Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Knihy

Čarodejnica Winnie

Čarodejnica Winnie

20. 11. 2013
Fantastická čarodejnica Winnie!

Vezmite svoje deti do zázračného sveta Winnie a zažite dobrodružstvá s ňou i jej kocúrom Wilburom. Abrakadabra...a je tu bláznivá, zábavná a totálne neodolateľná čarodejnica Winnie. A s ňou šesť milých príbehov, ktoré sú doplnené na veľkom formáte s úžasnými ilustráciami.

„Je čas pobrať sa do postele,“ povedala čarodejnica Winnie, keď hodiny odbili dvanástu. Lebo čarodejnice chodia spať presne o polnoci. Winnie zhasla svetlo a vyšla na poschodie. Jej čierny kocúr Wilbur zaspal ešte skôr. Ležal schúlený vo svojom košíku a niečo sa mu snívalo...

Čarodejnica Winnie je nová rozprávková knižka, plnofarebná s krásnymi ilustráciami a nájdete v nej týchto šesť príbehov:
Winnie a polnočný drak
Winnie znovu lieta
Winnie v zime
Winnie a záhadná palička
Winnie a bláznivý lietajúci koberec
Winnie pri mori

V prvom príbehu sa do domu Winnie dostane dračie mláďa a naša čarodejnica sa obáva, že jej podpáli dom. „Wilbur, musíme nájsť jeho mamu,“ zavelila Winnie a dobrodružstvo sa začína.

V druhom príbehu sa presvedčíte, že cestovanie na metle je naozaj dobrý dopravný prostriedok. Tam hore totiž nie sú žiadne semafory, ani dopravné zápchy. Len šíra prázdna obloha... No dobre, nie je to celkom tak. Už to neplatí, lebo obloha je plná lietadiel, vrtuľníkov, tam je rogalo, tu zasa balón. A tak Winnie presedlala na bicykel. Potom na skejt, na koňa...ako dopadli jej zmeny dopravných prostriedkov?

Dozviete sa vo fantastickej knižke Čarodejnica Winnie. A pozor, lebo keď sa Winnie začne oháňať čarovnou paličkou, musíte sa mať na pozore.
Bambuľkine dobrodružstvá

Bambuľkine dobrodružstvá

13. 11. 2013
Bambuľka sa vrátila!

Bol to detský seriál, na ktorom vyrastali mnohí z nás. Pospevovali sme si úvodnú pesničku, pohmkávali melódiu. Kto by si nespomínal na Bambuľku, ktorá sa ako 5-ročná dostane k dedovi Jozefovi a ten ju začne vychovávať? Úžasný 30-dielny seriál z roku 1982 dostal aj knižnú podobu, ktorej náklad sa však rýchlo vypredal. A teraz konečne vychádza druhé vydanie, takže budete mať opäť čo čítať svojim deťom.

Bambuľka je dodnes obľúbenou postavičkou pre mnohé deti...hoci Monika Haasová alias Bambuľka je už dospelá tridsiatnička a Július Pántik alias dedo Jozef zomrel pred desaťročím. Prečítajte svojim deťom Bambuľkine dobrodružstvá – 30 rozprávok, na každý večer jedna.

Bambuľkine dobrodružstvá je kniha Petra Guldana, ktorý napísal scenár, texty piesní i námet k obľúbenému seriálu. Knižka síce vyšla pred pár rokmi, no stále je neuveriteľne obľúbená a robia sa ďalšie dotlače. Nové vydanie vychádza práve v týchto dňoch.

A tak sa deti v rozprávke Cukríková choroba dozvedia, prečo netreba jesť veľa sladkostí; príhoda Haló, tu Bambuľka naučí, ako správne telefonovať a Čistota pol života zasa zdôrazní potrebu byť čistý a upravený. Nechýbajú obľúbené rozprávky ako Marhuľový koláč, Zázračné slovíčka, Sedmospáč či Primabalerína, v ktorej prišla Bambuľka na balet, no príliš sa hanbila.

Knižku otvára rozprávka Prekvapenie, v ktorom doručia dedovi Jozefovi obrovský balík z Bambuľkova, zvláštnej rozprávkovej krajiny. A končí sa Narodeninami Bambuľky, ktorá sa má vrátiť späť do svojej krajiny...

Kniha Bambuľkine dobrodružstvá obsahuje 30 rozprávok, toľko mal i seriál dielov. V každej rozprávke je na rôznych príhodách deťom vysvetlené, ako sa v danej situácii zachovať. A stretneme sa s tetou Klárou, Vierkou, kamarátkou Evičkou či so psom Dikinom.
Prvýkrát mamou

Prvýkrát mamou

13. 11. 2013
50 vecí, ktoré určite musíte vedieť.
Dve skvelé knižky pre mamičky a ockov, ktorí čakajú svoje prvé dieťa a majú tisíce otázok. Mali sme ich všetci, študovali sme plno kníh, článkov, vypytovali sme sa v rodine, kamarátok. Tieto knihy prehľadne a vtipne informujú o tom, ako zvládnuť toto dôležité obdobie – materstvo a narodenie dieťatka.

Prvýkrát mamou ponúka 50 kapitol, v ktorých nájdete množstvo informácií a užitočných tipov. Od úplného začiatku – som naozaj tehotná? Čo môžem jesť? Ako je to s genetikou, pôrodným plánom a budem si vôbec vedieť dať rady?
Skúsená pôrodná asistentka Ali Monaghanová, ktorá pomáhala už pri stovkách pôrodov, odpovedá na 50 otázok súvisiacich s tehotenstvom:
Ako dlho budú trvať ranné nevoľnosti? Ako tehotenstvo a pôrod ovplyvnia môj sexuálny život? Čo sa stane, ak som vypila pohár vína ešte predtým, ako som zistila, že som tehotná? Mala by som dieťa dojčiť? Ako zmierniť bolesti? A čo je to baby blues?
Autorka sa s vami podelí o všetky svoje skúsenosti. Okrem toho, že s vami prekoná citové výkyvy, ktoré majú na svedomí hormonálne zmeny vo vašom organizme, nájdete v knihe aj podrobný opis toho, ako sa vaše dieťa vyvíja, na čo si dávať pozor a ako bude vyzerať váš veľký deň.
Prvýkrát otcom

Prvýkrát otcom

13. 11. 2013
Prvýkrát otcom obsahuje 50 vecí, ktoré určite musíte vedieť. Je to sprievodca na ceste k otcovstvu od okamihu, keď sa dozviete túto novinu. Obsahuje všetky potrebné informácie o vývine vášho nenarodeného dieťaťa aj o tehotenstve vašej partnerky, vďaka čomu si uvedomíte, čo všetko pre vás tento nový stav znamená. Akým otcom budete? Ako to ovplyvní vašu kariéru a spoločenský život?
Kniha Tima Mungeama pomôže prekonať problematický prerod z muža na otca a poradí vám, ako si túto novú skúsenosť čo najlepšie užijete.
Odborník Tim Mungeam v 50 prehľadných kapitolách zodpovie všetky otázky, ktoré ste sa báli opýtať: Aké fyzické zmeny čakajú moju partnerku? Aké sú základné vývinové štádiá dieťaťa? Čo sa bude diať v nemocnici? Ako sa vymieňa plienka? Zmení sa môj sexuálny život?
Najmocnejšie kúzlo

Najmocnejšie kúzlo

29. 10. 2013
Detský svet a Najmocnejšie kúzlo

Práve vyšla krásna knižka Najmocnejšie kúzlo o víle Juliane, vodníkovi Matúšovi a malej čarodejnici Kláre, ktorí sa vydali do sveta ľudí, aby nakoniec zistili, čo je najmocnejšie kúzlo na svete. Tri milé príbehy v jednej knižke. Sú plné rozprávkových bytostí, čarodejníkov, víl a vodníkov. S krásnymi ilustráciami Bystríka Vanča máte s deťmi postarané o niekoľko príjemných večerov.

Víla, vodník i čarodejnica vyrastajú vo svete plnom čarov a kúziel. Ale čoskoro zistia, že aj my ľudia vieme čarovať – liečivými bylinkami dokážeme prinavrátiť zdravie, z hliny vytvoriť krásnu keramiku a z dreva hudobné nástroje. Vieme tiež pekne tancovať a maľovať...no veď čítajte, o čom sú tri krásne rozprávky v knižke Najmocnejšie kúzlo.

Vodník Matúš je iný ako ostatní vodníci na okolí. Z rybiek a rakov si nespraví sluhov, ale správa sa, akoby boli jeho kamaráti. Najviac ho teší, keď sa mu podarí skamarátiť sa aj s ľuďmi a ich svetom plným umenia a remesiel, kde dokážu vytvoriť z kusa hliny farebný krčah alebo z cesta chrumkavý bochník. A čo sa stane, keď sa v Štiavnici zamiluje do dlhovlasej Barborky?
Ľudia sa predsa vodníkov odjakživa boja... Alebo ani nie?

Čarodejnica Klára sa zasa ocitne v útulnej chalúpke babičky, ktorá býva na kraji lesa. To čierna mačka, metla opretá o dom a tajomný les ju popletú, takže si myslí, že sa ide učiť k skúsenej čarodejnici. Klára zisťuje, že „čarovanie“ u babičky, ktorá sa vyzná v liečivých bylinkách, je úplne iné ako sa učila v škole a presne tak sa jej to páči. S babičkou sa však na čas rozlúči, keď premenená spočiatku na sovu plamienku, neskôr zasa na vlka hľadá svojich stratených rodičov.

O ľudskom svete doposiaľ nič netuší ani víla Juliana. Vždy si myslela, že vie tancovať najrýchlejšie zo všetkých, no len kým s Jeronýmom neuvidí cirkusové predstavenie so štíhlymi akrobatkami a tanečnicami na lanách. Mladý čarodejník jej ukáže aj mestskú bránu a trenčiansky hrad, kde však na ňu číha veľké nebezpečenstvo. Kto nakoniec zachráni Julianu a celú Rozprávkovú horu?

To všetko sa dozviete v novej pôvodnej rozprávkovej knihe Najmocnejšie kúzlo.
Otrasná matka

Otrasná matka

21. 10. 2013
Mamičky, neberte výchovu tak vážne!

Ruku na srdce – vedia vás deti občas tak vytočiť, že máte chuť to svoje „roztomilé“ dieťa šupnúť k starým rodičom aspoň na dva týždne, prípadne zatvoriť ho v izbe, aby ste si konečne v pokoji vypili kávičku alebo by ste ho v noci najradšej zatvorili do zvukotesnej izby, aby vás nebudilo každú hodinu? Nemajte výčitky, že sa niekedy cítite ako otrasná matka – je nás takých viac a máme na to skvelý liek.


Už ste sa asi veľakrát presvedčili, že deti chcú všetko, čo máte, a chcú to hneď. Je im jedno, že vám dupú po bruchu a ničia intímny život. Je im úplne jedno, že ste v noci spali iba štyri hodiny. Deti nezaujíma hypotéka, úspory na dôchodok alebo fakt, že takýmto spôsobom predlžujú vaše prsia o pätnásť centimetrov.

Milé mamičky, stop! Neberte výchovu až tak vážne, uberte plyn a nestaňte sa otrokom svojho dieťaťa. Ono prežije aj bez vás a možno práve takto bude životaschopnejšie.
Presne o tom je nová kniha Otrasná matka, ktorá dáva tipy ako sa nezblázniť pri výchove detí. Presvedčí vás, že byť otrasnou matkou nie je žiadna tragédia. A ak sa občas tak cítite, rozhodne v tom nie ste sama.

Tento zábavný sprievodca je o tom, že bábätko nenecháte vyhrať každú bitku. Že si uchmatnete čas aj pre seba, lebo máte na to právo a najmä, zaslúžite si to. Pamela Druckermanová, autorka výchovného bestselleru A dosť! výstižne poznamenala: „Kniha Otrasná matka je skvelý protijed na rukojemnícku situáciu zvanú moderné rodičovstvo. Je podvratná, rozkošná a taká zábavná, že pri nej budete prskať kapučíno.“

Autorkami sú štyri prostoreké matky, ktoré sa povzniesli nad špinavé plienky i bezdôvodný plač, a namiesto užívania antidepresív spísali zábavnú knihu  plnú rád pre všetky zúfalé mamičky, ktoré sa v úlohe rodiča cítia byť stratené. Okrem iného poradia, ako spať každú sobotu do deviatej, ako necítiť výčitky, keď dieťa strčíte k babke na víkend/týždeň/mesiac/leto/navždy alebo ako cestovať s deťmi v aute.
Čisté rúčky

Čisté rúčky

17. 10. 2013
Miro Jaroš krstil Čisté rúčky (VIDEO)

Na Šťastnej ulici v Bratislave boli včera desiatky šťastných detí. Popoludní tam totiž prišiel šikovný kúzelník, ale najmä spevák Miro Jaroš, ktorý po mimoriadne populárnych Veselých zúbkoch pokrstil tentoraz Čisté rúčky.

Čisté rúčky je po Veselých zúbkoch ďalšia výchovná knižka, ktorá chce deti predškolského veku hravou formou naučiť hygienické návyky  alebo pravidlá slušného správania. Práve to je princíp celého projektu vydavateľstva Ikar a Mira Jaroša. Ikar prišiel s týmto nápadom, pretože vydavateľstvu sa páčila pesnička, ktorú napísal pre projekt Veselé zúbky. „Dnes si ju spievajú deti v škôlkach po celom Slovensku, a skamarátili sa aj so zubnou kefkou,“ teší sa Miro. To ich inšpirovalo k nápadu priniesť na trh sériu náučných knižiek pre deti s pesničkou, ako bonus ku každej z kníh.

Pozrite si nové video ku knihe Čisté rúčky

Ako vidieť vo videu, umývanie rúk môže byť naozaj zábava! Dokazuje to aj ilustrovaná  knižka - Miro Jaroš napísal text a spolu s deťmi naspieval pesničku o tom,  prečo je dôležité mať čisté ruky. Pred jedlom, po príchode z ihriska, po vécku, či pred spaním. Deti sprevádza príbehom  medvedík čistotný a nechýba CD s dvomi verziami pesničky - jedna  Zaspievaj si s Mirom a druhá karaoke verzia Zaspievaj si sám. Knihu krásne ilustrovala Mária Nerádová.
 
Knihu Čisté rúčky pokrstila šarmantná moderátorka Barbora Rakovská, aj s 3-ročnou dcérkou Amie, a veselo bolo počas celého popoludnia: desiatky nadšených detí, ktoré spievali spolu s Mirom, šikovný kúzelník, malý kvíz, kedy a ako si správne umývať ruky a samozrejme odmeny v podobe občerstvenia, ale najmä rôznych druhov mydiel a antibakteriálnych gélov.
Mimochodom, pesnička a knižka asi zafungovali, lebo deti sa na mydlá vrhli, akoby to boli sladkosti.

Detská encyklopédia Ľudské telo

Detská encyklopédia Ľudské telo

16. 10. 2013
Ľudské telo je neuveriteľne zložité. To, ako funguje, začali ľudia zisťovať už pred tisíckami rokov...a vaše dieťa sa teraz môže pozrieť na všetko, čo súvisí s naším telom. Nová Detská encyklopédia Ľudské telo ich vezme na vizuálnu prehliadku ľudského organizmu. Vďaka nej zistia, aké procesy prebiehajú v žalúdku, pod chrastou či vnútri čriev.

Vyše 250 plnofarebných strán, v ktorých si budú tínedžeri listovať dlhé hodiny. Krásne graficky upravená a nabitá zaujímavými informáciami. Prehľadne rozdelená na niekoľko kategórií ako Svaly a kosti, Srdce a krv, Riadenie tela, Zmysly či Myseľ a osobnosť.

Dozviete sa, koľko kilometrov precestujú vaše krvinky, prečo sa vám čká a prečo pri údere do zadnej časti ohnutého lakťa pocítite bolestivé brnenie. Dočítate sa, ktorý orgán je najväčší, ktorá kosť najmenšia a ktorý sval najsilnejší. V závere si môžete otestovať osobnosť, logické a tvorivé myslenie.

Kniha Ľudské telo – detská encyklopédia obsahuje množstvo zaujímavých faktov. Nechýbajú fotografie, nákresy, röntgenové snímky alebo napríklad kresby útočiacich buniek počas choroby. Táto kniha poskytne deťom odpovede na množstvo otázok o ľudskom tele. Ideálna knižka pre čitateľov do 10 rokov.
Môj tajný zápisník

Môj tajný zápisník

08. 10. 2013
Tajné vyznania. Neotvárať!

Áno, táto knižka je určená len pre vybraných ľudí. Konkrétne pre dievčatá - novinka Môj tajný zápisník je úžasný darček pre všetky malé dievčatá, ktoré si s ním užijú veľa zábavy. Možno ste si aj vy ako malé zapisovali rôzne vyznania, sny, želania do denníčka. Mali ste tiež tajný zošitok, ktorý však nemohol vidieť nikto iný?

Môj tajný zápisník sa stane nerozlučným spoločníkom každého dievčaťa. Bude si doň zapisovať dôležité udalosti v mesiaci, svoje túžby, vyznania aj tajné otázky, dobré skutky, lepiť fotografie kamarátok, vyberať oblečenie na večierok a do divadla, kresliť vysnívanú izbu alebo portrét, určovať svoje znamenie, osudové číslo a veľa iných vecí.

Navyše sa dozvie niečo zaujímavé o svojej povahe, zvieracích miláčikoch, tanečných štýloch, reči tela, či ako mať trendové nechty... V tejto super knižke tiež nájdu:
- farebné zrkadielka
- trendové nechty
- maľovanie tváre
- tipy na výnimočné dni
- karnevalovú masku
- tanečné štýly
- osudové čísla
a veľa iných nápadov pre dnešné dievčatá.

V plnofarebnej knižke Môj tajný zápisník nechýbajú kapitoly o školskom výlete, dobrých skutkoch, rady, čo si obliecť, zopár pravidiel slušného správania alebo čo-to o móde.
Prečo je to tak?

Prečo je to tak?

01. 10. 2013
Prečo je to tak?? pýtajú sa deti

V tejto knihe je všetko, čo by dieťa chcelo vedieť, keď sa opýta „Prečo?“. Odpovede na zdanlivo jednoduché otázky. Prečo je tráva zelená? Načo sú úhorom baterky? Prečo cítime bolesť? Odkiaľ fúka vietor?

Kniha Prečo je to tak?? uspokojí prirodzený detský záujem o spoznanie sveta, rozšíri ich vedomosti a rozvinie bádateľské záľuby. Jej čítanie je pre zvedavé deti jedno veľké dobrodružstvo, pri ktorom sa vydáte na cestu do hlbín vlastného tela, dotknete sa oblakov a prenesiete sa v čase.

Kniha je prehľadne rozdelená na:

Svet rastlín (ako zistím vek stromu? Prečo kvety voňajú? Prečo majú borovice ihličie?)
Svet zvierat (prečo sa chameleón červená? Prečo včely tancujú? Prečo straka kradne?)
Ľudské telo (ako vzniká husia koža? Prečo je hluk nebezpečný? Skadiaľ sa berú deti?)
Zem a vesmír (Kam mizne Slnko? Čo je na konci dúhy? Prečo sneh nie je biely?)
Veda a technika (Prečo sa zmrzlina topí? Ako funguje teplomer? Čo je to ozvena?)

Kniha Prečo je to tak?? uspokojí prirodzený záujem detí o okolitý svet a rozšíri ich vedomosti. Rodičom ponúkne odpovede na otázky ratolestí a učiteľom bude výbornou pomôckou, ktorá ozvláštni vyučovanie.
Veselé zúbky

Veselé zúbky

27. 09. 2013
Veselé zúbky pre vaše deti

Každé ráno, keď sa najem/do zrkadla pozerám/ukážem mu zúbky malé/sám sa o ne postarám.
Poznáte to? Neuveriteľne populárna pesnička Veselé zúbky Mira Jaroša, Bystríka a Roba Pappa má už 300.000 videní na Youtube a teraz k nej vznikla aj knižná podoba.


Svoje obľúbené knižky majú odteraz aj najmenšie detičky. Vydavateľstvo Ikar začína vydávať edukatívne knihy, prostredníctvom ktorých sa deti predškolského veku môžu hravou formou naučiť hygienické návyky alebo pravidlá slušného správania.

Prvá knižka Veselé zúbky vyzýva deti - nauč sa správne umývať zúbky a zaspievaj si pri tom veselú pesničku! Chytľavý refrén, zábavná melódia, fantastická pesnička. V knižke je celý jej text, veselé ilustrácie Bibka  a Bibky a súčasťou knihy je aj CD s touto pesničkou.

Na konci knihy sú rady pre rodičov, ako majú deťom umývať zúbky a najmä, ako ich naučiť správne sa o ne starať. Detské zúbky sú totiž vizitkou rodičov. Prvé štyri roky by si ich malo umývať v prítomnosti rodiča. Ten by mal byť pri dieťati, opakovať mu poradie krokov, kontrolovať správnosť techniky. Dieťa má 20 mliečnych a dospelý 32 trvalých zubov. Každý zub má 5 strán, a tie sa bez správnej techniky vyčistiť nedajú.
Toto všetko nájdete v novej knižke Veselé zúbky. V tejto edícii vyjdú najbližšie Čisté rúčky opäť s pesničkou – tentoraz ju Miro Jaroš naspieval s deťmi.
Súrodenci bez rivality

Súrodenci bez rivality

18. 09. 2013
Aj vy zažívate doma súrodenecké konflikty alebo žiarlivostné scény? Vaše deti stále do seba zapárajú, klbčia sa, kričia na seba a častujú sa nepríjemnými osloveniami?
Kniha Súrodenci bez rivality vám pomôže, aby ste svoje deti spravodlivo vychovávali a zabránili ich večným sporom, ale súčasne z nich vychovali samostatné a sebavedomé osobnosti.

Autorkami sú skúsené detské psychologičky a trojnásobné matky, ktoré využívajú poznatky z práce so stovkami rodín. V knihe sa dozviete:
* Ako s deťmi komunikovať, aby sme v nich nepodporovali súrodeneckú žiarlivosť.
* Ako dať najavo, že ich máme radi rovnakou mierou a žiadneho súrodenca nepreferujeme.
* Ako naučiť deti spravodlivo sa deliť so súrodencami.

Táto kniha vám pomôže odpovedať si na otázky, či robíte niečo, čím by ste mohli zlepšiť vzťah medzi svojimi deťmi...ale tiež či robíte niečo, čím ich vzťah nevedomky narúšate a zhoršujete.
V knižke Súrodenci bez rivality nájdete aj kreslené vzorové scénky s odporúčanými dialógmi, ktoré vám pomôžu vyriešiť najčastejšie situácie. Tiež sa naučíte, ako deti navzájom neporovnávať, aby sa vždy cítili ako plnohodnotní členovia rodiny.
Nezabudnite, že deti nemusia byť brané ako úplne rovnocenné. Každé si však zaslúži cítiť sa jedinečné.

Prístup týchto autoriek má veľkú moc. Už nemusíte šalieť, byť bezmocní alebo v koncoch, keď vypukne ďalší boj súrodencov. Vyzbrojte sa zbraňami vo forme nových schopností a porozumenia, a zlepšite vzťahy medzi svojimi deťmi.
Nádherné knižky pre najmenších

Nádherné knižky pre najmenších

10. 09. 2013
Kom-kom-kominár...Ťap, ťap, ťapušky...Cip-cip, cipovička, Jak sejú mak alebo Navarila mamička kašičky. Spoznávate? Hry, riekanky, príslovia, povedačky, hádanky a spievanky pre najmenších. Vyšli prvé dve knižky, ktoré zostavila a upravila Elena Slobodová.

Útle knižočky sa zmestia do každej detskej rúčky a tie si ich zamilujú aj pre nádherné ilustrácie Kataríny Ilkovičovej. V pastelových farbách dokázala skĺbiť jednoduchosť a bežný život. Takéto knižky by mali byť nielen doma, ale aj v škôlkach, v detských centrách a centrách voľného času.

V knižke Bol raz jeden domček nájdete rozprávku Rukavička, riekanku Pec nám spadla, či krátko o tom, Ako sa zvieratká rozprávajú. Na konci nechýba rozprávka, ktorú pozná snáď každý. „Zasadil dedko repku. Repka vyrástla veľká, preveľká. Taká, že už bol najvyšší čas vytiahnuť ju zo zeme...“ A tak ťahali, spomeňte si – babka, vnuk, vnučka, psík aj mačka, dokonca aj myška. Krásna rozprávka Repka.

V druhej knižke Ťap, ťap, ťapušky si deti prečítajú O kačičke-kačke, Aká matka, taká Katka, alebo sa naučia hru na reťaz. Deti sa chytia za ruky, odriekajú...ale veď to už poznáte:) A ak nie, siahnite po knižkách Zlatá reťaz – zatiaľ vyšli dve a už sa chystajú aj ďalšie.

Séria ponúka to najlepšie zo Zlatého fondu slovenskej literatúry. Rozprávky, príslovia, porekadlá, pranostiky, hádanky, veršovanky, spievanky... S takouto knižkou budú vaše deti rásť. Pred pár rokmi získal výber E.Slobodovej ocenenie za najkrajšiu a najlepšiu detskú knihu roka 2009, ktoré udeľuje Bibiana, medzinárodný dom umenia pre deti a združenie Priatelia detskej knihy (Slovenská sekcia IBBY).
Rozprávky z trávy

Rozprávky z trávy

06. 09. 2013
Na knižných pultoch nájdete množstvo rozprávkových kníh, ale ruku na srdce – nezdá sa vám, že sú často príliš krvavé, samí zlí draci, škaredé nosaté ježibaby, veľa zabíjania a strašenia? Ak máte podobný pocit, máme tip na knižku, ktorá je milá, poučná, o priateľstve a pýche, ale bez všetkých tých zubatých a hrôzostrašných postavičiek.

Rozprávky z trávy ponúkajú 30+1 poučných rozprávok pre všetkých, bez rozdielu veku. O tom, ako chcel pavúk lietať; ako sa moľa vydávala; prečo pijú krv len komárice, ale tiež o nezbednej včielke. „Ešte nevyšla ani von z úľa, už vystrájala a zanovito odmietala materskú kašičku, ktorou sa kŕmia malé včeličky. Hneď chcela letieť na lúku a skúšať chute peľu – najmä zo žltých kvetov, pretože tie sa jej zdali najkrajšie.“

Chcete vedieť, ako sa to skončilo so včielkou Andrejkou? A viete prečo majú lienky bodky na chrbte a ako sa osy pohádali? V tejto pekne ilustrovanej knihe Rozprávky z trávy sa tiež pozriete na fúzačove tykadlá, maškarný ples múch a dozviete sa, prečo húsenice babôčky ľúbia pŕhľavu.

Vtipné príbehy pobavia a poučia nielen deti, veľa nového sa z nich dozvedia aj rodičia. Ale najmä, konečne sú tu rozprávky o rodine, priateľstve a láske, pri ktorých sa nemusíte báť a zatvárať si oči
Ako naučiť deti pravidlá

Ako naučiť deti pravidlá

23. 08. 2013
Chcete naučiť svoje deti pravidlá?

Naše deti nás skúšajú a niekedy je až neuveriteľné, s čím všetkým sú dnešní rodičia konfrontovaní. Preto treba deťom vštepovať zmysluplné zásady už od najútlejšieho veku. Ale ako také výchovné hranice stanoviť a ako deti naučiť, aby dodržiavali určené pravidlá? Pomôže vám v tom nová kniha plná rád a tipov pre rodičov detí od 1 do 14 rokov.

Príručka Ako naučiť deti pravidlá ponúka na 170 stranách tipy skúsenej psychologičky A.Kast-Zahnovej, ktorá napísala viacero bestsellerov o výchove.

Prečo robia deti „napriek“?
V knihe nájdete odporúčané a veku primerané pravidlá, ktoré sú už deti schopné akceptovať. Ako pravidlá nastoliť, aby boli účinné? Viete vôbec, prečo sa deti niekedy správajú nevhodne a prečo robia „napriek“. Od pochopenia dôvodu sa neraz odvíja aj účinnejšie pravidlo, či metóda. Z knižky sa dozviete aj to, ako dieťa správne chváliť, ako mu dodávať sebavedomie a podporovať ho v tom najlepšom.

Stačí deťom iba dobrý vzor a láska od rodičov, aby z nich vyrástli slušné a obľúbené deti, tínedžeri, dospelí? Pravdu povediac, niekedy to nestačí a rodičia potrebujú v niektorých situáciách kvalitnú výzbroj, aby svoje deti usmernili a upokojili. Podstatnú úlohu hrá stanovenie hraníc – v novinke Ako naučiť deti pravidlá sa dozviete, aké „typy“ hraníc by ste mali zvoliť a ktoré metódy sú účinné.

Čo skutočne pomáha
Kniha Ako naučiť deti pravidlá je určená rodičom, ktorí chcú byť svojim deťom priateľskou oporou, dopriať im dostatok slobody a voľnosti, ale nechcú, aby sa im ich liberálny prístup vymkol z rúk.
Pomocné rozprávkové príbehy pomôžu vášmu dieťaťu zvládnuť niektorý z problémov (napr. ako sa zbaviť cumlíka). Knižka obsahuje rámčeky Čo skutočne pomáha, konkrétne príklady a na konci samozrejme zhrnutie toho najpodstatnejšieho.
Šmolkovia 2

Šmolkovia 2

19. 08. 2013
Prečítajte si s deťmi nové dobrodružstvo Šmolkov!

„Kde bolo, tam bolo, bola raz dedinka Šmolkov, kde si Šmolkovia žili svojím radostným životom, netušiac, že neďaleko spriada zlý čarodej Gargamel svoj diabolský plán...“
Spomínate si na seriál o malých modrých postavičkách? Je tu kniha k druhému filmovému príbehu, ktorý prináša nové dobrodružstvá malých kamarátov.

V centre príbehu novinky Šmolkovia 2 je tentoraz Šmolinka.
V dedine Šmolkov sa pripravuje tajná narodeninová oslava pre Šmolinku. Tá však o prípravách nič netuší, naopak, myslí si, že na jej veľký deň všetci zabudli. Šmolinka totiž nie je ako ostatní Šmolkovia – ju stvoril zlý čarodejník Gargamel. To ste možno ani nevedeli, však?

Smutná Šmolinka sa vyberie na prechádzku, kde ju zajme malá lapajka Vexy a pomocou kúziel sa dostanú až do Paríža! Práve tam chystá Gargamel veľkolepý plán na ovládnutie celého sveta. Túži znovu získať mocnú šmolkovskú esenciu a tak neváha použiť všetky svoje podlé kúzla!

Podarí sa šmolkom oslobodiť milovanú Šmolinku a zachrániť svet pred Gargamelom? Šmolkovia 2 ponúka ďalšie zábavné dobrodružstvo, ktoré je ako stvorené na večerné čítanie v posteli. 130 strán s čiernobielymi ilustráciami a k tomu farebná fotopríloha v strede knižky. Uvidíte v nej zloducha Gargamela, či mapku Šmolkovskej dediny – kde je Vtipkov alebo Hundrošov dom, záhrada, hlavné námestie, Šmolkovský potok a samozrejme dom tatka Šmolka.
Školáčik. Učíme sa čítať a písať číslice

Školáčik. Učíme sa čítať a písať číslice

13. 08. 2013
Malí predškoláci sa učia „čítať“ podľa obrázkov – mnohí sa už nevedia dočkať, kedy skončia škôlku („prečo tam musím stále spinkať?“) a doma skúšajú písať písmenká a hravou formou sa púšťajú do školáckych úloh. Máte aj vy doma takého šikovníčka? A možno sa k takému veku blíži – potom máme pre vás skvelý tip na užitočnú knižku.

V sérii Školáčik vyšla knižka Učíme sa čítať – je to pracovný zošit určený deťom pred nástupom do školy a na začiatku prvého ročníka základnej školy. Vyše 30 plnofarebných strán sa zameriava na sluchové a zrakové vnímanie, pozornosť, rozlišovanie tvarov a ich detailov, vyhľadávanie rýmov a pod.

Deti na jednotlivých stranách hľadajú a dopĺňajú rýmy, delia slová na slabiky, určujú prvú hlásku v slove, odlišujú zvukovo podobné hlásky na začiatku slov, učia sa sluchom vnímať určené slovo v texte. Všetky tieto zručnosti sú potrebné na osvojenie si čítania a písania, no zároveň podporujú rozvoj reči.

Inými cvičeniami si deti trénujú pozornosť, zrakové vnímanie a postreh, pravo-ľavú orientáciu, časovú postupnosť. Pracovný zošit je koncipovaný hravou formou, aby deti cvičenia zaujali a riešili ich s chuťou. Deti napríklad hľadajú rozdiely na dvoch rovnakých obrázkoch, pomenúvajú predmety, hľadajú rovnaké tvary s viacerými detailami, vyfarbujú, počúvajú a dokresľujú.

Knižky Učíme sa čítať a Učíme sa písať číslice môžu byť výbornou pomôckou aj základným stupienkom k rozvíjaniu detskej čitateľskej gramotnosti.
Hry o lásku

Hry o lásku

08. 08. 2013
Najmä u tínedžerov sa stali Hry o život mimoriadne populárne...tentoraz prichádzajú Hry o lásku. A opäť to bude boj...
Stalo sa už aj vám, že ste stretli niekoho, kto vám padol do oka a dokonca to medzi vami zaiskrilo? Hneď na prvý pohľad, za pár sekúnd? Niekto, kto bol stelesnením vašich predstáv o ideálnom partnerovi a okamžite ste pocítili motýle v bruchu? Možno hej a možno ste konali. Drahomír bol na tom podobne, ale uňho tie motýle ani nestihli poriadne zamávať krídlami a tá vysnívaná osoba sa stratila. Nepoznal jej číslo, meno, adresu, nič.
A po rokoch zrazu na ňu opäť narazíte. Náhody vedia byť úžasné, štedré a niekedy sa oplatí využiť ich. Neprepásť ďalšiu príležitosť a získať to, po čom túžite. Drahomír alias Dade sa tentoraz rozhodol neprepásť príležitosť a zistiť o nej všetko. Úplne všetko. Lenže záhadná dievčina mu opäť neprezradila o sebe nič a jediné, čo u nej docielil, bol prísľub, že mu dovolí nahliadnuť do jej života len vtedy, ak ich náhoda zvedie spolu do tretice.
Dade sa rozhodol náhode trošku pomôcť a začal sa ten pravý boj. Ak si chce totiž Bianku získať, musí odísť na záhadný ostrov Efra a bojovať o jej srdce s ďalšími jedenástimi mladíkmi. A to všetko pod drobnohľadom jej záhadných učiteľov, medzi ktorými sú liečitelia, psychokinetici, jasnovidci, médiá...
Bozk pre Annabel

Bozk pre Annabel

08. 08. 2013
Jamesová patrí medzi najpredávanejšie americké autorky historických romancí. Druhou časťou voľnej série o sestrách Essexových dokazuje svoj status. Rozpráva o Annabel, ktorá má pri výbere manžela vysoké nároky – musí byť najmä bohatý, lebo ona sama už má po krk chudoby a obnosených šiat. Annabel má šťastie a dá sa dokopy s pekným, láskavým, a múdrym chlapom, ktorý je ale chudobný. Jeho bozky sú však neuveriteľne vzrušujúce a tak si zahrajú hru na otázky, v ktorej víťaz získa bozk. A prečo nie?:)
Záhadná grófka

Záhadná grófka

08. 08. 2013
Cynsterovská sága pokračuje a možno už viete, že ak muž z rodu Cynsterovcov stretne ženu svojich snov, nenájde pokoj, kým ju nebude mať po svojom boku...
V Záhadnej grófke sa stretávame s doteraz najpozoruhodnejším predstaviteľom tohto šľachtického rodu. Gabriel Cynster je muž, ktorý spoznal mnoho žien, no žiadnej z nich nedal svoje srdce.
Alathea Morvellanová pozná Gabriela už od detstva, no v období dospievania sa jeden druhému vzdialili. Keď kvôli falošným zmenkám, ktoré ľahkovážne podpísal jej otec, rodine hrozí, že príde o celý majetok, Alathea sa odhodlá na riskantný krok. Vydáva sa za neznámu grófku a v prestrojení, s tvárou zahalenou čiernym závojom, požiada Gabriela o pomoc. Ostrieľaný zvodca podľahne čaru tajomnej neznámej a prisľúbi, že jej pomôže. Zároveň sa však zachová ako pravý Cynster: trvá na tom, že za každú informáciu, ktorú Alathei poskytne, mu musí zaplatiť – ničím iným než bozkom...
Keď slzy liečia

Keď slzy liečia

02. 08. 2013
Mama a dospievajúca dcéra. Dokážu si porozumieť?


Niekedy musíme stratiť až príliš veľa, aby sme sa zastavili a uvedomili si, aká dôležitá a vzácna je pre nás najbližšia rodina. Pracujeme čoraz dlhšie, nemáme čas na svojich blízkych a keď už si ho nájdeme, chceme mať pokoj, lebo sme zničení a unavení z takého uponáhľaného života. Zastavte sa na chvíľu a prečítajte si príbeh o mame a dcére, ktoré si k sebe nevedeli nájsť cestu, až raz...


Pavla má šťastné manželstvo, otvorila si kníhkupectvo a vychováva s milujúcim manželom štyri deti. Najstaršia Darina sa blíži k prahu dospelosti a hoci by mala dozrievať, stáva sa čoraz nezvládnuteľnejšou. Ignoruje pravidlá a hnev obracia proti matke. Pavla, hoci sa veľmi usiluje, si nevie k dcére nájsť cestu. Všetko, čo povie alebo urobí, je zlé. Darina s ňou ustavične bojuje a zlosť si vybíja aj na mladších súrodencoch.

Pripomína vám to niečo? Možno aj vy ste zažívali niečo podobné ako hlavná hrdinka novej knihy Keď slzy liečia z edície Príbehy do kabelky.
A možno ste aj vy boli z toho nešťastné, tak ako Pavla, ktorá mala pocit, že ako matka zlyhala. Nič však nie je také zlé, aby nemohlo byť horšie, a Darina tragicky zomiera. Nešťastná Pavla sa s tým nevie vyrovnať a kedysi priam dokonalá rodina sa postupne rozpadá.
Poradí si Pavla s nepriazňou osudu? Nájde v sebe dostatok sily, aby sa postarala o mladšie deti a prebudila v zatrpknutom manželovi dávne city?


Príbeh Keď slzy liečia sa dotkne vášho srdca, duše a prinúti zamyslieť sa. Možno aj vo vašom okolí dospievajúci tínedžeri prepadajú nedôvere, pocitu nedocenenia, strácajú sa v zhluku vlastných pocitov a túžob. Kariéra, materializmus a finančná nezávislosť mnohokrát prevyšujú tie skutočné životné hodnoty. Pritom tragédia je niekedy na dosah ruky a potom býva už neskoro opraviť pokazené...
Nebíčko v papuľke 2

Nebíčko v papuľke 2

26. 07. 2013
Nebíčko v papuľke 2 od Jarda Žideka

Po obrovskom úspechu knihy Nebíčko v papuľke šéfkuchára a svetobežníka Jaroslava Žídeka, prichádza dvojka - Žídek v nej opäť spoznáva rozličné regióny, pátra po miestnych jedlách a vyvára pre vás tradičné recepty.

Aj v druhej knihe Nebíčko v papuľke nájdete okrem zaujímavostí z rozličných regiónov veľa tradičných receptov od slovenských mamičiek, babičiek, ale aj od šikovných gazdov. Veľkou výhodou týchto receptov je, že sú overené generáciami a zaslúžia si, aby sa na ne nezabudlo. „Preto dúfam, že sa pustíte do ich skúšania, vyvárania aj pečenia. A keď budete mať chuť aj na čosi odvážnejšie a menej bežné, stavte na moje extra recepty, ktoré som starostlivo vyberal ku každej kapitole tak, aby ju vhodne doplnili a najmä aby všetkým šmakovalo rovnako ako mne!“ píše v knihe obľúbený Jarda Židek.

Recepty, ktoré poznáte z televíznej obrazovky dopĺňajú zaujímavé fotografie z nakrúcania. Na Slovensku je naozaj množstvo miest, ktoré majú svoje prírodné aj kultúrne krásy, žijú tam milí ľudia a mnohí vedia nielen zanietene rozprávať o svojom domove či histórii, ale aj skvelo a chutne variť. Preto sa relácii Nebíčko v papuľke tak darí a Jarda Žídek má stále čo objavovať a degustovať.

Tu je jeden z jeho extra receptov, ktoré neodzneli v TV relácii:

Kokosový puding

20 minút ----- čas varenia: 10 minút ----- čas pečenia: 40 minút ----- jednoduché

Suroviny:
5 toboliek zeleného kardamómu
2 klinčeky
300 g hnedého cukru
1 l kokosového mlieka
2 – 3 lyžice melasy
10 vajec

Postup:
Kardamóm a klinčeky zahrejeme v hrnci, aby uvoľnili svoje arómy. Pridáme 200 g cukru, skaramelizujeme ho a zalejeme kokosovým mliekom. Na miernom plameni rozvaríme karamel a pridáme melasu. Krátko povaríme a dáme vychladnúť. Potom scedíme do misy a pridáme celé vajcia. Všetko rozmixujeme ponorným mixérom a ešte raz precedíme.

Zo zvyšného cukru pripravíme karamel, rozdelíme ho do zapekacích misiek a nalejeme naň kokosovú zmes. Formičky dáme do pekáča (alebo širokého hrnca) s vodou – mala by siahať do 3 formičiek –, prikryjeme ho, vložíme do rúry vyhriatej na 90 °C a pečieme 40 minút. Tento čas sa vzťahuje na formičky s objemom 100 ml. Ak sú misky menšie, treba z času pečenia trochu ubrať. Hotový kokosový puding vyklopíme z misiek na tanieriky a môžeme podávať s ovocím alebo ovocnou omáčkou.

Jardove tipy a triky
• Kokosové mlieko odporúčam kupovať thajské v tetrapakovom balení (1 l) alebo v konzerve (250 ml). Je bežne dostupné nielen v špecializovaných predajniach, ale aj v bežných supermarketoch. Skontrolujte si na obale, či je to naozaj 100-percentné mlieko, inak sa môže stať, že sa puding pri pečení zrazí.
Tak mi treba!

Tak mi treba!

23. 07. 2013
Dovolenkový románik v Egypte

Keď ju švagriná zlákala na dovolenku do Egypta, splnil sa jej tajný sen – ocitnúť sa aspoň raz v živote na africkom kontinente. Netušila však, že táto nádherná krajina jej poriadne zamotá život a v srdci narobí chaos.

Hlavnou hrdinkou nového Príbehu z kabelky Tak mi treba! je Lea. Žena v domácnosti, ktorá spolu s manželom a dvoma dcérami žije pokojne, aj keď skromne. So švagrinou teda odlieta do Egypta na dovolenku a v letovisku čoskoro spozná očarujúceho mladého barmana Hassana a vďaka nemu opäť zažije pocit, aký sa z jej stereotypného manželstva dávno vytratil – že je krásna a výnimočná.

„Vedel zaujať pohľadom, správal sa nežne, citlivo, lásku preukazoval každým gestom...cítila, že jeho dotyk ju doslova paralyzuje. Stojím tu ako dajaká pubiška, zahundrala si v duchu a dlaň rýchlo odtiahla...“

Ako sa Lea zachová? Dokáže potlačiť city k svojmu nápadníkovi? Je predsa vydatá žena, navyše matka... „Vždy som rada pozorovala dovolenkujúcich ľudí a v Egypte som si skutočne prišla na svoje. Poniektoré dámy - mladé či staršie, štíhle či až príliš plnoštíhle sa mi doslova pred očami menili na krásne, atraktívne aj sebavedomé ženy. Stačili k tomu sladké slová a podmanivé pohľady Arabov,“ spomína autorka novinky Tak mi treba! Silvia Koscelanská, pre ktorú sa práve odpozorované dovolenkové dobrodružstvá stali námetom pre jej najnovší román.
Na ostrove

Na ostrove

19. 07. 2013
Učiteľka a žiak na opustenom ostrove

Učiteľka a jej žiak. Tridsiatnička a tínedžer; chalan, z ktorého sa stáva príťažlivý muž... Po havárii lietadla sa ocitli sami na opustenom ostrove kdesi v Indickom oceáne. Spočiatku mysleli na jediné – ako prežiť? Po týždňoch a mesiacoch prekonávania prekážok si však začali uvedomovať, že majú svoje potreby, túžia po objatí a čosi k sebe cítia. Odolajú jeden druhému? A prežijú vôbec?

Novinka Na ostrove sa zaradila medzi bestsellery New York Times a čitatelia ju vychvaľujú ako ideálne letné čítanie. Tridsaťročná šarmantná učiteľka angličtiny Anne dostane ponuku doučovať TíDžeja v prenajatom domčeku na Maldivách, kde ho už čakajú rodičia. Bez váhania súhlasí, pretože si bude užívať more a zároveň pracovať.
Tínedžerovi TíDžejovi sa však z Chicaga nechce, no nikto sa ho na to nepýta. Práve zvíťazil nad onkologickým ochorením a rád by strávil prázdniny s kamarátmi, no namiesto toho musí dobiehať zameškané učivo. A tak odlietajú na Maldivy, no pri poslednom úseku cesty, ktorým je dvojhodinový let hydroplánom ponad Indický oceán, sa všetko zvrtne.
Pilot náhle dostane infarkt a lietadlo sa zrúti do vody. Dvom cestujúcim zachránia život záchranné vesty a do rána doplávajú na neobývaný ostrov. Anna s Tídžejom sú odhodlaní stoj čo stoj prežiť, no dennodenne čelia mnohým ťažkostiam. Hoci veľa užitočných vecí sa ako zázrakom zachránilo z trosiek lietadla, nemajú pitnú vodu, jedlo, oheň, obydlie. Čaká ich prírodná katastrofa, tropické búrky, nebezpečenstvo na nich striehne aj z mora.
Dni sa menia na týždne, z týždňov sa stávajú mesiace a dokonca hrozí, že TíDžejovi sa vráti rakovina. Počas oslavy narodenín na ostrove si Anna uvedomí, že sa vynára ďalší problém: dokáže na ostrove žiť s chlapcom, ktorý sa postupne mení na muža?
03.07.2019 Viac

Re: Piatok trinásteho

mechanis

Tak horoskopy su celkom dobre https://horoskopy.pozri.sk jasne iba pre zabavu ale ...

03.07.2019 Viac

Re: Dobre recepty

mechanis

Toto je celkom zaujimave a aj chutne https://recepty.pozri.sk/recept-pyre-z-cervenej-sosovice-514 ...

03.07.2019 Viac

Re: Čo robiť s deťmi, ked vonku pr ...

mechanis

Ked je zle pocasie https://pocasie.pozri.sk existuje veľa sposobov ako deti zabavit ...

16.06.2019 Viac

Re: voľný cas

siminia

Behať sa dá v pohode aj doma, keď nie je čas venčiť sa v parku .. Nejaký lacnejší Master h ...

15.06.2019 Viac

Re: Cvičenie

zuzkia

Na spevnění svalstva není vůbec špatný veslovací tenažér. Hodně se píše o rotopedec ...

26.03.2019 Viac

Re: Kozmetika Avon a Oriflame

LuciaLuciaM

Ja teda Oriflame moc nepoužívam, ale čo som si od nich fakt obľúbila, sú tieto laky: ...

08.03.2019 Viac

Re: Skvelé oblečenie

LuciaLuciaM

Ja veľmi rada nakupujem v Bonprixe: https://www.letakytentotyzden.sk/bonpri ... ...

06.03.2019 Viac

Re: OBUV CCC

LuciaLuciaM

CCC mám radšej ako Deichman. A tato nová kolekcia je podľa mňa úplne super : htt ...

22.12.2018 Viac

Ekzem?

bubu62

Ahojte s malym sa trapime s ekzemom,je to lepsie raz horsie,mava cervene miesta stahujeme ...

26.11.2018 Viac

Re: Objednávate z aliexpress.c ...

margitazvoncek

Objednávam tam často. Hlavne cez tú aplikáciu, pretože to tam majú lacnejšie. Ale ni ...

291179x Viac

LEN TAK POKECAT

ivetka1980
112732x Viac

BIELA LISTINA

logorejka
100464x Viac

Diéta

swedulka
66891x Viac

Kikusova

JUANET
35081x Viac

Vianoce

melindi
34549x Viac

Silvester

Jajus345
32869x Viac

Wellness

melindi
22246x Viac

REFERENCIE

fredina
20065x Viac

Je toto mozne???????

zabka1987
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť