Nemáte zapnutý JavaScript alebo ho Váš prehliadač nepodporuje. Zapnutý javascript je potrebný na správne fungovanie portálu babybazar.sk.

Ak Váš prehliadač nepodporuje JavaScript použite prosím iný (Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer).

FAQ - Často kladené otázky

Centrum pomoci používateľom

Ako pridám inzerát?

Vpravo hore treba kliknúť na odkaz PRIDAŤ INZERÁT. Ak ste zaregistrovaní a prihlásení, dostanente sa priamo na formulár, kde si vyberiete kategóriu do ktorej chcete Váš inzerát pridať. Ak u nás nie ste registrovaní, treba sa najskôr zaregistrovať.

Ako sa mám zaregistrovať?

Kliknite v pravom hornom rohu alebo priamo tu na odkaz Registrácia a vyplňte formulár a odošlite. Na emailovú adresu ktorú ste zadali do formulára Vám bude zaslaný overovací email, v ktorom treba kliknúť linku pre aktiváciu Vášho používateľského konta. Potom sa môžete prihlásiť a využívať všetky služby nášho portálu.

Je registrácia povinná?

Nie. Môžete reagovať na inzerát aj ako neregistrovaný užívateľ. Doporučujeme sa ale užívateľom registrovať, nakoľko možnosti neregistrovaných užívateľov sú značne obmedzené (nemôžu inzerovať, zadávať referencie, fotografie do galérií, diskutovať vo fóre..atď). Veľa inzerentov s neregistrovanými užívateľmi neobchoduje z viacerých dôvodov ako je nedôveryhodnosť a pod.

Som tu prvý krát. Ako mám nakupovať?

Ak si vyhľadáte inzerát o ktorý máte záujem, treba ho rozkliknúť. Pod popisom inzerátu máte kontaktný formulár. Tu napíšte správu inzerentovi že máte o tovar záujem. Ten vám odpíše a dohodnete sa ako prebehne obchod. Ak ste zaregistrovaní, správa príde do sekcie "Moje konverzácie" Vám aj inzerentovi a bude poslaná aj na email inzerenta, ktorý k nám tento iznerát vložil. Inzerent Vám odpovedá buď prostredníctvom "Moje konverzácie", alebo priamo na email. Je na každom inzerentovi ako sa rozhodne Vám odpísať, preto treba kontrolovať aj "Moje konverácie" aj email, ktrorý ste u nás zadali pri registrácií. Ak kontaktujete inzerenta ako neregistrovaný užívateľ, je dôležité, aby ste Váš email napísali v správnom formáte, inak Vám odpoveď nebude mať byť kam doručená.
UPOZORNENIE!
Položka "Oznámiť adminovi", v menu nad obrázkom, neslúži na kontakt s predajcom tovaru, ale na upozornenie administrátora portálu BabyBazar.sk na nekorektnosť inzerátu.

Ako vymažem inzerát z ponuky?

Treba byť prihásený pod svojím kontom. Pod hlavnou oranžovou lištou s menu máte prvú položku SPRÁVA INZERÁTOV. Rozkliknite ju a kliknete na položku "Moje inzeráty". Zobrazí sa Vám ponuka všetkých Vašich inzerátov a pod každým máte ikonu krížik "Vymazať".

Môžem pridať inzerát aj bez fotografie?

Nie. Ak chcete pridať inzerát, treba aby ste mali minimálne jednu fotografiu veci ktorú predávate. Bez fotografie je možné pridať inzerát iba do sekcie Kúpim.

Ako pridám inzerát do kategórie "pre dvojičky"?

Nakoľko "pre dvojičky" nie je kategória ako taká, musíte pri pridávaní inzerátu zvoliť jednu zo štandardných kategóríí detského oblečenia, a potom vedľa označiť checkbox "pre dvojičky". Váš inzerát sa bude potom zobrazovať v obidvoch kategóriach.

Pridávam inzerát a buď to trvá strašne dlho alebo mi ho vobec nepridá.

Môže to byť spôsobené buď rýchlosťou pripojenia Vášho internetu, alebo veľkosťou obrázkov ktoré prikladáte k inzerátu. Doporučujeme prikladať obrázky vo veľkosti 640 x 480 pixelov. Na väčšine digitálnch fotoaparátov sa dá táto veľkost nastaviť (obyčajne to býva najmenšie rozlíšenie aké Váš fotoaparát ponúka - VGA, Email, 640 x 480 a pod.).

Čo je to kontrolný kód a kde ho nájdem ?

Kontrolný kód (captcha) je zabezpečenie servera a internej pošty používateľov pred spamovacími robotmi, ktoré automaticky vypisujú a odosielajú online formuláre. Kontrolný kód sa nachádza v detaile inzerátu, pod textovým poľom, do ktorého píšete správu pre inzerenta. Je to náhodne vygenerovaných 8 znakov (číslic a písmen), ktoré sa pri každom novom načítaní toho istého inzerátu zmenia.
Pozor nie je to číslo inzerátu! Kontrolný kód treba presne prepísať (rozlišujte veľké a malé písmená)z obrázku do vedľajšieho poľa a až potom odoslať správu. Ak sa Vám kód nedá prečétať, kliknutím na ikonu vedľa neho si vygenerujte nový.

Je inzercia a registrácia platená?

Registrácia aj inzercia sú zdarma. Spoplatnené sú len nadštandardné služby. Ponúkame balíky Silver a Gold o ktorých sa viac dozviete v sekcíí Účty.

Zaregistroval(a) som sa, ale neprišiel mi overovací e-mail!

Overovací e-mail je odoslaný automaticky hneď po registrácií. Ak Vám nepríde do cca 10 minút, je možné, že ho Váš mail server zaradil do SPAM-u alebo ste zadali nesprávny email (preklep, chybný formát). Pre preštrenie problému nás kontaktujte.

Zabudol(a) som login a heslo a nedá sa mi prihlásiť, čo mám robiť?

Ak ste sa už registrovali na BabyBazar.sk a zabudli ste heslo kliknite na Zabudli ste heslo? pod prihlasovacími poliami. Na e-mail ktorý ste zadali pri registrácií Vám budú automaticky zaslané Vaše prihlasovacie údaje. Ak sa Vám napriek tomu nedá prihlásiť, je možné, že Váš účet nebol ešte aktivovaný. Kontaktujte nás a aktivujeme Vám účet manuálne.
V žiadnom prípade sa neregistrujte znova - je to proti pravidlám online inzertnej služby BabyBazar.sk!

Akým spôsobom sú pripočítavané/odpočítavané aukcie?

Pri každom aktivovaní/predĺžení účtu Silver sa Vám v deň aktivácie automaticky pripočíta 20 aukcí. Počas nasledujúceho mesiaca* môžete z týchto aukcí čerpať. Po mesiaci od aktivácie účtu sa Vám automaticky pridá nových 20 aukcí, pokiaľ máte samozrejme predplatený účet na ďaľší mesiac.
UPOZORNENIE!!! Nevyčerpané aukcie z predchádzajúceho mesiaca sa nepresúvajú do daľšieho mesiaca!!!
* mesiac rozumieme ako obdobie napr. od 15.3 do 14.4 alebo 22.10. do 21.11, atď... Dní môze byt viac/menej vždy podľa dĺžky aktuálneho mesiaca.

Prečo je pri aukciách minimálne prihodenie niekedy 0,25 € a niekedy 1 € prípadne viac?

Výška minimálneho prihodenia je závislá od výšky aktuálnej ceny tovaru. Pre hladiny výšky prihodenia platí nasledovná tabuľka.

Aktuálna cenaPrihodenie
do 10 €0,25 €
od 10 € do 49 €0,50 €
od 50 € do 99 €1 €
od 100 € do 249 €2,50 €
od 250 € do 499 €5 €
od 500 € do 999 €10 €
nad 1000 €25 €

Prečo sú niektoré inzeráty podsvietné inou ako bielou farbou?

Pozadie inzerátov má rozlišovaciu funkciu. Farba podkladu určuje typ inzerátu nasledovne:

Predám - biele pozadie
Kúpim - žlté pozadie
Darujem - červené pozadie
Aukcia - modré pozadie
Oznam - zelené pozadie

Čo sú to referencie a na čo slúžia?

Referencie dostávajú používateľia na základe uskutočneného obchodu, medzi kupujúcim a predávajúcim. Ak ste kúpili tovar od niektorého používateľa na portáli BabyBazar.sk, podľa toho ako ste boli z obchodom spokojní mu môžete zanechať kladnú, negatívnu, prípadne neutrálnu referenciu. Samozrejme aj predajca môže zanechať referenciu kupujúcemu. Referencie slúžia najmä pre ďaľších záujemcov, aby vedeli zistiť spoľahlivosť predávajéceho/kupujúceho. Napr. ak má užívateľ ktorý nepredáva, ale len kupuje tovar veľa negatívnych referencíí, dá sa predpokladať ze buď za tovar neplatí, alebo nepreberá dobierky atď. Referencie si užívateľia nemôžu sami mazať ani upravovať.
UPOZORNENIE!
Je zakázané dávať referencie, ak ste s užívateľom žiadny obchod neuzavreli! Bude to považované za poškodzovanie a spochybňovanie jeho mena! Za uzatvorenie obchodu sa považuje aj vyžiadanie si podkladov k platbe zo strany kupujúceho a ich následné poskytnutie kupujúcemu predávajúcim.

Kde nájdem moje Referencie(hodnotenia)?

Každý registrovaný používateľ má na BabyBazar.sk svoju stránku tzv. "bazárik" vo formáte www.babybazar.sk/nick. Príklad: Ak je Vaše uživateľské meno alex, do prehliadača kde píšete názov stránky www.babybazar.sk, napíšte www.babybazar.sk/alex Tu nájdete všetky informácie o konkrétnom používateľovi - inzeráty, galériu, referencie, poslať odkaz atď.

Ako sa zadávajú referencie?

Referencie je možné zadávať len na základe uskutočneného obchodu a na konkrétny tovar. Uživatelia musia medzi sebou komunikovať cez "Moje konverzácie", inak nie je možné referenciu zadať. Referencie nemôžu zadať ani dostať neregistrovaní uživatelia, alebo tí ktori nakupujú len telefonicky. Tak isto nemôžete zadať refernciu, ak začnete komunikovať cez "Poslat odkaz" v bazáriku, nakoľko tento odkaz je všeobecný a neviaže sa k žiadnemu inzerátu.

Ak chcem zanechať referenciu, kde nájdem odkaz?

Ikona (žltá hviezda) sa nachádza v sekcií "Moje konverzácie", na konci prvého riadku každej konverzácie, vedlľa ikony "Zmazať konverzáciu". Ikona sa zobrazuje iba do vtedy, pokiaľ referenciu nezadáte. Potom už ikonu neuvidíte, nakoľko nie je možné zanechať viac referencí na jeden inzerát. Zadávať referencie nie je povinné.

Stratili sa mi moje inzeráty, ktoré som mal(a) uverejnené už dlhšiu dobu.

Z dôvodu udržania aktuálnosti inzercie na portáli Babybazar.sk sú inzeráty staršie ako 6 mesiacov vymazávané. Už inzerát starší ako 3 mesiace, je pre potenciálneho záujemcu nezaujímavý. Ak chcete mať inzerát aj po tejto dobe v ponuke, treba ho znova nahodiť, alebo si predplatiť účet "Siver", kde je zahrnutá aj jednoduchá aktualizácia inzerátov (jedným kliknutím), bez nutnosti opätovného nahadzovania inzerátu. Viac o účtoch Silver a Gold sa dozviete v sekcii Účty na BabyBazar.sk

Môžem si vytvoriť vlastné kategórie tovaru?

Áno. Kliknite na odkaz "Moje kategórie". Podľa toho, aký účet vlastníte si môžete vytvoriť určitý počet kategórií nasledovne: Štandard 5, Silver 20 a Gold 50 vlastných kategórií. Ak Vám skončí platnosť predplateného účtu, automaticky Vám zostane aktívnych prvých 5 kategórií tovaru. Po znovu obnovení účtu Silver alebo Gold, sa Vám automaticky zobrazia kategórie tak, ako ste ich mali pred vypršaním plateného účtu.

Kde sa zobrazia "Moje kategórie"?

Vlastné kategórie sa budú zobrazovať v bazáriku každého užívateľa v strednom paneli nad inzerátmi pod nadpisom VLASTNÉ KATEGÓRIE / KATEGÓRIE. Môžete si tiež zvoliť, či sa budú zobrazovať Vaše kategórie, základné kategórie BabyBazar.sk, alebo ooboje.

Môžem zaradiť do vlastných kategórií aj inzeráty, ktoré už mám vložené v ponuke?

Áno. Kliknite na ikonu ceruzky "Upraviť" pod inzerátom a pridajte ho do kategórie ktorej chcete. Pozor !!! Každý inzerát musí zostať zaradený aj v základných kategóriach BabyBazar.sk

Môžem si zvoliť poradie vlastných kategórií vo svojom bazáriku, alebo zmeniť ich názov?

Áno. Kliknite na odkaz "Moje kategórie", myšou kliknite na kategóriu ktorú chcete presunúť a jednoducho ju presunte na požadovanú pozíciu. Ak chcete zmeniť názov kategórie, kliknite na predposednú ikonu v riadku príslušnej kategórie. Ak ju chcete zmazať, kliknite na poslednú ikonu (krížik). POZOR!!! Ak vymažete kategóriu v ktorej máte zadané inzeráty a potom budete chcieť napr. tie isté inzeráty zaradiť do inej, budete musieť znova upraviť každý jeden inzerát. Preto ak máte v jednej kategórií väčšie množstvo inzerátov, doporučujeme kategóriu radšej premenovať ako zmazať a pridať novú.

V Moje inzeráty, v ľavom hormon rohu v obrázku je dvojitá červená šípka. Čo to znamená?

Je to informácia o tom, že ste tento inzerát už zaradili do vlastnej kategórie. Ak inzererát vyradíte z vlastnej kategórie, šípka zmizne.
30.09.2022 Viac

Re: akcie a zlavy

marianna12

Ahojte, pre všetkých čo si obľúbili lipozomálne vitamíny..všimla som si akciu na ...

30.09.2022 Viac

Re: suche cervene skarede flak ...

marianna12

V bylinkárni mi odporučili túto masť https://www.zdravysvet.sk/p/ekzelup-50ml po ...

07.09.2022 Viac

Re: spoľahlivé neregistrované ...

tuiling

Animal schooling is the act of coaching animals precise responses to particular situations ...

19.08.2022 Viac

Re: Rebarborový kompót

Badtimechen35

Computers can do many varieties of paintings. for instance, computers can helps us ...

14.07.2022 Viac

Re: Ako ste posielali kočík?

mitarie1

Ed a marriage on her wedding date. we were careworn because amber and her boyfriend ...

17.03.2021 Viac

Re: Cvičenie

Sabinaca

Ja taky doporučuji koukat na konkrétní parametry. Dobrý je článek o výběru rotopedu, ...

09.03.2021 Viac

Re: Cvičenie doma

keilayh

Mám doma eliptical, to je za mňa najlepší cvičiaci stroj. Ale zas záleží či chceš ...

09.03.2021 Viac

Re: Vysporiadanie BSM podľa môjho ...

keilayh

Ahoj, osobne by som asi zašla za právnikom, ktorý by ti v tom osobne pomohol. Inak ...

16.07.2020 Viac

Re: Deti a sport

margitazvoncek

Ja som naše dieťa teraz prihlásila na hádzanú. Máme to kúsok a určite by som chcela ...

16.07.2020 Viac

Re: eshopy

margitazvoncek

Tu teda nesbíráš body ale často tam majú zaujímavé zľavy hlavne na topánky ale aj ...

3346510x Viac

Cvičenie

veverka1
2953470x Viac

Cvičenie doma

Tranula00
2799564x Viac

SÚKROMNÁ MATERSKÁ ŠKOLKA

Bajuska27
2743603x Viac

Deti a sport

gombicka1
2680394x Viac

Eshopy

terez254
2566862x Viac

Piatok trinásteho

melindi
2538144x Viac

Dobre recepty

terez254
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zatvoriť