálu pôvod spojenia Hajaj Búvaj. „Dostal taký záchvat smiechu, že sme ho museli kriesiť. Chytilo ho to naplno, súčasne sa smial aj plakal, slzy mu striekali pol metra od očí,“ píše Filan.
Žiadna cesta sa podľa neho nezaobíde bez okamihov, keď to, čo vás poháňalo a posilňovalo, sa zrazu vyšmykne a zradí vás to. Po tom nečakanom ožobráčení vôle musíme nájsť ešte niečo, čo je za bodom nula. Niečo ešte nevšednejšie, čo si krajina starostlivo skrýva a stráži. Možno je to jednoducho tá pôvodná čistá zvedavosť... viera, ktorú sme kedysi strácali a nachádzali v hre na slepú babu so životom.
Edícia Svet gombička je nielen o krajinách a dobrodružstvách, ale najmä o ľuďoch, neopakovateľných stretnutiach a netradičných skúsenostiach. Filan dokáže vypichnúť zaujímavosti a detaily, ktoré si mnohí z nás ani nevšimnú a podá ich tak, že sa musíte uškŕňať. Filan je nielen lovcom nevšedných zážitkov, ale aj nádherných fotografií. Má ich veľké množstvo a tie, ktoré sa nedostali do jeho kníh, publikuje na portáli www.svetgombicka.sk, kde ponúka aj zaujímavé videá zo svojich ciest a množstvo ďalších informácií.
Umenie

Umenie

26. 10. 2010
Vaša domáca galéria

Pablo Picasso kedysi povedal, že „umenie zmýva z duše ťažobu každodenného života“. Zrelaxujte po stresujúcom a ťažkom dni pri jedinečnej encyklopédii Umenie, ktorá vám doma vytvorí vlastnú galériu so 700 umelcami významných období dejín umenia. Na viac ako 600 stranách obsahuje vyše 2 500 umeleckých diel za posledných 30 000 rokov, od jaskynného umenia až po súčasnosť.

Umenie rozoberá kľúčové výtvarné diela veľmi dôkladne, aby uľahčili pochopenie umelcových zámerov, jeho štýlu a postupov. Unikátnu prehliadku dopĺňajú tematické galérie zasväcujúce do spôsobu, ako umelci rozličných období a geografických oblastí narábali s tým istým námetom, napríklad s krajinou, aktom či so zvieracím motívom. 

Mnohé detaily umeleckých diel boli zakúpené exkluzívne pre túto publikáciu a nazrieť do nich môžete aj na stránke www.mudreknihy.sk. Kniha sa začína krátkym úvodom, v ktorom sa rozoberá spôsob, akým umelci pri uskutočňovaní svojich myšlienok narábajú s farbou, kompozíciou,  svetlom a tieňom, s perspektívou a s rozličnými technikami. Grafické doplnky vysvetľujú kroky nevyhnutné na analýzu diel, čím ešte umocňujú pôžitok z každého umeleckého výtvoru.

Nechýbajú životopisné medailóny stoviek umelcov, množstvo obrázkov, doplnkových informácií a 22 kľúčových artefaktov. Od Poslednej večere Leonarda da Vinci až po Vreštiaceho pápeža od Francisa Bacona. Všetko ako na dlani: kompozícia, námet, technika.

Publikácia Umenie prináša tie najkvalitnejšie reprodukcie umeleckých diel, preto vznikla v spolupráci s Bridgeman Art Library, najrozsiahlejšou studnicou obrazového materiálu týkajúceho sa kultúrnej histórie a dejín umenia.
Vianoce s Nigellou

Vianoce s Nigellou

22. 10. 2010
Vianoce s Nigellou

Cez Vianoce akosi viac myslíme na rodinu a priateľov, pripomíname si tradície a vnímame teplo rodinného kozuba. Ale času na ich starostlivú prípravu je málo a povinností veľa. Možno vám na vytvorenie sviatkov pomôže najnovšia kniha Nigelly Lawsonovej. Kráľovná kuchárskeho umenia tentoraz varí a pečie na najkrajšie sviatky roka – Vianoce s Nigellou.

Nigellu a jej kuchárske umenie sledujú milióny divákov v televíznom programe BBC a jej knihy plné kuchárskych tipov a receptov sú čoraz obľúbenejšie. Nigella je totiž známa prípravou úžasne rýchlych jedál, má vynachádzavé zjednodušenia, nápady šetriace čas, vie sa za sporákom zabávať bez námahy a zatiaľ vám pripraví jednoduché, chutné pokrmy.

V najnovšej knihe Nigella prináša množstvo praktických a inšpiratívnych rád, ako zvládnuť sezónny nápor povinností a pritom sa nestrhať, ale naopak, vychutnať si vianočnú atmosféru. Prichádza s množstvom odporúčaní, ako si rozvrhnúť čas, aby sme sa v poslednej chvíli nestresovali. A neodmysliteľné sú desiatky receptov, po ktorých si doslova oblížete prsty.
Nigella rada zdôrazňuje, že varenie je iba časť celého procesu, dôležité je už nakupovanie a plánovanie. No a samotné recepty sú už napísané veľmi zrozumiteľne a jasne, takže ich zvládne naozaj každá gazdinka. Užite si Vianoce s Nigellou a urobte radosť svojej rodine.
Nová detská encyklopédia

Nová detská encyklopédia

20. 10. 2010
Nová detská encyklopédia

Každé dieťa potrebuje knihu, ktorá by mu dala odpovede na rozličné otázky o svete: ako vznikol, prečo rastliny rastú, prečo Slnko svieti, ako funguje ľudské telo, čo sa dialo v minulosti a prečo sa iné krajiny odlišujú od našej. Práve vychádza Nová detská encyklopédia, ktorá určite vyvolá v mladých čitateľoch túžbu uskutočňovať takéto objavovanie vlastnými silami. Ponúka jasné a stručné informácie podnetným vizuálnym štýlom, ktorý ich upúta, takže sa určite pustia do čítania.

V Novej detskej encyklopédii nájdete vyše 9000 položiek a štatistických údajov, 2500 farebných fotografií na vyše 300 stranách. Zastúpené sú témy: vesmír, vedy o Zemi, životné prostredie, živočíchy a rastliny, krajiny sveta, kultúra, dejiny, veda a technika, ľudské telo. Text, ktorý je plný faktov a chronologických údajov, sprevádzajú nádherné fotografie a ilustrácie. Odkazy dovedú čitateľa k príbuznej tematike, ktorá pomáha preniknúť do väčšej hĺbky a ponúka pohľad z iného uhla.

Napríklad dvojstrana Život v Európe prezradí všeličo o známych Európanoch, hudbe a športe starého kontinentu, dozviete sa o turistike, Európskej únii a typických európskych potravinách. Nechýbajú zaujímavosti, povedzme pôvod slova Európa. Skrýva sa v hrdinke gréckych mýtov, ktorá sa volala Európa a bola to princezná, ktorú uniesol boh Zeus premenený na bieleho býka.

Kedy? Kde? Čo? Prečo? Nová detská encyklopédia obsahuje tisíce odpovedí na rôzne otázky, ktoré deti tak rady dávajú. Od obrovských galaxií po mikroskopické baktérie a od ľudských buniek po dávne civilizácie – to sú kľúčové učebné témy, ktoré sú tu podané sviežim a podnetným spôsobom. Stovky fotografií spolu s rámčekmi obsahujúcimi zaujímavé údaje umožnia deťom zdokonaliť si na stránkach tejto inšpiratívnej knihy svoje vedomosti.
Vďaka všetkému, čo tato kniha obsahuje, sa môže stať cenným prameňom vedomostí, z ktorého budú mladí čitatelia čerpať celé roky.
Židovka

Židovka

18. 10. 2010
Kniha, ktorá nedá vydýchnuť...

Andrea Coddington, autorka bestselleru Mal to byť pekný život prichádza s ďalším vzrušujúcim románom Židovka. Opäť v sebe nezaprela reportérku a dlhoročné žurnalistické skúsenosti. Čitateľom ponúka sugestívny, emocionálny príbeh o snoch, trpkosti života a vrtkavosti osudu. Púť ženy plnej zrád, bolestí a odriekavania. Román Židovka vám naozaj nedá na výber, len ho dočítať až do konca na jeden dych.

Sofia je dcéra Židovky odvlečenej nacistami do Osvienčimu počas druhej svetovej vojny. Detstvo a mladosť prežíva v Československu, v rodine, kde sa dodržiavajú židovské sviatky a zvyky. Pod vplyvom spoločnosti, ale aj rodiny, ktorá nalieha, aby sa vydala len za Žida, sa Sofia rozhodne pre útek. Chce byť slobodnou Židovkou a dúfa, že vo vysnívanej Amerike stretne aj osudovú lásku.

Sofia uteká do USA, kde chce nájsť bohatstvo, lásku, slávu, vieru. Nájde to? Alebo príde o rodinu a svojich milovaných? Židovka je spoveď, ku ktorej sa len málokto odhodlá. Vzrušujúce rozprávanie o strate, neúnavnom boji a hľadaní. „Je za tým obrovský kus roboty, štúdia, poznania a empatie,“ tvrdí A.Coddington. „Je to príbeh nie o jednom človeku, jednej rodine, ale o jednej celej generácii.“

Židovka je skutočný príbeh. Coddington stretla Sofiu v Piešťanoch, no ďalej sa kontaktovali v New Yorku. A postupne prenikala do neuveriteľných hlbín jej osudu a odkrývala nepoznané aspekty.
Chlapi, neštvite nás už!

Chlapi, neštvite nás už!

12. 10. 2010
„Ženy chcú ideály, robia si z nás falošné modly a my muži nemáme dosť síl, aby sme zostúpili dolu a ukázali im svoje slabosti, pretože máme strach, že stratíme ich lásku. Nie dokonalých, ale nedokonalých nás treba ľúbiť.“ Povedal kedysi spisovateľ Oscar Wilde. Kedysi tieto slová hovoril v predstavení „Ideálny manžel“ s veľkou iróniou Jozef Vajda, ale dnes s odstupom času si myslí, že človek si nemá idealizovať svojho partnera, naopak, treba ho pochopiť takého, aký je. Aj o tom je novinka „Chlapi, neštvite nás už!“ Od Emmy Tekelyovej.

„Nemeňte nás mužov nasilu. My sa zmeníme sami, pokiaľ to budeme chcieť urobiť pre vás, a to dokáže len láska,“ dodáva Jozef Vajda v doslove spomínanej knihy. Tekelyová sa pri jej písaní inšpirovala aj svojím manželom. „V každom dlhoročnom súžití vyplávajú na povrch isté zvyky, ktoré sa neskôr premenia na zlozvyky či maniere. Kniha je akýmsi vtipným návodom, ako s nimi žiť a aj prežiť bez ujmy,\" prezrádza bývalá moderátorka.

Kniha má podtitul Konečne si povedzme všetko na rovinu. Je písaná ľahkým perom a aj preto zaujala moderátorku Katarínu Brychtovú. „Vzťahy, o ktoré sa človek nestará, jednoducho umrú. To je asi najdôležitejšia veta z knihy,“ hovorí a dodáva, že Emma Tekelyová vie, o čom píše. Je vydatá tridsať rokov. Knižke nechýba humor a vtip, a ak chcete, aby váš vzťah neumrel, prečo sa neinšpirovať? „Úsmev dokáže zázraky. V živote aj vo vzťahoch je mnoho vecí, ktoré nemusíme riešiť iba smrteľne vážne,“ dodáva Brychtová.

Knihu si môžu prečítať samozrejme aj muži. Tekelyovej manžel sa údajne vždy hnevá, keď sa o sebe dočíta v nejakom rozhovore či knihe. Ale pravdou je, že na partnera a jeho chybičky sa treba občas vedieť pozrieť z nadhľadu, vtipne zareagovať a konflikty potom nebudú vrcholiť priveľmi dramaticky, myslí si Emma Tekelyová a herečka Hana Gregorová po prečítaní dodáva: „Vstúpme si, milé dámy, do svedomia, nie sú často muži iba výsledkom našej dlhoročnej snahy prerobiť ich na svoj obraz? Chvalabohu, že sa nám to nikdy nepodarí, veď o čo iskrivé by sme sa v živote pripravili!“ Kniha „Chlapi, neštvite nás už!“ sa jej čítala akoby sa zhovárala s kamoškou, akoby klebetila o partneroch. „A zhodli sme sa, že ten chlap, s ktorým žijete už dosť dlho, je niekto úplne iný než ten, ktorý vás očaroval pred rokmi mužnosťou, pozornosťou, vášňou,“ usmieva sa Hana Gregorová.
Stratená kniha zo Salemu

Stratená kniha zo Salemu

08. 10. 2010
Toto je strhujúci moderný príbeh o bosorkách. Nečakajte však lietanie na metle ani špicaté klobúky. Dej vás zavedie striedavo do obdobia salemských procesov s bosorkami a do súčasnosti. „Svieže čítanie, ktorému nechýba detektívna zápletka, romantika a najmä tajomno. Sprisahania, nečakané zvraty a zvyk Howovej ukončiť kapitolu v najnapínavejšom, to všetko je ako vystrihnuté zo scenárov skvelých thrillerov,“ píše Publishers Weekly o Stratenej knihe zo Salemu.

Connie Goodwinová, ktorá si robí doktorát na Harvardovej univerzite, sa v lete venuje štúdiu potrebnému na dizertačnú prácu. Matkinu žiadosť, aby pripravila predaj opusteného domu po zosnulej starej matke Sophii, však nemôže odmietnuť. Po objavení starého kľúča v Biblii zo sedemnásteho storočia postupne preniká do tajomstiev domu, v ktorom žilo niekoľko pokolení jej rodiny. V kľúči bol ukrytý zožltnutý papierik s menom Deliverance Danová. Pátranie po identite ženy Connie privedie ku knihe, v ktorej sú zapísané dávno zabudnuté vedomosti – zdroj neobyčajnej moci.

Connie sa pustí do pátrania, no súčasne ju prenasledujú vidiny z minulosti. Netuší, že udalosti v Saleme sa jej týkajú až tak bezprostredne. Stratenú knihu zo Salemu autorka napísala podľa kritikov s podmanivým zaujatím a šarmom. Jej dej plynulo prechádza z obdobia procesov s bosorkami na konci sedemnásteho storočia do príbehu modernej ženy. Práve výlety Connie do minulosti sú fascinujúce, k tomu pridajte náboj tajomna či nečakané zvraty, a dostanete vynikajúcu knihu na dlhé jesenné večery.
Predhistória

Predhistória

04. 10. 2010
Unikátna encyklopédia Predhistória

Blížia sa Vianoce a na trh prichádza ideálny rodinný darček: jedinečná encyklopédia Predhistória, ktorá ponúka najnovšie poznatky z praveku. Fascinujúca publikácia prináša unikátny prehľad ýivota na planéte Zem počas miliónov rokov. Obsahuje ohromujúce zmes 3-D rekonštrukcií, pozoruhodných kostier a úžasne detailných fosílií. Čerpá poznatky z najnovšieho vedeckého výskumu od najranejších primitívnych foriem po veľké dinosaury, rané cicavce a napokon prvých ľudí.

Predhistória je úžasný príbeh evolúcie života vo všetkých jeho formách. Približuje stovky druhov od drobnej baktérie po desivého tyranosaura a oživuje ich detailnými ilustráciami. Kniha sa začína príbehom ranej histórie Zeme. Opisuje formovanie planéty. Sleduje, ako život vznikol, všíma si náhle hromadné vymierania, ktoré vyhubili celé skupiny, a vysvetľuje, ako vedci dokážu štúdiom hornín a fosílií kúsok po kúsku poskladať minulosť.
Nasleduje prehľad vyše 500 mikroorganizmov, húb, rastlín a živočíchov. Trojrozmerné ilustrácie vytvorené pomocou špičkových technológií prebúdzajú na jednotlivých stranách k životu množstvo zvláštnych a úžasných tvorov.
Na ďalších stranách sa objavuje človek. Prostredníctvom detailných ilustrovaných profilov opisuje našich evolučných predkov a sleduje, ako sa ľudia vyvinuli z primitívnych primátov na dômyselných lovcov-zberačov.

Predhistória je ambiciózna publikácia, ktorá na vyše 500 stranách ukazuje ohromujúcu rôznorodosť minulých foriem života na našej planéte. Takúto knihu ste v ruke ešte nemali. Spája jasný, odborný text a pôsobivé ilustrácie do ideálnej encyklopedickej príručky pre všetkých.
Malá Biblia

Malá Biblia

01. 10. 2010
Unikátna kniha kníh

V týchto dňoch vychádza kniha kníh. Malá biblia je zmenšenou verziou exkluzívnej Zlatej biblie, ktorá pred rokom vyšla v limitovanom náklade a vzbudila na Slovensku veľký rozruch. Vypredala sa za neuveriteľných 6 dní a podobný záujem sa predpokladá aj pri Malej biblii. Jej grafické spracovanie, obsah a použité reprodukcie iluminácií sú rovnaké ako v Zlatej biblii, vďaka čomu sa tiež môže stať rodinným pokladom.

Bohato ilustrovaná Malá Biblia obsahuje kompletný text Starého aj Nového zákona. Takmer 300 reprodukcií iluminácií na 1072 stranách odhaľuje brilantnosť knižného umenia mnohých stáročí. Nájdete tu reprodukcie z historických kníh, od Svätováclavskej biblie, najstaršieho nemeckého rukopisu, až po Neapolskú bibliu s jej ohromným obrazovým bohatstvom.
Malá Biblia je spracovaná najmodernejšími tlačiarenskými výrobnými metódami, čo zaručuje jej kvalitu a dlhú životnosť. Celá je šitá v tvrdej väzbe s oblým chrbtom. Každý kus je balený do fólie a vložený do škatule, ktorá spĺňa ochrannú funkciu.
Toto jedinečné bibliofilské umelecké dielo je síce neobsahuje pozlátené doplnky, zlatorez a zlatotlač, no oproti Zlatej biblii je cenovo dostupnejšia pre širší okruh záujemcov. Reprodukcie krásnych iluminácií sú dôkazom majstrovstva umelcov minulých stáročí, aj preto sú starostlivo uschované v trezoroch Rakúskej národnej knižnice.
Biblia je najprekladanejšou a najpredávanejšou knihou na svete. Na Slovensku dlho chýbala Biblia, ktorá by mohla byť ozdobou rodinných knižníc. V roku 2002 vyšla Biblia s pôsobivými ilustráciami Gustava Dorého. Pre veľký záujem vyšla táto Biblia v roku 2006 v novom prevedení. Nová grafická úprava a pozlátené kovové razidlo na obálke knihu ešte viac zatraktívnili.
Príručka čarodejnice

Príručka čarodejnice

28. 09. 2010
Vyčarujte si lásku či kariéru

Chcete si nájsť nový vzťah, donútiť nevrlého šéfa, aby sa uvoľnil, zmierniť stres alebo iba nájsť parkovacie miesto? Pred pár dňami vyšla pozoruhodná kniha, ktorú nemusíte brať vážne...ale určite v nej nájdete množstvo skvelých tipov a užitočných informácií. Príručka čarodejnice je plná zaklínadiel, kúziel, nápojov a čarov, ktoré vám pomôžu.

Tento praktický sprievodca mágiou, založený na wiccanskej filozofii, využíva na čarovanie dôverne známe ingrediencie a predmety každodenného použitia. Preto je veľmi ľahké porozumieť mágii a používať ju. Čarovanie si podľa autorky nevyžaduje žiadne špeciálne schopnosti, talent či nadprirodzené sily. Najdôležitejšou pomôckou, ktorú máte k dispozícii, je intuícia. Autorka Selene Silverwindová je spoluzakladateľka organizácie Pagan Pride Los Angeles. Učí o všetkých aspektoch mágie, napríklad na workshopoch o mágii lásky, a píše aj wiccanské romantické romány.

Kniha je prehľadne rozdelená na tri časti. V prvej sa dozviete o magických prepojeniach – o farbách, čarovných bylinkách, kameňoch a kryštáloch, planetárnych dňoch a hodinách či mágii nebies. Druhá časť rozoberá magické a veštecké pomôcky ako sviečky, tarot, runy, dotýka sa astrológie a numerológie, a neobchádza ani prípravu na všetenie.
No a tretia časť ponúka konkrétne kúzla, zaklínadlá a elixíry. Napríklad kúzlo na nápravu priateľstva, na uzdravenie zlomeného srdca alebo na stretnutie dokonalého partnera.

V práci sa vám veľmi nedarí a potrebujete tomu pomôcť? Skúste Čaj na úspech:
Vypite tento čaj zo zlatej alebo zelenej šálky predtým, ako požiadate o zvýšenie platu, o pôžičku, alebo pred rokovaním o zmluve. Dve čajové lyžičky zmesi zalejte 250 ml horúcej vody a nechajte 5 minút postáť.
2 PL sušenej pomarančovej kôry
1 PL sušenej medovky
1/2 ČL škorice
1 ČL celých klinčekov
1/2 ČL muškátového orechu
1/2 ČL sušenej valeriány

Ak máte vo výhľade nejakého fešáka, musíte mu voňať, aby ste si ho k sebe pripútali. Preto vyskúšajte Telový šampón lásky:
Použite ho pred akoukoľvek romantickou udalosťou alebo vtedy, ak sa po sklamaní v láske potrebujete znova naučiť mať rada samu seba.
250 ml neparfumovaného telového šampónu
2 kvapky čistého ružového oleja
2 kvapky jazmínového oleja
3 kvapky oleja z ružového dreva
1 kvapka rozmarínového oleja

Prichádzate z práce mimoriadne unavená, vystresovaná a naštvaná? Príručka čarodejnice, odporúča Relaxačný olej:
Relaxačný olej môžete zapáliť v arómolampe, natrieť si ho na čelo alebo pridať do kúpeľa.
30 ml mandľového alebo jojobového oleja
3 kvapky oleja z medovky lekárskej
3 kvapky levanduľového oleja
3 kvapky oleja z pasiflory
1 kvapka ružového oleja alebo oleja z ružového dreva
Otázky rodičiek

Otázky rodičiek

23. 09. 2010
Aj zdanlivo nepodstatné otázky môžu vyvolať zbytočné obavy, tvrdí v novej knihe Otázky rodičiek odborníčka Catherine Parkerová-Littlerová. Založila britskú webstránku pre pôrodné asistentky a patrí medzi najskúsenejšie expertky v tejto oblasti. Vo svojej knihe odpovedá na vyše 300 stranách na najčastejšie otázky o tehotenstve a pôrode.

Poznáte to - budúce mamičky kladú množstvo otázok. Odpovedať na ne musia gynekológovia i pôrodné asistentky. Otázky v tejto knihe sú zodpovedané s využitím najnovších poznatkov, ktorým môžete dôverovať. Dozviete sa všetko, čo by rodička mala vedieť: od počatia až po prvé týždne života s novorodeniatkom. Kniha je prehľadne rozdelená na kapitoly Pokúšam sa otehotnieť, v ktorej sa dozviete o príprave na tehotenstvo, o období po potrate a čo robiť, ak sa dlho nedarí otehotnieť.
V kapitole Som tehotná si jednoducho pomocou tabuľky vypočítate presný dátum narodenia vášho dieťaťa, naučíte sa čo jesť a čo nejesť, aké aktivity sú v tehotenstve povolené a čo-to aj o mimoriadnych situáciách.
Nasleduje 40 týždňov čakania a s nimi všetky problémy, starosti, nálady...informácie o sexe v tehotenstve, vyšetreniach, nakupovaní ap. Ďalšia kapitola rieši samotný pôrod, tlmenie bolesti, partner pri pôrode, asistovaný pôrod, cisársky rez a samozrejme signály pôrodu.
Posledné dve kapitoly rozoberajú nový život po pôrode – aké je to byť čerstvými rodičmi, prečítate si o správnom dojčení, prvých dňoch s novorodencom, o starostlivosti a prirodzene, o dobíjaní bateriek.
Ak potrebujete mať pôrodnú asistentku, ktorá vám bude k dispozícii nepretržite, môže ňou byť kniha Otázky rodičiek. Na záver tejto užitočnej knihy nechýbajú mýty a slovník základných pojmov od abrupcie (oddelenie časti placenty) až po žlté teliesko, ktoré produkuje progesterón a ten pomáha udržiavať tehotenstvo a vytvárať placentu.
Angelológia

Angelológia

20. 09. 2010
Sú medzi nami. Pohybovali sa v pozadí vplyvných osôb po celom svete takmer od počiatku ľudskej civilizácie. Nefilimovia, potomkovia anjelov. Ich konanie po celý čas potajomky sledovali generácie odborníkov na anjelov, angelológov, ktorí zasvätili celý svoj život, aby nefilimov zastavili. „Cez dvere, ktoré otvoril Da Vinciho kód, vchádza Trussoniová so svojou Angelológiou,“ píše Publisher Weekly. Tajné náboženské spoločnosti, nefilimovia – potomkovia anjelov a ľudí, stupňujúce sa napätie a labyrint prekvapení. To všetko sľubuje fascinujúci dobrodružný thriller Angelológia.
Evangelina bola ešte dievčatkom, keď ju otec zveril do opatery františkánskym sestrám v New Yorku. Ako dvadsaťtriročná objavila korešpondenciu z roku 1943 medzi nebohou matkou predstavenou kláštora sv. Rozáliou a svetoznámou filantropkou Abigail Rockefellerovou. Vďaka tomuto objavu Evangelina odkrýva tajné dejiny spred tisícročí, ktorým dominovali nefilimovia.

Tieto kedysi mocné bytosti, ktoré nič nezastaví pred vojnou voči ľudstvu, aby v ňom rozvrátili dobro, sa zúfalo snažia zmocniť tajomstiev ukrytých v týchto listoch. Evangelina postupne začína chápať prepojenie medzi týmito svetmi a listami, ktoré našla, aj svoju úlohu, ktorú má zohrať v tomto prastarom, znovu rozdúchanom konflikte, a spoznáva svoju parížsku starú mamu, jednu z významných angelologičiek, ktorá sa snaží zabrániť katastrofickej porážke v predvečer nového milénia.

Angelológia ponúka príbeh plný napätia a dobrodružstva, ktorým sa prepletajú doteraz neodkryté stránky dejín. Ponorte sa aj vy do prastarého konfliktu medzi Angelologickou spoločnosťou a desivo krásnymi potomkami anjelov a ľudí. To pravé čítanie ja chladný jesenný večer.
Kód 9

Kód 9

14. 09. 2010
Tajomný príbeh nesmrteľnej lásky

Tejto knihe určite kresťanskí dogmatici tlieskať nebudú. Tento príbeh isto vyvolá diskusiu, možno aj búrlivú, v každom prípade však osviežujúcu. Autor sa v nej nebojí pustiť do kontroverzných tém, odkrýva neraz zamlčované. A všetko jeho snaženie vedie k číslu 9, ktoré je symbolom ženy, altruizmu, dávania a tvorenia...

Jozef Banáš prichádza s knihou, ktorá určite zarezonuje na slovenskom knižnom trhu. Kód 9 je pútavý príbeh, v ktorom sledujeme dvoch hlavných hrdinov. Michal, putuje z Východu na Západ. Z Číny cez Tibet, Nepál, Indiu do Vatikánu v reálnom čase. Oproti nemu putuje zo Západu na Východ druhý hlavný hrdina – Ježiš Kristus. Michal plní istú úlohu, ktorú dostal od síl dobra a skladá cestou deväť symbolov, aby sa z nich vytvoril konečný symbol. „Deviatka je najvyššie číslo číselnej sústavy a symbolizuje ženu, altruizmus, zatiaľ čo jednotka symbolizuje muža, egoizmus. Úlohou hlavného hrdinu je nastoliť opäť rovnováhu medzi mužom a ženou,“ vysvetľuje Jozef Banáš.

V knihe ponúka Banáš neraz tvrdé a šokujúce fakty o náboženstvách, najmä o kresťanstve a katolíckom vierovyznaní. Odmieta napríklad krstenie novorodeniatok, cirkevné finančné kšefty, nedôstojné postavenie ženy v cirkvi, či mocenské ambície cirkvi. Kódu 9 nechýba dobrodružstvo, erotika, láska ani napätie. Už vznik tejto knihy sprevádzali nezvyčajné tajomstvá. Najzvláštnejšie bolo nepálske stretnutie autora s jeho detskou láskou Kumari… Miesta, kde sa román Kód 9 odohráva totiž pochodil Jozef Banáš osobne – Tibet, Nepál, Indiu a sám priznáva, že táto cesta zmenila mnohé jeho názory či vnímanie života. „Žiaľ, duchovnosť sa aj z týchto tradične duchovných oblastí pod vplyvom komercie a konzumného tlaku médií a reklamy vytráca. Aj Kód 9 má byť akýmsi varovaním pred tým, kam svet smeruje,“ dodáva Banáš.
Čakáreň

Čakáreň

10. 09. 2010
Ako splodiť dieťa?

Nenaplnené rodičovstvo bola odjakživa citlivá téma. Mnohým dvojiciam sa nedarí splodiť dieťa, hoci po bábätku neuveriteľne túžia a robia pre to všetko. A keď nepomáha prirodzená cesta, niektorí siahajú po umelom oplodnení... a práve v jednom takom centre asistovanej reprodukcie sa začína nová kniha Denisy Fulmekovej s veľavravným názvom Čakáreň.

Kniha ponúka sondu do života dvoch párov, ktoré sa v centre asistovanej reprodukcie ocitnú v rovnakom čase. Fulmeková odvíja s detailnou znalosťou problematiky príbeh o napĺňaní odvekej ľudskej túžby za asistencie lekárov. Odkrýva dávne tajomstvá a majstrovsky vykresľuje situácie a pokĺznutia, ktoré môžu zásadne zmeniť osud žien a ich partnerov. „Pokúsila som sa čo najvernejšie stvárniť proces, ktorým prechádzajú ľudia v takýchto centrách,“ dodáva Denisa.

Životy týchto párov však nie sú ovplyvnené iba tým, čo zažijú v čakárni alebo v ordinácii lekára, ale mapuje aj ich pocity, problémy a celkom odlišné životné situácie. V príbehu nechýbajú obavy, nádeje, sklamania...všetko mimoriadne verne opísané. Za knihou je veľa času a energie, ktorú autorka vložila do štúdia problematiky. „Netušila som, koľko statočnosti, odhodlania a bojovnosti musia v sebe nazbierať mnohé páry a na druhej strane, aká môže byť spomínaná cesta vyčerpávajúca,“ vysvetľuje Denisa Fulmeková.

V knihe Čakáreň tak nájdete opis, ako umelé oplodnenie prežíva jedna mladšia a jedna o čosi staršia dvojica, pričom obidva páry sa nachádzajú v úplne iných životných i partnerských fázach. Jednoducho, v čakárni pred ordináciou sú si všetky páry rovné a nezáleží na tom, či máte drahé auto a honosný dom, či ste celebrita alebo nesmierne úspešný človek. „Každý si so sebou prináša svoj individuálny ľudský príbeh, svoje sklamania, očakávania, napätie i veľkú nádej,“ hovorí Denisa. Asistovaná reprodukcia je v slovenskej próze neprebádané územie a dokonca i autorka bojovala na začiatku s istými obavami. Napokon však v nej zvíťazila chuť napísať o ďalšej stránke naplneného, ale aj nenaplneného rodičovstva. „Verím, že knižka zaujme nielen tých, ktorých okolnosti zaviedli do podobnej čakárne...“ uzatvára Denisa Fulmeková.
Záblesky večnosti

Záblesky večnosti

03. 09. 2010
„Strach mám skôr zo života, smrti sa nebojím,“ povedal autor bestselleru Život po živote Raymond Moody, ktorý prichádza v nedeľu na návštevu Slovenska. V týchto dňoch mu vyšla ďalšia kniha Záblesky večnosti, ktorá približuje, ako rodina a priatelia často prežívajú prvé chvíle spolu so svojím blízkym na ceste z tohto do nasledujúceho života. Autor rozpráva o „spoločných zážitkoch na prahu smrti“.

Záblesky večnosti je prvá kniha, ktorá sa zaoberá týmto úžasným aspektom vzájomného duchovného prepojenia. „Na predstave života po smrti naozaj musí niečo byť,“ myslí si Moody. Práve „záblesky večnosti“ považuje za jednu z nevysvetliteľných vecí: podobné pocity ako umierajúci mávajú aj ľudia, ktorí pri umierajúcom trávia posledné dni a hodiny. Aj oni podľa Moodyho prieskumu cítili, ako duša zomierajúceho opúšťa jeho telo a ako sa umierajúcemu pred očami premieta celý jeho život.
Niektorí vnímajú jemnú hmlu nad telom matky či otca, ktorý práve zomrel. Ďalší rozprávajú o tom, ako odprevádzali člena rodiny na jeho ceste do neba... Príbehy v knihe Záblesky večnosti sú prekvapujúce a zároveň upokojujú. Ponúkajú útechu i nádej, vrhajú nové svetlo na tajuplnú cestu, čo nás čaká na konci tohto života.

Raymond Moody vyštudoval filozofiu, jeho vášňou sa stalo predovšetkým staroveké grécke myslenie. Zároveň tiež absolvoval medicínsku fakultu a stal sa psychiatrom. Nebol vychovaný v náboženskej rodine a vždy sa všetko snažil vysvetliť logicky a racionálne. Napriek tomu dospel k záveru, že niektoré veci rozumom nemožno vysvetliť. Moodyho čaká v Bratislave autogramiáda, prednáška a tlačová konferencia. Z knihy Život po živote, ktorú preložili do 30 jazykov, sa predalo 13 miliónov výtlačkov.
Piata hora

Piata hora

31. 08. 2010
Osud si treba vybrať!

„Vždy, keď som sa cítil absolútnym pánom situácie, prihodilo sa čosi, čo ma dokonale uzemnilo,“ píše v knihe Piata hora svetoznámy autor Paulo Coelho. Keď táto kniha vyšla po prvý raz, bola označovaná ako najočakávanejšia kniha roka. Vyšla naraz v šesťdesiatich krajinách a v mnohých sa rýchlo stala aj absolútnym bestsellerom. Román je návratom do starovekej Fenície, kde Coelho na príbehu izraelského proroka Eliáša sleduje zaujímavý ľudský osud, od neľútostnej tragédie až po odhodlanosť voliť si vlastnú životnú cestu.

Piata hora je šiesty román Paula Coelha. Dal sa v ňom inšpirovať príbehom proroka Eliáša, slávneho v židovskej, kresťanskej i moslimskej tradícii, práve zápasom o kultúrnu identitu svojho národa. Využil krátku pasáž z biblie a kladia zaujímavé otázky, ktoré nútia zamyslieť sa. Pokiaľ sme si strojcami vlastného osudu? Vari mi je naveky súdené dostať sa do blízkosti cieľa - no nikdy nepretrhnúť cieľovú pásku?“ pýta sa Coelho. „Vari je Boh taký krutý, že mi ukazuje palmy na obzore v okamihu, keď na púšti zomieram od smädu?“

Podľa Coelha neexistujú tragédie, iba nevyhnutnosť. Všetko má svoju príčinu. Len sa musíme naučiť, čo je definitívne a čo dočasné. ,, Občas treba bojovať aj proti Bohu. Občas každému skríži cestu nejaká tragédia,“ rozpráva Coelho. „Vtedy nás Boh vyzýva, aby sme sa postavili proti nemu a hľadali odpoveď na jeho otázku: ,Prečo tak lipneš na živote, ktorý je krátky a plný utrpenia? Aký význam má tvoj boj? Ten čo hľadá zmysel svojho života, považuje Boha za nespravodlivého a rozhodne sa bojovať proti svojmu osudu. Odvážni opustia Boha a pokračujú vo svojej ceste.\" Človek si musí podľa Coelha svoj osud vybrať a nie prijať.
Tajomstvo úspechu

Tajomstvo úspechu

27. 08. 2010
Na dosiahnutie úspechu stačí 9 krokov! Neveríte?
Je fakt, že nepoznáme svoje silné stránky, a ak áno, tak si ich nevážime. Stále sa snažíme odstraňovať slabiny, na ktoré nás odmalička upozorňovali. Neuvedomujeme si, že sa nám to nikdy nepodarí. Takto sme dokonale zamestnaní počas celého života a výsledok je ten, že neustále niečo hasíme, naprávame a dobiehame. V skutočnosti nevyvíjame žiadnu tvorivú činnosť. A práve to je chyba. Silné stránky, ich využitie a snaha dosiahnuť úspech je to, čo by nás malo poháňať ďalej, tvrdí Ján Zbojek, autor novinky Tajomstvo úspechu.

Mnohí túžime po úspechu, bohatstve a šťastí. Snažíme sa o to, ale vždy sa niekde zasekneme a nakoniec to vzdáme. Prečo sa to podarí vždy len niekoľkým šťastlivcom? Dokážem dosiahnuť úspech vo svojej oblasti aj ja? Odpovede nájdete v knihe Tajomstvo úspechu, ktoré ponúka 9 základných krokov.
Je až neuveriteľné, že dosahovať úspechy sa môže naučiť každý, tak ako keď sa človek vyučí nejakému remeslu, dokonca bez mimoriadnej námahy a nadmerného prekonávania prekážok. Začnete sa pozerať na tvorbu úspechu novým, prevratným spôsobom – „systémovým nazeraním“ . Naučíte sa využívať deväť krokov algoritmu úspechu, ktoré zaručujú dosiahnutie akéhokoľvek cieľa. Ide o praktický návod na použitie, nie teoretizovanie.

Mnohí prirovnávajú Tajomstvo úspechu k megaúspešnému titulu Tajomstvo (The Secret). Ten podľa J.Zbojeka poukazuje všeobecne na zákon príťažlivosti, ktorý nám umožňuje pritiahnuť si do života všetko, po čom túžime. „Je to obrovský pokrok v myslení, ale stále je to iba v rovine ideového poznania. Ja sa snažím ísť do väčšej hĺbky, ktorá odhaľuje podstatu tvorby,“ vysvetľuje autor. V knihe používa praktické príklady z bežného života tak, aby si to každý mohol vyskúšať v praxi.

„Život je veľmi jednoduchý, treba ho len pochopiť a prispôsobiť sa jeho tempu. Algoritmus úspechu nám umožní ľahšie sa priblížiť k životu a spokojne s ním splynúť,“ dodáva Ján Zbojek. Dlhé roky sa zaoberá výskumom duševných schopností človeka a rozvojom osobnosti. V súčasnosti vedie spoločnosť, ktorá vzdeláva ľudí v oblasti finančnej gramotnosti. Je zakladateľom Školy úspechu zameranej na finančnú nezávislosť ľudí. Pri vzdelávaní využíva najnovšie poznatky z nového odboru – neokybernetiky (kybernetika mysle a duševných procesov).
Obraz

Obraz

27. 08. 2010
Dve ženy, dva zdanlivo odlišné osudy a ich spoločné tajomstvo. Novinka slovenskej autorky Beaty Bazalovej iskrí nečakanými zvratmi i odhaleniami. Je to krehký príbeh, v ktorom sa submisívna manipulovaná Petra nevie vzoprieť manželovi, bohémka Marianna si užíva život a zároveň pátra po totožnosti ženy na tajomnom obraze. V románe s príznačným názvom Obraz nechýba vášeň, láska, sklamanie, ale hlavne napätie.

Príťažlivá, sebavedomá Marianna je študentkou VŠVU. Žije v prenajatom ateliéri bohémskym životom, v ktorom sa láska neberie až tak vážne... Zakríknutá Petra má manžela despotu. Keďže vyrastala v detskom domove, chce si udržať rodinu za každú cenu. Aj keď cíti, že pre manžela sa stáva predovšetkým zdrojom príjmov na uskutočnenie jeho vlastných snov, nevládze sa vzoprieť... Nič však nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a nie každá cesta je taká hrboľatá... V pivnici totiž objavia tajomný obraz, ktorý zasiahne do ich životov...

„Jemne, akoby držal v ruke kus krehkého skla, vybaľoval Alex z papiera posledný obraz. Keď ho oprel o stenu, Marianna zmeravela. Priamo na ňu sa dívala žena oblečená len do záplavy dlhokánskych plavých vlasov. Bledá ako z porcelánu hľadela dopredu modrými očami, z plátna kričali pootvorené krikľavočervené pery, s ich farbou súperilo len víno v sklenenom pohári na stopke, ktorú držala tromi prstami. Dlhé štíhle hrdlo pretínal jemný pásik retiazky s príveskom v tvare srdiečka. Na rozdiel od ostatných, z portrétu namiesto pokoja vyžarovalo sexuálne napätie, Marianna cítila v slabinách teplo, akoby splynula s tou ženou, akoby sa s ňou nejakým zázrakom stotožnila. Nemohla od nej odtrhnúť oči...“

Bea Bazalová je autorkou úspešného románu Láska na druhý pokus. „Písanie mi chutí. Preniesť príbehy z hlavy na papier, vyvolať emócie – to je také malé kúzlo,“ tvrdí autorka. Najčastejšie si sadne na terasu chalúpky vo Veľkých Turovciach, otvorí notebook a ponorí sa do deja rozpísanej knižky. Problémy v tej chvíli prestávajú existovať. Svojimi príbehmi sa chce dotknúť srdiečok čitateliek, čo je pre ňu pridaná hodnota.
Živočíchy-detská encyklopédia

Živočíchy-detská encyklopédia

27. 08. 2010
Potešte svoje deti zvieratkami!

Všimli ste si rozšírené detské očká plné plamienkov, keď si listuje v knihe so zvieratami? Ako študuje fotografie, porovnáva, číta informácie o tom, ktoré je najväčšie, najmenšie, najrýchlejšie či najčudnejšie? Jednou z takých kníh je rozhodne novinka – detská encyklopédia Živočíchy. Na vyše 300 stranách si môžu pozrieť všetky zvieratá od mravčiarov až po zebry. Zistia, čo zvieratá robia, čím sa živia, kde žijú a aký život majú ich mláďatá.

Encyklopédia Živočíchy-detská encyklopédia prenesie vaše deti do sveta plného zvieracích dobrodružstiev. Budú obdivovať útoky dravej sovy, pozorovať hromadné sťahovanie tisícov pakoní pásavých a vydajú sa na lov s húfom hladných žralokov sfyrien. Kniha ich zavedie do hlbín džungle, na končiare pohorí, do vôd polárnych morí či horúcich púští. Jednotlivé kapitoly informujú o dôležitých skupinách živočíchov – venujú sa ich zaujímavému životu, rodokmeňom a najdôležitejším údajom. Nájdete tu tisíce „katalógových faktov“, nádherné fotografie a pútavé súhrnné strany, kde sa porovnáva dvadsať či viac príkladov určitej skupiny živočíchov.

Kniha Živočíchy-detská encyklopédia je veľmi prehľadne rozdelená na kapitoly - cicavce, vtáky, plazy, obojživelníky, ryby, bezstavovce. Cieľom tejto čarovnej encyklopédie je uviesť deti do vzrušujúceho sveta živočíchov. Text dopĺňajú úchvatné fotografie, ktoré dokumentujú nielen pôsobivé sfarbenie a nádherné ozdobné prvky mnohých živočíchov, ale ilustrujú aj ich spôsob života vo voľnej prírode. Deti nájdu v knihe zázraky živočíšneho sveta, od najväčších po najmenšie a od nádherných po bizarné, aby nielen udivili, ale predovšetkým poučili mladých ľudí.

Nechýbajú ani časti o ohrozených zvieratách. Vedci sledujú, nakoľko sú jednotlivé živočíchy ohrozené, a používajú na to klasifikačný systém. Niektoré sú preto vyhynuté, iné kriticky ohrozené, ďalšie zraniteľné.
Nový život bez chlapa

Nový život bez chlapa

27. 08. 2010
„Táto kniha sa číta sama,“ tvrdí moderátorka Adela Banášová. Komplikovaný vzťah, vášnivé erotické hry, šokujúce zvraty a prekvapivá pointa. Na knižný trh prichádza moderný, dynamický román zo súčasnosti Nový život bez chlapa. „Rozhodne som sa pri jeho čítaní nenudila, príbeh má spád a sled prekvapivých udalostí,“ dodáva populárna moderátorka. Patrí medzi viaceré známe tváre, ktoré si novinku prečítali a doslova si na nej zgustli. „Táto kniha vás rozhodne nenechá ľahostajnými,“ súhlasí jej moderátorská kolegyňa Jarka Hargašová-Lajčáková.

Nový život bez chlapa napísali dvaja autori pod pseudonym Buless a podľa informácií vydavateľstva Ikar ide o mediálne známych ľudí, preto chcú zostať anonymní. „Ľahko ma to vtiahlo do deja a je nepostrehnuteľné, že to písali dvaja autori,“ čuduje sa speváčka Beata Dubasová. Na vyše 150 stranách rozohrávajú príbeh ambicióznej novinárky Niny a jej partnera Alexa, ktorý ju postupne zneisťuje, deptá, ponižuje a zosmiešňuje. „Práve skúsenosti vo vzťahoch bývajú tie najtvrdšie,“ myslí si Adela Banášová a podľa nej je najšokujúcejšie, keď si uvedomíte, aké absolútne bežné môžu byť dramatické udalosti, o ktorých si v novele prečítate. V každom z nás je trochu manipulátora, každý muž v našom vzťahu ním potenciálne môže byť a je dobré vedieť čím skôr to odhaliť. „Pri čítaní tejto naozaj mimoriadne pútavej knihy som si uvedomila, koľko existuje úžasných mužov, ktorých poznám a o ktorých by sa takáto kniha napísať nedala,“ dodáva.

Knihu si na dovolenke na Hvare prečítal aj v súčasnosti najčítanejší český autor Michal Viewegh. „Talent autorom rozhodne uprieť nemožno. Príbeh je svižný a majstrovsky napísaný,“ hovorí autor viacerých bestsellerov, ktoré boli aj sfilmované. Pre náročnejšieho čitateľa by sa podľa neho dala rozvinúť kompozícia, dialógy, hlbšia psychológia postáv, no v takejto podobe je to príbeh zo života. Letné, oddychové čítanie, ako to zrejme aj autori zamýšľali, myslí si M.Viewegh a dodáva: „Pri čítaní ich príbehu som naozaj získal averziu voči tej odpornej hlavnej postave...a trpel som, že sa Nina tomu idiotovi nevzoprela skôr.“

Áno, hoci Alexove zhadzovania a urážky Ninu zraňujú, rozchod tvrdošijne odmieta. Úplne opantaná erotickými hrami odmieta analyzovať každý varovný signál aj zistenia svojej priateľky. Precitne, až keď Milena za nevyjasnených okolností zahynie. Vytriezvenie však znamená ďalšie nečakané komplikácie, na ich riešenie nestačí ani alkohol, ani odhodlanie skoncovať s Alexom. Keď sa napokon na takýto krok odhodlá, stane sa niečo, čo by jej nenapadlo ani v tom najhoršom sne... „Je to rozhodne zaujímavé čítanie pre všetky moderné ženy, ktoré nemajú predsudky,“ odporúča moderátorka Matka Brychtová. „Knižka je napísaná ľahkým perom a keď sa do nej pustíte, musíte ju dočítať až do konca.“ A práve ten vás šokuje, hoci ho možno tušíte posledné desiatky strán. Stále si však nie ste istí, váhate... „Páčili sa mi práve tie prekvapivé a náhle zvraty, až s prvkami detektívky,“ prikyvuje B.Dubasová.

Podľa terapeutky Moniky Herdovej je príbeh autentický a presvedčivý. Téma, ktorá oslovuje veľa žien. Príbeh, pri ktorom si uvedomíte, že aj horlivá túžba môže zabíjať a kladiete si otázky: „Čo to so sebou my ženy robíme, keď sme schopné až takto ohnúť chrbát? Kam až siaha neúcta k nám samým? Čo všetko sme schopné urobiť za trochu lásky?“ pýta sa psychoterapeutka. Túžba bez rozumu je ako kvet bez vody. Rýchlo stráca na sile a kráse. Ako žena bez úcty...
07.02.2020 Viac

Re: LEN TAK POKECAT

express04

Financná pomoc jednotlivcom   Potrebujete financovanie pre svoj domov, vaše po ...

03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

21.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

286387x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
111141x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
98359x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
34592x Viac

Vianoce

melindi
34144x Viac

Silvester

Jajus345
32516x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť