Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Babičkine rozprávky nad zlato

Babičkine rozprávky nad zlato

09. 06. 2014
Výber najkrajších rozprávok Boženy Němcovej

Čo by ste povedali na výber najkrajších rozprávok? Vyše 330 strán, ktoré budú vaše deti milovať. Čert a Káča, O Popoluške, Princ Bajaja, O múdrej princeznej, Potrestaná pýcha, Černokňažník, Soľ nad zlato, či Kráľovná hadov. 25 klasických rozprávok o dobre a zle, láske a pomoci druhým, o múdrosti i obetavosti. 

Toto všetko nájdete v knihe Babičkine rozprávky nad zlato, ktorá urobí radosť nielen deťom, ale aj ich rodičom.

"Jedna matka mala dve dcéry. Jednu vlastnú a druhú pastorkyňu. Svoju dcéru rozmaznávala, ale na pastorkyňu sa nemohla ani pozrieť, pretože Maruška bola krajšia ako jej Holena. Dobrá Maruška však nevedela, že je krásna. Starala sa o všetky domáce práce: sama upratovala chalupu, varila, prala, šila, priadla, žala trávu a obriadila aj kravičku. Holena sa len fintila, vykrúcala sa pred zrkadlom a potom sa presúšala pred domom, kým Maruška bez reptania pracovala..."

Rozprávky Boženy Němcovej vybrala a prerozprávala Zora Špačková. Nádherne ich ilustroval Martin Mrva.

"V jednej krajine vládol kráľ, ktorý mal krásneho a dobrého syna. Miloval ho vrúcnou otcovskou láskou, no o to viac ho nenávidela kráľovná, jeho macocha. Kráľ sa rozhodol, že v krátkom čase prevezme vládu nad krajinou jeho syn. Kráľovnina túžba po moci bola však taká silná, že sa nezastavila pred ničím. Mladý princ jej stál v ceste. Musela ho odstrániť. Kráľovná vedela, že ľsťou ani úskokom si nepomôže. Preto sa rozhodla získať moc iným spôsobom, oveľa krutejším..." 
Tak sa začína rozprávka Biela labuť.

V knižke Babičkine rozprávky nad zlato nájdete aj menej známe rozprávky ako Starý Bodrík a vlk, Múdry zlatník, Stratený chlapec, Lesná žienka alebo Ružový púčik. Nechýbajú však ani tie najznámejšie - O dvanástich mesiačikoch, Princezná so zlatou hviezdou na čele, či O Slnečníkovi, Mesačníkovi a Veterníkovi.
Na ceste

Na ceste

28. 05. 2014
Dopravné pravidlá pre deti hravou formou

Na ceste sa deje veľa vecí, preto musíme byť opatrní a dávať si pozor. Našťastie je tu knižka Na ceste, ktorá všetkých naučí, kedy prechádzať cez cestu, ako sa správať v autobuse, ako jazdiť na bicykli či kolobežke. „Milé deti, viete si predstaviť, aké by to bolo, keby na cestách neexistovali žiadne pravidlá? Každý by si robil, čo by sa mu zachcelo, nikto by sa nikam nedostal načas, autá by trúbili a ľudia by sa na seba hnevali.“

Takto sa deťom prihovára Miro Jaroš v novej knižke Na ceste, v ktorej ich chce naučiť základné pravidlá cestnej premávky hravou formou. A spieva:

Na ceste sa dejú veci,
každý niekam náhli sa.
Autá trúbia, ľudia idú,
malý slimák plazí sa.

Ak poznáš pravidlá cestnej premávky, dostaneš sa bezpečne hocikam! Nauč sa ich a zaspievaj si pesničku s Mirom Jarošom! Jednu s ním a druhú sám v karaoke verzii. Obidve nájdete na priloženom CD.
Oblečte si teda reflexné vesty a vydajte sa s ním na cestu bezpečného spoznávania cestnej premávky.

Na ceste je po Čistých rúčkach a Čarovných slovíčkach už treťou knihou v edícii edukatívnych kníh, prostredníctvom ktorých sa deti predškolského veku môžu hravou formou naučiť hygienickým návykom alebo pravidlám slušného správania. Knihu opäť veľmi pekne ilustrovala Mária Nerádová.
Jak velbloud potkal ťavu

Jak velbloud potkal ťavu

30. 04. 2014
Ako to vyzerá, keď velbloud stretne ťavu

Čeština i slovenčina skrývajú množstvo zákerností, na ktoré môžu deti pri rozhovore s kamarátmi naraziť. Jak velbloud potkal ťavu je zábavný obrázkový česko-slovenský slovník najbežnejších pojmov, ktorý obsahuje slová z mnohých oblastí a pribalené je aj pexeso.

Stále sa hovorí o tom, že malé deti nerozumejú češtine...a ešte horšie je to opačne. Mladá ilustrátorka preto urobila obrázkový slovník plný zákerných českých a slovenských slovíčok. Je to výborná pomôcka pre najmenších, ako preniknúť do sveta iného jazyka. Veď sa ich spýtajte, čo je to velbloud, beruška, či panenka.

Kniha je pekne rozdelená na oblasti ako Hračky, Jedlo, Ihrisko, Mesiace, Rastliny a zvieratá, Časti tela a choroby, Čo nosíme a čo robíme, alebo Mix slovíčok. Autorka spolu s českými a slovenskými kolegami zozbierala tie najťažšie slovíčka, ktoré by deťom mohli znepríjemňovať život. Je skvelé, že zvolila formu obrázkov, pretože tým deti rozumejú najlepšie. A ak sú tie ilustrácie navyše veselé, o zábavu majú postarané.
Každú kapitolu totiž otvára bohatá ilustrácia s množstvom malých a milých stretnutí a mikropríbehov zo zvieracej ríše. Autorku príliš nebaví kresliť ľudí, zvieratká sú podľa nej oveľa zábavnejšie.

Márii Nerádovej sa totiž zdalo, že by bola veľká škoda, keby si raz české a slovenské deti prestali rozumieť. Aj ona totiž patrí ku generácii mladých ľudí, za ktorou sa už za českými rozprávkami a po česky dabovanými filmami tak trochu zatvárali dvere. Mária však žije v česko-slovenskom prostredí, a preto chcela knihou Jak velbloud potkal ťavu upozorniť na zložité české a slovenské slovíčka, rozdiely, podobnosti, ale hlavne chcela ukázať cestu, ako si môžu aj malé deti porozumieť.
Prázdniny so strýcom Rafaelom

Prázdniny so strýcom Rafaelom

30. 04. 2014
Obľúbený autor a asi jeho najznámejšia kniha pre deti. Príbeh Vincka, ktorému jedného dňa strýco Zahruška požičia heligón. Vincko sa má na ňom naučiť hrať, lenže to bude ťažké: otec mu totiž nástroj zakáže, kým sa v škole nezlepší na samé jednotky. Klasika Prázdniny so strýcom Rafaelom vychádza v novom vydaní s krásnymi ilustráciami Juraja Martišku.

Prázdniny so strýcom Rafaelom bola jedna z mála knižiek, ktoré pri povinnom čítaní detského čitateľa neodradili. Príbeh sa totiž číta zľahka, je v ňom veľa dialógov a humoru, ktorý bol zahalený tajomným závojom vážnosti. Nebol problém stotožniť sa s osudom jedenásťročného Vinca.

Príbeh rozprával on sám – chlapec z dediny Hruškovec neďaleko Bratislavy. V škole mu to naozaj išlo pri všetkej snahe na trojky, medzi kamarátmi bol za čudáka a doma mohol striedať nanajvýš tak učenie a prácu. Len čo sa pred rodičmi trochu prejavil, k slovu sa dostal otcov remeň.
Vinco sa nesťažoval, nenariekal, nevydieral, a čitateľ predsa cítil, že má dôvod nosiť na tvári smútok.
Keď teda dostane heligón, Vincko sa postupne zoznámi so všetkými hudobníkmi zo slávnej kapely strýca Zahrušku. V tajomnom svete dospelých si všeličo vypočuje a stretne mnoho zaujímavých postáv.

Prázdniny so strýcom Rafaelom zabodovali na medzinárodnej úrovni, preložili ju do viacerých jazykov a dočkala sa desiatky vydaní. V roku 1980 napísal podľa nej Igor Rusnák filmový scenár a vznikol pôvabný film pod názvom Otec ma zderie tak či tak.
Pes Celebes a mačka Kamčatka

Pes Celebes a mačka Kamčatka

25. 04. 2014
Na jednej rovine kdesi pod Kriváňom žili dvaja kuchári – pes Celebes a mačka Kamčatka. Pes vymýšľal podľa starých i nových kuchárskych kníh, najmä však podľa vlastnej hlavy rôzne psie kúsky a zákusky a mačka mu pri tom pomáhala. Takí boli dobrí v kuchárskom, medzinárodne povedané kulinárskom umení, že sa dostali aj na webové stránky internetu.

Takto sa o nich dozvedel široký svet. Posiela im esemesky, no najmä maily, že by sa veľmi rád zoznámil s ich rozprávkovou kuchyňou. Pes a mačka vedia, čo je ich psia povinnosť. Hoci svet nie je malý, nestalo sa ani raz, aby mu neodpísali.
Ak ich chceš spoznať aj ty, otvor knihu Pes Celebes a mačka Kamčatka a začítaj sa do ich veselých príhod...

Knižku pre deti od 4 rokov nádherne ilustroval Stanislav Lajda. Objavíte v nej Desiatu pre detektíva, či Obed pre boxera, ochutnáte Mrežovník, Hrachovú babu a príde k vám Zelená návšteva. A čo by ste povedali na Diviaka na divoko alebo Napoleona a Bonaparteho? Pes Celebes a mačka Kamčatka sľubujú pekné rozprávanie pre každého detského čitateľa, ktorý má rád zvieratká a zaujímavé maškrty.
Exoti – Lov na šikanátora

Exoti – Lov na šikanátora

18. 04. 2014
Zábavné čítanie pre vaše deti

Tínedžeri sa majú opäť na čo tešiť. Na pulty kníhkupectiev prišla prvá zo série kníh šitá na mieru školákom. Je vtipná, akčná, zábavná a určite bude mať čoskoro aj na Slovensku tisíce fanúšikov, ktorí budú netrpezlivo čakať na ďalší diel Exotov.

Zoznámte sa s Nickom, ktorý je (pravdepodobne) najnižší dvanásťročný chalan na svete. Kašle na všetky kluby, krúžky a partie (načo by tam strácal čas?) a každú chvíľu skončí zavretý vo vlastnej skrinke. „Vlastne to nie je až také zlé. Školské skrinky sú väčšie, než by sa dalo čakať. Krpec ako ja sa tam vprace bez problémov,“ povzdychne si Nick v úvode knihy Exoti – Lov na šikanátora.

Keď sa mu výchovná poradkyňa pokúsi „pomôcť“ a strčí ho do najtrápnejšieho klubu na škole spolu s obryňou Molly a beznádejným nemehlom Karlom, všetko ide ešte rýchlejšie dolu vodou. Keď Nicka jeho trýzniteľ opäť napchá do skrinky, podarená partička sa spojí v boji proti šikanátorovi…

Pozrite si špeciálny TRAILER k novinke Exoti – Lov na šikanátora:


Autor série Michael Fry sa v prvom príbehu sústredil na tému šikanovania, ktorú poznajú azda všetci školáci. Jeho príbeh plný bláznivých dobrodružstiev, je doplnený množstvom vtipov a komixových kresieb. Exoti v podaní Michaela Frya sú tak veselou komédiou, do ktorej sa deti zamilujú.
Na Slovensku Exotov odporúča aj detská televízna seriálová hviezda Marcel Chlpík. Čoskoro si budete môcť pozrieť aj video s ním...a možno ho tiež zatvoria do školskej skrinky.
Byť matkou (nie) je prirodzené

Byť matkou (nie) je prirodzené

18. 04. 2014
Otvorená spoveď o skutočnom živote matky

Hovorí sa, že s narodením dieťaťa sa v každej žene prirodzene prebudia jej materské inštinkty. Jill Smoklerová vám vo svojej knihe Byť matkou (nie) je prirodzené vtipne až ironicky priblíži, aké radosti so sebou prináša rola matky. Rozhodne si nedáva servítku pred ústa a naplno vám povie, ako mizerne a ponižujúco sa niekedy cíti asi každá matka. Ako ľahko sa stanete otrokom svojho malého klbka šťastia...

Jill Smoklerová bola čerstvo tehotná a vystrašená na smrť, keď si vypočula od svojho gynekológa najväčšie klamstvo svojho života: „Materstvo je tá najprirodzenejšia vec na svete.“
Toto klamstvo malo upokojiť jej nervy, avšak práve vďaka tejto vete si Jill márne lámala hlavu, ktorá konkrétna časť DNA jej chýba...prečo má pocit, že táto skúsenosť s materstvom je pre ňu všetko len nie prirodzená.
Nádherné? Áno.
Zázračné? Samozrejme.
Zmysluplné? Bezpochyby.
Ale prirodzené? To teda vôbec nie.

Možno si ešte spomínate na hit Spoveď šialenej matky, ktorý si kúpilo vyše desaťtisíc slovenských čitateliek. Veľký úspech knihy v zahraničí tak kopírovala situácia na Slovensku. Bolo to najmä štýlom písania, nadhľadom, humorom, ktorý autorka Jill Smoklerová vložila do knihy. Teraz vychádza jej druhá kniha, pri ktorej sa opäť pobavíte, možno vás inšpiruje a určite sa presvedčíte, že v tom nie ste sama:)

Ponúkame vám malú ochutnávku z novinky Byť matkou (nie) je prirodzené:
Pravidlá šialených matiek na ihrisku
1. Nebudem ťa donekonečna hojdať na hojdačke. Keď sa chceš hojdať, makaj.
2. Nebudem skákať z preliezačiek. Nie som opica.
3. Nepôjdem sa šmyknúť na šmykľavku (bojím sa, že by sa mi zadok zacvikol v polovici).
4. Nie sme kamaráti. Na ihrisku mám ja svojich priateľov a ty svojich.
5. Zdržujte sa ďaleko od pieskoviska, a to za každú cenu. Toto nie je pláž.
6. Hra na schovávačku kdekoľvek inde ako doma nie je pre matky zábavná. Ani na to nepomyslite.
7. Nie je dôvod na to, aby si každé tri sekundy zakričal: „POZRI SA NA MŇA!!!“ Na (jedno oko) sa vždy pozerám. A ak si náhodou nevšimnem, ako sa ti podarilo zoskočiť z hračkárskeho koňa, určite si všimnem tvoj ďalší pokus.
8. Nepros ma, aby som sa s tebou hrala na hojdačke. Nepotrebujem, aby ste mi pripomenuli, že vážim viac, ako vy všetci traja dokopy.
9. Nehovor mi, že sa nudíš. Garantujem ti, že doma sa budeš nudiť viac.
10. Nerob nič, čo by sa mohlo skončiť návštevou pohotovosti, lebo inak sa sem nikdy nevrátime.

Po prvom hite Spoveď šialenej matky teraz prichádza Smoklerová s ďalšou knihou Byť matkou (nie) je prirodzené. V tej sa zamýšľa nad dvadsiatimi nehoráznymi klamstvami a mýtmi o materstve.
Magická výchova

Magická výchova

03. 04. 2014
Pravidlá magickej výchovy detí

Svetový bestseller, z ktorého sa predalo viac ako 1,3 milióna výtlačkov! Viacerí rodičia sa zhodli, že táto kniha sa odlišuje od ostatných knižiek o výchove práve tým, že ide o veľmi jednoduchý proces a že dáva príklady naozaj každého možného scenára, s ktorým sa môžete stretnúť. Vyšla kniha Magická výchova.

Knižná novinka Magická výchova má podtitul „Počítam do troch a ďalšie účinné triky“. Presne o tom je – o tipoch, radách, obsahuje rutinné postupy nevyhnutné pre harmóniu v rodine.
Jednoduchou a dôslednou metódou zvládnete nevhodné správanie detí, povzbudíte ich dobré správanie a posilníte svoje vzájomné vzťahy.
Samotné „kúzlo 1-2-3“ je taktika založená na odpočítavaní, ktoré dieťa výrazne motivuje k zmene správania, a je veľmi vhodná pre vekovú kategóriu od 2 do 12 rokov.

Autorom novinky Magická výchova je skúsený detský psychológ, ktorý rozdeľuje „rodičovské povolanie“ do troch úloh:
1. Ako zvládnuť nevhodné správanie. Nájdete tu jednoduché techniky, ako primäť deti, aby sa prestali správať nežiaducim spôsobom, ako je fňukanie, hádanie, záchvaty hnevu, súrodenecká rivalita.
2. Povzbudzovanie dobrého správania. Táto časť ponúka účinné triky, ako nenápadne donútiť dieťa, aby robilo to, čo od neho chcete. Napríklad upratovať si po sebe, navečerať sa, ísť bez reptania spať.
3. Posilňovanie vašich vzťahov s deťmi. Tu zasa nájdete efektívne postupy, ako posilniť vaše vzájomné vzťahy.
Dajte pozor na leva!

Dajte pozor na leva!

27. 03. 2014
V ďalekej tajomnej africkej džungli žil lev Toľabun. Bol to zlý a so všetkým nespokojný lev. Keď svietilo slnko, reval, lebo mu bolo teplo, keď sa zvečerilo, hneval sa, že mu je chladno, keď mal prázdny žalúdok, reval od hladu, a keď sa naobedoval, reval, že je už najedený. Celý svet ho rozčuľoval – stromy, rieka, vtáčiky, mesiac i zvieratá. Až v jeden krásny deň...

Ale nepredbiehajme. Nová knižka Dajte pozor na leva! je nové, prepracované vydanie obľúbenej detskej knižky, ktorú už dnes ťažko niekde zoženiete. Je to vtipná rozprávka o levovi, ktorý sa na balóne dostal z Afriky až do našich lesov.
Keďže má chuť na čerstvé mäsko, dá sa dohromady so zlým vlkom.
Obaja zbojníci však majú smolu, lebo...

Nuž, ostatné sa deti dozvedia z veselej knižky Dajte pozor na leva!, na ktorej sa zasmejú aj dospelí... A aby sme vás ešte trošku navnadili, tu je ďalší úryvok z tejto novinky:

Učenec Burtius precestoval už takmer celú zemeguľu a teraz priletel na vzdušnom motorovom balóne do Afriky, aby preskúmal aj tú. Priviazal balón o akýsi peň, schytil dva námornícke a tri obyčajné ďalekohľady, termosku s kávou a zápisník, a horiac túžbou čo najskôr niečo preskúmať alebo dačo dôležité objaviť, vydal sa na pochod džungľou.
Nepochybne to bol najvýznamnejší bádateľ všetkých čias a krajín.
Pri tomto dôležitom bádaní Burtius vyhladol a veľmi sa unavil. A tak si rozprestrel na zemi obrúsok z batoha, v ktorom nosieval to najpotrebnejšie, čiže jedlo, vytiahol piroh plnený mäsom a chystal sa jesť. Len čo si poriadne zahryzol, jeho pozornosť upútalo akési obrovské zviera. Vynorilo sa spoza kríkov, uprelo žiadostivý pohľad na Burtiusov piroh a začalo sa približovať.
– Ech nie, nie! – zvolal významný učenec, ktorému hneď svitlo, čo má zver za lubom, a schoval ruku s pirohom za chrbát. – Aj ja som hladný!
Druhou rukou otvoril svoj denník a už si chcel zapísať objav číslo štyri: V Afrike žije obrovské zviera so štyrmi labami, dlhým chvostom a s chamtivými očami – ale nestihol. Bezočivý a krvilačný Toľabun – bol to, pravdaže, on – divo zreval a vrhol sa vpred.
Od toho strašného revu stratil učenec vedomie, spadol na obrus a preležal tam s pirohom stisnutým v ruke tri hodiny a štrnásť minút. Nevychovaný, pažravý Toľabun pribehol k batohu a v okamihu zmastil všetko, čo v ňom bolo.
A nebolo tam toho málo: osem pirohov s mäsom, sedem lekvárových pampúchov, štyridsať dekagramov cukríkov s názvom Figa borová!, škatuľa bonbónov a tri jablká. Ako vidíte, osud netreba pokúšať, myslím tým názov cukríkov. Lenže nie o tých je reč. Zásoby do batoha uložila Burtiusova starostlivá mamka a tá práve teraz premýšľala, kde asi sa jej synáčik nachádza, a potichu plakala. Veď ktorá mamka nemyslí stále na svoje dieťa?
Lev pohltal, čo bolo v batohu, a vrhol sa k vzdušnému balónu. A aby ste vedeli, vzdušné balóny majú naspodku pripevnený veľký kôš, aby cestovatelia mali kde sedieť, uložiť si konzervy, vrecia s pieskom a fľaše s plynom na lietanie.
Lev teda vliezol do koša, lebo si myslel, že tam nájde ešte niečo pod zub, zrazu však pocítil, ako mu slabnú laby, krúti sa hlava... Nechápal, čo sa to robí, hlasno zreval, ale v tej chvíli ťažko dopadol na dno koša a stíchol.
Chcete vedieť, ako to pokračovalo? Dozviete sa v novej knižke Dajte pozor na leva!
Poklad na tajomnom ostrove

Poklad na tajomnom ostrove

19. 03. 2014
Ak sa nebojíte čeliť nebezpečenstvu a máte dobrodružného ducha, táto knižka je presne pre vás. Teda skôr pre vaše hravé deti, pretože so sériou Hľadači pokladov sa rozhodne nebudú nudiť. Doteraz vyšli tri diely, v ktorých nájdete strhujúci príbeh, napínavé záhady, stierateľnú mapu vedúcu k pokladu, diplom ako odmenu za dobrodružstvo a priloženú skladačku.

Hľadači pokladov – Poklad na tajomnom ostrove.
Cézar, syn známeho piráta Šidlofúza, študuje pergamen, ktorý dostal od otca tesne predtým, ako zmizol. Je to mapa ostrova s ukrytým pokladom. Cézar so svojím nerozlučným kamarátom Figarom, papagájom, ktorý je členom jeho posádky, sa rozhodol vyplávať za pokladom, nájsť tajomný ostrov a svojho otca.
Deti popri čítaní príbehu riešia hádanky (odpovede nájdu na konci knižky), zotierajú políčka na mape pokladu, aby odhalili, kde sa poklad skrýva. Po vyriešení všetkých hádaniek získajú diplom, ktorý si z konca knihy vystrihnú, zarámujú a vystavia vo svojej izbičke.
Poklad v tropickom pralese

Poklad v tropickom pralese

19. 03. 2014
Hľadači pokladov – Poklad v tropickom pralese.
Lea bola v Afrike a kúpila si v jednej dedinke na trhu vázu. Potkla sa, váza sa rozbila a Lea v nej objavila záhadnú mapu vedúcu k pokladu. Ihneď sa rozhodla, že sa so svojou kamarátkou opičkou vydá na cestu a pôjde poklad hľadať do hlbokého pralesa.
Aj v tomto zábavnom pracovnom zošite nájdete napínavý príbeh, rôzne záhady, stierateľnú mapu vedúcu k pokladu, diplom a skladačku.
Poklad na dne oceána

Poklad na dne oceána

19. 03. 2014
Hľadači pokladov – Poklad na dne oceána.
Lea je mladá bádateľka, ktorú fascinuje more a jeho neuveriteľné úkazy. Práve sa plavila loďkou po mori, keď Gertrúda, jej verná korytnačka, zbadala na hladine fľašu. Bol v nej zvláštny odkaz o poklade ukrytom vo vraku lode. Rozhodla sa vypraviť až na samé dno oceána.

Séria Hľadači pokladov je úžasný spôsob, ako v deťoch rozvíjať rôzne schopnosti. Pomocou svojej predstavivosti, inteligencie a odvahy zdolajú spolu s hrdinami príbehu a ich kamarátmi všetky prekážky a objavia poklad.
Šťastná mama

Šťastná mama

11. 03. 2014
Buďte dobrým rodičom...a zároveň si užívajte!

Vedeli ste, že priemerní rodičia sú o 7% menej spokojní, ako ich bezdetní rovesníci? Mnohí rodičia uvádzajú, že sa cítia šťastnejší pri nákupoch v potravinách, ako keď sú vonku s deťmi. Pritom existuje množstvo mám, ktoré skutočne milujú svoje deti...ale nemajú rady svoj vlastný život. Kniha Šťastná mama to chce zmeniť, pretože naozaj platí, že šťastné matky vychovávajú šťastnejšie deti.

Šťastná mama je doslova nabitá tipmi, vďaka ktorým sa nám uľaví a uľahčí. Autorka Meagan Francis, matka piatich detí, vám spolu s kolektívom z časopisu Parenting odhalí desať prekvapujúco jednoduchých tajomstiev ako sa stať šťastnejšou mamou.
Ak ste matkou, viete, čo potrebujete. A presne o tom píše vo svojej knihe Šťastná mama. Tento vtipný a rozkošný návod ako byť šťastnou matkou vám ukáže tú správnu cestu, ktorou sa treba v materstve uberať.

 „Šťastná mama je plná rád, ktoré potrebujete práve vtedy, keď neviete, ako ďalej.
Každej mame sa zíde.“
– Jenna McCarthy, autorka The Parent Trip (Výlet do rodičovstva)

Týchto desať tajomstiev, ktoré vám pomôžu užívať si materstvo, si zamilujete. Nezabudnite, že všetky mamy potrebujú spriaznené duše, trochu zvoľniť, stanoviť si nižšie ciele, ale nezabudnúť ani na oteckov. Vtipné a duchaplné finty ako ignorovať vševediace vtierky, ale i to ako sa tešiť z detí a užívať si materstvo vám spríjemnia nielen dni na materskej.

Okrem postrehov a rád autorky, v knihe Šťastná mama nájdete i množstvo vyznaní obyčajných matiek, ktorých zážitky sú presne také ako vaše.

 „Čítať túto knihu je ako klebetiť s priateľkou, ktorá vám poskytne všetko potrebné – podporu, rady aj smiech.“
– Brett Paesel, autorka Mommies Who Drink (Mamy, čo pijú)

Som šťastná, že mám deti? pýta sa v úvode autorka. Pravdaže! Zbožňujem ich viac ako čokoládové bonbóny kombinované s Orlandom Bloomom (to sú ale obrazy!:))- Ale stala som sa šťastnejšou, odkedy mám deti? Hmm, to je iná vec.
Ktoré dieťa uspeje a ktoré zlyhá?

Ktoré dieťa uspeje a ktoré zlyhá?

06. 03. 2014
Kto uspeje a kto zlyhá? Dôležitá otázka, ktorá zaujíma každého z nás? Prečo sa vlastne niektorým deťom darí a iné sa na ceste života stratia? A ako môže ktokoľvek z nás nasmerovať dieťa – alebo celú generáciu detí – od zlyhania k úspechu?

Ak vám záleží na svojich deťoch, týchto 240 strán si minimálne prelistujete. Ako mať úspešné dieťa je dôležitá kniha o tom, ako by malo vyzerať súčasné vzdelávanie detí. Už otázka na obálke veľa napovie – prečo sú odhodlanie, zvedavosť a vytrvalosť dôležitejšie ako inteligencia? A všetečnými otázkami, ktoré trápia mnohých rodičov môžeme pokračovať - ako je možné, že dieťa z problémovej a chudobnej rodiny môže byť v živote úspešnejšie ako dieťa materiálne zaistené a rodičmi podporované?

Kniha radí, čo by sme mali v našich deťoch povzbudzovať a rozvíjať. Ako upevňovať charakter, ale aj emocionálnu inteligenciu u dieťaťa.
Autorom tohto medzinárodného bestselleru preloženého do 24 jazykov je kanadsko-americký spisovateľ a novinár Paul Tough. Pátra po skutočných dôvodoch úspechu. Podsúva provokatívne otázky a čo je dôležitejšie, výstižne na ne odpovedá.

Hoci sa kniha Ako mať úspešné dieťa nevyhýba odbornejším pojmom a problémom, je napísaná pútavo. Ponúka množstvo príkladov z praxe - príbehov detí a rodín, ku ktorým sa autor opakovane vracal niekoľko rokov. Publikácia je zásadným príspevkom do diskusie, ako by malo vyzerať vzdelávanie detí. Ocenia ju nielen rodičia a pedagógovia, ale aj politici a úradníci.
Bábätko alebo manžel?

Bábätko alebo manžel?

18. 02. 2014
Priznajme si to - po príchode dieťatka sa partnerský život ocitá v krízovom období. Nová kniha Bábätko alebo manžel?? predstavuje vo vzťahu záchranné koleso, ktoré prostredníctvom vedeckých výskumov, rozhovorov a osobných skúseností manželských párov privádza čerstvých rodičov späť k pocitom zamilovanosti a sexuálnej spontánnosti.

„Kerner píše z pohľadu muža, ktorý sa po pôrode cíti ako piate koleso na voze. Raykeilová zasa rozoberá vzrušenie novopečenej matky, ako aj úplné vyčerpanie, a už nehovoriac o pocite, že sa vôbec necíti sexi. Pragmatické a citlivé.“ Toto napísal Library Journal Review o novinke Bábätko alebo manžel?? Je to zábavná kniha plná praktických tipov, ktorá je dosť osobná, miestami šteklivo nemravná, ale určite po nej rád siahne každý rodič po narodení bábätka.

„Prostredníctvom tejto knihy sa s vami chceme podeliť o naše vlastné osobné príbehy, rovnako ako o naše postrehy a podnetné diskusie, a to v mene mužov a žien, bez ohľadu na to, kde žijú a milujú sa aj popri bábätku,“ tvrdia skúsení autori Ian Kerner a Heidi Raykeilová

S humorom a nadhľadom nazerajú do hláv mamičiek a oteckov, objasňujú ich postoje a konanie, aby čitateľom dokázali, že aj napriek malému cudzincovi v ich posteli v sebe dokážu nájsť odtienky toho, čo na sebe vždy milovali. Prečítajte si, ako sa vrátiť do štádia zaľúbenosti a vášne, tak aby ste boli šťastní všetci. Matka, otec a najmä bábätko!

„Praktické rady pre rodičov, ktorí žijú vo svete špinavých plienok, popôrodných kíl a majú málo alebo žiadny voľný čas.“
Seattle Post-Intelligencer

Pozrite si niektoré príznaky, ktoré svedčia o tom, že ste sa tiež zaradili do tohto nešťastného „klubu“ popôrovných bezsexistov:
Požiadali ste svojho pôrodníka, aby vám vystavil potvrdenie o ďalšom šestonedelí
Ohromujúci sex, ktorý ste kedysi mávali, jednoducho vyšumel
Televízor je zapnutý častejšie ako vy
Chcete, aby ste znova chceli sex, len ho proste... nechcete
Radšej by ste išli s deťmi na ihrisko ako na ďalšie rande s vaším partnerom
Vaše bábätko dostáva oveľa viac bozkov a maznania ako vy
Ste nahnevaný (a unavený) z toho, ako vždy iniciujete sex
Používate na internete prezývku ako „sexiotecko“ alebo „hladnámama1“
Predohra je pre vás drina
„Poďme na to“ sú teraz slová, ktorými sa začína hádka
Radšej by ste sa vyspali ako spali s vaším partnerom
Čarovné slovíčka

Čarovné slovíčka

06. 02. 2014
„Milé deti, prezradím vám jedno veľké tajomstvo. Niektoré slovíčka majú čarovnú moc. A preto je s nimi deň oveľa krajší a ľudia sú vďaka nim k sebe milší. Viete, ktoré sú to?“ pýta sa v úvode knižky Čarovné slovíčka Miro Jaroš. Na ďalších stránkach ich predstaví a vysvetlí, v akých situáciách ich treba používať. „Ak sa ich spolu s nami naučíte, uvidíte, aké zázraky dokážu!“ dodáva Miro a začína spievať...

Súčasťou knižky Čarovné slovíčka je samozrejme aj CD s dvomi verziami – Zaspievaj si s Mirom a karaoke verzia Zaspievaj si sám. Ide o ďalšiu knižku v sérii výchovných knižiek, prostredníctvom ktorých sa deti predškolského veku môžu hravou formou naučiť hygienickým návykom, pravidlám slušného správania alebo iným užitočným veciam.

Čarovné slovíčka som sa naučil kedysi z programu pre deti "Poďte s nami". Pamätám si, že keď som prvýkrát poďakoval svojej mame za obed, dojalo ju to,“ spomína Miro Jaroš a dodáva: „Som rád, že som mohol pracovať aj na tejto  knižke pre deti. Ja skutočne verím, že čarovné slovíčka majú  zázračnú moc a  svet je s nimi krajší. Napísal som o tom aj pesničku, ktorá je súčasťou knižky. Medzi už všedné "ďakujem a prosím" som zaradil aj prepáč, je mi ľúto, mám ťa rád, na zdravie a všetko najlepšie.“

Ak pôjdete s deťmi podľa pesničky a knižky, naučíte ich, kedy treba čarovné slovíčka použiť. Spoločnosť vám budú robiť opička a papagáj, ktoré ilustrovala Mária Nerádová. Pozrite si VIDEO s pesničkou:
Spievam si ja, spievam

Spievam si ja, spievam

06. 02. 2014
A máme ešte jeden tip na skvelú knižku pre deti od 3 rokov – v edícii Zlatá reťaz vyšla už piata knižka Spievam si ja, spievam. Knižku s pesničkami, porekadlami, riekankami, zvykmi a povesťami pre najmenších zostavila Elena Slobodová, ilustrovala Katarína Ilkovičová. Deti sa dozvedia o dožinkoch a žatve, sadení májov, zaspievajú si Sedemdesiat sukieň mala.
Rodičia sa pýtajú ortopéda

Rodičia sa pýtajú ortopéda

01. 02. 2014
Trápi vás, či sa vaše dieťa vyvíja správne; či sa príliš nehrbí, nevzniká u neho skolióza, alebo má krivé nožičky, ktoré často pobolievajú? Práve vyšla užitočná a jedinečná príručka na našom trhu Rodičia sa pýtajú ortopéda. Obsahuje odpovede na množstvo rodičovských otázok, užitočné tipy a rady, ako predísť problémom s pohybom či držaním tela u detí.

Novinka Rodičia sa pýtajú ortopéda vznikla na základe dlhoročných skúseností a praxe na ortopedickom a pediatrickom oddelení a v odbornej ortopedickej ambulancii. „Túto knihu sme pripravili, aby sme pomohli niektoré vaše obavy zmierniť a zároveň umožnili predísť mnohým zbytočným starostiam,“ tvrdia autori-odborníci.

Rodičia sa pýtajú ortopéda je užitočná príručka pre všetkých rodičov, ktorí sa okrem iného dozvedia:
- ako neprehliadnuť včasné príznaky začínajúcich ortopedických ochorení;
- ako v rámci rodiny a domáceho prostredia podporiť priaznivý pohybový vývin dieťaťa;
- ako spoznať nevhodné pohybové aktivity a návyky a ako predísť tvorbe pohybových zlozvykov;
- kedy treba vyhľadať ortopéda a ako mu pomôcť pri určení správnej diagnózy a liečby.

Príručka Rodičia sa pýtajú ortopéda má dve časti.
V prvej sú otázky a odpovede, s ktorými sa lekár najčastejšie stretáva v ortopedickej ambulancii. Otázky sú zoradené podľa vekových období dieťaťa od novorodenca cez batoľa až po adolescenta a podľa typických problémov, ktoré sa v danom veku objavujú.
Čo si máme na bábätku všímať? Ako to je so sedením a prvými krôčikmi? Aké sú najčastejšie problémy skôlkarov a školákov?
Na konci každej kapitoly nechýbajú Rady na záver.

Druhá časť knihy je určená tým čitateľom, čo sa chcú dozvedieť viac. Obsahuje ucelené kapitoly venované rozličným témam, napríklad vývoju dieťaťa, správnym režimovým opatreniam či rizikám a prednostiam obľúbených športov.

Aké topánky potrebuje dieťa, keď už chodí a behá?
Čo treba robiť, ak má prekrížené prsty na nohách?
Má moje dieťa skoliózu?
Prečo sa hrbí?
Ako má byť správne fixovaná školská taška?
Treba preventívne používať bandáže alebo ortézy pri športoch?

Ak vás trápia podobné otázky, pomôže vám príručka mapujúca optimálny pohybový režim dieťaťa Rodičia sa pýtajú ortopéda. Jej cieľom nie je urobiť z rodiča všeobecného odborníka v detskej ortopédii, ale špecialistu na spozorovanie zlozvykov a podporu dobrých pohybových návykov dieťaťa počas jeho rastu a vývinu.
Modrý papľuh

Modrý papľuh

21. 01. 2014
Príbeh o modrom Papľuhovi

V záhadnej štvrti Potmehúdy objavuje starý profesor Navrátil neviditeľné pohnevadlá. Možno ich vidieť len cez kúzelné okuliare vo svetle jeho špeciálnej baterky. Sú to nebezpečné bytosti, ktoré nám odrazu skočia za krk, podpichnú nás alebo pridusia, a my sa potom správame inak, ako by sme sa mali. Nie je vôbec ľahké vyhnúť sa Rozhádajkom, Žiarlivkám, Fňukadlám, Pýchoňom, Lakomákom alebo Papľuhom.

Verte, že deti majú radi podobné všakovaké bytosti a postavičky.
Keď si nalistujete Papľuh v slovníku, zistíte, že to znamená potvoru. Možno si spomínate na Satinského a Lasicu, keď sa Julo posťažuje, že máme len tri nadávky. Milan mu začne vymenovávať...a hneď prvou je papľuh. Tento rozprávkový od Miloša Kratochvíla je rozhodne zvláštny a hlavne neviditeľný.

„Keď sa pes rozbehne za mačkou, aby ju len tak pre nič za nič chytil za chvost, alebo keď v škole zazvoní zvonček a všetci si myslia, že je koniec hodiny, ale potom sa ukáže, že to len školník opravuje zvonček...vtedy sa môže stať, že sa z toho narodí Papľuh.“

Prečítajte svojim deťom krásnu rozprávku Modrý papľuh o Zuzanke, ktorej skočilo pohnevadlo na krk a začali sa diať neslýchané veci. Stalo sa to cestou zo školy, pri reštaurácii U bociana...

Vtipná a svojím posolstvom hodnotná knižka vychádza po veľkom úspechu v Česku aj v slovenskej novej edícii Lastovička, určenej deťom mladšieho školského veku. V knižke nájdete aj špeciálnu zviditeľňovaciu pastelku na Papľuhov, navštívite Dom hrôzy a jedno prekvapenie bude striedať druhé.
Machiavelli radí mamám

Machiavelli radí mamám

08. 01. 2014
Pravidlá efektívneho riadenia detí

Je matkou štyroch detí, z toho jedného nevlastného a jedného s Downovým syndrómom. V ťažkej chvíli náhodou vzala do ruky dielo talianskeho politika, historika a spisovateľa zo 16. storočia Niccola Machiavelliho Knieža. Autor v ňom predkladá návod, ako riadiť štát a „poddaných“. A Suzanne zišlo na um použiť Machiavelliho odporúčania na rodinu a deti, a pustila sa do malého experimentu.

Takže základná otázka znie - čo keby sa vaše deti (áno, tie, ktoré práve skáču po posteliach, trieskajú dverami, trúsia cereálie po dlážke, hádajú sa, fňukajú, vrieskajú, bijú alebo sa inak pokúšajú navzájom prizabiť) čo keby sa začali správať slušne?
Takúto možnosť ponúka Suzanne Evansová zúfalým matkám na základe vlastných skúseností v knihe Machiavelli radí mamám.

Vytvorila nový prístup, ktorý ukazuje, ako posilniť svoju rodičovskú pozíciu, ako si tú moc udržať a využívať ju na pomoc svojim deťom:
aby boli sebavedomejšie a mali pocit, že samy rozhodujú o svojom živote
aby dôsledne poslúchali vaše príkazy
aby vedeli oceniť hodnotu peňazí a usilovnej práce
aby sa zbavili zlozvykov, ako je odvrávanie a odkladanie povinností
aby si s radosťou robili domáce úlohy
aby bojovali proti nude tvorivosťou a fantáziou

„Aj ja som si myslela, že je to rozprávka. Až kým som nevyskúšala nápady načrtnuté v tejto knihe, na ktoré som natrafila viac-menej náhodou v päťsto rokov starom diele,“ teší sa S.Evansová, autorka novinky Machiavelli radí mamám, bývalá rozvodová právnička a novinárka s doktorátom z dejín. Okrem toho, že publikovala v rôznych amerických novinách a časopisoch, vydala historickú publikáciu o holokauste, píše pre History Channel a je autorkou populárnych blogov o histórii jedla History Chef.
100 najlepších hier pre deti

100 najlepších hier pre deti

02. 01. 2014
Najlepšie hry pre vaše deti!

Či už máte jedno dieťa alebo viac, 100 najlepších hier pre deti je neoceniteľná pokladnica rôznych zábavných aktivít, ktoré sa dajú hrať doma či vonku. Každá hra má určený cieľ, zrozumiteľne vysvetlené pravidlá a obrázkové symboly, ktoré ukazujú typ hry a stupeň jej náročnosti, počet hráčov a vhodné miesto na hru.

Áno, túto knihu budú milovať nielen vaše deti, ale aj vy! O to viac, ak si budete chcieť oddýchnuť, navariť, vybaviť nejaké povinnosti a vaše ratolesti sú práve také znudené, že si vyžadujú všetku vašu pozornosť.
Výstižné ilustrácie zachytávajú priebeh hier a ich podstatné detaily. Knižka má všestranné využitie počas celého roka a tie svoje najlepšie hry si v nej nájdu nielen deti, ale aj rodičia, pedagógovia či pracovníci centier voľného času.

Aké hry nájdete v knižke 100 najlepších hier pre deti? Tak napríklad:
Povolania, Stoličkový tanec, Loď, kapitán a námorník, Upratovanie, Nezvyčajný trh ,Hádaj, na čo myslím, Päť kamienkov, Telefón, Policajti a zlodeji a množstvo iných.

Pohybové hry, kartové, hry cvičiace predstavivosť, uvažovanie a šikovnosť, ale aj rýchlosť a hry, ktoré sú založené na šťastí. Na každej strane je jedna hra: jej názov, Cieľ hry, Potrebujeme, popis hry, veľká ilustrácia a štyri symboly, ktoré označujú náročnosť (ľahká, stredne náročná a náročná), miesto (vnútri alebo vonku), počet hráčov a typ hry (čo u detí rozvíja a vyžaduje).

Ak teda máte chuť zahrať sa so svojimi deťmi alebo im ponúknuť neuveriteľný zdroj zábavy, 100 najlepších hier pre deti je ideálna knižka domov, na výlety, dovolenky, či do auta na dlhé cesty.
Zabudnuté slovenské rozprávky

Zabudnuté slovenské rozprávky

14. 12. 2013
Adela Banášová vydala knihu pre deti

Zabudnuté slovenské rozprávky - tak sa volá nová knižka obľúbenej moderátorky Adely Banášovej, ktorú pokrstila v bratislavskej Kolibe. Boli sme tam a bolo super Zdá sa, že u Banášovcov sú spisovateľské sklony dedičné. Otec Jozef Banáš patrí medzi najpredávanejších slovenských autorov a je najprekladanejším našim autorom v zahraničí.


Pozrite si VIDEO z krstu knihy Zabudnuté slovenské rozprávky Adely Banášovej. Dozviete sa, prečo knihu krstila Adelina dlhoročná kamarátka Hana Lasicová magickým hviezdnym prachom; čo hovorí na rozprávky Evita Urbaníková a ako sa moderátor Dado Nagy zabával na Adele a jej výtvoroch.


Zabudnuté slovenské rozprávky sú teda zábavné a originálne kúsky, ktoré Adela Banášová napísala s nadhľadom a humorom jej vlastným už pred 12-timi rokmi ako darček pre svoju mamu. Nemala príliš ambície vydať ich, ale jej názor zmenil až záujem vydavateľstva Ikar. A vyzerá to na úspech – kniha Zabudnuté slovenské rozprávky ešte ani nevyšla a Ikar už musel robiť prvú dotlač, keďže prvé vydanie kníhkupci doslova rozobrali.

Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich

Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich

09. 12. 2013
Kam s deťmi? Táto super kniha poradí

Ak radi cestujete, spoznávate zaujímavé miesta i ľudí, knižku Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich budete milovať. Druhé aktualizované a doplnené vydanie ponúka lokality, ktoré naozaj stoja za návštevu.

Rozmýšľate, kam vyraziť na výlet, aby bol zaujímavý pre vás aj pre vaše deti? Hľadáte inšpiráciu a praktického radcu? V tejto knihe nájdete výber tých najlepších slovenských lokalít, ktoré stoja za návštevu, či už cestujete s deťmi alebo bez nich. Múzeá, hrady, aquaparky, zoo, botanické záhrady – vyberie si každý.

Kniha je prehľadne rozdelená na Hrady, Jaskyne, Múzeá a pamätníky, Skanzeny, Zoologické a botanické záhrady, Výlety loďou, Aquaparky, Kuriozity... Celkovo 13 tematických kapitol a stovky tipov na výlety za každého počasia a v každom ročnom období.

Kniha vás zavedie do rozprávok aj do tajomného podzemia. Tak napríklad:
- Múzeum voskových figurín v Urbanovej veži (Košice)
- Megoňky – Diablove gule
- Výlet loďou po Baťovom kanáli
- Rozprávková dedina v Španej doline
- výlet za Jurom Jánošíkom
- Preteky na krnačkách
- Lanové parky v Bratislave, Košiciach, Liptovskom Mikuláši, Trnave...

Nechýbajú stovky ilustrácií a fotografií, prehľadná mapa, kontakty a informácie o otváracích dobách aj výške vstupného, ktoré vám pomôžu naplánovať si výlet presne na mieru. Veľká mapa a mapka na úvodnom liste každej kapitoly vám pomôžu naplánovať si výlet v určitom regióne.
Šťastnú cestu, kopu zážitkov a zábavných výletov s knižkou Výlety po Slovensku s deťmi i bez nich.
Pufík z Rozprávkovej lehoty

Pufík z Rozprávkovej lehoty

27. 11. 2013
Chcete, aby hrdinovia z rozprávkovej knižky ožili priamo pred očami vašich detí? Aby objavili svet čarovných obrázkov? Máme pre vás super tip – rozprávkovú knižku, ktorá má aj svoju špeciálnu aplikáciu. Tou si môžu deti oživiť dvojstranné ilustrácie v knižke.

Pufík z Rozprávkovej lehoty je milá knižka o malom škôlkarovi Jožkovi a jeho vernom kamarátovi, plyšákovi Pufíkovi. No a Rozprávková Lehota je čarovné mestečko, kam chodia deti vo sne. Nebývajú tam dospelí, deti tam nechodia do školy, ale v noci tam navštevujú svojich rozprávkových kamarátov.
Nájdete tam Zmrzlinové kúpele, Studničku splnených želaní, Čokoládovú ulicu, Vílovú štvrť, Marcipánový dom, ale aj Šachové kráľovstvo, či Zlatý prameň.

Pufík, najbystrejšie plyšové zvieratko na svete, predstaví zvedavým deťom tajomstvá tejto čarovnej krajinky. So škôlkarom Jožkom zažijú v Rozprávkovej Lehote úžasné dobrodružstvá! Vyskúšajú Zmrzlinové kúpele, kde každý druh zmrzliny niečo znamená. Modrá čučoriedková zaženie mraky, zelená pistáciová ťa prenesie na lúku do trávy, červená jahodová pomáha deťom, aby sa mali rady a hrali sa spolu.
V Zázračnom jazere stretnú Megasardinku a neobídu ani Balónikovú dráhu.

S knižkou Pufík z Rozprávkovej lehoty môžu deti zažiť navyše aj nový rozmer. Je to jednoduché – vezmete svoj smartfón, stiahnete si aplikáciu Pufík z Appstoru alebo Google Play, spustíte ju a zamierite na dvojstranné ilustrácie v knihe. Objavíte tak svet čarovných obrázkov.
03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

22.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

26.11.2018 Viac

Re: Objednávate z aliexpress.c ...

margitazvoncek

Objednávam tam často. Hlavne cez tú aplikáciu, pretože to tam majú lacnejšie. Ale ni ...

291179x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
112732x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
100464x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
35081x Viac

Vianoce

melindi
34549x Viac

Silvester

Jajus345
32869x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť