Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

Zamestnanie - brigada

brigada

od LUCINNDA » Sob Okt 02, 2010 10:03 pm

dobry den,nema niekto skusenosti s brigadou popri evidovani na urade?Ze vraj pokial som evidovana na urade tak mozem pracovat na dohodu a mozem zarobit max 136euro,ale musim dostat zmluvu este pred nastupom do roboty a ist ju nahlasit na urad,ale ktora firma mi da zmluvu este predtym ako nastupim.ja som si taku brigadu nasla od piatku 1.10 som nastupila a zmluvu stale nemam,aj ked mi povedali ze mi daju zmluvu od 1.10.a ja nemozem riskovat ze ma vyradia z uradu,mam male dietatko a som slobodna matka.dakujem za radu :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Sob Okt 02, 2010 10:28 pm

Dohoda o vykonaní práce sa skutočne musí nahlasovať vopred (aj firma to musí nahlásiť)

toto som vygooglila:
od 1.3.10 je takýto dohodár (evidovaný na UP) povinný najneskôr deň pred nástupom do práce nahlásiť túto skutočnosť na úrade práce, aspoň telefonicky alebo mailom a do troch 3 dní by mal na úrade práce dokladovať aj dohodu. A zamestnávateľ je povinný pre zamestnanca vystaviť každý mesiac doklad o výške jeho čistej mzdy.

takže, dátum na tvojej Dohode musí byť uvedený až deň potom, ako ti dajú tlačivo, aby si to stihla ... a teraz si tam vlastne načierno ...
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Ned Okt 03, 2010 7:58 am

nie som tam na cierno,uz zajtra by som mala mat zmluvu,ale tam bude datum 1.10.od piatku som tam vlastne zacala aj robit,ale to je trochu chore,lebo ktora firma mi da skorej zmluvu ako tam zacnem robit.nutia ludi klamat,lebo ja nemozem podpisat taku zmluvu,musim sa s nimi dohodnut na inom datume,tak vlastne urad ma donuti robit par dni na cierno. :? :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Okt 03, 2010 8:31 am

no, nemožu ti dať na zmluvu 1.10, pretože by si to nestihla nahlásiť
tada ja by soms a s nimi dohodla, kedže neboli schopní nachystať zmluvu, nech ti ju daju až od utorka, v pondelok to nahlás na UP, najlepšie tam zanes aj hned zmluvu, ale datum na nej može byť podla toho zákona až od 5.10. ... inak ti hrozí vyradenie z evidencie
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Ned Okt 03, 2010 9:35 am

To su fakt super zakony,musim ist sa dohodnut s ekonomkou,ale je to taka neprijemna zena ze sa normalne bojim,dakujem za radu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Okt 03, 2010 10:00 am

ale tuším, že ani firma nesmie nahlasovať dohodu dodatočne, tiež najskor musia prihlásiť, že uzatvárajú dohodu, ešte predtým, ako pracovník reálne nastúpi.
ja mam teraz dohodu popri HPP, zmluvu som podpisovala ešte pred 2 týždnami a práca začína až od oktobra.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od sandras » Ned Okt 03, 2010 10:03 am

Našla som toto:

Zamestnávateľ je povinný prihlásiť do Sociálnej poisťovne každého zamestnanca, ktorý bude vykonávať prácu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, a to na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely podľa zákona č. 82/2005 Z. z. o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní, pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu, najneskôr pred začatím výkonu práce a odhlásiť tohto zamestnanca z registra najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovného pomeru.

takže ani oni vlastne nesmú prihlásiť teba so spätným dátumom, jedine, že by to ta ich personalistka stihla ešte v piatok, ale tebe zmluvu nedala :?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od mariana74 » Ned Okt 03, 2010 3:52 pm

aj ja zamestnávam na dohodu,musí to byť na soc.poi.nahlásené min.deň pred nástupom/aj na dohode nesmie byť dátum podpisu zhodný s nástupným termínom/ a taktiež keď mám babu z úradu práce ,tak jej dám papiere vopred,aby sa stihla nahlásiť na úrade,taktiež nim. deň vopred.tá sume je taká ako si uviedla,sú tamešte nejaké centy,ale to ekonóm vie.každý mesiac vystavujem papier o výške mzdy za mesiac spätne,t.j.,že za september jej dám teraz v októbri,keď sa pôjde hlásiť.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Ned Okt 03, 2010 6:22 pm

dakujem za rady,dufam ze nasej ekonomke :twisted: :twisted: :twisted: to neako vysvetlim,sice bude zurit,ale ja sa nemozem nechat vyradit s uradu,mam male dieta a nemozem riskovat ze ostanem bez penazi,a este je taky zakon ze ked ma zamestnavatel zobere z uradu tak by mal dostat aj neake peniaze za mna?
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od mariana74 » Pon Okt 04, 2010 5:11 pm

záleží,ako dlho si evidovaná na úrade,ak krátko tak nedostane nič,ale podľa zákona má niekoľko možností,aby dostal dotáciu.resp.príspevok na odvody atď,možností je viac,ale uplatniť si môže len jednu výhodu,aby pokryl náklady so záučnou dobou atď,ale je tam toľko papierovačiek,že len málokto to vybavuje.ja som teraz žiadala o absolventku a tri mesiace som behala,taký papier,taký kolok,taký výpis....no horror a ešte ma upozornili,že skôr ako o tri mesiace to nebude a popritom som napísala aj koho tam chcem,tak neviem čo tam môžu 3 mesiace schvaľovať.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Sob Júl 05, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Pon Okt 04, 2010 5:56 pm

tak dneska som prisla do prace,prisla za mnou ekonomka so zmluvou,jasne ze som tam mala datum 1.10. a ked som jej to povedala ze taky datum tam nemozem mat ze ma vyradia z uradu tak mi povedala ze taky zakon neni ze musim odovzdat zmluvu na urad este pred nastupom na brigadu a ze som tu pani zle rozumela ze ona zavola na urad,ze ona mi nemoze dat zmluvu skorej ako nastupim do zamestnania.a ja krepa som ju podpisala,ale zajtra pojdem za riaditelom a poviem mu to,nech mi da zmluvu tak ako kaze urad alebo odchadzam.dufam ze ma nevyradia s uradu,to by bol moj koniec a aj mojho syna. :x :x :x
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Okt 04, 2010 6:09 pm

ked pojdeš za šefom, tak sa ho spýtaj, že či skutočne potrebuje ekonomku, ktorá neovlada zakony :roll:
škoda, že si to podpísala ... ja by som asi nepodpísala ... aj ked, verím, že to maš ťažké a tu brigadu potrebuješ ... len aby si si ešte horšie neurobila :(
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Pon Okt 04, 2010 6:50 pm

ale to je neaky sprosty zakon ja za to nemozem ze tu zmluvu nemam,a mna koli takej ekonomke vyradia s uradu
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

od sandras » Pon Okt 04, 2010 7:12 pm

no, je to taká ochrana voči čiernej práci ... kedysi sa totiž dohody takto dopredu nezahlasovali a robili sa všeliako dodatočne --- takže chapem aj zo strany štátu
aj do HPP musí mať človek najskor zmluvu a až potom začne pracovať

teraz to necháp ako nič proti tebe. Skor ta ich ekonomka je najaká čudná, ked to nestihla nachystať, tak to mala dať až s datumom, ked si to podpisovala
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 2143
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:00 am

od LUCINNDA » Pon Okt 04, 2010 7:54 pm

ved ja tomu chapem,ale predtym bol zakon ze si sa musela nahlasit do troch dni od uzatvorenia zmluvy,to si myslim ze bolo v poriadku,no dufam ze sa neako s tou nasou ekonomkou :twisted: :twisted: :twisted: dohodnem.
Obrázok užívateľa
Moje inzeráty
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Ned Júl 13, 2008 12:00 am

Ďalší

cron
Vymazať všetky cookies fóra
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť